PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VW Golf mk4 tekleme sorunu

gmalzays
16-05-2012, 19:49
Herkese iyi akşamlar aracımda 1 ay önce tekleme sorunu başlamıştı ama öyle çok değil ancak bu yakında çok arttı ve tekleme giderken 1700 lerde başlayıp 2200 devirlerde kesiliyor ancak bu süre içinde araç vurduruluyormuşcasına sarsıntı içinde her viteste yapıyor bunu 2. ve 3.viteste daha çok yapıyor.Bugün bakıma soktum bujiler,buji kabloları,hava akış metresi,ateşleme bobini ve boğaz kelebeği sırasıyla değişti ancak yine çözüme ulaşamadık.ilk önce bilgisayara bağlamıştık air flow sensor hava akış metre ve idle speed regulator (rölanti sensörü galiba) arızası verdi onlar şimdi silindi bir arıza göstermiyo fakat teklemede değişiklik olmadı bakıma rağmen ne şanzımandan veya ecudan olabilirmi ? :confused:

edit:imla

Ertekin
16-05-2012, 19:52
Oksijen sensörü yapar.Benim başıma clio rs de gelmişti.

gmalzays
16-05-2012, 20:33
Oksijen sensörü yapar.Benim başıma clio rs de gelmişti.

Makinede arıza vermiyor oksijen sensörü arıza vermeyipte çalışmamazlık yapar mı ?

dark
16-05-2012, 20:49
Araçta lpg varmı ?

bLackModeL
16-05-2012, 20:56
baş dusman lpg .. bı arakdasım accordunda aynı sorun var aydında servıse gıdıyoo :D komıktır kı gorevlıye sorunu anlatıyo ıs emrı acılıyo yetkılı gorevlı gelıp aracınızda lpg var mı dıye soruyo bızım arkadas evet var dıyoo bız lpg lı araclara bakmıyoruz deyıp gıtmıs :D ıs emrı ıptal edılmıs sorun lpg demıs sokun lpg yı gecer demıs bakıs acısı ..

gmalzays
16-05-2012, 22:04
Evet lpg var

tdipower
16-05-2012, 22:07
hararet müşürünü neden kontrol etmediniz?? bu araçların kronik arızalarından biridir ( kadranda doğru görseniz dahi 4 pinli sensörlerde ecu yanlış okuyor olabilir )

dark
16-05-2012, 22:35
Evet lpg var

Aynı olayı bende yaşadım yıllar önce 1.8 passat ım varken beyine hiçbir arıza düşmüyor Yanlız araç tekliyordu değiştirmedik parça bırakmadık aynı sizin liste gibi bujilerden başayıp bobinlere hava akışmetreye kadar 1 ay gibi bir süre sanayide geze geze bir hal oldum sonunda lpg montajını yapanların hatası yüzünden bu sıkıntıları çekmişiz (hem benzinde hem lpg de sorun vardı ) Lpg beyninin + sını rolenin ayağından almışlar ve somunu sıkmadan bırakmışlar Bütün sıkıntımız bu kadar kolay bir iş iken 1 ay boyunca uğraştık. Aklınızda bulunsun.

exca
18-05-2012, 18:59
ecu resetledinizmi aynını yaşadım neredeyse tüm sensörleri denedim

gmalzays
26-06-2012, 20:36
Cevap veren arkadaşlara teşekkürler sorun çözüldü.Şanzumandan yapıyormuş ayna mahruti çatlamış

civelek
26-06-2012, 20:50
vay arkadaş buda küpe olsun !! geçmiş olsun