PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay' dan ürün alma

Sayfa : [1] 2

Asbest35
13-05-2012, 19:36
Selamlar arkadaşlar bazı arkadaşlarımızın ebay.com dan ürün aldığını görüyoruz.. bazı ürünler gümrükte kalıyor bazıları geçiyor hem benim hemde bilmeyen arkadaşların bilgilenmesi için..
ürünlerin alışverişleri nasıl yapılıyor?
bir ürünü satın alabilmek için paypal hesabı açmamız gerekiyormuş parayı ordan transfer ediliyormuş. Bunun transferde fiyat farkları oluyo mu??
kargo ücretleri nasıl ödeniyo.. tr deki bi kargo firmasına mı aktarılıyo...
150 tl nin üstü ürünler gümrükte takılıomuş sanırım ve ürünün cinsine göre değişiyomş gümrük sorunu. ufak aksesuar tarzı far, stop, yay, falan bu tarz şeyler gümrükte takılıomu?
short shift. bijon, tarzı şeyler almak için, tr de ebaydakinden pahallı,
kullanan arkadaşlar var bilgi verirlerse sevinirim...

dorukky
13-05-2012, 20:10
merhaba
1. husus 100 dolar altı ve 30 kg altında urun olmalıdır.
2. husus urun 100 dolar altında ama kutusu buyuk ve agır bıseyse gumruge takılır ve sızı cagırırlar ıcınde ne var dıye.
3.kargo ucretını urunu alırken zaten oduyosun bıdaha kargo ucretı odemıyosun sadece 2.5 lıra ordıno ucretı oduyosun ptt kapıda alıyor urunu getırınce.
4.short shıfter far vs gıbı ufak seyler 100 dolar altındaysa 100 de 99 takılmaz.Ama bazen oyle seyler oluyokı kocaman paket gumruge takılmıyo ufacık 50 dolarlık cakma bı wastegate takılabılıyor bıraz sansa baglı.
5.paypal hesabın olması gerekıyor ve kredı kartını paypala tanıtmalısın 3yada 4 hanelı bı kod gonderıyor paypal ekstrene o kodu gırıyosun ve alısverıs yapabılıyorsun.

Bıseyler satın almaktan korkma genelde yuksek satıslı satıcılardan urun al.Ben buzamana kadar 50 60 defa urun almısımdır arac parcası yada kısısel urunler hıc bırınde sorun yasamadım sadece 1 2 defa gumruge takıldı.....Merak ettıgın baska bırsey varsa pm atabılırsın yardımcı olmaya calısırım.....

Dou
13-05-2012, 20:12
merhaba
2. husus urun 100 dolar altında ama kutusu buyuk ve agır bıseyse gumruge takılır ve sızı cagırırlar ıcınde ne var dıye.
3.kargo ucretını urunu alırken zaten oduyosun bıdaha kargo ucretı odemıyosun sadece 2.5 lıra ordıno ucretı oduyosun ptt kapıda alıyor urunu getırınce.
4.short shıfter far vs gıbı ufak seyler 100 dolar altındaysa 100 de 99 takılmaz.Ama bazen oyle seyler oluyokı kocaman paket gumruge takılmıyo ufacık 50 dolarlık cakma bı wastegate takılabılıyor bıraz sansa baglı.
5.paypal hesabın olması gerekıyor ve kredı kartını paypala tanıtmalısın 3yada 4 hanelı bı kod gonderıyor paypal ekstrene o kodu gırıyosun ve alısverıs yapabılıyorsun.

Bıseyler satın almaktan korkma genelde yuksek satıslı satıcılardan urun al.Ben buzamana kadar 50 60 defa urun almısımdır arac parcası yada kısısel urunler hıc bırınde sorun yasamadım sadece 1 2 defa gumruge takıldı.....Merak ettıgın baska bırsey varsa pm atabılırsın yardımcı olmaya calısırım.....

yanlış hatırlamıyorsam sizin bir coilover maceranız vardı 90$ declared value lı :D

ne oldu o iş acaba?

VWci
13-05-2012, 20:15
Paypal'da kur biraz yüksektir. Paypal mesela 300 karşılığında transfer yaparsın ekstrende bu rakamı 305-310 olarak görürsün... O da herhalde bankanın komisyonu...

dorukky
13-05-2012, 20:15
yanlış hatırlamıyorsam sizin bir coilover maceranız vardı 90$ declared value lı :D

ne oldu o iş acaba?
evet coılover elımde su anda satmayı dusunuyorum :)

satıcıya 90 dolar yazmasını soylemıstım fakat 102 dolar yazmıs her neyse gumruge takıldı.Gıttım aldım.Memur bıraz kıl cıktı ve arabalardan anlıyan bırısıydı kaderıme :D
dedım yay bu ya aracıma aldım dedı bakım bı actık 20 kg coıl setı dedı bu 100 dolarsa bıtanede bana alalım bundan dedı :) sonra bıraz tartısma felan fılan urunu 250 dolar olarak saydı 90 lıra gumruk odedım aldım malı.
He bıde paypal cıktısı ıstemıstı dedım odeme yapmadım.Daha once aldıgım urun yanlıs yollanmıs degısım yaptım felan dedım

dorukky
13-05-2012, 20:17
evet banka komısyon koyuyo bır mıktar

mesela dolar 1.7 ıken 1.80 1.85 arasında hesaplıyor alısverısı

Asbest35
13-05-2012, 20:42
ufak bi short shifter la başladık olaya coiloverlara inş. :d dslr foto makinalar ,için objektif alsam takılırmı peki

dorukky
13-05-2012, 20:44
hayırlı olsun :) dıkkat et ebay kumar gıbı bagımlılık yapıyo ben ne gorsem alıyorum ucuz ve turkıyede yok dıye ısıme yaramayan bı ton sey oldu elımde...

lncdlt
13-05-2012, 20:45
ufak bi short shifter la başladık olaya coiloverlara inş. :d dslr foto makinalar ,için objektif alsam takılırmı peki

aliciya urunun degerini 50 dolar civari gostermesini rica edir, o zaman takilmiyor.

Asbest35
13-05-2012, 21:02
hayırlı olsun :) dıkkat et ebay kumar gıbı bagımlılık yapıyo ben ne gorsem alıyorum ucuz ve turkıyede yok dıye ısıme yaramayan bı ton sey oldu elımde...

banada öyle geliyor. bağımlılık yapıcak gibi hakkımızda hayırlısı :D

twin
13-05-2012, 21:20
ben bakındım ama bulamadım düzgün bişeyler ya :) nasıl yapıcaz onu :D

Dou
17-05-2012, 18:19
merhaba

Güncelll

2. madde için ne yapmak gerek gittiğimizde, ne diyerek yırtabiliriz yardımlar lütfen :D
Ürün faturası kutunun içine özellikle koydurttum, paypal çıktım da var, buna rağmen itiraz ederlermi?

dorukky
17-05-2012, 19:07
paypal cıktın varsa hıc korkma hıc bır sıkıntı olmaz urun ısterse 1000 dolar olsun vergını verır alırsın urunu.10 kiloya kadar evıne yollarlar zaten sıkıntı olmaz

AEAlmas
17-05-2012, 19:16
paypal cıktın varsa hıc korkma hıc bır sıkıntı olmaz urun ısterse 1000 dolar olsun vergını verır alırsın urunu.10 kiloya kadar evıne yollarlar zaten sıkıntı olmaz

Antalya ptt ile ilgili
Antalya ptt şahibeli olaylar oluyor diye araba ile ilgili hiç birşeyi vermiyor gıcıklık yapıyorlar bana yaptılar şahsen ama memur degişir ise biraz rahatlar ortalık
istanbul gümrük ptt daha rahat kafanızda rahat ben cok parca getirdim kendim icin artık son 1 kac parti mal daha getirtip allaha yakın bana uzak olsun olaylar diye düşünmekteyim =) ama gümrük ödeyipte almaya izin vermiyor antalya ptt bilginize

dorukky
17-05-2012, 19:21
abı ben gumruge gıdıyorum adam dıokı eskıden elektronık esya gelırdı sımdı utanmasalar komple arabayı sokcaklar :D 10 kolıden 5 ı araba parcasıymıs ondan kıllık yapıyolar

GokhanRS
17-05-2012, 19:27
normal değilmi. türkiyedeki satıcılar çok insafsız olunca insanlarda uyanıp yurtdışından almaya başladı. tabi devlette uyandı hemen kotaları düşürdü. rakamları düşürdü.

elalem komple motor sokar bizim ülkede faturalıda olsa tonla uraşırsın gümrükte.

bende çok şey aldım hiç sıkıntı yaşamadım ara sıra takıldığında gittim ptt den vergisini ödeyip aldım. ama özel kargo mu? aslaaaa. özel şirketlerle bişey getirdinmi adamın şeyinden kan alırlar. direk gel kucağıma ilişki yaşayalım diyorlar.

dorukky
17-05-2012, 20:06
yurtdısında 500 dolarlık coıle 3 mılyar ıstıyenını gordum

ERTAN
17-05-2012, 20:38
İngiltereden ürün getirtmek istiyorum ama 150$+kargo ürün boyutu 20*20 acaba gecermi?yada satıcıya fiyatı indirmesinimi söylesek?100$ kargo dahilmi olması lazım?Çok oldu ama:)

Dodoo
17-05-2012, 21:15
İngiltereden ürün getirtmek istiyorum ama 150$+kargo ürün boyutu 20*20 acaba gecermi?yada satıcıya fiyatı indirmesinimi söylesek?100$ kargo dahilmi olması lazım?Çok oldu ama:)

Kardeşine sormuyosun artık he :) Tabi yaa, sorarım ben sana ;)

Paketin üstünde 100dolar değil 60-70 dolar yazdır, fatura koyuyorsa pakete bu da önemli tabi, onun için de konuşman lazım.. Ebat büyük değil, en kötü ihtimalle takılsa bile rahatlıkla alırsın yani.

Sen söyle, paketin üstünde düşük ücret göstersin ;)

ERTAN
17-05-2012, 21:20
Kardeşine sormuyosun artık he :) Tabi yaa, sorarım ben sana ;)

Paketin üstünde 100dolar değil 60-70 dolar yazdır, fatura koyuyorsa pakete bu da önemli tabi, onun için de konuşman lazım.. Ebat büyük değil, en kötü ihtimalle takılsa bile rahatlıkla alırsın yani.

Sen söyle, paketin üstünde düşük ücret göstersin ;)

Soğol aydınlattığın için.Ne biliyim zaten seni sürekli yoruyorum sorularımla bu sefer yormak istemedim:)En sonki paypal maceresı zaten hevesimi kursağımda bıraktı inşallah buda öyle olmaz:D

AEAlmas
17-05-2012, 21:22
Soğol aydınlattığın için.Ne biliyim zaten seni sürekli yoruyorum sorularımla bu sefer yormak istemedim:)En sonki paypal maceresı zaten hevesimi kursağımda bıraktı inşallah buda öyle olmaz:D

Düşük ücret yazdırıp güney doguda akraba arkadaş fln varsa daha rahat alırsınız :)

ERTAN
17-05-2012, 21:38
Düşük ücret yazdırıp güney doguda akraba arkadaş fln varsa daha rahat alırsınız :)

Tanıdık kimse yok malesef:(Neden güneydoğu:beuj:

Dou
18-05-2012, 02:24

Teşekkürler

Gümrükte çakıldı mal yarın belli olur :D

batucan
18-05-2012, 02:48
Teşekkürler

Gümrükte çakıldı mal yarın belli olur :D

Paypal ciktisini kabul etmeyip urune gumruk memuru bedel bicebilir bilginiz olsun...

VWci
18-05-2012, 05:02
Paypal ciktisini kabul etmeyip urune gumruk memuru bedel bicebilir bilginiz olsun...

Ben de onu diyecektim. Eğer memur ürünün fiyatını az bulursa eşdeğer bir ürünün fiyatını baz alarak yeni bir değer biçebilir. Mesela siz 150 dolara bir ürün aldınız memur diyor ki bunun 150 dolar olmasına imkan yok bu 1000 dolar olmalıdır artık o zaman her şey senin mücadele gücüne ve memurun insafına kalıyor... Bu da düşük fiyat göstermeler için alınmış bir tedbir kanımca.

Asimos
18-05-2012, 08:58
Bana gelen paketlerin %80 inde gerçek fiyatı yazmıyo hep düşük.Satıcılarda işi çözmüş

F.Dogan
18-05-2012, 09:14
coilover getittiricem ebay den sırf gümrük korkusundan aylardır bekliyorum :(

StuArt
18-05-2012, 15:53
eklemek isterim ki ;Eğer ürün gümrüğe takılırsa mutlaka fatura bulunmalı ve ürün adınıza olmalıdır.

dorukky
18-05-2012, 16:58
ben coıl getırdım bı sıkıntı olmadı verdım vergısını aldım

SLH
18-05-2012, 18:39
benim merak ettiğim kaç parça ürün getirebilir bir sınırlama varmı bende motorum için ayna granaj vs. parçalar getirmek istiyorum

levent
18-05-2012, 18:43
parça değil fiyat sınırlaması var..

dorukky
18-05-2012, 19:48
sınırlama felan yok herseyı getırebılırsın usulu bıldıkten sonra

serci
18-05-2012, 20:06
ebayda bakıyorum ama her satıcı sanırım türkiyeye göndermiyo doğrumudur??

Dou
18-05-2012, 20:07
Mutlaka fatura koydurun kutunun içine ;)

darkmoon
18-05-2012, 20:09
sınırlama felan yok herseyı getırebılırsın usulu bıldıkten sonra

şöyle demek lazım sınırlama vergisiz bir şey getirtilmek isteniyorsa gümrüğe takılmadan var tabiki vergisini öderseniz hiç bir üründe sınırlama yok..

darkmoon
18-05-2012, 20:10
ebayda bakıyorum ama her satıcı sanırım türkiyeye göndermiyo doğrumudur??

doğrudur özelden mesajlaşın konuşup anlaşırsanız çoğu yollar bir almanlar bu konuda çok ketum birde kanadalılar nedense çok ketumlar türkiyeye yollamıyor bazı satıcılar

dorukky
18-05-2012, 20:11
amerıadakı ozgurluk heykelını bıle getırırım vergı vermden :) ayrıntıya gırmıcem 100 dolar altında vergı vermeden evıne gelır 100 dolar ustunde gıder vergı verır alırsın urunu sıkıntı yok

bozdemir
18-05-2012, 20:11
Aşağıdaki konuyu incelemenizde fayda var;

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/108434-gumruk-sorunsali-4.html

dorukky
18-05-2012, 20:12
turkıyedekı arkadaslar surelı paypaldan case actıkları ıcın yollamıyolar :) adam urunu alıyo urun bana gelmedı dıe parayı gerı almak ıcın dava acıyo bende ılk baslarda 1 2 defa yaptım burdan o satıcılardan ozur dılıyorum :D

darkmoon
18-05-2012, 20:35
yasalar belli kanunlar belli ben motorsiklet dahil pek çok şey getirtmiş biriyim yurtdışından ebaydanda yüzlerce alışveriş yapmış biriyim ufak tefek numaralar dönebilir satıcıyla anlaşıp fee yi düşük gösterme gibi ürünün ebatı ufakdır fiyatı yüksekdir ürün ufak olduğu için fee yi düşük gösterirsin girer falan filan..

case olayına gelince case açsanda satıcı takip nosunu girer ürün türkiyeye girmişse geirisi alıcıyı bağlar ve case kapanır paranızıda geri alamassınız. itemnosu yoksa oda satıcının hatasıdır parayı iade etmek zorunda kalır.. ebaydan daha yeni kız arkadaşıma beğendiği bir çanta vardı onu satın aldım 3 haftadır gelmiyordu case açdım hem paypal hem ebaydan adam araştırmış ürün türkiyeye girmiş bana international shipping nosunuda verdi git bak dedi gerçekden ürün gelmiş ptt bizi bulamayınca merkeze geri yollatmış 1 haftadır merkezde bekliyormuş. case otomatik kapandı.. yani işini bilen satıcı parasını kaptırmaz..

onurdestan
18-05-2012, 20:40
bu düşük gösterme işini ürünü satın almadan önce özelden konuşup anlaşmak gerekiyo dimi yani satın aldıktan sonra not yazmak için olan kutucuğa yazsak kabulde etmeyebilir herif

darkmoon
18-05-2012, 20:50
evet sonradan yazışırsanız geç olabilir..

cabrioleter
19-05-2012, 00:28
bu case işi ne biri aydınlatabilir mi?

darkmoon
19-05-2012, 09:33
ürün gelmesse ebay vepaypal üstünden satıcıya şikayet açıyorsun bir nevi sanal dava açıyorsun paran koruma altında olduğu için karşı tarafa yatmıyor beklemede kalıyor olay çözülene kadar çözüldümüde ya para iade ediliyor yada satıcıya veriliyor.. geneldede case genelde değil aslında %99 ürün ulaşmadığında açılır.. ürününüzün takip no su varsa satıcıda ilgili bir satıcıysa takip eder türkiyeye girmişse bunu beyanda eder size ve paypal ebaya case kapanır.. bazı satıcılar özellikli hongkong merkezli çin merkezli satıcılar item nosu girmeden shipping yapıyorlar onlarda case açıldımı paranı geri iade etmek zorunda kalıyorlar çünkü ürünün nerde olduğu nereye gittiği takip edilemiyor çinden sonra görünmüyor ürün yani.

bozdemir
19-05-2012, 12:16
Ebay dan en güncel alışveriş yapanlardan biri de benimdir. En son aracım için Mugen Logo getirtmiştim Türkiye de bulunmadığı için. Kargo dahil 37$ tutmuştu (adet sayısı fazla olduğu için).

6 gün de elime ulaşmıştı,kapıma kadar getirdiler PTT kargo ile.

Alınacak ürünün kargo kısmına çok dikkat edilmeli. Bazı satıcılar standart taşıma olayını kullanmıyor. Mesela bir arkadaşın vtec2'si için yine TR de bulunmayan lip alacaktık. Ürün 52$ dı kargo 50$ tutuyordu. Satıcıyla irtibata geçtik standart kargo ile göndermesi halinde ürünü alacağımızı söyledik fakat kabul etmedi. USPS ile çalışıyoruz vs. şeyler söyledi. Bizde ürünü almaktan vazgeçtik.

http://img254.imageshack.us/img254/9392/kargoq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/254/kargoq.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

levent
19-05-2012, 12:29
o da ptt ama daha hızlı geleni değil mi zaten, usps sonuçta ups değil. ptt vip gibi bişey

darkmoon
19-05-2012, 13:46
u.s.p.s hızlı kargo değildir u.s postal service yani amerikan ulusal posta servisi dir..

siz tahminimce ürünü amerikadan almaya kalkmışsınız adamda size normal posta yoluyla yollıyım demiş siz sanırım bir dil karmaşasından usps i özel ups gibi bir servis sanmışsınız yada belki fiyat fazla geldi özel sandınız ama amerikadan o kargo fiyatları doğaldır ben minnacık homelink aparatını 18 dolarlık aparata 12 dolar amerikadan shipping ödedim..
adama bunla yollama demişsinizki adamda haklı olarak başka bir posta ile yollıyamam demişdir zira dhl yada ups türevi özel bir firma ile yollasa o paranın iki üç katı verirdiniz artı birde gümrüğe kesin takılırdı.

bozdemir
19-05-2012, 17:09
Ben, usps'yi özel kargo servisi diye biliyordum. Demek ki amerika dan bir şey almaya gelmiyor. :) Thailand dan alınan ürünlerin kargoları çok daha uygun tutuyor.

Asbest35
19-05-2012, 17:31
gözlerim şaşı oldu arkadaş kargo ücretlerine bakmaktan.. bu arada bu usps in kargosu kaç günde gelio..

dorukky
19-05-2012, 17:32
10 20 gun arasında glıyor

Eren G.
19-05-2012, 18:25
Genellikle 1 1.5 hafta gibi amerikadan uzakdoğudan 2 ile 4 hafta ve avusturalya 3 4 hafta arası sürer merkezi biryerdeyseniz. Ama istisnalar var tabikide 8 günde amerikadan ayakkabıda geldi 11 günde ipod case ıvır zıvır v.sde geldi çinden. Birde benim ürünüm 3 de 5 günde türkiyeye geldi bir hafta oldu iki hafta oldu neden gelmedi kayboldu mu v.s diye telaşlanmayın yukarıdaki süreler zarfında gümrük işlemleri dağıtım uzun sürüyor cidden. Ve kesinlikle ve kesinlikle paypaldan ödemeyi yaptıktan sonra 45 gün içinde ulaşmadıysa elinize ürün satıcının case acma paranı geri göndericem yenisini gönderdim v.s gibi sözlerine aldanmayın SAKIN 45 günü geçirmeden caseinizi paypal resolution centerdan açın.

darkmoon
19-05-2012, 22:27
birde biz türkler deniyorda çinliler bizden kurnaz :) honda anahtarlığı sipariş ettik allahın çinlisi bize boş zarf yollamış :D :D içinde ürün falan yok bomboş zarf :D bizde case falan açdık ama hak getire paramızı geri alamadık ürün geldiği için gerçi 3 dolarda bir şeydi haram olsun dedik.. :D benimde rekorum ingiltereden 4 günde ürün geldi çok şaşırmışdım burdan konyaya yolluyoruz 3-4 günde zor gidiyor kargo :D :D

bozdemir
19-05-2012, 23:25
Bu arada küçük bir not: Benim ürünü aldığım eleman, bir web site linki ve takip numarası göndermişti. Bizim buradaki kargo takip numarasından, kargonun nerede, ne şekil de beklediğini nasıl öğrenebiliyorsak, elemanın gönderdiği sistemde de o şekil de görünüyordu

Son olarak, satıcının profiline bakıp kaç adet olumsuz yorumu var vs.detaylarını inceleyebilirsiniz. Özelikle geri bildirim yapanları dikkate alın..

Low-Rider
19-05-2012, 23:28
en son bir şerefsiz dolandırdı beni 40$'ım gitti o gün bugündür korkuyorum vallahi:D

CasabLanca
28-05-2012, 02:42
bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorum onun için ayrı konu açmayım burdan sorayım
paypal üzerinden tanımlı bir kredi kartım yok şu an için ama bir kart tanımlamak istiyorum ama kullandığım güncel bir kredi kartım yok. hep vadesiz hesap atm kartlarım var. acaba hangi bankalarda netten alışveriş yapmak için vadesiz hesap tarzında kredi kartı gibi kullanabileceğimiz sistem mevcut?

--
geçen sene başımıza gelen olayı anlatayım hazır :D malezyadan bir elemandan logo almıştık ufak gümrükte sorun çıkmasın diye arkadaşa paketin üzerine 'gift' yaz demiştik arkadaş olayı fazla abartmış her bir logoyu özenmiş bözenmiş tek tek hediye paketine koymuş :hehe: :D :D

Dodoo
28-05-2012, 05:39
--
geçen sene başımıza gelen olayı anlatayım hazır :D malezyadan bir elemandan logo almıştık ufak gümrükte sorun çıkmasın diye arkadaşa paketin üzerine 'gift' yaz demiştik arkadaş olayı fazla abartmış her bir logoyu özenmiş bözenmiş tek tek hediye paketine koymuş :hehe: :D :D

Çok düşünceli, çok naziksiniz diye geri dönüş mail i atsaydınız adama da sevinseydi bari :) :D

Bende ayın 9unda takipsiz kargo ile 14dolarlık bir sipariş vermiştim, henüz gelen giden yok bakalım :)

Aynı ürünü aynı posta servisi ile kimi satıcı 20$a kimi 50$a yolluyor, ürünün fiyatını uygun tutup kargodan kitleyebiliyorlar, ince eleyip sık dokumak gerek o yüzden :)

::ZaFeR::
28-05-2012, 06:18
bende ITR ya SiR kadran getirmeyi düşünüyorum ama shippinglere bakınca hep u.s.a gözüküyor.o durumu nasıl hallederiz ?

darkmoon
28-05-2012, 11:56
arkadaşlar top trusted seller lardan almaya çalışın ürünleri bir sıkıntı çıkmaz onlar çoğunun onbinlerce ürün işlemi var negatif feedbackleri çok çok az..

bu ürün para ilişkisi yeni üyelerde yada feedbackleri çok bozuk üyelerde oluyor zaten girerseniz profillerine görürsünüz misal adam 300 işlem yapmış 300 işlemde son 6 ayda 40 tane negatif yorum almış bu çok ciddi fazla bir rakam tabi negatif feedbackleride okumak lazım sorun ürünün gelmemesi ilemi ilgili ürünlerin kalitesi ilemi ilgi yoksa adam resimdeki ürünü değilde muadilinimi yolluyor v.b bunlar önemli ben gitti gidiyordada bu tür bir sistem olmasını isterdim ordada negatif yorumları okuyamıyorsun ama en dürüst ve tarafsız yorumlar negatif yorumlarda oluyor çünkü bazı satıcılar trusted pointleri yükselsin diye hayali hesaplardan işlemler yapıyorlar bilhassa çinliler çin menşei li firmalar.. yani adam 1 dolara kendinden bir şey alıyor sonrada kendine pozitif feedback veriyor.. o yüzden negatifler bana her zaman daha samimi daha dürüst gelmişdir.

CasabLanca
29-05-2012, 14:59
bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorum onun için ayrı konu açmayım burdan sorayım
paypal üzerinden tanımlı bir kredi kartım yok şu an için ama bir kart tanımlamak istiyorum ama kullandığım güncel bir kredi kartım yok. hep vadesiz hesap atm kartlarım var. acaba hangi bankalarda netten alışveriş yapmak için vadesiz hesap tarzında kredi kartı gibi kullanabileceğimiz sistem mevcut?

güncel çekerim sorunuma

dorukky
29-05-2012, 16:24
banka kartından olmuyor ılla senın kartın olmasına gerek yok baskasının kartınıda kullanabılırsın benım lımıtım dolunca babamın amcamın kuzenımınkınıde kullanıyorum sadece kredı kartı sahıbının ya su yada elektrık faturası ve kımlık resmını cekıp yollamanı ıstıyolar

CasabLanca
29-05-2012, 16:30
bazı bankaların böyle alışverişlerde kullanmak için özel kartları olduğunu hatırlıyorum içine dilediğiniz miktarı aktarıyorsunuz, olası aksiliklere kredi kartı hırsızlığına çözüm mayetinde olan

Low-Rider
29-05-2012, 16:39
bende ITR ya SiR kadran getirmeyi düşünüyorum ama shippinglere bakınca hep u.s.a gözüküyor.o durumu nasıl hallederiz ?

satıcıyla konuşup türkiyeye göndermesi için ikna edebilirsin

CasabLanca
14-06-2012, 23:59
bazı bankaların böyle alışverişlerde kullanmak için özel kartları olduğunu hatırlıyorum içine dilediğiniz miktarı aktarıyorsunuz, olası aksiliklere kredi kartı hırsızlığına çözüm mayetinde olan

bilen kimse yok mu?

SAYGIN
15-06-2012, 00:10
bilen kimse yok mu?

garanti sanal card.

CasabLanca
15-06-2012, 00:14
garanti sanal card.

garanti bankasında bulunan hesabımızdan bu karta ücret aktardıktan sonra kullanabiliyoruz da bankadaki hesabımız normal vadesiz hesap olabiliyordur umarım

SAYGIN
15-06-2012, 00:25
garanti bankasında bulunan hesabımızdan bu karta ücret aktardıktan sonra kullanabiliyoruz da bankadaki hesabımız normal vadesiz hesap olabiliyordur umarım

atm kartın üzerinden sanal kart oluşturuyorsun internet bankacılığından.normal hesabından atm kartının bağlı olduğu yani o karta kullanacağın kadar para transfer edip kullanıyorsun.

Asimos
15-06-2012, 08:50
Ben bunların hepsini denedim. kk.sız sanal kk. oluşturdum olmadı , başka bankadan hiç kartım olmadan sanal kk oluşturdum yine olmadı.Bankayı aradım paypalda kullanıcam somut bi kk olmasını istemiyorum ama dedim onlarda anlamadı yardımcı olamadılar.

Kısacası somut bi kk olmadan maalesef olmuyo.

Aslında çok saçma ben master yada visa banka kartımı tanıtıp , aynı kk gibi içindeki bakiye kadar alışweriş yapabilmem lazım , ama olmuyo işte...

SAYGIN
15-06-2012, 12:40
Ben bunların hepsini denedim. kk.sız sanal kk. oluşturdum olmadı , başka bankadan hiç kartım olmadan sanal kk oluşturdum yine olmadı.Bankayı aradım paypalda kullanıcam somut bi kk olmasını istemiyorum ama dedim onlarda anlamadı yardımcı olamadılar.

Kısacası somut bi kk olmadan maalesef olmuyo.

Aslında çok saçma ben master yada visa banka kartımı tanıtıp , aynı kk gibi içindeki bakiye kadar alışweriş yapabilmem lazım , ama olmuyo işte...

Ya sanal kartin ozelligi bu hangi bankayi kullaniyorsun bilmiyorum ama atla deve degil yillardir olan sistem.

darkmoon
15-06-2012, 13:39
hsbc kullanıyorum internet bankacılığından sanal kart oluşturuyorum direk normal k.k endeksli ama limiti falan ben belirliyorum tabiki işim bittimi kartı kapatıyorum işim olursa gene yeni kart alıyorum her kartın numarasıda cv de farklı oluyor bu arada..

yada bazen üşeniyorum sanal kart falan direk kart liminiti 250 tl gibi rakamlara çekiyorum alış verişimi yapıyorum..

PaSHa-brk
15-06-2012, 14:03
benim sorum ebay ile ilgili değil;
mesela arkadaşım almanyada ve ben ürünü alıp onun adresine gönderttim.Arkadaşım baana ürünü kargolasa gümrüğe takılır mı? nasıl bir yol izlememiz gerekir?

turci
15-06-2012, 14:10
arkadasinin göndermesi gümrüge takilma riskini ortadan kaldirmaz.
eger kendisi getirirse risk ortadan kalkar..

PaSHa-brk
15-06-2012, 14:40
coilover getirmek istiyorum kendisi getirebilirmi sıkıntı yaratırlarmı?

turbo&quattro
15-06-2012, 16:56
Herhangibir sorun yasamaz .

dorukky
15-06-2012, 17:02
buyuk urunlerı coılover turbo gıbı urunlerı kesınlıkle ptt ıle getırtın ! fedex ups dhl ıle getırırsenız 500 600 mılyon alırlar ptt ıle yuzde 18 gıbı bı mebla ıle kurtulursunuz ve ugrasmazsınız.bugun taa fedexın yerıne gıttım bagcılarda takılan urunum 20 dolarlık bı hks replıka turbo tımer adam dıyor bu urun 200 dolar ebayda baktım :) dedım bu cın replıka 20 dolar actım gosterdım kredı kartmdanda gosterdım anca o sekılde aldım

Asimos
15-06-2012, 17:08
Ya sanal kartin ozelligi bu hangi bankayi kullaniyorsun bilmiyorum ama atla deve degil yillardir olan sistem.

Ben kk olmadan , internet bankasından oluşturulan sanal kk dan bahsediyorum.Yani mutlaka bi kk olmak zorunda we onun üzerinden oluşturduğun sanal kart ile oluyo eğer kk yoksa hiçbi türlü olmuyo yada ben beceremedim.

Mesela benim adıma kk yok ama internet bankası , hesap kartı hatta sanal kk(mastercard , visa) bile war ama paypal bu sanal kk nı kabul etmiyo

chatlaxs
11-12-2012, 12:59
konuyu hortlatıyorum ama 2. el otomobil parçalarında sıkıntı oluyor mu acaba :soru:

Bana bu lazım TR'de bulamadım

http://i.imgur.com/JrApG.jpg

cihan
11-12-2012, 13:17
Ben kk olmadan , internet bankasından oluşturulan sanal kk dan bahsediyorum.Yani mutlaka bi kk olmak zorunda we onun üzerinden oluşturduğun sanal kart ile oluyo eğer kk yoksa hiçbi türlü olmuyo yada ben beceremedim.

Mesela benim adıma kk yok ama internet bankası , hesap kartı hatta sanal kk(mastercard , visa) bile war ama paypal bu sanal kk nı kabul etmiyo

sanırım anladım sorunu.

şöyle ki, örneğin garanti bankasında kredi kartı olmadan sanal kart oluşturup rahat rahat kullanabiliyorsun. vadesiz hesabından buraya aktarıyorsun parayı, alışveriş yapıyorsun.
ancak iş bankta boyle değil, sanalkarta aktardığın parayı kredi kartı limitinden kesiyor, kk ekstrene yansıyor.

emrah-ışık
11-12-2012, 21:05
buyuk urunlerı coılover turbo gıbı urunlerı kesınlıkle ptt ıle getırtın ! fedex ups dhl ıle getırırsenız 500 600 mılyon alırlar ptt ıle yuzde 18 gıbı bı mebla ıle kurtulursunuz ve ugrasmazsınız.bugun taa fedexın yerıne gıttım bagcılarda takılan urunum 20 dolarlık bı hks replıka turbo tımer adam dıyor bu urun 200 dolar ebayda baktım :) dedım bu cın replıka 20 dolar actım gosterdım kredı kartmdanda gosterdım anca o sekılde aldım
peki ptt ile gelmesini nasıl sağlarız

Eyup Duygun
12-12-2012, 00:23
Güncel ; bır cok kısıye sordum herkes farklı bırsey soyluyor.

Soru : 9kg , 30*30 bır kutu 900$ ıle gumruge gelırse prosedur ne oluyor ? Net bilen cevaplar ise sevinirim.Bosuna beyin fırtınası yapmaya gerek yok.

Deagles48
12-12-2012, 00:54

Sırf Kk'sız sanal kart oluşturabilmek için Garanti bankası müşterisi olacaktım ve yine sırf paypal yurt dışı ve yurt içi alışverişlerde kullanmak için eğer Paypal bunu kabul etmiyorsa o zaman hiç bir gereği yok demekki

oGuZ555
12-12-2012, 01:09
Güncel ; bır cok kısıye sordum herkes farklı bırsey soyluyor.

Soru : 9kg , 30*30 bır kutu 900$ ıle gumruge gelırse prosedur ne oluyor ? Net bilen cevaplar ise sevinirim.Bosuna beyin fırtınası yapmaya gerek yok.

Sıkıntılı bi parça değilse +300 TL vergisini öder alırsın.

Eyup Duygun
12-12-2012, 01:23
Sıkıntılı bi parça değilse +300 TL vergisini öder alırsın.

300 TL ıcınde verılen cevaplara gore yazıyorum.

%18 KDV ve + malın cınsıne gore gumruk vergısı mı oluyor ?

Dou
12-12-2012, 01:37
Ah be güzel kardeşim bi dinlesen şu kardeşini

Sakalımız da var dinleyen yok

musti2jz
13-01-2013, 21:51
yeni konu açmak istemediğimden bu konu üzerinden bir soru sormak istiyorum kusura bakmazsanız. ben iskenderunda oturuyorum misal ebaydan ürün aldım ürün gümrüğe takılırsa hangi gümrüğe takılacak? bulunduğum yerdeki gümrük müdürlüğüne mi yoksa istanbul üzerinden yada farklı bir yer üzeriden gelirse oraya mı takılacak?

MazdaSpeed
12-02-2013, 21:17
Protege JSP® Factory Style 3pc Wing Spoiler 1999 2003 Primed w LED Fits Mazda | eBay (http://www.ebay.com/itm/Protege-JSP-Factory-Style-3pc-Wing-Spoiler-1999-2003-Primed-W-LED-Fits-Mazda-/281038324648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AProtege&hash=item416f3083a8&vxp=mtr)
Arkadaşlar şu ürünü almak istiyorum da gümrük de sıkıntı çıkar mı ?

nemonomani
12-02-2013, 21:18
ebaydan ürün alma sahtekar bunlar faln gibi bişey sandım bende :D

MazdaSpeed
12-02-2013, 21:19
ebaydan ürün alma sahtekar bunlar faln gibi bişey sandım bende :D

Hahahaha :D
Evet arkadaşlar yardım bekliyorum.

Tuncer M.
12-02-2013, 21:31
Sırf Kk'sız sanal kart oluşturabilmek için Garanti bankası müşterisi olacaktım ve yine sırf paypal yurt dışı ve yurt içi alışverişlerde kullanmak için eğer Paypal bunu kabul etmiyorsa o zaman hiç bir gereği yok demekki

Ben Garanti sanal kartımla ebay üzerinden alışveriş yaptım birçok kez.

http://i47.tinypic.com/2rwpyee.jpg

MazdaSpeed
12-02-2013, 21:35
Ben Garanti sanal kartımla ebay üzerinden alışveriş yaptım birçok kez.

http://i47.tinypic.com/2rwpyee.jpg

100 $ üzeri ürün alışverişin de sıkıntı yaşanıyor diye yazmışlar bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?

Tuncer M.
12-02-2013, 21:48
100 $ üzeri ürün alışverişin de sıkıntı yaşanıyor diye yazmışlar bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?

Max 70 euroya kadar yaptım, fakat 70e izin verip neden 100dolara izin vermesin ki. İlginç geldi bana. :eek:

MazdaSpeed
12-02-2013, 21:49
Önceki sayfalar da bahsetmişler böyle birşey den.Gümrükte sorun çıkabiliyormuş +100 dolar ürünler de.Ben de anlayamadım.

Tuncer M.
12-02-2013, 21:54
Önceki sayfalar da bahsetmişler böyle birşey den.Gümrükte sorun çıkabiliyormuş +100 dolar ürünler de.Ben de anlayamadım.

Farklı şeylerden bahsediyoruz. Ben sanal karttan alışveriş yapamayanlara cevap olarak paylaşmıştım o capsi. Siz ona cevap olarak yazınca ben üstüme alındım. :D

Gümrük mevzuatı sürekli değişiyor okuyarak anca kesin bilgiyi alabilirsiniz. :icon_tup:

jr1905
12-02-2013, 23:25
Protege JSP® Factory Style 3pc Wing Spoiler 1999 2003 Primed w LED Fits Mazda | eBay (http://www.ebay.com/itm/Protege-JSP-Factory-Style-3pc-Wing-Spoiler-1999-2003-Primed-W-LED-Fits-Mazda-/281038324648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AProtege&hash=item416f3083a8&vxp=mtr)
Arkadaşlar şu ürünü almak istiyorum da gümrük de sıkıntı çıkar mı ?

Başka bi forumda bi arkadaş spoyler siparişi vermişti ebayden sanırım yapıştırılan malzemeden dolayı tehlikeli ürün olarak gümrükte kalmıştı.
Yapılaması çok zor bişey değil bence bu spoyler ın hatta ilandaki fiyattanda daha ucuza mal olur bence

darkmoon
13-02-2013, 12:07
Bende spoiler sipariş verdim karşı taraf satıcı 40 dolar dediği shippinge 200 dolar tnt ile yollıycam deyince vazgeçdim.. minnacık incecik spoiler o paraları vericeğime aynısını türkiyede yaptırtırım custom araca özel hem daha güzel olur istediğim modeli yaptırtırım hemde daha ucuza mal olur.

Tahir
13-02-2013, 12:13
Şuan 75 usd yi geçen her üründe %20 vergi duruma göre de gümrükte kaldığı gün kadar ambar ücreti alıyorlar tabi TSE ye tabi tutulabilecek ürünleri hiç saymıyorum o zaman semeriyle seksen misali:D

MazdaSpeed
13-02-2013, 12:33
Başka bi forumda bi arkadaş spoyler siparişi vermişti ebayden sanırım yapıştırılan malzemeden dolayı tehlikeli ürün olarak gümrükte kalmıştı.
Yapılaması çok zor bişey değil bence bu spoyler ın hatta ilandaki fiyattanda daha ucuza mal olur bence

Bende spoiler sipariş verdim karşı taraf satıcı 40 dolar dediği shippinge 200 dolar tnt ile yollıycam deyince vazgeçdim.. minnacık incecik spoiler o paraları vericeğime aynısını türkiyede yaptırtırım custom araca özel hem daha güzel olur istediğim modeli yaptırtırım hemde daha ucuza mal olur.

Şuan 75 usd yi geçen her üründe %20 vergi duruma göre de gümrükte kaldığı gün kadar ambar ücreti alıyorlar tabi TSE ye tabi tutulabilecek ürünleri hiç saymıyorum o zaman semeriyle seksen misali:D

Cok tesekkurler hepinize bilgi verdiginiz icin. Peki Spoiler nerede yaptirabilirim istanbul da ?

darkmoon
13-02-2013, 13:33
ben önceki vectrama ankarada yaptırtmışdım ankarada bir fiber ustası vardı şimdi ismini unuttum ona yaptırmışdım ama bu seferkini bostancı saniyide fiber ustası varmış ona yaptırtıcam bende bu forumda öğrendim bostancıdakini işçiliğinden memnun arkadaşlarda vardı referans sağlam yani forumda araştırırsan bostancıdakinin adını bulabilirsin yada bu yazımı okuyan biri yazar..

Anıl E.
27-03-2013, 22:17
Merhabalar .İngilizcem pek yok :)

Pioneer® AVH X1500DVD Indash 6 1 (http://www.ebay.com/itm/Pioneer-AVH-X1500DVD-Indash-6-1-LCD-DVD-Car-Audio-Receiver-w-iPod-Control-New-/130876414085?pt=Car_Audio_In_Dash_Receivers&hash=item1e78d79885&vxp=mtr)

bu ürün benim 2009 model makyajsız kasa leon'a olur mu acaba ? Hadi oluyor diyelim fiyat olarak uygun mu ? Sipariş versek gümrükte sorun yaşar mıyız ? Bu işlerle uğraşanlar olaya bi el atabilir mi ?

darkmoon
27-03-2013, 23:04
konusu denk gelmiş geçen ebaydan ürün aldım gümrükde takıldı topkapı posta dağıtım merkezine gittim paypal çıktısında oynama yapanlar yada yurtdışındaki satıcıya fee yi düşük gösterenlere kötü haberim var adamların ve bayanların hepsinin önünde netbook var artık size ebay yada ürünü nerden aldıysanız o sitedeki hesabınıza girmenizi söylüyor ve olmassa patpal hesabınıza girmenizi söylüyor önündeki netbookdan.. yani kağıtta yazanlarla yada yanınızda getirdiğiniz çıkdılarla eskisi gibi ilgilenmiyorlar.. benim aldığım ürün ufak bir şeydi 150 dolarlık adam hesabına girmesende olur ilan varsa ona gir dedi girdim bakdı fiyatla üründeki satıcının girdiği fee aynı ok dedi gümrüğünü ödedim aldım.. aklınızda bulunsun paypal çıktısında oynama yapanlar yada satıcı ile anlaşıp ürününü fiyatını düşük gösterenler orada gidip birde rezil olmayın..

Schumi
28-03-2013, 00:32
Topkapıda içeride üniformalı temiz yüzlü efendi gibi sakin sakin konuşan karşısındaki tipik dolandırıcı yerine işini görmeye gelmiş vatandaş yerine koyan bir memur vardı. Üniformasında şerif rozetine benzer bir arma içerisinde Gümrük Muhafaza Memuru gibi birşey yazıyordu. Gayet yardımcı oldu. Ne kadar ödedin dedi. İçinden faturası çıkarmı dedi. Sanırım çıkar dedim. Çıkmadı beyan ettiğim meblağ üzerinden vergimi hesapladı ödedim ürünümü aldım. Bir sonraki gelicek kargom içinde kendisinden bilgi aldım. Memnun bir şekilde ayrıldım.

Umarım şuan gümrüğe yeni ulaşmış olan kiloca ağır ancak pahaca hafif olan ürünümü sıkıntısız alırım. Bilgisayardan paypal açtırıyorlarsa işime gelir gerçek bedelini görürler. :)

Dou
28-03-2013, 00:43

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

75 eur

$100 sınır şu anda.

Dou
28-03-2013, 00:44
konusu denk gelmiş geçen ebaydan ürün aldım gümrükde takıldı topkapı posta dağıtım merkezine gittim paypal çıktısında oynama yapanlar yada yurtdışındaki satıcıya fee yi düşük gösterenlere kötü haberim var adamların ve bayanların hepsinin önünde netbook var artık size ebay yada ürünü nerden aldıysanız o sitedeki hesabınıza girmenizi söylüyor ve olmassa patpal hesabınıza girmenizi söylüyor önündeki netbookdan.. yani kağıtta yazanlarla yada yanınızda getirdiğiniz çıkdılarla eskisi gibi ilgilenmiyorlar.. benim aldığım ürün ufak bir şeydi 150 dolarlık adam hesabına girmesende olur ilan varsa ona gir dedi girdim bakdı fiyatla üründeki satıcının girdiği fee aynı ok dedi gümrüğünü ödedim aldım.. aklınızda bulunsun paypal çıktısında oynama yapanlar yada satıcı ile anlaşıp ürününü fiyatını düşük gösterenler orada gidip birde rezil olmayın..

Kredi kartı ekstreni gösterirsen inanmama gibi bir durum olmaz, zaten ilk onu soruyorlar kredi kartı ekstrenle oynama imkanın yok.

Schumi
28-03-2013, 00:57
Kredi kartı ekstreni gösterirsen inanmama gibi bir durum olmaz, zaten ilk onu soruyorlar kredi kartı ekstrenle oynama imkanın yok.

Memur bana ilk içinden çıkan resmi bir fatura dedi. Sonra kredi kartı ekstresi oda olmadı paypal çıktısı demişti.

Dou
28-03-2013, 01:01
Memur bana ilk içinden çıkan resmi bir fatura dedi. Sonra kredi kartı ekstresi oda olmadı paypal çıktısı demişti.

Aynen prosedür bu şekilde.

İçinden çıkan resmi faturaya güvenmiyosa illaki istiyor kredi kartı ekstresi, başıma geldi 1 ay önce :)

Anıl E.
28-03-2013, 08:02
Benim sorunumla ilgilenecek olan var mı :))

Skyhawk34
28-03-2013, 08:08
156 $ dolarlık küçük kol saati kutusu kadar bir elektronik parça getirttirmeyi düşünüyorum
kargosuyla birlikte totalde : 200 $ oluyor ebaydan getirtmeyi düşünüyorum buraya kadar sorun yok.
Takıldğım bir nokta varki 75 $ dolar üstü bir elektronik parça şimdi ben buna satıcıyla konusup düşük meblağ yazdırırsam ne gibi bir sıkıntı çekerim gerçek ürüne bakıp fiyatı o şekilde değil bu şekilde diyebilirlermi az once yazılan yazıyı okudum faturasıyla artık pek ilgilenilmiyor yazılmış burada

olduda oldu gümrükte kaldı ne kadar daha ekstradan odemem gerekecek ?

Teşekkürler... :)

Schumi
28-03-2013, 08:58
PTT ile getirt %20 öde al. :)

YavuzNaz
28-03-2013, 08:59
yeni uygulama artık ürünün üzerinde yada faturasına düşük rakam yazmak değil, memur ürünün gerçek fiyatı olmadığını düşünerek, sana paypal hesabını yada ebay den ürünü bularak gerçek fiyatına bakıyor en son kredi kartı ekstrene bakmak isteyebilir, gerçek fiyat üzerinden %20 vergisini ve ardiye ücretini ödeyip alabiliyorsun, şurda hassas olan bir nokta var görevli memurla ters düşmemek, adamı enayi yerine koymaya çalıştığını anladığında işi yokuşa sürüyorlar, ben yakın zamanda bir gözlük aldım, 150$ fiyatı hem paypal çıktısı hemde ebay den ekran görüntüsü aldım yanıma, neden yurtdışından almayı tercih ettin dedi, hem daha uygun fiyatlı hemde sahte olma olasılığı düşük dedim ürünü vergisini ödeyip aldım :)

free-hifi
28-03-2013, 08:59

nasıl ? olacak

poseidon
28-03-2013, 09:23

Ptt grevde bu aralar. Ben bir süre ptt üzerinden işlem yapmayın derim.

Tüm PTT İşyerlerinde Yarın Grev Var 26 Mart 2013 14:27 (http://www.aktifhaber.com/tum-ptt-isyerlerinde-yarin-grev-var-757823h.htm)

Bir de eğer karşı taraf ulusal postanesi ile gönderirse gideceği yer ptt posta toplama merkezleridir. Yani etkileyemeyiz diye biliyorum.

aqustic
28-03-2013, 09:38
peki gümrükte kalırsa günlük ambar ücreti kaç lira?

YavuzNaz
28-03-2013, 09:48
peki gümrükte kalırsa günlük ambar ücreti kaç lira?

malzemenin büyüklüğüne göre değişiyor ben 2 lira ödedim :)

dorukky
28-03-2013, 11:07
ptt en sıkıntısızı %20 vergı odersınız ambar ucretıde max 5 6 lıra oder alırsınız sıkıntısız

darkmoon
28-03-2013, 12:39

ben daha 5 gün önce ordan mal çekdim ve istisnasız herkese önlerindeki netbooklardan ilana bakıyorlardı ben mevcut olan bir mevzuattan söz ettim realiteden olandan bahsettim.

Ayrıca kredi kartı ekstresiyle bal gibide oynuyorlar dünyanın en kolay işi hatta... ekstre zaten pdf yada doc formatında iniyor bankaların web sitesinden onda istediğin gibi oynama yaparsın yapanlarda vardı zaten keza paypal çıktısında bile oynama yapanlar vardı bunuda zamanında forumlarda bile yazıyorlardı yapanlar.. bunlar dünyanın en basit işi hatta adamlar o kadar prof oynuyorlardıki bütün paypal kur çeviri sistemini hesap kitabını yapıp öyle oynuyorlardı...

ben elimdeki kredi kartı ekstrem paypal çıkdımla gittim adam onlara bakmadı bile yan tarafdan kargomu aldı kargonun üstünde satıcı faturaya 150 dolar yazmış 150 dolarmı ürününüz dedi evet dedim lütfen bilgisayardan ebay hesabınıza girermisiniz dedi tabiki dedim sonra bana bakdı yüzüme herhalde güven verdim siz direk ilana girsenizde olur sadece ilanı görsem yeter dedi ok dedim ilanın id nosunu girdim zaten çıkdı ordada 150 dolar yazıyordu ok dedi 52 tl gümrük ödedim aldım ürünümü

bunu bana özel yapmadılar orda beklerken bankonun arkasında bütün çalışanların önünde netbooklar vardı ve herkese aldıkları sitedeki ilana girmelerini istiyorlardı..

yıllardır kredi kartı ve paypal çıkdılarında oynama yapan insanlar vardı adam 500 dolarlık mal alıyordu paypal ve kredi kartı çıktısında 100 dolar gösteriyordu bazen suçlarına yabancı satıcıyıda ortak ediyorlardı yabancı satıcıda fee yi düşük tutuyordu o dönem kapandı artık adamlar sağlamayı garantiye almışlar paypal çıktısında oynamada yapsan kredi kartı çıktısında oynamada yapsan satıcıyıda kandırsan sitedeki satış ilanında oynama yapamassın yani suçuna ebayı amazonu yada diğer büyük alış veirş sitelerini ortak edemessin adamlar bu mantıkdan çıkmışlar yola..

Benim tek demek istediğim böyle işler yapanlar varsa orda birde rezil olmasınlar çünkü biliyorum bolcana yapan insanlar var bazıları tadımlık ufak tefek indirimler yaptırıyor hani 90 dolarlık şey ise 70 dolar göster diyor satıcıya 20 dolar için gümrüğe takılmasın bazılarıda ciddi paypal kredi kartı çıkdılarında oynamalar yapıp 500-600 dolarlık malları 100 dolar gösteriyorki bu insanlar yakalanırsa sadece rezil olmaklada kalmazlar sanırım haklarında evrakda sahtecilik ve bilumum şeylerden hukuki sıkıntılarda doğabilir..

clioGT
28-03-2013, 12:46
ben 2 3 sene evvel injen filtre kiti almıştım s2k için, haliyle pttde gümrüğe takıldı, açtılar kutuyu baktılar, kaça aldınız bunu dediler bende söyledim fiyatını, vergisini hesaplayıp ödedim aldım çıktım valla:)

Dou
28-03-2013, 12:47
ben daha 5 gün önce ordan mal çekdim ve istisnasız herkese önlerindeki netbooklardan ilana bakıyorlardı ben mevcut olan bir mevzuattan söz ettim realiteden olandan bahsettim.

Ayrıca kredi kartı ekstresiyle bal gibide oynuyorlar dünyanın en kolay işi hatta... ekstre zaten pdf yada doc formatında iniyor bankaların web sitesinden onda istediğin gibi oynama yaparsın yapanlarda vardı zaten keza paypal çıktısında bile oynama yapanlar vardı bunuda zamanında forumlarda bile yazıyorlardı yapanlar.. bunlar dünyanın en basit işi hatta adamlar o kadar prof oynuyorlardıki bütün paypal kur çeviri sistemini hesap kitabını yapıp öyle oynuyorlardı...

ben elimdeki kredi kartı ekstrem paypal çıkdımla gittim adam onlara bakmadı bile yan tarafdan kargomu aldı kargonun üstünde satıcı faturaya 150 dolar yazmış 150 dolarmı ürününüz dedi evet dedim lütfen bilgisayardan ebay hesabınıza girermisiniz dedi tabiki dedim sonra bana bakdı yüzüme herhalde güven verdim siz direk ilana girsenizde olur sadece ilanı görsem yeter dedi ok dedim ilanın id nosunu girdim zaten çıkdı ordada 150 dolar yazıyordu ok dedi 52 tl gümrük ödedim aldım ürünümü

bunu bana özel yapmadılar orda beklerken bankonun arkasında bütün çalışanların önünde netbooklar vardı ve herkese aldıkları sitedeki ilana girmelerini istiyorlardı..

yıllardır kredi kartı ve paypal çıkdılarında oynama yapan insanlar vardı adam 500 dolarlık mal alıyordu paypal ve kredi kartı çıktısında 100 dolar gösteriyordu bazen suçlarına yabancı satıcıyıda ortak ediyorlardı yabancı satıcıda fee yi düşük tutuyordu o dönem kapandı artık adamlar sağlamayı garantiye almışlar paypal çıktısında oynamada yapsan kredi kartı çıktısında oynamada yapsan satıcıyıda kandırsan sitedeki satış ilanında oynama yapamassın yani suçuna ebayı amazonu yada diğer büyük alış veirş sitelerini ortak edemessin adamlar bu mantıkdan çıkmışlar yola..

Benim tek demek istediğim böyle işler yapanlar varsa orda birde rezil olmasınlar çünkü biliyorum bolcana yapan insanlar var bazıları tadımlık ufak tefek indirimler yaptırıyor hani 90 dolarlık şey ise 70 dolar göster diyor satıcıya 20 dolar için gümrüğe takılmasın bazılarıda ciddi paypal kredi kartı çıkdılarında oynamalar yapıp 500-600 dolarlık malları 100 dolar gösteriyorki bu insanlar yakalanırsa sadece rezil olmaklada kalmazlar sanırım haklarında evrakda sahtecilik ve bilumum şeylerden hukuki sıkıntılarda doğabilir..

Bu yazdıklarının hepsinin çaresi var :)

darkmoon
28-03-2013, 12:57
Bu yazdıklarının hepsinin çaresi var :)

Ben anlatamadım sanırım illa insanları düzenbazlığa üçkağıda dolandırıcılığamı teşvikmi edelim bende biliyorum zorlanırsa hırs yapılırsa çaresi var bende biliyorum farklı farklı yöntemleri var ben sadece insanlara böyle şeyler yapıyorsanız böyle bir şey var rezil olmayın diyorum başınız kafanız kulağınız ağrımasın diyorum..

eskiden belki tadımlık indirimler yaptıran insanlar vardır haberleri olsun vergide ciddi bir şey değil bu kadar insanlar niye şu %20 vergiden korkup böyle illegal işlere girmeye hevesli onuda anlamıyorum 1000 dolarlık mal alsan en fazla 200 dolar vergi vericeksin 200 dolar gözünde büyüorsa 1000 dolara mal alma kaldıki o 1000 dolarlık ürün türkiyede 2000-3000 dolardır yani o 200 doları versende gene kardasın bunu misal söylüyorum bu kadar gümrükden vergiden korkmanın böyle üç kağıtlar yapmanın bir mantığı yok bence..

Dou
28-03-2013, 13:09
Ben anlatamadım sanırım illa insanları düzenbazlığa üçkağıda dolandırıcılığamı teşvikmi edelim bende biliyorum zorlanırsa hırs yapılırsa çaresi var bende biliyorum farklı farklı yöntemleri var ben sadece insanlara böyle şeyler yapıyorsanız böyle bir şey var rezil olmayın diyorum başınız kafanız kulağınız ağrımasın diyorum..

eskiden belki tadımlık indirimler yaptıran insanlar vardır haberleri olsun vergide ciddi bir şey değil bu kadar insanlar niye şu %20 vergiden korkup böyle illegal işlere girmeye hevesli onuda anlamıyorum 1000 dolarlık mal alsan en fazla 200 dolar vergi vericeksin 200 dolar gözünde büyüorsa 1000 dolara mal alma kaldıki o 1000 dolarlık ürün türkiyede 2000-3000 dolardır yani o 200 doları versende gene kardasın bunu misal söylüyorum bu kadar gümrükden vergiden korkmanın böyle üç kağıtlar yapmanın bir mantığı yok bence..

Sosyal mesaj vericem deseydin başta hiç uğraşmamış olurduk.

darkmoon
28-03-2013, 13:13
neyse herkes bildiği gibi yapsın..

sasuuke
29-03-2013, 01:50
Bende Ebaydan jant almış olsam ne kadar öderim acaba çok iyi bilmiyorumda.Ürün teksastan gelecek sanırım

http://www.ebay.com/itm/ENKEI-RACING-RPF1-WHEEL-16x7-4x100-SILVER-43mm-4-100-/310640892229#spr_cr

220$ jantın fiyatı
gümrükte %20 sini öderim (44$)
shipping'de bi okadar olsa.satıcıyla konuşmadım bilmiyorum tam olarak.
ekstra masraf olurmu acaba?

Hakan Girginer
29-03-2013, 02:05
Ebay candır beyler.

Ama, mutlaka aliexpress.com ve dx.com'a da bakın.

Her iki sitede de çok iyi fiyatlar var. Ebay kadar hızlı ve rahat "gezilmiyor" içlerinde ama kesinlikle denemeye değer.

dorukky
29-03-2013, 02:10
jant lot diil heralde sadece 1 tane benım baktıgım jantlar 25lbs ıdı yaklasık ebatla bırlıkte kargosu 700 dolar cıvarıydı ems de.

darkmoon
29-03-2013, 10:07
Ebay candır beyler.

Ama, mutlaka aliexpress.com ve dx.com'a da bakın.

Her iki sitede de çok iyi fiyatlar var. Ebay kadar hızlı ve rahat "gezilmiyor" içlerinde ama kesinlikle denemeye değer.

aliexpress ben çözemedim çok dolandırıcılarda varmış orda çinli birde toptancı ordakilerin çoğu adamlar tek tek mal satmıyorki :)

aslan
29-03-2013, 10:13
Bende ebaydan geçen bir sipariş geçecektim son anda vazgeçtim almaktan ama şimdide bana ebaydan devamlı mesaj geliyor ürününüzütamamlayın diye böyle askıda kaldı bu bana daha sonra ebaydaki alışverişlerimde sıkıntı yaratırmı?

clioGT
29-03-2013, 10:14
aldın ödemeyi yollamadıysan, adamla konuş, verdirtme kendine -.

o eksikler ilerde başka bir alışveriş yaparken senin için sıkıntı olabilir. satıcı ürünü sana satmayabilir mesela

aslan
29-03-2013, 10:21
aldın ödemeyi yollamadıysan, adamla konuş, verdirtme kendine -.

o eksikler ilerde başka bir alışveriş yaparken senin için sıkıntı olabilir. satıcı ürünü sana satmayabilir mesela

Hayır ürünü hiç almadım ebaydan kredi kartı ödeme yerine kadar geldim sonra vazgeçtim almadım üründe gelmedi bana zaten ama ebay tamamlayın siparişinizi diye mesaj gönderiyor o sıkıntı olurmu?

darkmoon
29-03-2013, 10:26
Hayır ürünü hiç almadım ebaydan kredi kartı ödeme yerine kadar geldim sonra vazgeçtim almadım üründe gelmedi bana zaten ama ebay tamamlayın siparişinizi diye mesaj gönderiyor o sıkıntı olurmu?

ürünü almışsın büyük ihtimal.. kredi kartı ödeme kısmına kadar geldiysen buy it now tuşuna tıklamışsın demekdir.

aslan
29-03-2013, 10:31
ürünü almışsın büyük ihtimal.. kredi kartı ödeme kısmına kadar geldiysen buy it now tuşuna tıklamışsın demekdir.

Ama ekstreme baktıgımda çekilmiş bir tutar yok :beuj:

darkmoon
29-03-2013, 10:38
kolayı var anlamanın hesabına gir ebayda sonra satın aldığını düşündüğün ilana gir bak yukarda yeşil check işaretinin yanında "you bought this item" gibi bir yazı varsa satın almışsındır zaten my ebay kısmında almışsan görünür..

01ayk01
29-03-2013, 10:47
simdi abiler bi soru soracagim 600 dolara bir kask alacagm gumrugunu odemeye raziyim 120 dolar fln tutuyor sanirim.. bu gumruk nerde nerden gidip aliyoruz veya gumruge geldigini nerden biliyoruz

aslan
29-03-2013, 10:50
kolayı var anlamanın hesabına gir ebayda sonra satın aldığını düşündüğün ilana gir bak yukarda yeşil check işaretinin yanında "you bought this item" gibi bir yazı varsa satın almışsındır zaten my ebay kısmında almışsan görünür..

Benim alacagım ürün yayında yok şuanda bulamadım

darkmoon
29-03-2013, 11:08
simdi abiler bi soru soracagim 600 dolara bir kask alacagm gumrugunu odemeye raziyim 120 dolar fln tutuyor sanirim.. bu gumruk nerde nerden gidip aliyoruz veya gumruge geldigini nerden biliyoruz

ptt ile yollarlarsa ürünü topkapı ptt gümrük merkezine geliyor yeri merkezi kolay bulursun.. ürününün takip no su olur onu takip ediceksin ptt nin sitesinden yurtdışı gönderi takibi vardır ordan tracking no nu giriceksin ürünün nerde ne alemde yazar..
eğerki takılmışsa gümrükde tutuluyor gibi bir ibare yazar zaten ayrıca evine ihparname yollarlar ama sen ihparnameyi bekmeleden git al benim gibi ben hiç beklemem takip ederim takılırsa gider hemen alırım..

Benim alacagım ürün yayında yok şuanda bulamadım

o zaman sana ebayın yolladığı ürünü satın al gibi bir şey değildir başka bir şeydir watchlistine falanmı ekledin yada bid falanmı verdin ürüne arttırmaya falanmı girdin farkında olmadan..

01ayk01
29-03-2013, 19:07
Yoshimura Exhaust R55 Full System Stainless Steel for Suzuki GSXR 600 750 08 10 | eBay (http://www.ebay.com/itm/Yoshimura-Exhaust-R55-Full-System-Stainless-Steel-Suzuki-GSXR-600-750-08-10-/390562151015?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%2 6asc%3D163%26meid%3D6590162325645291750%26pid%3D10 0005%26prg%3D1088%26rk%3D3%26sd%3D310637371799%26)

simdi bu urunu almak istiyorm vergisini vs. herseyini odemeye raziyim.. bana kac paraya patlar bu ? gelmeme ihtimali varmi birde satici guvnilirmi degilmi nerden anliyoruz ? tekrar tesekkur ederim cevaplariniz icin

kemal_koker
29-03-2013, 19:10
Yoshimura Exhaust R55 Full System Stainless Steel for Suzuki GSXR 600 750 08 10 | eBay (http://www.ebay.com/itm/Yoshimura-Exhaust-R55-Full-System-Stainless-Steel-Suzuki-GSXR-600-750-08-10-/390562151015?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%2 6asc%3D163%26meid%3D6590162325645291750%26pid%3D10 0005%26prg%3D1088%26rk%3D3%26sd%3D310637371799%26)

simdi bu urunu almak istiyorm vergisini vs. herseyini odemeye raziyim.. bana kac paraya patlar bu ? gelmeme ihtimali varmi birde satici guvnilirmi degilmi nerden anliyoruz ? tekrar tesekkur ederim cevaplariniz icin

830 dolar ürün bedeli
90 dolar kargosu

920 dolar ilk aşama sonra 920*20/100= ?? maliyeye ödemeniz gereken tutar

satıcı güvenilir 99,7% Positive feedback yüzde 99,7 olumlu geri dönüş almış yani alıcıları memnun etmiş

Tolga-R
29-03-2013, 19:15
kargo ücretinden vergi alınmıyor. 830 usd nin %20 si ödenir. Tabi topkapı ya gelirse.

kemal_koker
29-03-2013, 19:16
kargo ücretinden vergi alınmıyor. 830 usd nin %20 si ödenir. Tabi topkapı ya gelirse.

m5 katlanır ayna aldım :) kargosununda vergisini ödedim

01ayk01
29-03-2013, 19:17
830 dolar ürün bedeli
90 dolar kargosu

920 dolar ilk aşama sonra 920*20/100= ?? maliyeye ödemeniz gereken tutar

satıcı güvenilir 99,7% Positive feedback yüzde 99,7 olumlu geri dönüş almış yani alıcıları memnun etmiş

tesekkur ederim cevaplariniz icin.. peki bu urun full sistem yaziyorda resimdekinin aynisidir dimi yoksa tek tup yollamasinlar ?

baska nereye gelebilirki abi ? ben sonucta istanbulda ikamet ediyorm

oGuZ555
29-03-2013, 19:18

250-300 arası bişe ödersin...

kemal_koker
29-03-2013, 19:21
@01ayk01

hocam bu parça ne işe yarar bilmiyorum ama açıklamasından anladığım kadarı ile headers . ve fotoğrafta ne varsa o gelecek parlak krom renk

01ayk01
29-03-2013, 19:22
tesekkur ederim usta tum cvplarin icin.. tr'de bu malzemeye 2600 lira diyolar 10 gunde teslim.. sanirim onlarda ebaydan alip kar marji koyuyolar.. sizce 400 lira icin riske girmeye degermi yani malim gelmedi para gitti olurmu

Skyhawk34
29-03-2013, 19:25
tesekkur ederim usta tum cvplarin icin.. tr'de bu malzemeye 2600 lira diyolar 10 gunde teslim.. sanirim onlarda ebaydan alip kar marji koyuyolar.. sizce 400 lira icin riske girmeye degermi yani malim gelmedi para gitti olurmu

işte o soruya bende cevap arıyorum :)

kemal_koker
29-03-2013, 19:26

hayır kesinlikle para gitti diye bir durum söz konusu değil.siz kargoyu almasanız bile bir süre sonra kargo tekrar satıcıya gidiyor paranız iade oluyor

max 2bin lira masrafı olur size.

01ayk01
29-03-2013, 19:28
anladim tesekkur ederim cok sagolun gercekten hayirli aksamlar cumleten

kemal_koker
29-03-2013, 19:30
anladim tesekkur ederim cok sagolun gercekten hayirli aksamlar cumleten

rica ederim :)

Mutu
29-03-2013, 19:35
Küçük çaplı Türkiye'ye kargo yapmayıp, ispanyaya kargosu olan ürünlerinizin kargolanmasına yardımcı olabilirim.

kemal_koker
29-03-2013, 19:40
Küçük çaplı Türkiye'ye kargo yapmayıp, ispanyaya kargosu olan ürünlerinizin kargolanmasına yardımcı olabilirim.

barselona'dan parça alıp göndermeni rica etsem gümrüğe takılmaz mı ?

darkmoon
29-03-2013, 19:50
kargo normalde fiyata tabi olmaz ama ebay gibi sitelerden alış veriş yaptınızmı ana paranın içinde kargo ücretinide veriyorsunuz.. her şekilde free shipping olarak alıyorsunuz ürünü.. satıcı ürünün fiyatının üstüne ekliyor shipping fiyatını.. örnek vermek gerekirse 100 dolarlık ürünün kargosu 10 dolarsa siz ürünü sanki 110 dolar kargosuda bedava gibi alıyorsunuz..

lnd_samet
29-03-2013, 21:58
Ama ekstreme baktıgımda çekilmiş bir tutar yok :beuj:

muhtemelen bizim sitelerdeki sepete at olayını yaptınız,o yüzden devamlı ödeme yapın uyarısı veriyordur.sepetten cıkartın mail gelmez

Fırtına_siR
02-04-2013, 20:21
ebaydan sürekli veya ara sıra ürün alan abilerim arkadaşlarım benimle pm yoluyla irtibata geçebilirmi sorularım olucak ama ???

Karakuş
02-04-2013, 20:51
Yıllardır Senna'nın replica kaskını getirtmek istiyorum. 600 dolar civarında bir fiyatı var. Gümrükten vergisini ödemek şartıylada olsa alabilir miyim? Yoksa kasklarda farklı bir uygulama var mıdır?

Fırtına_siR
02-04-2013, 20:57
Yıllardır Senna'nın replica kaskını getirtmek istiyorum. 600 dolar civarında bir fiyatı var. Gümrükten vergisini ödemek şartıylada olsa alabilir miyim? Yoksa kasklarda farklı bir uygulama var mıdır?

hacı benimki o kadar pahalı bişey değil ama umarım sende getirtmenin bi yolunu bulursun bilgililerden yardımcı olan olursa :D

Fırtına_siR
03-04-2013, 11:36
Ebaydan ürün alabilen birisi yokmu yardımcı olcak ?

Hakan Girginer
04-04-2013, 01:46
Var. Nerede ise 14 yıldır üyeyim, sürekli kullanırım.

Ebay konusunda büyütülecek bir şey yok.
Ya en yüksek teklifi verirsin, ya da "hemen al" seçeneğini kullanırsın, parasını derhal ödersin, satıcı sana aldığın her ne ise gönderir, takip numarasını verir, ya kapına gelir, ya da gider posta merkezinden alırsın.
Hepsi bu.

Debriyajdan parfüme, el aletlerinden mutfak malzemesine kadar tonla alışveriş yaptım, yapıyorum da.

Hatta, bir önceki Gri MX5 için Hardtop dahi aldım Ebay'den.

Yurdum insanının Ebay sıkıntısının birinci nedeni, uyanıklık etmeye çalışması. Satıcı malı gönderir, bizim uyanıklar satıcıyı kazıklamak için hemen ihtilaf davası açar.

Beyler, Ebay denen şirket salak değil. Sizden akıllılar. Adamların yıllık cirosu milyarlarca dolar. Bu kadar yatırımı ne sizi üç kuruş kazıklamak için, ne de sizlerden kazık yemek için yapmadılar herhalde.
Ebay bünyesinde ödeme için yüzde 99 oranında Paypal kullanılır. Paypal de kendi şirketleri zaten. Amaç, güven vermek.

Ebay'ın bu kadar büyük bir kullanıcı tabanı tarafından tercih edilmesinin nedeni, verdiği güven.
Ben satılan bir ürün için 2 dolar da versem, 2 milyon dolar da versem, paramın karşılığını alacağımı biliyorum. Sorun çıkarsa karşımdakini benim adıma mahkemeye vereceğini de biliyorum.

Bu güne kadar 1 kere sıkıntı yaşadım. Onda da, yurdumun posta idaresinin bir yetkilisi bana paketimin yurdum dahilinde, kapısında kilit ve bekçi olan posta idaresi deposunda çalındığını itiraf etti. PTT'nin kendi içinde, kendi adamları yani.

Bu gibi kaynaklardan okuduğum kadarı ile aranızdan bazılarının pazardan domates bile almaması lazım.

Unutmayın, işin özü uyanık olmakta değil, dürüst olmakta.

Bu arada, o kadar alışverişin içinde kargo parasının gümrük hesabına ilave edildiğini hiç görmedim.
Ya da, bu güne kadar karşılaştığım onca gümrük memuru ya bu konudan habersizdi, ya da hepsi birden bana iyilik yapmaya karar verdi.

darkmoon
04-04-2013, 11:48
kargo parası gümrük hesabına ilave edilmez zaten ayrı yazılmışsa kargo ücredi ödenmez ama satıcı ürün hesabına kargo ücretini dahil etmişse ödersiniz çoğu kargo ücretini ürün parasına katıp ürünü freeshipping tarzında yolluyor.. bende her defasında ödedim şu sizin iyi kalpli gümrükçülere denk gelemedim demek gerçi benim ürünlerde shipping ücreti en fazla 10-20 doları geçmediği için tartışma gereğide görmedim ses etmedim hiç..

Ayrıca her sene bu gümrük mevzuatı değişiyor hemde hallaç pamuğu gibi yep yeni kurallar yasalar getiriyorlar ben geçen sene gitmişdim bu son gittiğimden bir önce sistem farklıydı şimdi 1 hafta önde gittiğimde sistemi değiştirmişler netbooklar falan koymuşlar check oalyını arttırmışlar dediğim gibi elimdeki kredi kartı paypal çıkdısına bile bakma gereği duymadılar direk internetteki paypal ve ebay hesabıma girmek istediler bana özel bir şey değil herkese yapıyorlardı mantıkende gayet doğru ve güzel bir uygulama..

cnmrt
17-05-2013, 14:11
arkadaslar bisey sormak istiyorum henuz ebaydan hic alisveris yapmadim gecen gun telefondaki uygulamadan girip aracima stop alcaktim en son kredi karti numarami girmeye kadar geldim fakat sonra fikir degistirdim gumrukte kalir fln diye. bikac gundur surekli ebay den mail geliyor urunu aldiniz lutfen odemeyi yapin bilgilerinizi girin gibi. bu urunu iptal etmenin bi yolu varmidir ben bulamadim

Hakan Girginer
17-05-2013, 14:22
arkadaslar bisey sormak istiyorum henuz ebaydan hic alisveris yapmadim gecen gun telefondaki uygulamadan girip aracima stop alcaktim en son kredi karti numarami girmeye kadar geldim fakat sonra fikir degistirdim gumrukte kalir fln diye. bikac gundur surekli ebay den mail geliyor urunu aldiniz lutfen odemeyi yapin bilgilerinizi girin gibi. bu urunu iptal etmenin bi yolu varmidir ben bulamadim

Hayır, yok.

Ürünü almak konusunda bir taahhütte bulunmuşsun.
Tek yapman gereken parasını ödemek bu aşamada.

cnmrt
17-05-2013, 14:25
peki satin almazsam ne gibi sikinti olur sonucta benim telefonumdan baskasida o linke girebilir yani o kadar resmi biseymidir bu

EEE
17-05-2013, 14:37
peki satin almazsam ne gibi sikinti olur sonucta benim telefonumdan baskasida o linke girebilir yani o kadar resmi biseymidir bu

bir kac sefer olunca uyelığını donduruyorlar galiba

Asimos
17-05-2013, 14:38
iptal etmenin yolu yok. Ürünü alacağına dair taahüt etmiş bulunuyosun , eğer ödeme yapmazsan üyeliğini yakarlar.

Başkası sizin tyelfonunuza hem ebay hem paypal şifrenizi yazıp girebiliyosa , ebayın bu durumda bişey yapabileceğini sanmıyorum.

bidaha aynı kull.adı ile ebay ı muhtemelen kullanamayabilirsiniz hatta ipnize bile ban gelebilir.Eğer eski bir hesap we geçmişi düzgün sık alışwerişli bi hesap ise bi stop için yakmayın hesabınızı.

cnmrt
17-05-2013, 14:49
yok yani öyle ebay den alışveriş yapan bi insan değilim hep gumrukte kalır dusuncesıyle. eğer uyelik iptal olcaksa yapcak bişey yok yani davalık falan bi durum olmasında

Asimos
17-05-2013, 14:53
yok anasının gözü okadar değil ama üyelik ip ile %90 gider.

cnmrt
17-05-2013, 14:59
çok teşekkürler arkadaşlar aydınlandım :)

doush
17-05-2013, 15:04
yok yani öyle ebay den alışveriş yapan bi insan değilim hep gumrukte kalır dusuncesıyle. eğer uyelik iptal olcaksa yapcak bişey yok yani davalık falan bi durum olmasında

Ben satıcıya mail atmıştım kredi kartımda sorun olduğu için daha doğrusu paypal ile kredi kartını birleştirememiştim. Bu yüzden ricamı kırmadı ve satışı iptal etti. Gayet de sıcak cevaplarla. Sonra da sorunları halledince almıştım 1 ay sonra.

chatlaxs
17-05-2013, 15:45
ben sinyal takımı alacaktım 5$ a ihale bana kaldı adam kargo ücreti 70$ diyor :eek: ocak ayında koca ön paneli 51$ kargo ücretiyle aldım faturanın fotosunu çekip gönderdim çok bu dedim 20-25 $a düşür alayım diyorum yok diyor :( heralde bunlarda ucuz giden ürünlerde kargo parasından geçiriyor :rolleyes:

can_gnr
10-10-2013, 00:18
Merhaba ebay hakkında yardıma ihtiyacım var
Aksam dükkanda arkadaşlarla otururken s2000 ime
Tente alalım dedik girdik ebay a kısa bi araştırma yaptık
Kısa sürede bulduk bi arkadaşımında üyeliği vardı ürünü aldık
Satıcıyla vs görüşme yapmadık bi sıkıntı yaşarmıyız usps kargo ile
Gelecek gümrükte takılırımı.

Emre Ekrem
10-10-2013, 08:10
100$ a düştü demek, eskiden daha fazlaydı, u.k den gelecek mallar için biraz sorun zira sterlin biraz yüksek, satın almadan önce, satıcı ile fiyat ve fatura konusunda konuşup anlaşın.

can_gnr
10-10-2013, 08:14
100$ a düştü demek, eskiden daha fazlaydı, u.k den gelecek mallar için biraz sorun zira sterlin biraz yüksek, satın almadan önce, satıcı ile fiyat ve fatura konusunda konuşup anlaşın.

benim nası bi yol izlemem gerekiyor

Emre Ekrem
10-10-2013, 08:17

Üyeliğiniz o kadar çabuk iptal olmaz lakin daha kötüsü olabilir, şöyle ki, alıcı veya satıcı iken bir itibarınız var "reputation" ve bu itibar karşı tarafın sizin için vermiş olduğu puanlama dır, siz bu tür hareketlerle itibarınızı zedelemiş oluyorsunuz.

Emre Ekrem
10-10-2013, 08:23
benim nası bi yol izlemem gerekiyor

satıcı ile konuşup ücreti düşük göstermesini ve faturayı da buna göre kesmesini teklif edebilir siniz, geçenlerde kültablası kapağı kırıldı "sağolsun yıkamacı" ve U.K. den buldum, lakin tüm konsolu komple satıyordu, bende bu parçanın tamamını satın aldım ve sadece kapak kısımını göndermesini istedim, sonra da geriye kalan kısımı gene e-bay dan "fotoğrafları satıcıdan alarak" satılığa koydum ve satıldı :) kendisine xxxx adresine göndermesini rica ettim, sağ olsun gönderdi 3-5 kuruş zararla sıfır kapağım oldu, kısacası uzlaşmacı insanlar, sadece ikna etmek gerekiyor. :D

Evrenoz
10-10-2013, 08:23

Hayır, yok.

Ürünü almak konusunda bir taahhütte bulunmuşsun.
Tek yapman gereken parasını ödemek bu aşamada.

iptal etmenin yolu yok. Ürünü alacağına dair taahüt etmiş bulunuyosun , eğer ödeme yapmazsan üyeliğini yakarlar.

Başkası sizin tyelfonunuza hem ebay hem paypal şifrenizi yazıp girebiliyosa , ebayın bu durumda bişey yapabileceğini sanmıyorum.

bidaha aynı kull.adı ile ebay ı muhtemelen kullanamayabilirsiniz hatta ipnize bile ban gelebilir.Eğer eski bir hesap we geçmişi düzgün sık alışwerişli bi 1- hesap ise bi stop için yakmayın hesabınızı.

Geç cevap olacak ama;

1- Summary tabı altında, ürünün üzerine gelip contact seller seçeneğini seçip

"Ben bu ürünü almaktan vazgeçtim, iptal edermisiniz / I dont want to buy this product, please cancel my order" dediğinizde, satıcı mesaj ile bir cancel order isteği yolluyor. Respond ile bu isteğe olumlu cevap verdiğinizde bahsi geçen sipariş iptal edilmiş oluyor.

http://t1310.hizliresim.com/1g/b/tfqd8.jpg

2- Ayrıca, eğer 1 defa ödeme yapılmazsa da üyelik yakmazlar. Size belli bir tarihe kadar ödeme yapın diye mail gelir; 3-5 defa hatırlatılır, o tarihe kadar ödeme yapılmadıysa ürün otomatik olarak iptal edilir. Üyelikte ise bu durum "ödeme yapılmamış satış" olarak görülebilir, satıcı olumsuz yorum yazabilir.

http://l1310.hizliresim.com/1g/b/tfqd5.jpg

Her iki durum da son 1.5 ayda yaşadığım şahsi tecrübelerdir.

slowmotion
10-10-2013, 09:14
Arkadaslar ebaydan pedal plastigi aldim. İngiltredeki saticiya mesaj attim. Adam gonderdim diyor ve tracking yok diyor, cunku ucuz posta ile gonderdi. 20 eylulde aldim. Hala gelen giden yok. Postahaneye gitsem takip no isticekler. Oda yok. Ne yapamam lazim? Detayli yazacak varmi

Evrenoz
10-10-2013, 09:20
Arkadaslar ebaydan pedal plastigi aldim. İngiltredeki saticiya mesaj attim. Adam gonderdim diyor ve tracking yok diyor, cunku ucuz posta ile gonderdi. 20 eylulde aldim. Hala gelen giden yok. Postahaneye gitsem takip no isticekler. Oda yok. Ne yapamam lazim? Detayli yazacak varmi

Satıcı eğer yüksek reputation'lı bir üye ise ( ki böyle üyelerden alışveriş yapmak çok önemli ) olumsuz yorum yapmaman adına ücretini iade bile edebilir.

Samsung şarj kablosu için şu an aynı sorunu yaşıyorum, satıcıya durumu aktardım ve satıcı "rica etsem 5 gün daha bekler misin, eğer gelmezse ücreti iade ederim" şeklinde bir yorumda bulundu.. Şu an 3. gündeyim, muhtemelen 2 gün sonra iade prosedürü başlar

Yogi
10-10-2013, 09:22
ingiltereden ben parça aldığımda 2 haftada gelmişti royal mail ile.

çinden en kısa süre 12 gunde geldı en uzunu 2 aya yakın:D

slowmotion
10-10-2013, 09:25
Satıcı eğer yüksek reputation'lı bir üye ise ( ki böyle üyelerden alışveriş yapmak çok önemli ) olumsuz yorum yapmaman adına ücretini iade bile edebilir.

Samsung şarj kablosu için şu an aynı sorunu yaşıyorum, satıcıya durumu aktardım ve satıcı "rica etsem 5 gün daha bekler misin, eğer gelmezse ücreti iade ederim" şeklinde bir yorumda bulundu.. Şu an 3. gündeyim, muhtemelen 2 gün sonra iade prosedürü başlar

Evet saticinin guven oyu yuksek. Hangi bolumden urunum gelmedigini ebay e bildiririm? Paypalla odedim

Evrenoz
10-10-2013, 09:28
Evet saticinin guven oyu yuksek. Hangi bolumden urunum gelmedigini ebay e bildiririm? Paypalla odedim

İlk etapta contact with seller seçeneği ile ( my summary altında ürünü gördüğün satırda sağ tarafta ) satıcı ile iletişime geçmeni öneririm. Postaneye gittiğini, adına ürün olmadığını, parasını ödediğin malı halen alamadığını belirt. Bakalım ne diyecek.

slowmotion
10-10-2013, 09:37
İlk etapta contact with seller seçeneği ile ( my summary altında ürünü gördüğün satırda sağ tarafta ) satıcı ile iletişime geçmeni öneririm. Postaneye gittiğini, adına ürün olmadığını, parasını ödediğin malı halen alamadığını belirt. Bakalım ne diyecek.

Tesekkur ettim, buna benzer yazmistim. Tracking yok bekle birazdaha yazmisti. Tekrar yazayim

arda366
10-10-2013, 09:48

amca ; 30-35 gün bulabiliyor. ah o ucuz kargolar yok mu :o

Evrenoz
10-10-2013, 10:04
Tesekkur ettim, buna benzer yazmistim. Tracking yok bekle birazdaha yazmisti. Tekrar yazayim

Kaç gün beklemeni istediğini sor, 5 gün 1 hafta 2 hafta ne derse ( boku çıkmadığı sürece ) okey de. Eğer bu süre içinde de gelmezse ürünün hala gelmediğini, durumu ebay'e belirtip ürünün gelmediğine dair yorum yazacağını belirt. Böyle dene derim bi..

aslan
10-10-2013, 10:06
Ben Ebaydan almadım Nutellayı başka kanallar vasıtası ile avusturyadan 27 günde geldi sadece 3.5TL kargo ödedim

Evrenoz
10-10-2013, 10:09
Bu arada,

Vergisiz Mal alım sınırı 100 USD sanırım. Mesela 220 USD'lik bir saat alsam, markası kodu belli ve Türkiye de de bulunan ( Armani xyz ), gümrükte bana ödetilecek ücret nedir?

220 USD üzerinden bir vergi mi? Malın Türkiye fiyatı üzerinden vergi mi?

Ayrıca ürünün gümrüğe geldiğini ben nerden biliyorum? Gümrük beni arayıp haber mi veriyor? Nedir bu işin prosedürü?

arda366
10-10-2013, 10:23
220 dolar + kargo parası üzerinden %20 vergi hesaplanır

edit ; bu konu 9. ayın 10unda dx den aldığım 2 kargomu hatırlattı. :D elemana sordum 2 hafta daha bekle diyor :(

GokhanRS
10-10-2013, 10:32
Bu arada,

Vergisiz Mal alım sınırı 100 USD sanırım. Mesela 220 USD'lik bir saat alsam, markası kodu belli ve Türkiye de de bulunan ( Armani xyz ), gümrükte bana ödetilecek ücret nedir?

Ayrıca ürünün gümrüğe geldiğini ben nerden biliyorum? Gümrük beni arayıp haber mi veriyor? Nedir bu işin prosedürü?

tracking number veriyorlar. usps ve ptt sitesinden takip ediyorsun. tracking olan kargo istemek en doğrusu alışveriş yapmadan önce.

arda366
10-10-2013, 10:34
tracking number veriyorlar. usps ve ptt sitesinden takip ediyorsun. tracking olan kargo istemek en doğrusu alışveriş yapmadan önce.

5-6 dolarlık mallar için tracking olan kargoyu kullanmıyorlar abi. sorun orada :(

25 doların üzeri olursa tracking veriyorlar

GokhanRS
10-10-2013, 10:36
5-6 dolarlık mallar için tracking olan kargoyu kullanmıyorlar abi. sorun orada :(

25 doların üzeri olursa tracking veriyorlar

5-6 dolar olan mal içinde kaybolsa üzülmem doğrusu.

5 dolarlık tripodlardan 20 tane sipariş ettim. mal gelmedi. üzülmedim sayılmaz adetliden dolayı rakam yükseldi ama 4 ay sonra mal direk eve geldi :D

gümrüğede takılmamasına şaşırdım ama çaktırma pampa fotosu aklıma geldi sustum :D

arda366
10-10-2013, 10:44
5-6 dolar olan mal içinde kaybolsa üzülmem doğrusu.

5 dolarlık tripodlardan 20 tane sipariş ettim. mal gelmedi. üzülmedim sayılmaz adetliden dolayı rakam yükseldi ama 4 ay sonra mal direk eve geldi :D

gümrüğede takılmamasına şaşırdım ama çaktırma pampa fotosu aklıma geldi sustum :D

bende 2,36 dolara kız arkadaşıma s4 kılıfı aldım :D bir kere de ağzımdan kaçırdım. bir an önce gelmesi lazım :hahaha::hahaha::hahaha: durum acil :o

Gunes G.
10-10-2013, 10:47
Gumruk ile paket posta gumrugunu ayiralim. Paket postada kargonuzu gider alirsiniz, uc kurus bir vergi cikarirlar hepsi bu.

Ama havalimani yani esas gumruk denilen yerde isler cok daha karisik ve bir girerseniz kolayina cikamazsiniz ama sanmiyorum kimse buyuk capli urunler getirmeye kalksin burada o yuzden bunu gectik.

Sorun yasamamak icin benimde birkac onerim var.

1. 30 kg uzerine cikma, bu en onemli kural. 30kg gecildigi anda isler gumrukcu olmadan cozulmez bir hal aliyor. USPS 30kg uzerini tasimaz ki diyenleri duyar gibiyim, tasir. USPS'in limiti 70lbs bu da 31.75 kg yapar. Dikkat edin, USPS ile gonderiyorum nasil olsa 30'u gecmez demeyin, buyuk gonderilerinizin agirligini mutlaka teyit edin, 1 kilo icin mevzu cikabilir. Paket posta'da olsa oradaki memurun elinde hersey. Tutar 30kg uzeri ithalat yapmaniz lazim sozlu beyanla olmaz der, baslarsiniz tirnaklarinizi kemirmeye oracikta :)

2. Mumkun oldugunca Amerika icin USPS'i, Ingiltere icin Royal Mail'i kullanin. Bu gonderinizin paket posta gumrugune gelmesini garanti eder ve paket postada gumruk isleri gercekten cok basittir.

3. Asla takip numarasi olmayan gonderi sekillerini kullanmayin. Gonderinizin basina bir is geldiginde, muhatap bulamazsiniz. Keza takip edilemeyen posta ile gonderen gondericide zaten reputation kasan gonderici degildir, her turlu tuhaflik cikabilir altindan, gereksiz risk.

4. Eger satici USPS ile yollamam ille ozel sirket diyorsa o zaman mumkun oldugunca UPS'i secmeyin. Kimi secerseniz secin, UPS'i secmeyin. Gumruk islerini Unsped yapiyor ve Unsped gercekten gumrukculer arasinda "black sheep" olanidir. Zenci diyebiliriz ya da, keza herhangi bir musavirin yapabilecegi gumrukleme islerini bile yapamazlar. Ornegin ikinci el bir urunu gumrukten cekemezler ama bu urunu cekmenin kanuni bir takim yontemleri var aslinda.

5. Asla boyut olarak buyuk ve agir urunlere sacma kucuk fiyatlar yazdirmayin. Gumrukte agirlik ve boyut en onemli iki unsur, fiyat sonra geliyor. Eger boyut ve agirlik fazla ise "kusat" yapar bakarlar urune. Siz 4 tane coilover'a $90 yazdirirsaniz en iyi ihtimalle kafalarindan bir fiyat belirlerler $200-$250 gibi buna gore gumrugunu odersiniz, en kotu ihtimalle aldiginiz yeri kontrol edip normal fiyatini gorup onu yazarlar. Ama $1500 ve 30 Kg altinda iseniz ve urun sifir ise bilin ki o urunu mutlaka alirsiniz, bunu engelleyemezler. Tabi bunlar hep paket posta icin gecerli. Normal gumrukte yani havalimani gumrugunde isler cok daha karisik ve musavirsiz halledilebilecek cinsten degil.

6. Yasakli urunleri getirmeye calismayin, fiyat agirlik desi ya da herhangi baska bir olcu bu urunler icin gecerli degildir, yasak yasaktir, sansinizi zorlamayin basiniza is alirsiniz.

7. Her zaman durust olun, bu kural zaten cozumlerin en iyisidir. Ha belki uc kurus fazla odersiniz ama urunleriniz kapiniza kadar gelir ve istediginiz kargo sirketi ile de calisabilirsiniz. Ben UPS'i severim mesela, $1000 urun getirtirim, adamlar urunu ayagima kadar getirir ~$200 bir masraf cikartirlar verirsin giderler. Ne gumrukle ugrasirsin, ne aptal adamlarla muhatap olursun, kafan rahat alirsin urunu devam edersin. Fakirlik yaptikca isler karisiyor. Dusuk fatura yazdirayim, gumruge taktirmayayim filan diye siz devleti kertmeye calistikca sistemde sizi kerter unutmayin.

Ugrastiginiza degecekse ugrasin ama $150 - $200 fiyatli urunler icin incelmeyin. 150 dolarin gumrugu 30 dolar. Ugrasacaginiz zamana, gidip gelirken harcayacaginiz benzine yazik...

Mutu
10-10-2013, 11:34
Yüksek + oranlı bi üyeden, önceki bb telefonum için kapak almıştım. Birinin arka kapağında ufak bir çizik vardı. Bunu belirttim. Elinde ayrı renk yok diye, telefonun orjinal kapağının renginde extradan bi arka kapak gönderdiydi. :D

dorukky
10-10-2013, 11:45
Bu arada,

Yok abi sadece urunun bedelının %20 sını alıyo ptt gumrugu kargo ucretı ayrı yazılmıssa onu karıstırmazlar.Kayıtsız postada 30 40 gunde geldıgı oluyor 35 gun kadar bekleyın sonra paypala bildirince %90 para iadesi yapıyolar kayıtsız posta için.Gumruge gırdıkten 1 hafta sonra kagıt gelıyor eve bildiri gumruge cagırıyolar ama siteden takip edersen daha erken haberin olur , daha erken alabilirsin.

Evrenoz
10-10-2013, 11:49
Yahu madem öyle, neden aynı malı 200 USD'ye almak varken burada 1200 TL veriyoruzki :=)

doush
10-10-2013, 13:35

abi buluştuğumuzda ben mailleşirim adamla bana niye sormadın :)

mcy
10-10-2013, 13:54
3 martta bir typer direksiyonu aldım. ama ürün nedense ingiltere gümrüğünden çıkamadı. satıcı iki defa kargoya vermesine rağmen ürün türkiyeye gelemedi. ikincide de ürün hasar almış. satıcı sigortadan para talep etmiş kasımda ödeyeceklermiş. onu ödedikten sonra bende sana öderim dedi.

adamın satışları %100 olsa da adam bir firma değil sadece bir kullanıcı patlak arabalar alıp satış yapıyor. o yüzden %100 satışı olan iyidir diye bir algı oluşmasın. binlerce ürün satıp %100 olursa işler değişir tabii ki ama genel olarak bir firma olduğu ve onun yanında da geri bildirimleri %100 e yakın olması gerektiği önemli bence. ayrıca ne olursa olsun 45gün doldurmadan itiraz edin. işinizi garantiye alın. özellikle ilk defa çalışıyorsanız o satıcıyla mutlaka 45gün dolmadan itiraz açın.

darkmoon
10-10-2013, 14:01
en iyisi trusted seller diye ibaresi olanlardır onlar ebay tarafındanda onanmış onaylanmış kullanıcılardır.. onlardan bir sıkıntı asla olmaz onlarında çünkü o noktadan sonra trusted seller ünvanını kaybetme riskleri oluşuyor prestij ve ünvan kaybetmemek için en iyi hizmeti veriyorlar..

tremx
10-10-2013, 15:25
sınır 100 dolar mı arkadaşlar?

Mutu
10-10-2013, 15:29
sınır 100 dolar mı arkadaşlar?

Vergi'ye dahil olmayan sınır evet.

tremx
10-10-2013, 15:37
Vergi'ye dahil olmayan sınır evet.

teşekkürler 100 dolar 30 kg sanırım.

tunerviper
10-10-2013, 15:40
Birazdan dolu emme manifoldu alacağım ingiltereden. Kelebek benzin rayı hepsi üzerinde gönderiyor. İnşallah gümrükte sıkıntı yaratmazlar.

mcy
10-10-2013, 15:50
Birazdan dolu emme manifoldu alacağım ingiltereden. Kelebek benzin rayı hepsi üzerinde gönderiyor. İnşallah gümrükte sıkıntı yaratmazlar.

paypaldan ödeme yap ve eğer 40 günü geçersen affetme bas cast'i hemen o düşünsün. ürün eğer gelirse tekrar paypaldan gönderirsin.

tunerviper
10-10-2013, 16:00
paypaldan ödeme yap ve eğer 40 günü geçersen affetme bas cast'i hemen o düşünsün. ürün eğer gelirse tekrar paypaldan gönderirsin.

Ödemeyi paypal yapacağız zaten. Bakalım daha önce çok şey aldım sorun olmadı ilk defa bu kadar ağır ve büyük bir şey gelecek.

can_gnr
13-10-2013, 09:30
ebaydan bi firmadan tente aldım takip numarası verdi usps kargo yanlız takip numarasını girip arattığımda bulunamıyor ne yapmam gerekiyor..

dorukky
13-10-2013, 09:47
ptt de 3 4 gun sonra sıteme gecıyo yenı gırıldıyse bulunamaz der normal.Sorun olmazsa paylasabılırsın takıp nosunu

can_gnr
13-10-2013, 10:24
ptt de 3 4 gun sonra sıteme gecıyo yenı gırıldıyse bulunamaz der normal.Sorun olmazsa paylasabılırsın takıp nosunu

peki ptt denmi sorgulamam lazım yoksa usps den mi

editt: her ikisindende sorguladım görünmüyor

dorukky
13-10-2013, 11:44
usps amerıkanın yerel postası turkıyede karsılıgı ptt dır. Usps de dende ptt dende sorgulayabılırsın 2 sındede gorulur ama turkıyeye gırdıkten sonra usps den gorunmez.

dorukky
13-10-2013, 11:45
kayıtsız postaysa gorunmez.Priorty maılse sısteme gec dusebılır express daha erken dusuyo gonderıldıkten sonra 2 3 gun ıcınde sıstemde gorunur.Bu kayda aıt ıletı bulunamadı dıyebılır sorun yok bıraz bekleyın.

can_gnr
13-10-2013, 13:02
kayıtsız postaysa gorunmez.Priorty maılse sısteme gec dusebılır express daha erken dusuyo gonderıldıkten sonra 2 3 gun ıcınde sıstemde gorunur.Bu kayda aıt ıletı bulunamadı dıyebılır sorun yok bıraz bekleyın.

çok sağol yardımcı olduğun için dün verildi kargoya ozaman 2-3 güne görülür

can_gnr
22-10-2013, 12:13
Ebaydan aldığım ürün Türkiye'ye giriş yapmış , nerededir acaba kendim gidip alabilirmiyim .

dorukky
22-10-2013, 12:52
avrupa yakasındaysan posta işlemededır yada ikitelli gumrukte 5 6 gun suruyo teslım edılmesı

can_gnr
22-10-2013, 13:20
avrupa yakasındaysan posta işlemededır yada ikitelli gumrukte 5 6 gun suruyo teslım edılmesı

Kendim gidip alamazmıyım
Kargo adresim ikitelli

dorukky
22-10-2013, 14:18
dagıtıma cıkmadan alabılırsın ıslemlerı bıttıyse

chatlaxs
22-10-2013, 14:31
aynen dağıtıma çıkmadan yetiş dağıtıma çıktı yazınca 1 haftada öyle bekletiyorlar çünkü :D

can_gnr
22-10-2013, 14:46
peki tam olarak nerededir

can_gnr
22-10-2013, 14:49
22 Ekim 2013, 11:05
Sıralama Tesis sayesinde İşlenmiş
TÜRKİYE

17 Ekim 2013, 08:50 ÖS
Sıralama Tesis sayesinde İşlenmiş
ISC LOS ANGELES CA (USPS)

17 Ekim 2013, 08:49
Sıralama Tesis geldi
ISC LOS ANGELES CA (USPS)

17 Ekim 2013
Elektronik Kargo Alınma Zamanı

15 Ekim 2013
USPS sırala Tesis kalkıyor
SANTA CLARITA, CA 91.383

15 Ekim 2013, 06:21
USPS Kökeni sırala Tesisi'nde İşlenmiş
SANTA CLARITA, CA 91.383

15 Ekim 2013, 05:06
USPS Kökeni sırala Tesis kabul
Chatsworth, CA 91311

tam olarak boyle durumu

can_gnr
24-10-2013, 20:36
Bu gün ebaydan gelen tentemi gidip hadımköy ptt toplama merkezinden aldım
orada kontrol etmedim eve geldiğimde kontrol ettığimde dışarıdan maket bıçağıyla kesmisler
tentede kesilmiş . ptt kargodan ne talep edebilirim

zekky
07-11-2013, 16:47
Ebay dan bi urun aldim ayin 27sinde.
28inde kargoya verdi suan 12 gun oldu. (Usps)
Takip numarasindan baktim dun oglen 2de NY'dan Türkiye icin yola cikti yaziyor.
Ucaklami geliyor gemiylemi ortalama kac gun daha beklerim?:soru:

Summary: Your item was processed through a facility in TURKEY on November 6, 2013 at 2:18 pm. The item is currently in transit to the destination.
Details:
Processed Through Sort Facility, November 2, 2013, 8:27 **, ISC NEW YORK NY(USPS)
Arrived at Sort Facility, November 2, 2013, 8:27 **, ISC NEW YORK NY(USPS)
Electronic Shipping Info Received, October 30, 2013
Depart USPS Sort Facility, October 28, 2013, SAN JOSE, CA 95101
Processed at USPS Origin Sort Facility, October 28, 2013, 7:01 pm, SAN JOSE, CA 95101

EDİT:
Simdi ptt nin adresinden baktim. Tr ye girmis.

SN İŞLEM / YER
BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
1.
Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM)
07/11/2013 14:01:45
2.
Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM)
07/11/2013 14:01:45

xcel
07-11-2013, 18:02
Ebayden alışveriş yapmaktan ziyade paypal üyeliği ve kredi kartı işleri yani kısacası paypal é giriş ve kullanımı ürkütüyor. Yok şifre geliyor ekstreye onu paypale giriyoruz Vs gibi. Paypal mevzuunu açsak iyi olacak. Zira ebay e zaten gittigidiyor dan alışkı.

free-hifi
27-11-2013, 12:50
güncel olarak alışveriş yapan bir arkadaşla özel görüşmek istiyorum

darkmoon
27-11-2013, 13:06
merak ettiğin ne varsa sor bildiğim kadarı ile yanıtlarım..

YavuzNaz
27-11-2013, 14:29
Yaklaşık 1 ay önce aynı gün vermiş olduğum farklı farklı 4 siparişimin 2 si elime ulaştı, normal şartlarda en fazla 22-24 gün arası sürüyor, gecikmenin sebebi posta toplama merkezinin bulunduğu yerden taşınmasından kaynaklandığını söylediler, er yada geç bugüne kadar vermiş olduğum onca siparişim içinde elime gelmeyen olmadı çok şükür :)

ggtoker
27-11-2013, 14:34
100$ ve üstü alış-verişlerde basımıza neler gelebilir????

darkmoon
27-11-2013, 14:39
hiç bir şey gelmez en fazla vergisini ödersin %20 ona hazırlıklı olursan sıkıntı olmaz 100 dolar desen en fazla 200 tl desen takılsa en fazla 40 tl gümrük öder alırsın.

clioGT
27-11-2013, 14:43
tabi bu pttyle gelirse

allah dostumu tanıdğımı dhl gibi firmaların eline düşürmesin. amin:D

Mutu
27-11-2013, 14:45
tabi bu pttyle gelirse

allah dostumu tanıdğımı dhl gibi firmaların eline düşürmesin. amin:D

Özel kargo firmaları pozisyonu yakalamışken keyf almaya bakıyo evet. :D

skyhigh
27-11-2013, 14:54
bende aracıma tente alıcam ama ebayde ne diye aratıcam bilmiyorum bılgısı olan varmı

Nightfish
27-11-2013, 15:13
İstanbul KİM'i basmaya gitsem kaç kişi gelir benle ? :D Ne pislik, ne bela bi yer orası öyle. Giren paket oradan çıkamıyor arkadaş.

VWci
18-12-2013, 14:37
Benim paket girdi... Gelis kaydi yapildi yazdi... Fakat bu sabahtan beri ilgli barkoda ait kayit bulunamadi yaziyor... Yani dun aksam gelis kaydi yapilan kargom bugun yok gorunuyor... Var mi basina boyle bir sey gelen?

Sercan AKCAN
18-12-2013, 14:43
gümrüge takıldımı adamlar arıyomu gel ürünün takıldı vs diye yoksa kargo takip numarasıyla takipmi etcez :)

Met
18-12-2013, 14:44
Ben de ebaydan alışveriş yaptım. 2 farklı kişiden aynı tarihte. 1 kargom geldi. Diğerinden ses soluk yok. Kargo takip numarası falan da yazmıyor ? Ne yapmam gerek ?

Berk007
18-12-2013, 14:48
Benim paket girdi... Gelis kaydi yapildi yazdi... Fakat bu sabahtan beri ilgli barkoda ait kayit bulunamadi yaziyor... Yani dun aksam gelis kaydi yapilan kargom bugun yok gorunuyor... Var mi basina boyle bir sey gelen?ptt şubesinden öğrenebilirsin.
internette bilgiler çok düzenli olmayabiliyor.

gümrüge takıldımı adamlar arıyomu gel ürünün takıldı vs diye yoksa kargo takip numarasıyla takipmi etcez :)PTT den bir şekilde haber veriyorlar. haber kağıdı vs. bırakırlar.

Ben de ebaydan alışveriş yaptım. 2 farklı kişiden aynı tarihte. 1 kargom geldi. Diğerinden ses soluk yok. Kargo takip numarası falan da yazmıyor ? Ne yapmam gerek ?christmas yüzünden bu aralar gecikebilir, bir süre daha gelmez ise satıcıya mesaj at ürünüm hala elime ulaşmadı diye, yardımcı oluyorlar.

Sercan AKCAN
18-12-2013, 15:01
PTT den bir şekilde haber veriyorlar. haber kağıdı vs. bırakırlar.

.

o zaman sanırım galiba dolandırıldım :D ne ürün geldi ne haber

VWci
18-12-2013, 15:03
ptt şubesinden öğrenebilirsin.
internette bilgiler çok düzenli olmayabiliyor.

Bir kac gun daha bekleyeyim bakalim ne olacak... Tesekkur ederim cevap icin. Boyle bir sey basima ilk defa geldi. Gelis kaydi yapildi yazdiktan sonra silinmemesi lazim... Ilginc vallahi...

VWci
29-12-2013, 12:31
SN İŞLEM / YER
BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
1.Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/12/2013 14:57:46
2.Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/12/2013 14:57:46
3.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/12/2013 18:51:46
4.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 23/12/2013 08:58:17
5.Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 25/12/2013 14:10:55
6.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 26/12/2013 16:44:47
7.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER) 28/12/2013 08:04:14
8.Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER) 28/12/2013 09:13:05
9.Sevk Edildi - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER) 28/12/2013 11:37:26
10.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA KARGO İŞL.MER/ANKARA KARGO İŞL.MER) 28/12/2013 15:58:15
11.Sevk Edildi - ANKARA(ANKARA KARGO İŞL.MER/ANKARA KARGO İŞL.MER) 28/12/2013 16:01:20
12.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KİM/İSTANBUL KİM) 29/12/2013 04:24:11

--------------------------------------------------------------------------------------------

Beyler kargom geri donuyor herhalde... Basina boyle bir sey gelen var mi?

darkmoon
29-12-2013, 14:16
kaç ürün aldınki çok karman çorman eklemişsin.. bunun hepsi bir ürünse gördüğüm istanbula ürünün sanırım geri yollanmış ama neden ?? hani seni bulamasalar ptt ye yollar'lardı..

VWci
29-12-2013, 15:00
kaç ürün aldınki çok karman çorman eklemişsin.. bunun hepsi bir ürünse gördüğüm istanbula ürünün sanırım geri yollanmış ama neden ?? hani seni bulamasalar ptt ye yollar'lardı..

Karter aldim. Karterin icinde icin bir kac parda daha var. Ucuz da yazdirmadim... Urun sifir... Fiyatta neyse o ucuz yazdirmadim.. kargo haric 400 tl gibi bir sey. Yurtdisindayim diye kendi ismim yanina evden de bir isim yazdim. Daha bizim ilceye gelmeden (Golbasi) Ankara merkezden istanbul'a yeniden gonderilmis... Ptt Kargo ile konustum istanbul'dan bir telefon verdiler aradim acilmiyor... Yarin bir daha arayacagim... Ilginc bir durum ilk defa karsilastim... Bakalim ne olacak.

VWci
01-01-2014, 00:26
Son durum Istanbul'a gitti geri Ankara'ya geri dondu. Bugun teslim alinmis. :D Degisik bir guzergah izledi...

11.Sevk Edildi - ANKARA(ANKARA KARGO İŞL.MER/ANKARA KARGO İŞL.MER)
28/12/2013 16:01:20
12.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KİM/İSTANBUL KİM)
29/12/2013 04:24:11
13.Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KİM/İSTANBUL KİM)
29/12/2013 17:57:33
14.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA KARGO İŞL.MER/ANKARA KARGO İŞL.MER)
30/12/2013 06:17:14
15.Sevk Edildi - ANKARA(ANKARA KARGO İŞL.MER/ANKARA KARGO İŞL.MER)
30/12/2013 08:42:13

darkmoon
01-01-2014, 11:24
evrakda yada içerikde bir şeyleri eksikse geri yollanmış o halledilip tekrar yollanmış olabilir..
400 tl çünkü gümrüğe dahil oluyor vergisi var belki ondan bir şeyler olmuş olabilir..

VWci
01-01-2014, 12:57
evrakda yada içerikde bir şeyleri eksikse geri yollanmış o halledilip tekrar yollanmış olabilir..
400 tl çünkü gümrüğe dahil oluyor vergisi var belki ondan bir şeyler olmuş olabilir..

Evet. Allah'a sukur teslim alindi. ... :icon_tup:

darkmoon
01-01-2014, 13:41
Evet. Allah'a sukur teslim alindi. ... :icon_tup:

Hadi hayırlı olsun benimde bir muamma koreden gelicek ürünüm var 2 ay oldu adam ikinci kez yolladı aynı ürünü birincisi kargoda kaybolmuş yada satıcı yalan attı bilmiyorum tekrar yolladı bekliyoruz hala gelicekde gelicek artık bu haftada gelmesse dispute açdım zaten negatif feedback vericem..

murat182
01-01-2014, 14:11
konunun hepsini okuyamadım maalesef ama birşey sormak istiyorum 75 altı alışveriş yapmanın bir limiti varmı acaba en fazla ayda 1 yılda 3 kez gibi mesela?

VWci
01-01-2014, 14:29
Hadi hayırlı olsun benimde bir muamma koreden gelicek ürünüm var 2 ay oldu adam ikinci kez yolladı aynı ürünü birincisi kargoda kaybolmuş yada satıcı yalan attı bilmiyorum tekrar yolladı bekliyoruz hala gelicekde gelicek artık bu haftada gelmesse dispute açdım zaten negatif feedback vericem..

Tracking numarasi var mi? Tracking numarasi bir nevi sigorta gibi.

VWci
01-01-2014, 14:30
konunun hepsini okuyamadım maalesef ama birşey sormak istiyorum 75 altı alışveriş yapmanın bir limiti varmı acaba en fazla ayda 1 yılda 3 kez gibi mesela?

Vergisiz olarak yilda 4 defa 2 ay da 1.

murat182
01-01-2014, 14:38
Vergisiz olarak yilda 4 defa 2 ay da 1.

sağolun cevap için :)

darkmoon
01-01-2014, 14:40
Tracking numarasi var mi? Tracking numarasi bir nevi sigorta gibi.

tracking varda çıkmıyor bir şey..

VWci
01-01-2014, 15:44
tracking varda çıkmıyor bir şey..

Ne ile basliyor: L, R, C, E ?

darkmoon
01-01-2014, 16:10
RR918575835KR koreden gelicekdi ben bu adamdan daha önce 2 kez mal aldım.. adamdan o açıdan hani üç kağat yapıcağını sanmıyorumki feedbackleride sağlam 600 alış verişde 5 tane negatifi varki oda bu son üç yaki alış verişde..

ama bu yılbaşındanmı yoksa başka ibr şeydenmi bilmiyorum bu üründe sıkıntı çıkdı o yüzden projeyi bile bekletmeye askıya aldım o ürün gelmeden başlayamam elektrikçide onu montajlatmam lazım..

VWci
01-01-2014, 18:43
r ler ptt kargo ile degil, postaci ile gelir. R ile gelenler mesala ingiltere'den geliyorsa takip edilebiliyor bazen.

Error (http://trace.epost.go.kr/xtts/servlet/kpl.tts.common.svl.SttSVL)

yukaridaki link korenin takibi ancak cikmadi. numarayi yanlis vermis olmasin.

darkmoon
01-01-2014, 21:13
bende anlamadım var bir sıkıntı.. bekliyorum zaten dispute açdım bu haftada gelmesse artık yüksek ihtimal gelmiycek gibi haftaya salı çarşamba negatif feedback vericem ağırda bir şeyler yazıcam dolandırıcı falan diye.. onada ders olur..

chatlaxs
01-01-2014, 23:39
Almanyadan yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar ? Alacağım şey 2 euroluk küçük plastik bi parça, satacı arkadaşa Türkiyeye gönderirmisin diye sordum evet 18 euro dedi :eek: zarfla gönderebilirmisin çok pahalı diyince sory yazmış :( parçada bu

http://www.tunerland.de/ebay/originalh-1386190813-11249.jpg

pcvirus
02-01-2014, 00:27
Almanyadan yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar ? Alacağım şey 2 euroluk küçük plastik bi parça, satacı arkadaşa Türkiyeye gönderirmisin diye sordum evet 18 euro dedi :eek: zarfla gönderebilirmisin çok pahalı diyince sory yazmış :( parçada bu

http://www.tunerland.de/ebay/originalh-1386190813-11249.jpg

honda servisine fiyat sordunuzmu ?

ek310
02-01-2014, 10:56
avant garde m359 jant modelini çok beğeniyorum, Türkiye de satan yok. ebaydan jant alan var mı? sadece vergisini ödeyip teslim alabilir miyim? Ya da kapıma kadar teslim edebilecek bu işi yapan aracılar var mı? yardımcı olursanız sevinirim :)

darkmoon
02-01-2014, 11:24
o jantın hastasıyım bende türkiyede replicası varda orjinalini görmedim.. ben 5x114.3 ünü bulsam sonataya düşünmüşdüm çok güzel jant..

StyleALP
09-01-2014, 20:40
Sıfır ya da temiz ikinci el M4 GP arıyorum. Renk farketmez. Yurt dışından getirme şansımız nedir?

https://www.motomummy.com/images/products/m4k9gps1.jpg