PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon Far Sorunu Yardım Lütfen ??

ANIL ERCAN
06-05-2012, 22:50
Merhabalar tt ailesi. sorunum şu benim farlarımda space nin dijital balastlı 8000k degerinde xenon far kiti mevcut geçen sene ocak 2011 de taktırmıştım taaki bugüne kadar sıkıntısız kullanıyordum ama bugun trafikte fark ettim ki sol fardaki ampül sönmüş sağ yanıyordu farları kapatıp actım düzeldi yanmaya basladı.

arabayı stop ettim tekrar calıstırdım farlar otomatik yanıyor ya gene sag yandı sol yanmadı gene kapatıp actım yandı sol far. sorunum bu balasttamı sıkıntı var garantili hemen gidip degiştiricem eger balasttansa ?

far sensörü devrede

tdipower
06-05-2012, 22:52
balastın bozuk :) ampül kolay kolay bozulmuyor

ANIL ERCAN
06-05-2012, 22:53
tüh gitti caanım balastım simdi işn yoksa tamponu indir farı sok degiştir :D

onursumer
06-05-2012, 22:56
balast gibi gozukuyor fakat sigorta kutusundan farın sigortasınıda kontrol et bazen xenon aşırı yüklenebiliyor

ANIL ERCAN
06-05-2012, 22:59
balast gibi gozukuyor fakat sigorta kutusundan farın sigortasınıda kontrol et bazen xenon aşırı yüklenebiliyor

diijital xenon bu yani arıza ısıgı ve asırı yüklenmeye asırı elektrike karsı korumalı o yüzden balast gitti galiba teşekkür ederim

multispace
07-05-2012, 04:15
Soket temassizligi da olabiliyor onu da kontrol etmek lazım. Balasti kontrol edin. Akü ne durumda?

ANIL ERCAN
07-05-2012, 09:13
temassızlık sanmıyorum öyle olsa kapatıp acınca yanmazdı sanırım bilmiyorum bugün goturucem bakırkoye daytona tuninge bi baktırayım büyük ihtimal balast kemale erdi yavas yavas gidiyor degiştirtiyim garantidende kafa kuş olsun aküde sıkıntı yok daha aracım 32.000'de :) ama aküye suan extra olarak ferrari kornasının rölesi ve blow offun tetikleyici swichin güc kablosu baglı yani 2 parcaya elektrik cekiyorum extra olarak

SULTANOGLU
07-05-2012, 09:32
su ana kadar araba konusunda en cok basimi agritan cakma cukma xenon oldu. Yillar yili takili kaldigi icin arabamin sigorta kutusundn fara elektrik saylayan soketini eritmis ve sirf bu neden yuznden arabam durmadan kisa devre hatasi veriyor.
Xenonoardan kurtuldum standart ampullerimleyim ama sirf o erimis soket yuzunden hala sikinti cekiyorum.

Ö.öztüRk
07-05-2012, 09:58
balast değişicek :)

Ahmetim103
07-05-2012, 17:07
klasik balast sorunu :)

aniL43
08-05-2012, 18:08
adaşım bu postu bir megane 2 ph 2 sahibi olarak yazıyorum :)

zamanında benimde xenonum vardı farlarımda ( cyclone 8k h7)
bahsettiğin sorun bende hep vardı
sensör devredeyken sağ farı yakmıyordu
ne yaptıysak olmadı çözemedik,çözdük sandık 2 güne tekrarladı
balast değiş kit değiş ampul değiş çözüm değil
en sonunda anladık ki sorun sensörde
çünkü sensör farları açarken normal koldan açtığından fazla voltaj gönderiyordu
xenonlarda ilk yarım saniye çakıp kendini korumaya alıyordu
yani koldan açtığında sorun yok ama sensör farları açarsa biri yanmıyordu
bende söktürdüm en sonunda
benim kiti amcam vec b'de sıkıntısız kullanıyor şimdi :)
diyeceğim o ki boşa masraf etme balast falan değiştirmekle,ha ömrü dolmuştur değişmesi gerekir ona sözüm yok ama
ya sensörü kapat koldan aç farlarını kendin
yada xenonları sök kurtul derim ben