PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracı satıp satmama kararsızlığı...

1998corsa
10-05-2012, 17:13
Genelde böyle konuları sevmem ama bir yardımı olabilir diye açma geregi duyuyorum...

Şuanda 1988 turbo şahine sahibim benim maddi imkansızlıklarımdan dolayı araç evin önünde yatmaktaydı en son marş bastıgımda da çalışmadı, ailem araçtan hiç memnun değil ama sindirmeye başladılar... Benim problemım şu aracı sımdı yaptırtıcam çalısır hale getırıcem sonrasında tekrar araca bınsem mı yoksa satsam mı kararsızım ??

satmayı ısteme sebebım;
1) Polısle sureklı mucadele ıcınde olucam ***** şahin...
2) Aılem aracı kullanmama karşı
3) Gece bu aracla dısarı cıkmak sıkıntı ve ınsanların araca karsı olan on yargısı...

satmayı ıstemıyor olmam;
1) arac arkadan ıtıslı ve kullanması hosuma gıdıyo
2) aracın turbo olarak altyapısı ve potansıyelı yuksek hazır boyle ıken kullanmaya devam etmek ıstıyorum
3) 2 sene sonra askerlıgım var zaten satıcam 2 sene sahıne bınmeye devam eetmeyı dusunuyorum.

Aracı satarsamda yerıne 2007 punto 1.3 tjet yada o tarzda bır arac almayı dusunuyorum...

Sızden dusuncelerınızı aktarmanızı ve aynı durumda olsanız napardınız ??

coder
10-05-2012, 17:14
2 Sene sonra askere gideceksen Dizele geçmeye gerek yok 2 sene daha keyfine bak derim.

131mirafiori
10-05-2012, 17:22
Sen aracını baya küçümsüyorsun hatta eziyorsun resmen. Aracında her şey tam olduktan sonra ne polis sana bir şey der ne de bir başkası. Tabi ki apaçi kullanımlar olucaktır ama sokak arasında falan yapmassan kimse sana bir şey demez. Aracını seviyormusun sevmiyormusun sen onu düşün önce :)

1998corsa
10-05-2012, 17:24
Sen aracını baya küçümsüyorsun hatta eziyorsun resmen. Aracında her şey tam olduktan sonra ne polis sana bir şey der ne de bir başkası. Tabi ki apaçi kullanımlar olucaktır ama sokak arasında falan yapmassan kimse sana bir şey demez. Aracını seviyormusun sevmiyormusun sen onu düşün önce :)

benımkısı kucumsemek degıl, daha gecen gun gozumun onunde kızılayda dırek sahını cevırdı polıs durduk yere...

dedıgım gıbı ben sevıyorum hem aılemın sureklı laf etmesı hemde dısardan gelen tepkıler yıldırıyo benı... yoksa ben sevıyorum benzın kokulu alev atan sahınımı :D

131mirafiori
10-05-2012, 17:32
O zaman bin sen o arabaya bin :) Marş neden basmıyor bilmiyorum ama onuda en kısa sürede yaptır ki acil bir araç lazım olduğunda hemen yola çıkabilesin :)

1998corsa
10-05-2012, 17:33
O zaman bin sen o arabaya bin :) Marş neden basmıyor bilmiyorum ama onuda en kısa sürede yaptır ki acil bir araç lazım olduğunda hemen yola çıkabilesin :)

bugun goturtucektım cekıcı ıle ısım bıtmedı gıdemedım yarın arkadasım ılgılenıcek olmazsa pazartesı gunu gonderıcem....

131mirafiori
10-05-2012, 17:34
Takviye yaptığınızda da çalışmıyor mu?

1998corsa
10-05-2012, 17:36
yok takvıye ıle alakası yok baska bı durum var mekanık bır durum... akunun bıtmesıne ızın vermeden arada calıstırıyodum zaten.

5500
10-05-2012, 17:39
maddi imkansızlık varsa hiç turbo işiyle uğraşma derim.. al bi dizel salına salına gez.. askerden geldiğinde birşeyler değişecekse istediğin arabaya o zaman binersin.. yakıtıydı, sorunuydu vs paran yoksa turbo araç bana göre bi gömlek fazla..

drummer582
10-05-2012, 17:42
Maddi imkanin varsa hic bekleme sat ama imkanin yoksa bosuna zorlanma askerden donumce alirsin

recep07
10-05-2012, 17:50
kardesım hıc dusunme yaptır sat alıcısıda bol o aracın zorlanmazsın sanırım:beuj:
sahsen bende aynı durumdayım hanım bir yandan polisler bir yandan
ama zevkı dersen anlatılmaz yapacak bırsey yok
turkıye burası rahat vermıyorlar son model bmw dekı adama aracından ınmeden alkol kontrol benı ındırıyorlar ustune ustluk gbt vs.

CasabLanca
10-05-2012, 18:19
bizim 94 astraya takas yollayan turbo şayin sen miydin? :D

1998corsa
10-05-2012, 18:22
maddi imkansızlık varsa hiç turbo işiyle uğraşma derim.. al bi dizel salına salına gez.. askerden geldiğinde birşeyler değişecekse istediğin arabaya o zaman binersin.. yakıtıydı, sorunuydu vs paran yoksa turbo araç bana göre bi gömlek fazla..

Maddi imkanin varsa hic bekleme sat ama imkanin yoksa bosuna zorlanma askerden donumce alirsin

kardesım hıc dusunme yaptır sat alıcısıda bol o aracın zorlanmazsın sanırım:beuj:
sahsen bende aynı durumdayım hanım bir yandan polisler bir yandan
ama zevkı dersen anlatılmaz yapacak bırsey yok
turkıye burası rahat vermıyorlar son model bmw dekı adama aracından ınmeden alkol kontrol benı ındırıyorlar ustune ustluk gbt vs.

maddi imkansızlıgı şuan geçtim 3 aydır ısım yoktu ekstradan araca harcıycak durumum yoktu ondan arac yatıyordu evın onunde. arac zaten turbolu ben tekrardan toplamıcam turboyu, daha onceden clıo rs ım vardı yanı sıkıntı degıl... zaten dusuncem askerden sonra dogru duzgun bır arac almak ama suan ıcın elımdekı aracı degerlendırıyım mı yoksa satıp punto mu alıyım aklımı kurcalayan sorun bu...

yanı zaten suan ust duzey bır arac almayı dusunmuyorum alırsam dedıgım gıbı punto alıcam yada muadılı bır arac askerden donunce farklı bır proje aracı almayı dusunuyorum ust sınıfdan...

1998corsa
10-05-2012, 18:24
bizim 94 astraya takas yollayan turbo şayin sen miydin? :D

yok ben degıldım...

Quantum
10-05-2012, 18:26
Bence sat, iki yıl bahsettiğin arabaya bin, askere gitmeden onu da sat döndüğünde bir tık üst arabaya geçersin. İki yıl az zaman değil. Çok çok sevmiyorsan arabanı sat derim ben.

gökberk
10-05-2012, 18:36
Arkadaşımın tabiri caizsse çiçek gibi stock beyaz bir Şahin'i vardı..
Ben o kadar uyuz biri olmama rağmen arabada hata bulamıyordum..
Genelde çevirenler satar mısın diye çeviriyorlardı.. Polisler'de keza öyle..

Bence sen 2 Sene daha keyfini çıkar... Sonra sat. Askerden sonra da hayatını kur derim.

DetailEF
10-05-2012, 18:39
Çok keyiflidir o şimdi, satma bence :D

levent
10-05-2012, 18:41
bence sat şimdilik, al bi dizel ufak bişey, bolbol gez fırsatın olduğunda.

asker dönüşü sahalara dönersin yeniden :) hem belki imkanlar daha da el verir dizeli elden çıkarmadan haftasonu için keyif arabası yaparsın :)

AşkınS.
10-05-2012, 18:46
Eğer aracını seviyosan işe küçümsemeyerek başlayabilirsin..Şahin doğan kartal olsa nolur ? Herkes cebine göre biniyor ;) aile istemiyorsa ona diyecek pek bişey yok,hayırlısı olsun eğer dizel ufak bişeyler alabiliyosan sat gitsin,ilerde bi zaman gene alırsın kafana göre maddiyat iyi olursa yaparsın güzel bişey..sıkma canını.

Thexerox
10-05-2012, 18:53
Bak abi maddi durumu bilmem ama arabanı seviyorsan kimseyi dinleme. bende bizim doğanı aldığımızda çevreden gelen yorumlar hep aynıydı. bune biçim araba paranı boşa harçamıssın git yüksek model al diyenler çok oldu. ama ben ilk geldiği günden tavrımı koydum söyleyene diyorum ''bana göre on numara siz ne düşünürseniz düşünün '' yanıma gelip aşağılayan oldu cevabını aldı gitti. o yüzden dışardan gelen yorumlara aldırmayın. Bin arabana tofaş keyifli arabadır hele turbolu ise.

c20let
10-05-2012, 19:03
2 yıl az bi süre değil ki turbolu şahinden keyif alıyorsanız binin ama dizel bi punto vs alınırsa değer kaybı fazla olmaz askere giderken yine satarsın

1998corsa
10-05-2012, 19:03
bence bu iş maddi duruma bakmıyo ki ben 2005 clio rs im vardı ki sonrasında corsa gsi aldım sonrasında sattım şahini aldım ben gırgırına muhabbetine aldım bu aracı ki tanıdıgımda bir dolu insan var maddi durumu daha iyi olupta düşük klansmanda araca bınen... benım suankı kararsızlıgım elımdekı aracı degerlendırıp degerlendırmeme konusu... askerden sonra zaten gene 2005 ustu hızlı bır arac almayı dusunuyorum (clio rs, 207 gt, swıft sport, ıbıza tdı)

Evrenoz
10-05-2012, 19:09
Senin yerinde olsam satar aracı gider punto veya türevi ne ise onu alırdım..

ALPER-VNS
10-05-2012, 22:17
valla kimse kızmasın küsmesin ama ben olsam satardım.. sahinimiz doğan L / SLX imız kartalımız eski kasa doğan ımız oldu envai çeşidine bindik aşağılama durumu yok o yüzden kesinlikle yanlış anlamayın.. ben sizin yerinizde olsam corsayı vermezdim zaten sesi tipi içi herşeyiyle daha çok cezbediyo beni.. bi şahin 10.000tl desek bu paraya ben yine çiçek e30 316 alırım.. atıyorum 3.000desek o paraya vosvos alırım.. hem artık şahin e doğan a çok önyargılı bakıldığından, hem de diğer araçlardan kişisel olarak daha çok keyif alacağımdan..

puntonuzu alın hatırladığım kadarıyla aile de bir de 66 mustang vardı.. arada ona çökün mutlu mesut yaşayın :)

1998corsa
10-05-2012, 22:26
valla kimse kızmasın küsmesin ama ben olsam satardım.. sahinimiz doğan L / SLX imız kartalımız eski kasa doğan ımız oldu envai çeşidine bindik aşağılama durumu yok o yüzden kesinlikle yanlış anlamayın.. ben sizin yerinizde olsam corsayı vermezdim zaten sesi tipi içi herşeyiyle daha çok cezbediyo beni.. bi şahin 10.000tl desek bu paraya ben yine çiçek e30 316 alırım.. atıyorum 3.000desek o paraya vosvos alırım.. hem artık şahin e doğan a çok önyargılı bakıldığından, hem de diğer araçlardan kişisel olarak daha çok keyif alacağımdan..

puntonuzu alın hatırladığım kadarıyla aile de bir de 66 mustang vardı.. arada ona çökün mutlu mesut yaşayın :)

bende sıze katılıyorum zaten bu konuyu acmamdakı dusunceler bunlardı....
artık sahınlere ınsanların bakısı ve davranısı cok farklı, corsa yı en basında hıc almıcaktım aracın problemlerını cozerım uzun sure bınerım dıye aldım ama ıstedıgım gıbı olmadı kı zaten aractan cok sogumustum bu sebep yuzunden.
evet babamda bırde 66 mustang var arac bodrumda ben ankaraya tasındım bazı sebeplerden dolayı ama arac halen daha bızdekı babam aracı satmayıda dusunmuyo ılersı ıcın hayırlısı dıyelım... hele bır aracı yaptırıyım ondan sonra kesın kararımı verıcem gıbı gozukuyo

huseyinturk
12-05-2012, 00:50
çok yanlış yaklaşılıyor bence şahine.Elin hurdasına antika diye değer gösteririz amerikan olsun alman olsun kendi malımıza değer göstermeyiz memleketteki bir takım gereksiz insanlar yüzünden..Bence doğan şahin kasa olarak yakışıklı araçlar.Az oynamalar ile çok tatlı görüntüler elde edilebiliyor.2 yıl varmış askerliğe ben olsam satmaz binerdim askere kadar..

Murat Özcan
12-05-2012, 01:02
bencede biraz daha bin daha sonra satarsın aracını

ALPER-VNS
12-05-2012, 01:14
çok yanlış yaklaşılıyor bence şahine.Elin hurdasına antika diye değer gösteririz amerikan olsun alman olsun kendi malımıza değer göstermeyiz memleketteki bir takım gereksiz insanlar yüzünden..Bence doğan şahin kasa olarak yakışıklı araçlar.Az oynamalar ile çok tatlı görüntüler elde edilebiliyor.2 yıl varmış askerliğe ben olsam satmaz binerdim askere kadar..

bu da bizim aracımız değil ki.. italyanın 35 sene önce bindiği arabayı allayıp pullayıp bize kaktırdılar.. tamamen geri kalmışlığımızla alakalı.. şimdilerde biz uyandık ama hala bu şahin doğanın sıfır km olarak satıldığı ülkeler var.. kim yerse.. he tamam herkesin hayatında bi anısı, ayrı bi yeri var bu arabanın ama sadece o kadar bence

GokhanRS
12-05-2012, 01:16

bazıları ön yargıyı gerçekten hak ediyor. ama bazısına hiç ön yargılı yaklaşılmıyor. 400km de poşetleri üzerinde şahin geçen sene sanayiden bir esnafımız 35bin tl ye alıp evindeki hobi garajına koydu. 60 veren çıksa gene satmam diyor ki aynı adamda tarihi eser amerikanlarda var. yani tofaş diyip geçtiğimiz aracada değer verdi amerikan koleksiyonu olan bu adam. ilerde araç sergisi açabilecek seviyeye geldiğimde değerini anlar herkes neden bu kadar para verip aldığıma diyor.

geçende ben yolda bir doğan slx gördüm aynı benzinliğe girdik araca dibim düştü. yeminle alıp binilcek araçtı çiçek gibiydi baktınmı apaçiliği a sı yok adam bakmış. ama sağolsun serseri tayfa bu araçların adını iyi çıkardı.