PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavani boyatmali miyim?

Time-R
13-05-2012, 15:02
Aracimin tavaninda gunes yanigi var, 3 yildir bende olmasina ragmen keyifle her tarafini parlatirken tavanini hic parlatamadim..

Siyah kaplama yaptirmistim bir arkadasima sagolsun 3 ay kullandiktan sonra muayeneden kalinca sokmek zorunda kaldim.

Simdi aracimi komple boyaya verdim, moonrock s2000 yada nimbus grey audi TT renklerine boyatacagimdan tavaninda boyanmasi renk degisikligi acisindan olmasi gerektigi gibi olacaktir diye dusunuyorum.

Sizce bu durumda tavani boyatmali miyim boyatmamali miyim? Ilerisi icin sorun olur mu? (Aracta sunroof var) :confused:

Arac 92 - 95 civic eg sedan.

hddsheriff
13-05-2012, 15:05
boyat , ben boyattım fotolarını çek boyadan önce. İleride tavanı boyalı diye almayacak adam almasın zaten.

emre_
13-05-2012, 15:07
Ya sorun etme bence boyat moonrock s2000 e mis gibi olur :)

ALPER-VNS
13-05-2012, 15:10
bu yaştaki arabanın boyalı olmasının pek önemi olacağını sanmıyorum.. tabi bizim milletimiz 78 model de olsa boyasızını arar ama ben olsam boyatırım..

EREN34
13-05-2012, 15:13
Aynı durumdaydı benim şimdiki araba. Tavanda güneş yanığı ve onun dışında arabada boya istiyordu. Bir an bile düşünmedim direk komple dedim. Benim düşündüğüm kısım renk değiştirip değiştirmemekti...

::ZaFeR::
13-05-2012, 15:23
Benim EG'de aynı durumda.Boyatmadan önce çekecem fotolarını sonra boyatacam gidecek.Benim renk belli oldu.Elektron Blue :D

JosephuS
13-05-2012, 15:35
Direk boyat gitsin...zaten bu tarz araçlar ilgilisine satılır..ilgilenmeyen adamlar zaten anlamaz..

bskone
13-05-2012, 15:37
boyat , ben boyattım fotolarını çek boyadan önce. İleride tavanı boyalı diye almayacak adam almasın zaten.

+1 :icon_tup:

bora1311
13-05-2012, 15:38
bencede boyatin...

Mr.K
13-05-2012, 15:39
tabiki boyat samet ama ne yap et tavan dosemesını soktur sunroff'u soktur oyle boyat. Hatta aracın nerde boyanıcak bılmıyorum ama tüm camları söktür öyle boyat + fitilleri yenile çiçek.

Time-R
13-05-2012, 15:41
tabiki boyat samet ama ne yap et tavan dosemesını soktur sunroff'u soktur oyle boyat. Hatta aracın nerde boyanıcak bılmıyorum ama tüm camları söktür öyle boyat + fitilleri yenile çiçek.

Onur neden sunroof'u sokturmeliyim abi? Acikcasi sadece distan boyatiyorum kapi iclerini dahi boyatmiyorum, sunroofuda sokturmuyorum ama cam citalarina kadar arac soyuluyor disardaki butun aksamlar hemen hemen

Time-R
13-05-2012, 15:42

Ya sorun etme bence boyat moonrock s2000 e mis gibi olur :)

bu yaştaki arabanın boyalı olmasının pek önemi olacağını sanmıyorum.. tabi bizim milletimiz 78 model de olsa boyasızını arar ama ben olsam boyatırım..

Aynı durumdaydı benim şimdiki araba. Tavanda güneş yanığı ve onun dışında arabada boya istiyordu. Bir an bile düşünmedim direk komple dedim. Benim düşündüğüm kısım renk değiştirip değiştirmemekti...

Benim EG'de aynı durumda.Boyatmadan önce çekecem fotolarını sonra boyatacam gidecek.Benim renk belli oldu.Elektron Blue :D

Direk boyat gitsin...zaten bu tarz araçlar ilgilisine satılır..ilgilenmeyen adamlar zaten anlamaz..

+1 :icon_tup:

bencede boyatin...

Yardiminiz icin herbirinize cok tesekkur ederim arkadaslar, cok yardimci oldunuz, sagolun.

Mr.K
13-05-2012, 15:43
Onur neden sunroof'u sokturmeliyim abi? Acikcasi sadece distan boyatiyorum kapi iclerini dahi boyatmiyorum, sunroofuda sokturmuyorum ama cam citalarina kadar arac soyuluyor disardaki butun aksamlar hemen hemen

zımpara macun vs yapılırken tavan nasıl yapılcak acık kalan kısım ?

Time-R
13-05-2012, 15:47
zımpara macun vs yapılırken tavan nasıl yapılcak acık kalan kısım ?

Yani tavanda macunluk birsey yok zaten dumduz ama elbette astar ve zimpara olurken haklisin onu hic konusmamistik yapan kisiyle, sunroof acik kalir gazete vs koyarlar diye dusunuyordum harbiden. Yarin bir gidiyim konusayim bakalim ne diyecekler.

Mr.K
13-05-2012, 15:49
Gordugum kadarıyla forumdan ilgili birisin arabanı vs seviyosun teldede konustuk ıyı bır arkadassın benden sana tavsiye içine sinmesi için 300-500kacma ne gerekıyosa ver soktur tum dıs aksamı camları vs fıtıllerı yenılet sunroof u soktur bakımını yaptır vsvs çiçek gibi olsun 1kere yapıyosun bu işii ;)

hddsheriff
13-05-2012, 16:12
Yani tavanda macunluk birsey yok zaten dumduz ama elbette astar ve zimpara olurken haklisin onu hic konusmamistik yapan kisiyle, sunroof acik kalir gazete vs koyarlar diye dusunuyordum harbiden. Yarin bir gidiyim konusayim bakalim ne diyecekler.

tavanın boyasını saca kadar indirt Samet , ben indirtmedim boya çekme yaptı tekrar boyatıcam tavanı.

silent furious
13-05-2012, 19:17
valla aynı şeyi bende düşünüyorum 96 model vtı mı boyaya vereceğim anlaştık tarih belirledik fakat tavanı boyatsam mı boyatmasam mı karar veremedim tavan daha önce boyanmamış boya orjinal ama kırmızı pembeleşti artık folyo kaplasam sunroof cam onu da yakıştıramıyorum çoğu insan tavan boyalı diye önyargılı bakıyo araçlara:rolleyes:

huseyinturk
13-05-2012, 19:32
siyah tavan kaplama geçmiyomuymuş şimdi muayneden? Geçer diyordu herkes ama?

Resimleri çekin boyanırken sık sık bence de boyatın

MeRtCaN
13-05-2012, 19:33
Samet Boyat bence
detaylı resımlerını cek arşıvıne ekle
ben oyle yaptım
artık boya takıntısı olan kısıler zaten gelıpte senın arabanı almasın ılerleyen zamanda

onursumer
13-05-2012, 19:36
kesinlikle boyat fotoğraflarını çekersin aşama aşama tertemiz arabana binersin

ayrıca onura katılıyorum kesinlikle sokturup detaylı boyatmak daha mantıklı eksiksiz şekilde olur

F.Dogan
13-05-2012, 19:37
boyatmalısın keyif senin keyfin boşver başkalarını