PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet seridi kullananlar hakkında dusunceleriniz ?

wrcsinan
17-05-2012, 15:07
Gunler gectikce emniyet seridi kullanan insanlarin duzeltiyorum; insan suretindekilerin sayisi artmakta. Ben kullananlar hakkinda pek guzel seyler dusunmuyorum. Ne dusundugumude burada yazmak istemiyorum. Bu konuda hakketten canım cok sıkılıyor. Birde sıkısık donemecte herkesin onune gecenlerde var ona hic girmiyorum

berkay_aydin
17-05-2012, 15:09
Eds var dediler geldik ?

SULTANOGLU
17-05-2012, 15:10
offf napcaz simdi :(

aslan
17-05-2012, 15:11
allaha havale ediyorum

EminOnR
Gunler gectikce emniyet seridi kullanan insanlarin duzeltiyorum; insan suretindekilerin sayisi artmakta. Ben kullananlar hakkinda pek guzel seyler dusunmuyorum. Ne dusundugumude burada yazmak istemiyorum. Bu konuda hakketten canım cok sıkılıyor. Birde sıkısık donemecte herkesin onune gecenlerde var ona hic girmiyorum

Her Perşembe Cevizlibağdan Bostancıya gidiyorum 500 T İle Otobüs Şöförleri Normal Yolda hiç gitmiyor Sürekli Emniyet Şeridindeler :D Alışmış Kudurmuştan Beterdir Dostum Sen içinden İstediğini Söylesende Adamların Dünya umrunda değil :)

SULTANOGLU
orasi en emliyetli serit degilmiydi :( acemi oldugum icin hep ordan giderim.

Baran^
17-05-2012, 15:13
Çişim gelmezse girmiyorum :D

rebelh
17-05-2012, 15:14
kendilerini güvende hissetmek istiyor olabilirler

muhtemelen yanlış anlamışlardır..

dorukky
17-05-2012, 15:17
emnıyette basıp bıde sag serıde gecmeye calısanlara ayrı kıl oluyorum gelıponume gırmye calısıyolar dırek burun sokuncagaza yuklenırım ustune surerım vurursam vurım ben haklıyım

ondertopcu
17-05-2012, 15:18
sosyal mesajlar nerde?

M.A.D
17-05-2012, 15:19
emniyet şeridine girmeyin

berkay_aydin
17-05-2012, 15:20
sosyal mesaj mode off

RSBurak
17-05-2012, 15:21
emniyet şeridini hiç sevmem çok kötü anıları vardır bende.sanki oraya giren araba bozulcakmış gibi.arabayı psikolojik etkiliyor.

wrcsinan
17-05-2012, 15:21
sosyal mesajlar nerde?

Senden alalim

Ertekin
17-05-2012, 15:23
Bide elektrikciye 100 liraya mavi kırmızı ışık taktırıp onu açarak gidenler var.Hani devlet hesabı.Hiç de cici minnoş şeyler düşünmyorum bende şahsen

lacticacid
17-05-2012, 15:24
gereksiz bi şekile emniyet şeridini kullananları saygıyla anıyorum :D

ondertopcu
17-05-2012, 15:26
Senden alalim

burda ben giriyorum diyen çıkmıcak ama sitenin yarısından çoğu giriyodur emin ol

Aykut106
17-05-2012, 15:28
Siz diğer şeritlerde nasıl araçınızı sürüyorsunuz acaba hiç insan mı bu diyen oluyo mudur?:soru:
90 la sol şeritte takılanlardan mısınız?
Yan yana iki şeridi kapatanlardan mı yoksa?
..

SULTANOGLU
17-05-2012, 15:29
7 24 emliyetteyiz herkesi bekleriz

sLp
17-05-2012, 15:30
benzini bile zor attığımız bir zamanda, eds cezasının riskine giremem, kullanmam :) ambulans yolunda gidebildiği sürece de emniyetin göbeğinden gitsinler, hiç enterese etmez küfür etmem. ama insanın canına kasteden herkese küfür ederim.

DEJ
17-05-2012, 15:32
karelere basmadığın sürece sorun yohsfhshjfgsdfs. itiraf ediyorum hatta, bende giriyorum . küfürleri alayım?

dorukky
17-05-2012, 15:32
ozellıkle tıcarı taksılere cok ayar oluyorum babasının yolu gıbı ıstedıgı gıbı takılıyolar yollarda duruyo kalkıyo serıt degısıyo onune kırıyo emnıyete gırıyo 1 kerede bı taksıcının ceza yedıgıne rastlamadım....

Asimos
17-05-2012, 15:33
Ruh halime göre küfür ediyorum.Moralim bozuksa çok ağır oluyor.

RSBurak
17-05-2012, 15:35
sultanbeylideki kazada emniyet şeridinde durup ambulansların gelmesine engel olanlara çok ağır beddualar ettiğim için zorda kalmadıkça girmiyorum.

ozellıkle tıcarı taksılere cok ayar oluyorum babasının yolu gıbı ıstedıgı gıbı takılıyolar yollarda duruyo kalkıyo serıt degısıyo onune kırıyo emnıyete gırıyo 1 kerede bı taksıcının ceza yedıgıne rastlamadım....

onlarda ekmek parası derdinde diyorum geçiyorum hiç takışmaya gerenk yok

ERTAN
17-05-2012, 15:36
Bende yol açıkken sol şeriti kapatarak 70-80 le gidenlere sinir oluyorum gözlemledim, gün geçtikçe sayıları artıyor :D:D

XSi
17-05-2012, 15:37
biz eskiden gazcı zamanlarımızda, büyüklerimizden:

"delikanlı gazcı emniyet şeridine girmez" laflarıyla büyüdük :hahaha:

Burak Mehmet
17-05-2012, 15:37
haline şükretmeyen nankör istanbullular.........şeridiniz var giriyosunuz,ankara emniyet şeridi bile yok....

SekoLive
17-05-2012, 15:40
zorluk cıkartyorum foto cekebılrsem cekp maıl atyorum bazem telefonla ıhbar edyorum. Gecen sakkalı hacı abıye kul hakkı yıyosun bız bekledk okadar smdıde onumemı grıcen dye tartstm adam emnyet serıdnde herseyı untmustu kul hakkı falan tnlamadı. Allah hc bırınzı emnyet serıdnden gdıcek olaylarla karsılastrmasn.

Jeandan-R
17-05-2012, 15:46
İsteyen gitsin hiç umrumda değil ama sonrasında sola geçmek için önüme geçmeye çalışmasın.

RottingChrist
17-05-2012, 15:47
4 senedir aynı yolu kullanıyorum ve arık emniyet şeridine girip çıkan çoğu aracı tanıyorum. genelde aynı saattte aynı araçlar hep aynı şeritte :) hele bir beyaz leon var cupra çakması hep cins hareketler yapıyor. ben buna emniyet şeridi demiyorum paralı şerit benim için. genelde altında lüks araç olanlar hep bu şeritte.

YavuzNaz
17-05-2012, 15:58
acil durumda olanı anlarım, s.kinin keyfine girene küfür ediyorum, enayiyiz ya biz saatlerce tın tın ilerliyoruz.

darkmoon
17-05-2012, 16:09
emniyet şeridini gözetleyen eds dışında artık emniyet şeridine özel kameralar var patır patır birisişeride girdimi otomatik algılayıp flaşı patlatıyorlar geceleri gündüzleri çekdiklerini anlamassınız bile :D birde emniyet şeridinde giderken bir kazaya karışırsanız %100 suçsuz olsanız bile emniyet şeridinden gittiğiniz için direk suçlu oluyorsunuz..

ulasoztas1
17-05-2012, 16:14
sadece köprüden önce son çıkışa giriceğim zaman o trafiği çekmemek için girerim yalan yok. onun dışında emniyet şeridi biraz emniyetsizdir ceza bakımından :D

Yiğit Ş.
17-05-2012, 16:45
ehliyeti ilk aldığım zmnlar girerdim, artık fena küfür ediyorum :) yeri geliyo sıkıştırıyorum yol vermiyorum. enayimiyim ben normal gidiyorum şeridimden trafiğe takılıyorum. hakkımıda helal etmiyorum.

perganon
17-05-2012, 17:02
Sonuçta emniyet şeridinin adının anlamını bilmeyen, bile bile oradan giden o kadar çok gereksiz insan var ki. Emniyetin ne olduğunu dahi tam bilmiyoruz maalesef.

Görkem.Y
17-05-2012, 17:36
şirket araçları vs sürekli bu şekilde gereksiz hareketlerde bulunuyor emniyet şeridi olsun vs vs. çok kıl oluyorum onlar başta olmak üzere.
EDS öperr

TT_BOY
17-05-2012, 17:41
Luzumsuz kullanmamak gerekir diye düşünüyorum..

Senol Demirağlı
17-05-2012, 17:44
İzmirdede menemen dolmuşları kullanıyo genelde

Evrenoz
17-05-2012, 18:00
Emniyet şeridi en emniyetli şerittir

Eyüp
17-05-2012, 18:06
Emniyet şeridini kullananlarla ilgili çok güzel dualarım var :)

GokhanRS
17-05-2012, 18:25
birkeresinde başım döner gibi oldu emniyet şeridine çekeyim dedim dörtlüleri yakıp çektim. tabi emniyetten gitmeye çalışan LAVUKların önüne çıkıp 4 lü yakıp pat diye durdum. ancak geri zekalılar emniyet şeridinin acil durum yada arıza şeridi olarak kullanıldığının farkında olmasa gerek ki korna morna yapanlar oldu.

Lan mal, orası ihtiyaç. Bayılsam hakimiyeti kaybedip kaza yapsam daha mı iyi.

anlamıyorum böyle mal insanları (luzumsuz, gerçekten çok acil bir durum olmadığı halde kullananlara bu lafım).

FiReWaLL
17-05-2012, 18:28
Emniyet Şeridine hep karşıyım ama En sinir olduğum şeyde , Yolda biri ile oynarken Emniyete girip kaçması :D

Arkadaş oynuyorsan adam akıllı yolda oyna ne işin var Emniyette :)

Emniyetli gitmek istiyorsanda takıl peşime :D

tolga er
17-05-2012, 18:33
Bir keresinde bizim eniştenin aracını almıştım.Acil bir işim vardı yetişmem gerekiyordu şirket işi için emniyet şeridine girdim.Girmemle cezayı yemem bir olmuş zaten.Ondan sonra s.ktin sene girmiyorum emniyet şeridine bir daha.Başkasının işi yüzünden ben ödedim cezayı güzel bir ders olmuştu bana :)

powerfuL
17-05-2012, 21:16
istanbuldakı butun soforler ben olsaydım trafık dıye bırsey olmazdı o kadar dıyorum
demek ıstedıgımı anlamayan varsa acıklamaya gerek yok zaten

Dodoo
17-05-2012, 21:26
Emniyet şeridi bizde out :)

ERTAN
17-05-2012, 21:34
Emniyet şeridi bizde out :)

En sonki cezdan sonra demi şak şak dodoo:D:D

huseyinturk
17-05-2012, 23:07
haline şükretmeyen nankör istanbullular.........şeridiniz var giriyosunuz,ankara emniyet şeridi bile yok....

Çok güldüm :) emniyet şeridi yok istanbulda. Var ama çok az kısımda var oda kendini uyanık sanan salaklar yüzünden hiç bir işe yaramıyor genelde..

Yukarda Allah var ama gün gelir ambulansın gecikmesine sebep olan ambulans bekler olur. devran döner sap döner dikkat et o sap bir gün sana demişler büyüklerimiz..

onursumer
17-05-2012, 23:26
Emniyet seridimi varki ordan gidelim :D

Tunç
17-05-2012, 23:31
ben kesik kesik çizgi sevmiyim düz çizgi seviyim

AcA_1988
18-05-2012, 01:21
Her Perşembe Cevizlibağdan Bostancıya gidiyorum 500 T İle Otobüs Şöförleri Normal Yolda hiç gitmiyor Sürekli Emniyet Şeridindeler :D Alışmış Kudurmuştan Beterdir Dostum Sen içinden İstediğini Söylesende Adamların Dünya umrunda değil :)

97 km yol 87 durak :D

ErenErdem
18-05-2012, 08:49
Çoğu zaman aracın yarısını emniyet şeridinde sürüyorum, uyanıklar okadar pişkinler ki gelip bana selektör yapıyor, paşaya yol vereyim diye. Az inmedim bu şekilde selektör yapan aracın önüne geçip, 4 lüleri yakıp...

E0041
18-05-2012, 08:53
bursada otoban hiçbir zaman kitlenmediği ve bomboş olduğu için buralarda kullanan kimse yok bizler dışında rolling için kim kiminle basacak muhabbetine duruyoruz :) dakikada 5-6 araba geçerse geçer otobanda :D

SaBRi
18-05-2012, 08:59
paran varsa emniyet şeridi yoksa trafik çilesi :D

RSBurak
18-05-2012, 10:13
bursada otoban hiçbir zaman kitlenmediği ve bomboş olduğu için buralarda kullanan kimse yok bizler dışında rolling için kim kiminle basacak muhabbetine duruyoruz :) dakikada 5-6 araba geçerse geçer otobanda :D

o yolda 140 la giderken bile sıkıyor insanı nasıl yol yapmışlarsa artık :D

Onrcn
18-05-2012, 10:29
kul hakki diyorum sadece.

S.Özeren
18-05-2012, 10:37
acil bi durum olmadığı sürece kullanmam , kullananada küfür etmem ne hali varsa görsün yani bide küfür edip günaha girmem. ama herkesin pis bi huyu vardır bende ters yöne girme hastasıyım :D

YUSUF
18-05-2012, 11:11
emniyet şeridi candır

aslan
18-05-2012, 11:18
Emniyet şeridinde gidip polise yakalıp ceza kesmek için tüm tem otoyolunu kesip beni ceza kesmek için emniyet seridine çeken polisimizi kutluyorum büyük başarı :bravo::bravo:

pirasa
18-05-2012, 13:00
o yolda 140 la giderken bile sıkıyor insanı nasıl yol yapmışlarsa artık :D

o yol birde lodos aldığında gör sen. panelvanlar falan mecbur şerit değiştiriyo esinti gelince :D tepenin tam üstüne yapılmış. rüzgar gülü diksen aşırı hızdan yanar. bazen motorun kiri zifiri sökülsün diye bademli - terminal yapıyorum 160-180 bi rüzgar geliyo taklaya geldik sanıyom :D

yaniss
18-05-2012, 13:00
acil bi durum olmadığı sürece kullanmam , kullananada küfür etmem ne hali varsa görsün yani bide küfür edip günaha girmem. ama herkesin pis bi huyu vardır bende ters yöne girme hastasıyım :D

Aynen katiliyorum sana mesela serhat ustanin ordaki donusu kapatmislar hemen ilerdeki donulmezden donuyorum bnde kim ugrasck ilerden :)ben emniyet seridine girmiyorum ama emniyet seridinede giren girsin ne hali varsa gorsun yeter ki gelip bnim onume kirmasin tekrar yola girmek icn baska birsey istemem bide en sevmedgim durum emniyet seridinin yarisini kesen tipler kardesim sanane adam emniyet seridinden gitsin ister ceza yer ister yemez belki sinavi var belki toplantisi var sen gidemiyorsan gidenede mani olma bu bir cozum degil :)

RSBurak
18-05-2012, 13:03
o yol birde lodos aldığında gör sen. panelvanlar falan mecbur şerit değiştiriyo esinti gelince :D tepenin tam üstüne yapılmış. rüzgar gülü diksen aşırı hızdan yanar. bazen motorun kiri zifiri sökülsün diye bademli - terminal yapıyorum 160-180 bi rüzgar geliyo taklaya geldik sanıyom :D

:D ben o yola bir kere kar yağarken girmiştim sadece en sağ şerit açıktı diğer tüm şeritler karlıydı :D ama şehir içinden kurtulmak için çok güzel yol inegöl-bursa terminali arasını 40 dk da geldim çok zorlamadan şehir içinden gitsem en az bir buçuk saat :)

SekoLive
18-05-2012, 13:28
Aynen katiliyorum sana mesela serhat ustanin ordaki donusu kapatmislar hemen ilerdeki donulmezden donuyorum bnde kim ugrasck ilerden :)ben emniyet seridine girmiyorum ama emniyet seridinede giren girsin ne hali varsa gorsun yeter ki gelip bnim onume kirmasin tekrar yola girmek icn baska birsey istemem bide en sevmedgim durum emniyet seridinin yarisini kesen tipler kardesim sanane adam emniyet seridinden gitsin ister ceza yer ister yemez belki sinavi var belki toplantisi var sen gidemiyorsan gidenede mani olma bu bir cozum degil :)

Tabı yaa satlerce bekleyelım yolda gecsn senın yoluna grsn ne guzel. Ama sonrada senın onune gelp kırana kız buda ayrı bı tezat. Zaten kımsenın isi evi snavı yok sırf trafikte takılmak icn cıkıyolar yola. . .

yaniss
18-05-2012, 13:34
Tabı yaa satlerce bekleyelım yolda gecsn senın yoluna grsn ne guzel. Ama sonrada senın onune gelp kırana kız buda ayrı bı tezat. Zaten kımsenın isi evi snavı yok sırf trafikte takılmak icn cıkıyolar yola. . .

Emniyet seridine girdin diye tak diye kimsenin onune kirmana bagirmana gerek yok bir bosluk bulursan da yola girersn bu benim fikrim bnde kullanmiyorum hic kullanmadm desem yalan olur sinavima yetsmek icin mecbur girdgim bir gun oldu eger o sinava girmesem bn 25 milyar vermek zorunda kalicaktim demek istedgm insanlari kendi haline birakicaksn bilmm anlatabildimmi

SekoLive
18-05-2012, 13:41
bende dyorumki oyle bi olay yok eger emnıyet serıdnden sırf keyfnıne gdıyosan orayı ortalayan adamada nye ortalyosun dyemezsn. Adam ortalamssa anlakı senden once 10larcası gecms kımse durduk yere orayı ortalamaz.
Insanların kendi haline bırakalımdan zaten bu durumdayız. Cok acık ve net emnyet seridinin amacı. Umarm anlamstrsn

mody
18-05-2012, 13:52
o emniyet şeridini gereksiz yere kullananlar, birgün gerçekten o emniyet şeridinde ambulans içinde veya kendi kullandığı aracının içinde ailesinden birini (kendisi için demiyorum bile; annesini, babasını, kardeşini, eşini, çocuğunu hangisini isterseniz) dakikaların saniyelerin bile çok önemli olduğu bir durumda en yakındaki hastaneye, direksiyon başında ağlayarak, "beni sakın bırakma" diyerek haykırarak, Allah'a hayatta kalmaları için yalvararak yetiştirmeye çalışırken, emniyet şeridinin kapalı olduğunu gördüğünde, bi daha bırak emniyet şeridine girmeyi o düz çizginin üstünden bile geçmezler...

aramızda emniyet şeridini kullanan olmadığını biliyorum ama etrafınızda varsa veya daha tecrübesiz bunları düşünemeyecek genç arkadaşlar var ise ne olur bu sahneyi hatırlayın ve anlatın...

AhmetYılmaz
18-05-2012, 13:55
Ben direkt sıkıştırıyorum. zaten hep sağ şeritteyim. Çok kişiyide yakalatmışımdır polise...

Kutluhan
18-05-2012, 14:00
Bende yol açıkken sol şeriti kapatarak 70-80 le gidenlere sinir oluyorum gözlemledim, gün geçtikçe sayıları artıyor :D:D

hiç sorma kos koca 4 şeritli yolda 70 le sol şeritten tın tın ilerleyenlerin + soldan sağ geçerken sağ şeritte araç olmamasına rahmen frene basarak şerit değiştirenlerin gün içinde bol bol kulaklarını çınlatıyorum. :icon_tup:

RSBurak
18-05-2012, 14:05
hiç sorma kos koca 4 şeritli yolda 70 le sol şeritten tın tın ilerleyenlerin + soldan sağ geçerken sağ şeritte araç olmamasına rahmen frene basarak şerit değiştirenlerin gün içinde bol bol kulaklarını çınlatıyorum. :icon_tup:
bence sağa çekmeye uğraşmayın sağ boşsa basın gidin sağdan ben sürüyorsam öyle yapıyorum yanda oturuyorsam sağ boş diyip sürücüyü gaza getiriyorum :D

corcor
18-05-2012, 15:13
arkadaşlar yapmayın allah aşkına istanbulda emniyet şeridinden başka şerit yokki orayada girmezlerse yol kilit olur trafik hiç yürümez

AhmetYılmaz
18-05-2012, 15:38
arkadaşlar yapmayın allah aşkına istanbulda emniyet şeridinden başka şerit yokki orayada girmezlerse yol kilit olur trafik hiç yürümez

Anlamayan bi benmiyim acaba ? yada yanlış anlayan ?

ÜSTÜNERC
18-05-2012, 15:43

emniyet şeridi trafık sıkısık olunca mıllet oraya gırsın dıye yapılmamıs kardesım.itfaiye ambulans polis vb aracların acil durumlarda gıdebılmesı ıcın yapılmıştır.Ciddi yazdıysan bu yazıyı birdaha dusun bence.düşünki ailenden biri rahatsızlandı ambulans gerekıyor trafık dolu oldugu ıcınde ambulans gec gelıyor.emnıyet serıdını kımse kullanmasa ambulans ordan gıder ve daha cabuk müdahele yapılır.Şimdi yaptıgın yorumun ne kadar anlamsız ve yanlış oldugunu anladınmı corcor kardesım:icon_tup:

fatihtemizer
18-05-2012, 15:43

o nasıl bir hastalık samet:Dhahaha

emniyet şeridine girmek hastalık artık.çünkü bahcesehire doğru giderken yol açık olmasına ragmen emniyet seridine girenler çok ve süratları da hiç az değil..ne diyelim Allah ıslah etsin..bir sey duymuştum japonya depreminde emniyet seritlerini kullanmamışlar japonlar ve bu yuzden ölmüş olanlar varmış..aradaki farkı zaten anlarsınız söylemeye gerek yok..

StuArt
18-05-2012, 15:47
Acil durumlar dışında kullanılmasını pek hoş görmediğim bir şerit.( Süratli giderken fren yapmaktansa kısa süreli girip çıkabliyor o ayrı :=) ) Fakat ambulans lar ve itfaiyeler bu şeridi neden kullanmazlar anlamıyorum..

Ufuk
18-05-2012, 15:47
1 tane bankacı tipli zibidiyi az kalsın deviriyordum su kanalına çok az kalmıştı

cKatmer
18-05-2012, 16:11
adı üzerinde "emniyet" o yüzden arada emniyette olmak lazım :D

AhmetYılmaz
18-05-2012, 16:14
He bide makas atarken emniyet şeridine girenler var. :) komik.

Mr.K
18-05-2012, 16:19
Bi çakal zeki kendini sanan aciz insanlar olarak görüp kul hakkı yediklerini düşünüyorum.Genelde geçmelerine müsade etmiyorum yada çok uyuz olduysam çekiyorum emniyete dörtlülerimi yakıp araba bozuldu numarasıyla kaputu acıp tepkilerini izliyorum.:)
Hayatımda kullanmadım,kullanmamda.

Ogedov
18-05-2012, 16:20
eskiden girmezdim girene ağır kızar trafikte emniyet şeridini kapatırdım ama baktım kimsenin umurunda değil herkes emniyetten gelene yol veriyor. Günün her saati emniyet şeridi kullanılan yerlerde dahi bi polis kontrolü olmayınca kendimi enayi yerine koymaya başladım. sindiremiyorum bi türlü sinir hastası olacaktım girdim rahatladım hiç hoşuma gitmiyor ama Tr de böyle ya sinir hastası olacaksın yada gireceksin.

orhan_guney
18-05-2012, 16:24
1 kere kullandım sonra yanlış bişey yaptıgımın farkına vardım ve bırdaha yapmadım yapmamda.

Burak Mehmet
18-05-2012, 16:50
emniyet şeridini gözetleyen eds dışında artık emniyet şeridine özel kameralar var patır patır birisişeride girdimi otomatik algılayıp flaşı patlatıyorlar geceleri gündüzleri çekdiklerini anlamassınız bile :D birde emniyet şeridinde giderken bir kazaya karışırsanız %100 suçsuz olsanız bile emniyet şeridinden gittiğiniz için direk suçlu oluyorsunuz..

Nasıl yani?
emniyet şeridinde giderken kaza yaparsan çarpıştığın araçta mantıken emniyet şeridindedir... değişen bişey yok ki ?

yanlış biliyorsun.

ulasoztas1
18-05-2012, 17:10
aracı bozulduğu için Emniyet şeridinde dururken arkadan bir mahluğun gelip çarpması sonucu (emniyet şeridinde) 1 hafta komada kalan insan tanıyorum..

S.Özeren
19-05-2012, 05:33
o nasıl bir hastalık samet:Dhahaha

emniyet şeridine girmek hastalık artık.çünkü bahcesehire doğru giderken yol açık olmasına ragmen emniyet seridine girenler çok ve süratları da hiç az değil..ne diyelim Allah ıslah etsin..bir sey duymuştum japonya depreminde emniyet seritlerini kullanmamışlar japonlar ve bu yuzden ölmüş olanlar varmış..aradaki farkı zaten anlarsınız söylemeye gerek yok..

abi çok zevkli oluyo :D özellikle istanbul caddesini tavsiye ederim :D

corcor
19-05-2012, 21:22
emniyet şeridi trafık sıkısık olunca mıllet oraya gırsın dıye yapılmamıs kardesım.itfaiye ambulans polis vb aracların acil durumlarda gıdebılmesı ıcın yapılmıştır.Ciddi yazdıysan bu yazıyı birdaha dusun bence.düşünki ailenden biri rahatsızlandı ambulans gerekıyor trafık dolu oldugu ıcınde ambulans gec gelıyor.emnıyet serıdını kımse kullanmasa ambulans ordan gıder ve daha cabuk müdahele yapılır.Şimdi yaptıgın yorumun ne kadar anlamsız ve yanlış oldugunu anladınmı corcor kardesım:icon_tup:

emniyet şeridinin asıl amacı senin dediğin gibi evet demek istediğim bazı yollar 1 şerit var birde emniyet şeridi toplamda 2 şerit ve şeritler olması gereken genişlikte değil daraltılmış ve arabalar sığmıyor ister istemez emniyet şeridine girmek zorunda kalınıyor ki emniyet şeridi bomboşken ambulansın sol şeritteki arabaları dağıtarak ilerlediğini çok gördüm ambulans bile emniyet şeridinin asıl amacını unutmuş ben neyapıyim:D

ÜSTÜNERC
19-05-2012, 21:42
[QUOTE=corcor;5878660]emniyet şeridinin asıl amacı senin dediğin gibi evet demek istediğim bazı yollar 1 şerit var birde emniyet şeridi toplamda 2 şerit ve şeritler olması gereken genişlikte değil daraltılmış ve arabalar sığmıyor ister istemez emniyet şeridine girmek zorunda kalınıyor ki emniyet şeridi bomboşken ambulansın sol şeritteki arabaları dağıtarak ilerlediğini çok gördüm ambulans bile emniyet şeridinin asıl amacını unutmuş ben neyapıyim:D[/QUOTE
ambulansın emniyet seridi boşken soldan gıtmesı senin emniyet serıdıne gırmeni yinede gerektırmez güzel kardeşim:) yanlış bi hareket cunku hıckımsenın yapmaması gerekıyor.girenlerde cahillikten baska bişe yapmıyorlar emin ol :) ambulanslar emniyet serıdıne gırmeyı unutmuslar evet cunku toplumumuz bilinçsiz.cam filminden tavan folyodan trafik polisleri ceza yazacagına emniyet şeridine gereksiz giren araçlara ceza yazmıyor.

rodya
19-05-2012, 21:44
Kendileri hakkında bişey düşünmüyorum. Genellikle aileleri ve dogumunda emeği geçen insanlar için bişeyler düşünüyorum.

Wankel Batu
26-02-2016, 21:38
bugun cezayi 88 tl diye hatirliyip cok acelem oldugu icin emniyetten gittim baya , atasehir tem yolunda 3 tane siyah kameraya benzeyen seylerin altindan gectim , meraktan bakiyim dedim cezalar degismis mi diye , bir baktim ki 650 tl olmus simdi cocuk bekler gibi 1 hafta cezanin sisteme girip girmeyecegini beklicem.
Emniyete girerken iki kere düsünün cezaya guzel yaptirim yapmislar

MBuğra
26-02-2016, 22:16
Tanidigimiz bir bayanin basina bir olay geldi bu emniyet seridinde, duyunca soke olmustum.

Kadin yolda giderken bagajdaki cantasindan bir sey alma ihtiyaci duyuyor ve arabasini emniyet seridine cekip 4lulerini yakip, bagaja yoneliyor. Isini halledip, tam geri arabaya tekrardan oturdugunda, gostergeden bagaj kapaginin tam kapanmadigi goruyor. Tekrardan indigi sirada, arkasina bir araba yanasiyor, onun da demekki bir problemi var. Neyse, bayan iki aracin arasina gecip bagaji tekrardan acip kapatirken, soysuzun, emniyet seridine makasa giren birisi bayanin arkasindaki arabaya arkadan saglam sekilde vuruyor. Vurulan ondeki aracta dogal olarak hizla gelip arada bayan varken bayanin aracina monteleniyor. Kadinin bacaklari kiriliyor, aradan neredeyse 6 ay zaman gecmesine ragmen bu bayanin saglik durumu hala tam duzelebilmis degil.

Kimin yuzunden oldu? Soysuz, o.ç, oksijeni karbondioksite cevirmekten baska hic bir isi olmayan birisi yuzunden.

Wankel Batu
26-02-2016, 22:20
böyle olaylarin onune bi nebze gecmek icin cezayi arttirmalari iyi olmus benim cok acelem vardi ve önemliydi , Yoksa emniyet seridini kullanmam

MBuğra
26-02-2016, 22:43
Bir yanlis anlamanin onune geceyim, kimseye herhangi bir itham yuklemedim yukaridakini yazarken, oyle bir sey huyum degildir.

Ben sadece farkindaligi arttirma ve onemsiz gibi zouken bir hareketin ne denli feci sonuclara yola acabilecegini gostermek istedim. :)

SAYGIN
26-02-2016, 23:35
kamerayı bilmem ,kendileri yakaladıklarında her zaman 650 yazmıyorlar,,88tl yada 128di geçen sene,şerit ihlali gibi birşeyden de yazabiliyorlardı.

S.Özeren
26-02-2016, 23:36
Evet makas atan ve emniyet şeridini bu eylem e katan vatandaşlar var malesef

Bende makas atarım , millet ile oynarim ,kapisirim ama ne zaman emniyet e girip makas atan olursa ayağımı fren e yaslar onun 40 fırın daha ekmek yemesi gerektigini düşünüp yoluma bakarım

Acil bi durum olmadığı sürece ne olursa olsun kullanmamak sart

SAYGIN
26-02-2016, 23:38
ayrıca duran trafikte emniyet şeridinden 100-140la giden flaşörleri araçlara bende aşırı uyuz oluyorum.bir gün biri kafayı çıkaracak sağ şeritten sağlam bir olay yaşanacak zincirleme olarak...

Wankel Batu
26-02-2016, 23:41
ayrıca duran trafikte emniyet şeridinden 100-140la giden flaşörleri araçlara bende aşırı uyuz oluyorum.bir gün biri kafayı çıkaracak sağ şeritten sağlam bir olay yaşanacak zincirleme olarak...

polis yoktu flash falanda patlamadi.Ortada duran kameralar dan yoktu yolda sadece sag tarafta bi diregin üstünde siyah kamera benzeri bisey vardi artik cektimi cekmedimi bilemiyorum

poseidon
27-02-2016, 06:45
Emniyet şeridi acil durumda vatandaşların kullanımı için de yapılmamıştır.
Polis, ambulans ve itfaiye için yapılan bir şerittir.
Keyfine kullanan vatandaşlar da şerefsizin önde gidenidir. Açık ve net.

dahan
27-02-2016, 06:48

eee aracı bozulan yolun ortasınamı çekecek ,,

Kadyr
27-02-2016, 07:44
arıza halleri dışında yazıyor zaten kuralda arıza varsada önlemi alacaksın geriye reflektör koyacaksın vs

McKrop
27-02-2016, 08:22
Benim dikkat ettigim bir durum var bu konu hakkinda emniyet seridi kullanan bir cok arabada Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün imzasını görüyorum talihsiz bir tesadüf. Böyle mi ögretti size Atam? Milletin hakkını, kul hakkını yemeyi mi öğretti? Arabanda, kalbinde, göğüsünde o imzayı taşıyorsan hakkını vereceksin o imzaya layık olacaksın. Büyük sorumluluk o imzayı taşımak.

Ayriyetten guvenlik seridinin cokta lazim oldugunu dusunmuyorum. Her semtte adim basi neredeyse hastane bulunmakta, köşe başı her yere polis konumlanmış. İtfaiye sayisi yetersiz sanirim onuda her hastaneye bir itfaiye konumlandirarak cozulebilir. Zaten acil durumlarda kopru gececek degiliz. Ekstra acil durumlarda metrobus yolu kullanilabilir. Diger durumlarda en yakin hastaneye sevk edilip acil durum mudahalesinde bulunulabilir. Zaten guvenlik seridinden bile olsa itfaiye, ambulans ve ya polisin o seritten gitse dahi varacagi yere zamaninda gittigini sanmiyorum. İllaki bir tekeri seritte burnu disari tasmis bir cok araba var. Kimse gecmesi diye ogretmenlige soyunmus abilerimizde var kendince guvenlik seridi bekciligi yapiyor. Ozellikle kamyon, tır şoförleri

Tum bunlari yazmama ragmen nadiren kullaniyorum guvenlik seridini herkesin kullandigi kadardan biraz daha az. Ozellikle ilerde sag doneceksem ortalama 500-600m geriden giriyorum seride sag sinyal yakili sekilde. Neye yariyor gidecegim yere belki 30-40sn erken ulasiyorum. Pek bisey degismiyor sanirim :)

Yazdigim yorum hakkinda buyuk tepki alir miyim bilemiyorum. Saygi, sevgi cercevesinde kendi yorumumu yazdim. Seven var maalesef sevmeyen var. Ozellikle son donemde sevmeyen cok var. Sonumuz hayır olsun.

"Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." Mustafa Kemal Atatürk

Kadyr
27-02-2016, 10:14
hangi ülkede atatürk'ün askerleriyiz diyen yalandan adamlar varya yada ata nın izinden gidiyoruz diyipte her haltı yiyen kişiler varya oda aynı onun gibi bir şey. bu aynı namaz kılmayı alışkanlık etmiş namaz kılıpta günah işleyen insanlar gibi sadece alışkanlık haline getirmişler oyüzden çok takılmamak lazım.
ilerde sağa döneceksem orasıda müsayitse bende geriden giriyorum sinyali vererek. zaten önüm boş kimseye mani olmuyosun arkadan gelenede. ama yinede soldakilere dikkat ediyorum atlayan oluyor.

darkmoon
27-02-2016, 11:47

en alt satır doğru en üst satır yanlış..

Emniyet şeridi vatandaşın kullanımı içinde yapılmıştır ama sadece acil durumlarda.. arabada yolda giderken araçdaki biri aniden sancısı olur Allah göstermesin kalp krizi geçirir yada karınız hamiledir sancısı tutar yada buna benzer acil durumlar oldumu emniyet şeridi kullanılır..

öyle sadece polis ambulans,itfaiyeye ait değildir..

Bunu neden yazdım adamın karısı annesi babası Allah göstermesin acil hastenelik bir durumu vardır artık o noktada zaten insanın gözü ceza falan görmez emniyet şeridinden topuklar hastaneye yetişmeye çalışır böyle bir konumda adamın gitmesine kıllığına mani olursanız hem arabadaki o can çekişen şahsın yaşam ile ölüm arasındaki vebalini hemde arabayı süren kişi o öfkeyle sinirle cinnet geçirip size ne yapsa mahkemeye çıksa ceza almaz siz alırsınız.. hastaneye hastasını yetiştirtmediğiniz için..

motorsiklet sürücüleride cezayı göze almışsa gidebilir bana göre onlar bir yer kaplamıyor o şeritte.
Benim gibi araba gibi niye beklesinki koca şeritte.. onlar zaten ambulans itfaiye araba geçsede kenara geçseler çok az bütün araçlar çok rahat geçebiliyor..

poseidon
27-02-2016, 12:10
@darkmoon vicdanen söyediğin doğru keşke insanlar gerçekten ölüm kalım gibi durumlarda hastaları hastaneye yetiştirmek için bu şeride girse...
ama bunun ayrımı yapılamayacağı için kanunen böyle bir durum yok. Sadece tepe lambalı acil durumu gerektiren araçlar girebiliyor.
Tabi gerçekten hayat memat meselesi gibi durumlarda polisin inisiyatifine kalıyor.

Zaten kanunda da açıkça emniyet şeridi diye yazmıyor.
Yanlış bilmiyorsam 47. maddelerden yazıyorlar emniyet şeridi ihlellerinde.

ckrc
27-02-2016, 15:51
Babamın makam aracı kırmızı plaka ve çakarlı, ev-daire gidişleri dışında resmi gezi ve toplantılara giderken kullanılıyor aracı.
yanı esnaf lokantasına yemek yemeye giden sivil ekip aracından daha öncelikli ve zamanında varması gereken yerlere gidiyor. (Havaalanı mia nöbetleri, Resmi toplantılar, Resmi karşılamalar vs.) şöförüyle konuşuyorduk geçen, eve gittiğimde karşılaştık laflaştık biraz.

Babamı bildiğim için takıldım biraz Gökmen abiye.

Hakkı olmasına rağmen trafikte emniyet şeridi kullanmyor, gidilen yol araç trafiğine açıksa bir kere bile emniyet şeridine girdirmiyormuş.
Sorduğu zamanda ambulans, itfaiye, acil hastası olan bir saniye gecikirse bunun vebalini alamayız, değmez diyormuş.
Onun dışında tramvay yolu, metrobüs yolları yardırıyorlamış :o

Şimdi böyle bir adamın evladı olarak ben asla girmem, gitmem, kimseyi emniyer şeridinden sağlamam

Emniyet şeridine keyfi olarak girene, makas atana, ambulansa yol vermeyene, trafiği geciktirene en büyük küfürleri ederim.

Ome_RS
27-02-2016, 16:56
öyle bir hal aldı ki kim polis kim yavşakanlamak da mümkün değil. Ben sıkışık trafikte sağ şeritte ortalıyorum aracı emniyetten geçemesinler diye. Arkadan geliyo gri beyaz bi toyota gruadd gruaadd öttürüyo önünde çakarlar flan. Önünden çekilmesen basar cezayı çekilsen başka dert anlamak mümkün değil.
Keyfi olarak girip gasp edenler için tek dileğim.
Umarim bir gün gerçekten emniyet şeridine ihtiyaçları olur ve orası dolu olduğu için sevdikleri birini kaybederler..

Falmor
27-02-2016, 17:06
Valla ben çok seviyorum emniyet şeridinden gidenleri ve yol ayrımına son anda dalıp en önden girmeye çalışanları.Onlar olmasa çok sıkılırdım arabanın içinde :) Küfür etmeyi sanat haline getirdim sayelerinde.Milli bir değer olarak görüyor ve korunmaları gerektiğini düşünüyorum.

MK8800
27-02-2016, 17:22
Şimdi bu emniyet şeridi acil ihtiyacı durumunda vatandaşa açık mı değil mi ?

tylan
27-02-2016, 18:27
Sene 2006 ehliyeti alalı 3 ay falan oldu istanbula gitti trafik kuralllarının k sini bilmiyorum :) neyse mahmutbey gişelerinden girdim şişliye gidicem aksam 8 yol kılıt ama en sağa giren yok giren de cıkıyor hemen neyse ben daldım bi 30 kö falan gittim arkamda 2 tane yunus siren çaldı tipo hemen sağa çek :) zaten sağdayım nereye cekeyim derken bşri önümü kesti cıkardı bemi arabadan sen neden emniyette gidiyorsun salakmısın lan dedi bende abi emniyet şeridi olduğunu bilmiyordumki ben canakkaleden geldiö bizim orda emniyet şeridi yokki adam dur o zaman sana bi ceza yazayım bundan sonra her ıstanbula geldiğinde sağa girmeye töbe edersin dedi tam hatırlamıyorum ama 100 küsür bi ceza yazmıstı :)

tylan
27-02-2016, 18:28
Edit geri gelsin 3 km falan gittim