PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su Birikintisine Girdim.

RSBurak
15-05-2012, 17:49
Bugün aşırı yağan yağmur bazı yerlerde su taşkını yaptı.bende bu su taşkınlarından birine girdim.ve tam lağım suyunun ortasında araba stop etti.ittirmek inemiyorum arabada çalışmıyor sağolsun mitsubishi L200 pick-up tampon tampona itti.birikintiden çıktım.

Birikintiden çıkınca ateşleme distribitörün altındaki kabloları kuruladım ancak araba bir türlü çalışmadı.
Yarım saat 1 saat sonra çalıştı ama tekleyerek çalışıyordu bende bu halde 5-6 km gittim.yüksek devir düşük hızda.

Sorum şu motor tamamen kurudu normal çalışma sıcaklığına geldi ama araç hala tekleyerek çalışıyor.buji kabloları ve bujilere hiç su gelmedi.distribitörün altındaki kablolar ıslandı sadece.Motor ısınınca niye düzelmedi.? Kalıcı bir problem olmuş olabilirmi ?

BthnKrkt
15-05-2012, 17:51
filtreden motor içine su çekme ihtimali var

RSBurak
15-05-2012, 17:55
filtreden motor içine su çekme ihtimali var

filtreyede baktım kuru zaten çok büyük su birikintisi değildi kapıyı açabiliyordum ama ateşleme sisteminin parçaları çok aşağıda bu yüzden oldu

mehmetRS
15-05-2012, 18:14
hocam benzer bir sorun cherokee nin motoru yıkattıgımda başıma gelmişti, akşama kadar sürmüştü o tekleme olayı, atıyorum sabah 10 da yaptırdıysam akşam 5 de felan ancak kesilmişti, baya gezmiştim. ama kesilmişti:)

oğuz
15-05-2012, 18:17
alttan ıslandığı kesin olduğuna göre,hemen kurumamış olması muhtemel yani.yarına kadar bekleyip öyle hareket et bence

RSBurak
15-05-2012, 18:36
eve kadar geldim distribitörü filan söksem işe yararmı :) ciddi bir sorun yok anlaşılan.düzelmeyince korktum motorda son zamanlarını yaşadığı için her an her şey olabilir modundaydım en ufak şeyde şüpheleniyorum :) teşekkürler.

Time-R
15-05-2012, 18:39
eve kadar geldim distribitörü filan söksem işe yararmı :) ciddi bir sorun yok anlaşılan.düzelmeyince korktum motorda son zamanlarını yaşadığı için her an her şey olabilir modundaydım en ufak şeyde şüpheleniyorum :) teşekkürler.

Avansi bozarsin komuru kirarsin tevziye zarar verirsin bosver elleme sabret biraz, filtre su almadiysa buyuk bir problem olacagini zannetmiyorum

biz eskiden sahinle yunus emre parkinda (eskisehir) golete sokardik arabayi suyun icinden gecer giderdik havuz gibi biseydi :hahaha:

gökberk
15-05-2012, 18:52
Yarına bi' şeyi kalmaz :)

RSBurak
15-05-2012, 19:05
Yarına bi' şeyi kalmaz :)

giren su temiz su olmayınca içim rahat etmiyor havalar düzelince koltuklar dahil dezenfektasyon yapıcam :) belediyeyi burdan saygıyla anıyorum ayrıca :)

Avansi bozarsin komuru kirarsin tevziye zarar verirsin bosver elleme sabret biraz, filtre su almadiysa buyuk bir problem olacagini zannetmiyorum

biz eskiden sahinle yunus emre parkinda (eskisehir) golete sokardik arabayi suyun icinden gecer giderdik havuz gibi biseydi :hahaha:

biraz bundan korktum arabayı çalışması için zorladım biraz bir ara egzozdan pat pat diye ses geldi ama yarın bakıcam İnşallah bir şey yoktur.

Time-R
15-05-2012, 19:06
giren su temiz su olmayınca içim rahat etmiyor havalar düzelince koltuklar dahil dezenfektasyon yapıcam :) belediyeyi burdan saygıyla anıyorum ayrıca :)

biraz bundan korktum arabayı çalışması için zorladım biraz bir ara egzozdan pat pat diye ses geldi ama yarın bakıcam İnşallah bir şey yoktur.

pat pat ses gelirken simsiyah dumanda atmistir kesin :)

Jackie
15-05-2012, 19:07
Şu an lağım suyunun ortasından yazıyorum, yardım edebilecek var mı diye gidecek sandım..

drummer582
15-05-2012, 19:10
aynısı başıma geldi motorun bittiğini düşünüyodum şeref abi yardımcı olmuştu sağolsun :)
dist.e çok az bir su kaçsa dahi araç çalışmaz ben söktüm bi iki damla vardı hatta damlacık onu kurladım taktım ve direk çalıştı muhtemelen senin sorunda böle çözülecektir...

RSBurak
15-05-2012, 19:12
pat pat ses gelirken simsiyah dumanda atmistir kesin :)

:) turbo olsaydı keşke :)

Şu an lağım suyunun ortasından yazıyorum, yardım edebilecek var mı diye gidecek sandım..

valla o durumdaydım sağolsun bir abi tamponunu riske atıp dayadı arabayı ittirdi.en son buraya yazardım :)

Bluttbeton
15-05-2012, 20:06
benimde başıma gelmişti 1 ay. önce pazartesi sabah su birikintisine girdim hemde 3 kere farklı yerlerde, 1 hafta sonra araba marş almadı ustamı çağırdım bişeler yaptı sonra tamirhaneye çektik arabayı kömürleri değiştridik birde bi parça daha vardı adını unuttum onu değiştirdik şuan marş çok alması çok iyi

StuArt
21-05-2012, 09:44
Kuruyunca düzelmiyorsa oksidasyondan dolayı işlem yapılması gerekir.Büyük bir sorun olacağını sanmıyorum.Distribitör kablolarını sökerek içkerine hava tutulmasında da fayda var.

RSBurak
21-05-2012, 09:51
düzeldi çok şükür. bezle hafif hafif kurulayarak hallettim. :)