PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İntegramı Restore etmeye Başlıyorum... Önerileriniz ? :)

timucintt
11-02-2008, 13:15
.........................

orc
11-02-2008, 13:18
timu şimdiden kolay gelsin kardeşim =)

speed
11-02-2008, 13:19
oh ohhhh....sabır ve para versin.....bir şey lazım olursa seve seve...şimdiden kolay gelsin......

timucintt
11-02-2008, 13:23
Sağol justinim... ;)

Özdin abi valla arka tampon için sana döneceğim bir ara kaportayla alakalı başka parçalar varsa haberleşiriz ;) önce servise biraz bayılacaz ;D

SOMEONESPECIAL
11-02-2008, 13:24
Bu forumdan daha iyi bilgi edineceğini düşündüğüm için buraya da açmanı istedim
Timuçin... Bu forumda bu işin erbapları ve ustaları TEGi bitirmiş insanlar var...
BEnim düşüncelerimi biliyorsun yazdım istersen buraya da copy paste yapayım

Satmıcam diosun ama... Sat bunu 10a koy elindeki parayı üzerine
doğru dürüst bi şey al derim... Benim şahsi fikrim! 16-17ye mal
edeceğim INTEGRAyı kaça verebilirsin... Hayat bu!.. Ne zaman
ne yaşayacağımız belli olmuyor... Nacizane hoşgörüne sığınarak
bunları yazıyorum ama inan ve güven bana Timuçin Kardeşim!
veee sakın yanlış anlama seni caydırmak vazgeçirmek soğutmak
için söylemiyorum... Sen zaten kafaya koyduysan yapacaksındır
ama ama ama

Benim bu görüşüm Türkiye şartları için geçerli...
Keşke ABD Kanada ya da Japonya da yaşasaydık
sonuna kadar her aşamasında seni desteklerdim projende !

timucintt
11-02-2008, 13:33
Eyvallah abi bakalım dediğim gibi şimdi satmaya kalksam 8 9 arası bir fiyata gitse üstüne ekliyecem paraya kendime fazla büyük ve beni cezbeden bişi alamam :) gider gene TEG alırım valla :D biliyorsun teg tutkumu.... :)

Yardımların ve önerilerin içinde çok sağol ;)

Bakalım zaman ne gösterecek... ama zaman aracı yeni diyor :D :D

Yiğit G.
11-02-2008, 14:09
O kadar para harcicana swap yap bence.Sonra yavas yavas yaptır.

timucintt
11-02-2008, 15:04
abi ben zaten amacım dizmek modlamak değil klasik takılmak orijinaliğine sadık kalmak istiyorum... ama motorum sağlamken motora girmek istemiyorum.... baktım cortlamaya başladı o zaman swapa hybride eyvallah ;)

Yiğit G.
11-02-2008, 16:20
Ok sen bilirsin herkesin zevki ayrı tabi :)

Schumi
11-02-2008, 17:50
hiç ama hiçbir zaman satmıyacam diyorsan yap. hemde eksiksiz bir şekilde. ömür boyu seni idare edicek bir araç olur sanırım.

imhotep
11-02-2008, 17:54
allah kolaylık versin.. umarım istediğin sonucu alırsın

tunch
11-02-2008, 18:10
timucin berklere ilk geldigimde senin arabanı gece gelip yakacaz bosuna yaptırma:D:D

abi gecen konustugumuzdada diodun surası eksik burası eksik bu sefer harbiden abartmıssın simdiden kolay gelsin

merttepe
11-02-2008, 19:08
ulan görende hurda topluon sancak, tertemiz arabayı baştan yapiom desene :D

timucintt
11-02-2008, 19:17
@ tunchcumm sence eksiği varmıydı sende yakından gördün aracımı ? :D

Biliyon fazla incin boncuklara takılıyorum :)

@ mertcim sen kendine bak önce sende bütün gece başımın etini yyip şurası burası değişmeli diyen değilmiydin kendi hacı corollan için :D

Berk007
11-02-2008, 22:17
sen zaten restorasyona başlayalı çok oldu ki..
her hafta yeni bi parça çıkarıyosun :D

tunch
11-02-2008, 22:34
abi parana yazık gunah zaten senin arac cok temiz utanmadan jant kapaklarına kadar getirtmişşin bi yerlerden yeter artık...utanmasan para bagıslıcaksın hondaya bana yapsanıza 1 tane daha die:D
araba cok temiz sende takıntı olmus bence baska bi old school al onu tune la
aracının anahtar deligine kadar 0km orjinal honda olmasına gerek yok bi yere kadar:D

Emir_b16a
11-02-2008, 22:43
:Dvtec kapak timucum :D tek önerim

merttepe
11-02-2008, 22:46
abi parana yazık gunah zaten senin arac cok temiz utanmadan jant kapaklarına kadar getirtmişşin bi yerlerden yeter artık...utanmasan para bagıslıcaksın hondaya bana yapsanıza 1 tane daha die:D
araba cok temiz sende takıntı olmus bence baska bi old school al onu tune la
aracının anahtar deligine kadar 0km orjinal honda olmasına gerek yok bi yere kadar:D

ahahahhahha :D

timucintt
11-02-2008, 23:33
hahaha üstüme gelmeyin bu kadar ne olur :D :D hahaha

Tunchcum valla beni çok iyi anlatmışın kafayı syırdım temizlik yüzünden :D :D hahaha

rsozkan
12-02-2008, 14:10
ınsallah ıstedıgın gıbı bısey olur sımdıden hayırlı olsun
kazasız belasız

tyMu
12-02-2008, 19:03
kolay gelsin adaş bu sevda bitmez :D

Muvaffak
14-03-2008, 00:16
http://www.driftingmindz.com/redpearl/11.jpg
sen boyle bir temizlikten bahsediyorsun bence...konuya cevap yazanlarin cogu seni anlamis ama artik onlar yeter yani diolar:D ama sen bilirsin zaten nerde yetecegini cunku onu kullanan ona her gun bakan sesini duyan sensin ki bence bir arabanin eksikleri bitmez amac modifiye degil restorasyon ise...aracinla mutlu bir omur diledim gitti :D

timucintt
14-03-2008, 00:31
aynen muffycim o resimde gördüğündende parlak ve çekici olacak benimki ;D ;D

Muvaffak
14-03-2008, 00:33
aynen muffycim o resimde gördüğündende parlak ve çekici olacak benimki ;D ;D

amin aminn insalla Timucinn bekliyoruz acelemiz yok :)

timucintt
14-03-2008, 00:35
amin aminn insalla Timucinn bekliyoruz acelemiz yok :)

;) ölümüne bizim sevdamız biliyorsun ;)

zaman çok :)

Serencebey
14-03-2008, 00:36
o iş yaş timu :D

cebine kuvvet :D bı tabla fisegi 30 lıra olan ulkede o iş zor babacan

timucintt
14-03-2008, 00:40
zor olsun be abicim :) yavaş yavaş hepsi hallolur :)

( bushing takımını ne yaptın bu arada sen :D )

cabriolet
14-03-2008, 00:46
bende aynı bu şekilde bi bmw e30 la uğraşıyorum inş. bittiğinde güzel bişey olucak bikaç gün sonra boyanıcak arabam rengi falanda değişiyo ama bayağı uzun sürüyo bu işlemler çabuk biter gibi gözüksede benim bikaç tane daha arabam olduğu için bunun sanayide kalması beni zorlamıyo ama senin başka araban yoksa bidaha düşün bence ama değer yani eski bi araba tertemiz olunca süper oluyo :)

timucintt
14-03-2008, 00:49
bende aynı bu şekilde bi bmw e30 la uğraşıyorum inş. bittiğinde güzel bişey olucak bikaç gün sonra boyanıcak arabam rengi falanda değişiyo ama bayağı uzun sürüyo bu işlemler çabuk biter gibi gözüksede benim bikaç tane daha arabam olduğu için bunun sanayide kalması beni zorlamıyo ama senin başka araban yoksa bidaha düşün bence ama değer yani eski bi araba tertemiz olunca süper oluyo :)

ikinci arabam yok mallesef :)

ama mersindeiym ben küçük şehir minibüsle en uzak mesafeye 20 dakikada varabiliyorum trafikte... onun içi dert değil benim için.. zaten fazla kullanmıyorum tegi :)

sanada allah sabır versin :) zor iş eskileri toplamak ama bitincede tadından yenmiyor be :)

Serencebey
14-03-2008, 01:00
bushingler takılmak uzere beklıolar

yay bushingler jantlar ve yenı rengımızle karsınızda olucaz yakında :)

ay agzımdan kactı :)

timucintt
14-03-2008, 01:02
:D :D :D bekliyoruz :D

cabriolet
14-03-2008, 01:53
ikinci arabam yok mallesef :)

ama mersindeiym ben küçük şehir minibüsle en uzak mesafeye 20 dakikada varabiliyorum trafikte... onun içi dert değil benim için.. zaten fazla kullanmıyorum tegi :)

sanada allah sabır versin :) zor iş eskileri toplamak ama bitincede tadından yenmiyor be :)

teşekkür ederim valla 2 aydan fazla oldu sanırım sanayide arabam daha 2 ayda durur gibi görünüyo heryerini yeniliyorum çünkü :) özellikle renk değiştirmek çok uğraştırıyo sadece dıştan boyatmadığım için :)

efe-E
14-03-2008, 07:13
bushingler takılmak uzere beklıolar

yay bushingler jantlar ve yenı rengımızle karsınızda olucaz yakında :)

ay agzımdan kactı :)

hahahahhahahahhahah yarıldım lan sabah sabah :hahaha::hahaha:

seni " ay ağzımdan kaçtı! :)" derken düşündüm de :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

timucintt
14-03-2008, 17:01
teşekkür ederim valla 2 aydan fazla oldu sanırım sanayide arabam daha 2 ayda durur gibi görünüyo heryerini yeniliyorum çünkü :) özellikle renk değiştirmek çok uğraştırıyo sadece dıştan boyatmadığım için :)

1 sene dursun gerekiyorsa temiz olsun istediğim gibi içine sinsinde gerisi boş :)

allah tekrar sabır versin kolay gelsin ;)

8.000rpm
14-03-2008, 17:28
allah kolaylık versin ve iyi şanslar timuçin..
çok detaylı ve kapsamlı bir proje..bence iyi bir fikir..çünkü yerine alacağın bir araç teg tamamlandığında verecek zevki asla vermeyecek..ve daha da önemlisi o aracı aşama aşama yaparken duyacağın heyecan ve bilimum duygu silsilesini hiçbir şey karşılayamaz inan bana..
teg'i toplarken aksesuar aşamasına geldiğinde muhakkak sade jdm style yapmalısın..bence asla angel takma..karartılmış far tak..sinyallerin amber olsun..stopların da kırmızı-beyaz olsun mutlaka..
motorda eğer ki filtre-headers-buji yapmazsan yazık olur bana göre..tabii kat iptali de şart..
motora başka bişey yapmana gerek yok..
ve sakın ama sakın spoiler takma..gerçi sen zaten sade olsun istiyorsun bu noktada..aynı fikirdeyiz..
aracın tüm kapı fitillerini ve sonroof fitillerini yenilemelisin..ve tüm plastik aksamın içlerine izolasyon malzemesi döşemelisin..kapı içleribagaj hatta ön panelin içlerindeki gerekli kısımlara..koltuk süngerlerini de yenile mutlaka..hatta yan yükseltilerin içlerini metalle veya mukavva ile destekle..
yürür aksamda ön-arka komple gergi koy..hem alt hem üst olsun..çok para tutmaz..markasız bişey alabilirsin ebay'den..ama yürüyüşü çok güzelleştirir emin ol..
ilk aşamada aklıma gelenler bunlar..
kolay gelsin..

timucintt
14-03-2008, 17:50
teşekküer abi... valla dediğin gibi senin aklındakilerle benimkiyle aynı ;) öncelikle bir güzel kaportasını ve incik boncuklarını bitirdikten sonra hafif oldschool jdm bişiler yapacağım... aklımda enkei RPf1 jant var veya bulabilirsem uygun fiyatlı BBS RM jant alacağım... farlar 1PC stanley olacak.. Japonyadaki integralardan :) orijinal spoilerini söktüm bu aralar çünkü arkasını çok yaşlı gösteriyor o spoiler bence onu sökünce daha genç duruyor :D

sonra kompel yürüyene girecem şimdiden burçların hepsini yavaş yavaş toplamaya başladım :) OEM ;D ;D saplamalarına kadar sıfır olacak yürüyen :) sonra egzozu sade abartısız bişi düşünüyorum.. CAİ ve güzel bir ateşleme sistemide şart zaten ;) MSD falan gibi :D cam apoileri alacam JDM tarzı :D integralarınki süper çünkü ön arka cam arasında kesit yok komple uzuyor :) sonra sinyalleri falan hepsini turuncu alacam stopları bilmiyorum belki pembe olan çizgileri beyaza çevirebilirm o anki ruh halime bağlı :)

kule gergileride fix olacak kamber kitlerle beraber ;)