PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TR ye motor getirme

10u-R
10-05-2012, 20:51
arkadaslar, yarin aksam kismetse yola cikicam, pazar günü ögle vakti ipsala sinir kapisina giricem insallah

arabamda projeme yönelik motor var (ej207) motoru komple söktüm ettim felanda, gümrükde memur kontrol edip motoru bulursa basima ne gelir?

motorun nr sini verip taktirip cikacagimi desem yinede ceza uygulanirmi? veya en kötü ihtimal motoru ordami birakmam gerekir?

lncdlt
10-05-2012, 20:58
benim ne olacagina dair bir fikrim yok ancak sonucu cok merak ediyorum beni de yakindan ilgilendiriyor, yazarsaniz sevinirim.

ayrica pek birsey olacagini sanmam sonucta biz 4-5 farkli motor parcasi beraber getirmistik, gorup bir sey dememislerdi.

onursumer
10-05-2012, 21:00
çok bu durumlardan anlamıyorum ama komple motor değilde parça parçaysa belki gorselerde birşey demeyebilirler

ysn_erl
10-05-2012, 22:12
yanınızda getirebileceğiniz malların fiyatı yanlış hatırlamıyorsan 400 avro ya da dolar'a kadar olması lazım

10u-R
10-05-2012, 22:32
tesekkurler yorumlariniz icin:) az biraz da olsa icim rahatladi...:) son 6 senedir kendi basima araba ile gidip geliyorum, henüz bagajimi acip bakan olmadi kapikule olsun ipsala olsun...

bakalim, sansimiz yaver giderse gene gecerim sorunsuz...

sonuclari haberdar ederim:)

E.Güleç
10-05-2012, 23:46
Sonucu paylasırsan bircok kisiye onayak olmus olursun :)

gorke
11-05-2012, 00:44
eğer kontrol ederlerse başın çok ağrıyabilir... etmezlerse sıkıntı yok :)

10u-R
11-05-2012, 12:22
Ne kadar buyuk bi agri olur? En kotu ihtimal nedir?

team_k20
11-05-2012, 12:42
en kötü ihtimal motora el koyar bide para cezası keser yollar ;)

mgnPower
11-05-2012, 12:47
kacakciliga bile baglayabilirler.

TünayK
11-05-2012, 13:03
gumruk gorevlısı bagajı acıp sofere dogru gider ve sorar "beyefendi bunlar nedir?"

L6JVyeygB14

Spook
11-05-2012, 13:04
Motoru sıfır gibi temizleyip, birde fatura temin edebilirseniz sıkıntısız hem sokarsınız hemde işletirsiniz. Aksi durumda yakalandığında el koyacaklardır. Kişisel yaptırım ile ilgili cezası hakkında bilgim yok.

senna
11-05-2012, 13:06
küçük otolar x rayden geçmiyormu kapıda?

Sercanius
11-05-2012, 13:53
müdür ee8 parçasıda getirseydin keşke be bursada hazırolda beklerdik vallahi:)

lncdlt
11-05-2012, 13:57
osuruktan bir fatura kestirseniz aslinda degerini 200$ fln gosteren

team_k20
11-05-2012, 14:00
osuruktan bir fatura kestirseniz aslinda degerini 200$ fln gosteren

işte ozaman sahte beyan dan kaçakçılıkla yargılanılabilir :icon_tup:

Ahmet_28
11-05-2012, 14:04
getirdiğin motora el koyarlar yakalanırsan.motoru getirdiğin araç buyuk ihtimal bağlanır gümrükte :)

lncdlt
11-05-2012, 14:12
işte ozaman sahte beyan dan kaçakçılıkla yargılanılabilir :icon_tup:

yani osuruktan derken birine once satip sonra ondan satin alir gibi
az masrafi olurdu ama o zaman suc olmaz herhalde?

10u-R
11-05-2012, 14:39
Motor ama zaten tr de takilip geri cikacak...

Ve bide, yolda gelirken motor kirildi, ikinci el motor taktirip devam ettik desek, kimle dalga geciyon deyip cezayi yukseltmesinler??:)

Ama kismet bakalim, bugune kadar kikse kapida durdurmadi kontrol amacli, bu seferde sansimiz yaver giderse sorunsuz geceriz insallah

AEAlmas
11-05-2012, 15:00
yakalanma sansın var
yurt dışından her türlü 2. el parca getirtebilirsin ama
blok haric o iş riskli yakalanırsan yakalandın olur akrabama getirdim fln ayagına yatabilirsin
yakalanmazsan keyfine bakarsın ama muanelere giremezsin :) motor u illa degiştirmen gerekir :D

hddsheriff
11-05-2012, 15:57
En kotu ihtimalle motoru ve kullandigin araci tasis ihalesinde gorebilirsin

10u-R
11-05-2012, 16:04
Ya benim arabam zaten isvicre plakali, isvicre arabasi.. Motoru turkiyede takip uzerindeki motorla beraber cikis yapicam... Tasis felan? Motor getiriyom diye arabaya l koymalarini gerektiren sey ne olabilirki?

ismailozkan_01
11-05-2012, 16:38
aracın motoruna yönelik esas unsur motor bloğundaki numaradır . bi kaç soru soracağım orjinal motoru söküp başka motormu koydun araca ? yada bagajda başka numaralı motor mu yada orjinal motor mu var ? türkiyede motorumu araca oturtacaksın ? biraz daha detaylı bilgi verirsen kafandaki proje hakkında , bizde daha da detaylı bilgi verir yardımcı olabilirim

10u-R
11-05-2012, 16:39
Arabamin uzerinde orjinal motoru var; burdan 2002 kasa sti den cikma komple motoru bagaja koydum, turkiyede takilacak... Uzerindeki motorda geri gelecek...

hddsheriff
11-05-2012, 16:44
Ya benim arabam zaten isvicre plakali, isvicre arabasi.. Motoru turkiyede takip uzerindeki motorla beraber cikis yapicam... Tasis felan? Motor getiriyom diye arabaya l koymalarini gerektiren sey ne olabilirki?

Eger yakalanirsan direk kacakcilikla suclanirsin elinde evrak vs yoksa, gumrukteki adam anlamaz arabama takip cikicam , araba isvicre plakali desende yemez yani. Kacakcilikla suclandiginda da yurda sokmaya calistigin motora ve onu tasidigin araca el konulur. Belli bir sure sonra tasis te ihaleye cikar ve satilir. Durum bundan ibaret. Yakalanmazsan sorun yok istedigini yapabilirsin.

ismailozkan_01
11-05-2012, 16:54
o zaman şu durumlardan bahsedeyim , bulunduğun ülkedeki trafik kanunları vs hakkında bilgim yok fakat tr ye girişte farklı blok numaralı motoru gümrük memurları tespit ederse direk ne amaçla getirdiğini vs soracaklar senden gerekli belgeleri isticekler , aynı durumu çıkışta yaşayacaksın en iyi ihtimal girişte ve çıkışta senden şüphelenmeyip motor blok numaranı kontrol etmemeleri , aksi taktirde büyük sıkıntılar çıkar , girişte sıkıntı çıkarsa ve sen memuru inandıramazsan gümrük motor bloğuna gerekli işlemleri yaparlar ilerde de tasişten ihaleye çıkar , bana sorarsan esas çıkışta büyük sorun farklı motor numaralı araçla çıkış yapıyosun tespiti halinde ve ispat edememen halinde çalıntı araç sınıfına girebilir aracın ve üzerindeki motordan ümit kesebilirsin her şey gümrükteki memura kalmış inşallah bi sıkıntı yaşamazsın

hddsheriff
11-05-2012, 17:00
o zaman şu durumlardan bahsedeyim , bulunduğun ülkedeki trafik kanunları vs hakkında bilgim yok fakat tr ye girişte farklı blok numaralı motoru gümrük memurları tespit ederse direk ne amaçla getirdiğini vs soracaklar senden gerekli belgeleri isticekler , aynı durumu çıkışta yaşayacaksın en iyi ihtimal girişte ve çıkışta senden şüphelenmeyip motor blok numaranı kontrol etmemeleri , aksi taktirde büyük sıkıntılar çıkar , girişte sıkıntı çıkarsa ve sen memuru inandıramazsan gümrük motor bloğuna gerekli işlemleri yaparlar ilerde de tasişten ihaleye çıkar , bana sorarsan esas çıkışta büyük sorun farklı motor numaralı araçla çıkış yapıyosun tespiti halinde ve ispat edememen halinde çalıntı araç sınıfına girebilir aracın ve üzerindeki motordan ümit kesebilirsin her şey gümrükteki memura kalmış inşallah bi sıkıntı yaşamazsın

Yurda giriste motor bagajda olacak diyor arkadas , yakalanirsa ne olur peki ? Kanun ne diyor bu hususta

ismailozkan_01
11-05-2012, 17:15
Yurda giriste motor bagajda olacak diyor arkadas , yakalanirsa ne olur peki ? Kanun ne diyor bu hususta

http://www.verginet.net/dtt/1/5607sayiliKacakciliklaMucadeleKanunu_7302.aspx

kanun pek iyi şeyler söylemiyor , biraz inceleyip bi kaç arkadaşa danışmam da gerekir ama gümrük memurunda bitiyor her şeyy

düzelttim :)

10u-R
11-05-2012, 18:17
Tesekkurler, degerli bilgiler icin... Simdi en acelesindnblogu ikiye ayirip krankimi, yag pompami alip getireyim... Sti bloklarini burda satarim artik... Degerli bilgileriniz genede cok tesekkur ederim

Subi-Emre
11-05-2012, 18:31
arabanın deposuna yarım litre 10numara yağ koy araba biraz duman atsın daha ikna edici olur :D

mumin35
11-05-2012, 18:36
tak bi jammerr bak yolunaa :D

10u-R
11-05-2012, 20:54
:) blogu komple parcaladim... blok haric stinin kalan parcalarini kendi motoruma adapte edicem insallah:) blok isvicrede kalsin.. isteyene postayla blok gönderirim...:D

juds2k
11-05-2012, 21:57
5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu - Verginet (http://www.verginet.net/dtt/1/5607sayiliKacakciliklaMucadeleKanunu_7302.aspx)

kanun pek iyi şeyler söylemiyor , biraz inceleyip bi kaç arkadaşa danışmam da gerekir ama gümrük memurunda bitiyor her şeyy

düzelttim :)

abımızın dedıgı gıbı gumruk memurlarında bıtıyo olay ama oda 1 sene oncesıne kadardı hadı 3 5 rusvetle alayını gecırıyodun bende kendı aracımla gırıp cıkıyorum valla utanmasalar koltukları delıp bakıcaklar ne var dıye degıl komple motor getırmeyı eksoz bıle zor getırdım korka korka buyuk cesaret usta sendekıde gercekten kacakcılık vs.. degıl motor elınde arac bıle kalmaz cok sıktılar usta gumruklerı 1 ay once gelırken 3 gumrugude denedım 3undede afedersın s... kaldı... sımdı rusvet degıl hıc bıısy fayda etmıyo aga ınsaalah sorunsuz sıkıntısız gecersın sınırdan..:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

10u-R
11-05-2012, 22:04
insallah bakalim problem yasamadan gecicem gumrukden... blok haric komple motor bagajda..:))

bben yola cikiyorum! bundan sonra yazamicam, artik bursaya varinca tekrar bi ileti atarim! herkese iyi aksamlar, hayirli hafta sonlari! kalin saglicakla

juds2k
11-05-2012, 22:12
insallah bakalim problem yasamadan gecicem gumrukden... blok haric komple motor bagajda..:))

bben yola cikiyorum! bundan sonra yazamicam, artik bursaya varinca tekrar bi ileti atarim! herkese iyi aksamlar, hayirli hafta sonlari! kalin saglicakla

hadı bakalım ustad hayırlı yolculuk.. ınsaalah sıkıntısız gelırsın ;);):icon_tup:

dorukky
11-05-2012, 22:21
anlamadım motoru nıe orda taktırmıyosun turkıyede taktırıyosun olayı cozemedım :)

hddsheriff
12-05-2012, 00:30
anlamadım motoru nıe orda taktırmıyosun turkıyede taktırıyosun olayı cozemedım :)

araba tr de motor isviçrede :)

overblack
12-05-2012, 00:37
işin özü: kaçakçılık terk :D

AEAlmas
12-05-2012, 01:56
Pm atacam arabayla gelmene gerek kalmaz :)

10u-R
12-05-2012, 02:09
Isvicre cikisi kaza oldu... Yarim saattir yolda mahsur kaldik... Gorunuse gore daha uzun sure beklicez...

Duruma gelince, isvicrede benim motoru deistirtmem, kaporta boya masrafim en assa 14-15bin frank tutar...

Bursa da, abim xplod garage da calisio, cem abiyle bnm de aram iyi, arabami onlara teslim edicem, 3aylik bi surecten sonra 300-350 beygirlik bi gc8 im olcak:) hem turk insani kazancak, hem ben:)

Tamamen duygusal:))

Isvicrede modifiye asiri pahali, motora elleyen hic bi sekilde yaptiga ise garanti vermiyo... Bi modifiye garajini iscilikde saat ucreti 150-200 isvicre frangi... Bu is icin 40-50 saat iscilik hesaplasalar tr ile cok zit rakamlar cikar ortaya...

levent
12-05-2012, 02:39
Isvicrede modifiye asiri pahali, motora elleyen hic bi sekilde yaptiga ise garanti vermiyo... Bi modifiye garajini iscilikde saat ucreti 150-200 isvicre frangi... Bu is icin 40-50 saat iscilik hesaplasalar tr ile cok zit rakamlar cikar ortaya...

benim bildiğim hiçbir yerde garanti verilmez bu işe..