PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : focus 2 merkezi kilit sorunu

onurunal
05-05-2012, 00:20
anahtardan kilitlediğinde ya da kilit açıldığında flaşörler yanıp söner araçta.. fakat az önce kilitleme sırasında bir türlü yanmadı... derken farkettim ki sol arka kapı kilitlenmiyor... diğer kapı kolları kilit pozisyonuna geçerken, sol arka da hiçbir hareket yok.. el ile manuel olarak yapıldığında kilitleniyor ancak ki bu durum oldukça sinirimi bozdu... :(

ekliyeyim bu sabah aracın tavan lambasını ve plakalıkları aydınlatan ampülleri beyaz ledlerle değiştirdim acaba elektronik aksamda bi tahribata mı yol açtım diye düşünmekteyim..:beuj:. daha önceleri defalarca yapmıstım sorunsuz bir şekilde ama bu sefer farkında olmadan birşeymi yaptım diye düşünüyorum.. bugüne kadar zerre sorun olmadı kapılarda... kapının kendinde bir sorun mu vardır? merkezi kilitte mi ?
bu konuda fikirlerinizi bekliyorum... teşekkür ederim şimdiden...

alihan_27
05-05-2012, 01:32
Kilidin dilinde yani iç kapı kulpunun içindeki mekanizma problem çıkarabiliyor. Genelde sağ arkada olur ve kapı kilitli kalır. Sıkıntılı, masraflı bişey değil. Geçmiş olsun.

ERTAN
05-05-2012, 01:34
Focusun kronik sorunu gecmis olsun.Ben servise goturmustum ucret almadan hallettiler ufak bir sikinti:)

Osman Bahadır
05-05-2012, 08:59
Dörtlüleri hesaba katmazsak her kapının ayrı kilit mekanizması olsa da hepsi tek sigortadan kontrol edilir. Tek kapı kapanıp açılmıyorsa ya o kapının kilit motorunda, ya kablosunda, ya soketinde bir sorun vardır.

Ama kilit tuşuna bastığında dörtlüler yanmıyorsa muhtemelen o kapıyı açık görüyordur. Tavsiyem sol arka kapı açıkken kumandadan kilitleme tuşuna bas. Sonra sol arka kapıyı hızla, biraz da bastırarak kapat. Eğer dörtlüler yanar ve kapı kilitlenirse switch'te sorun vardır. Switch'i tavan lambası ile de kontrol edebilirsin. Sol arka kapıyı aç, tavan lambası yansın, sonra sol arka kapıyı kapat, tavan lambası sönmezse switch'te sorun vardır. Yok switch'te sorun yoksa yukarı paragrafta yazdıklarım geçerlidir.

onurunal
05-05-2012, 23:26
Dörtlüleri hesaba katmazsak her kapının ayrı kilit mekanizması olsa da hepsi tek sigortadan kontrol edilir. Tek kapı kapanıp açılmıyorsa ya o kapının kilit motorunda, ya kablosunda, ya soketinde bir sorun vardır.

Ama kilit tuşuna bastığında dörtlüler yanmıyorsa muhtemelen o kapıyı açık görüyordur. Tavsiyem sol arka kapı açıkken kumandadan kilitleme tuşuna bas. Sonra sol arka kapıyı hızla, biraz da bastırarak kapat. Eğer dörtlüler yanar ve kapı kilitlenirse switch'te sorun vardır. Switch'i tavan lambası ile de kontrol edebilirsin. Sol arka kapıyı aç, tavan lambası yansın, sonra sol arka kapıyı kapat, tavan lambası sönmezse switch'te sorun vardır. Yok switch'te sorun yoksa yukarı paragrafta yazdıklarım geçerlidir.

switchde değil... denedim iki yolu da... kendim üstesinden gelebileceğim bir durumu yok sanırım.. nereye göstersem ?

Osman Bahadır
06-05-2012, 07:36
switchde değil... denedim iki yolu da... kendim üstesinden gelebileceğim bir durumu yok sanırım.. nereye göstersem ?

Ankara Otokoç'ta kimi göreceğini pm ile yolluyorum.