PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : m54 hararet sorunu

emirercan
15-05-2012, 11:32
iyi günler arkadaşlar
cumartesi günü şampiyonluk kutlamalarında dur kalk araba şıkıştıgı için sanırım,önce radyatörden patlama sesi geldi yoğun buhar bulutu eşliğnde ardından anında araç stop etti,hararet tavana vurmuş.aracın içinde 5 kişi olunca şıkış pıkış süren arkadaş hararete bakmamış,ardından incelediğimde depo sanki delinmiş gibi geldi tam altına antifirizli suyu boşaltmıştı çünkü,suyu eklediğimde ise alttan su geri indi tam yerini tespit edemedim alt muhafaza oldugu için..neyse çekiciyi çağırdık sanayiye çekildi araç.yağına bakma fırsatı buldugumda içine su karıştıgını farkettim,sonra usta stop'da ettiyse yatak sarmıştır muhtemelen dedi,ertesi gün beni aradığında yatak sesi geldiğin söyledi,ek olarak değişmesi gerekenleri
radyatör ve su deposu
ana kol yatak - standart
yağ pompası
alt-üst conta takım olarak belirtti
ayrıca üst kapak taşlamaya giderken %50 ihtimal siboplarında değişmesi gerekebilir falan dedi
anlamadıgım konu eğer yataklar zarar gördüyse segmanlarında kapanmış olması gerekmez mi?
yaşadıgım can sıkıcı süreçle ilgili tecrübeli arkadaşlarımızdan yardım ve tavsiyeler bekliyorum iyi günler..

GokhanRS
15-05-2012, 11:49
rektefiyeci anlar nerenin ne durumda olduğunu. kontrol etmesi lazım.