PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SprintBooster

cAxcAn
19-05-2012, 22:01
Kullanan arkadaşlar varmı acaba bende astra j için kullanmayı düşünüyorum

Sprintbooster Nedir ?

2003 model ve üzeri bir çok araçta gaz teli bulunmamaktadır, gaz telinin yerini basit anlatımla aracın boğaz kelebeğine sinyal gönderen bir potansiyometre almıştır. Sprint booster otomobilin gaz pedalı sensörü ile ve boğaz kelebeği arasındaki sinyal transferini hızlandırarak aracınızın gaza daha tepkili olmasını sağlayan, aracınızın var olan gücünü daha erken elde etmenizi sağlayan, ödüllü ve TUV onaylı bi parçadır.

Aracınızdan beklediğiniz atak hareketlerini veya ilk gaz tepkilerindeki gecikmeleri yarı sürelerine indirgemektedir. Bu sayede örneğin Mini Cooper S de 0-100km akselerasyonu 0.7-0.9 saniye gibi hızlandırmaktadır ve düşük hacimli veya otomatik vitesli araçlardaki alt devirlerdeki hantallığı %80 oranında serileştirmektedir. Hiçbir extra alet gerektirmeden 5 dakikada takılabilen bu ünite otomobilinizden beklediğiniz extra performansı size anında hissettirdiği gibi, aracınızı daha da çok sevmenizi sağlayacak. Lütfen aşağıda yer alan videomuzu izleyin.

http://www.btgmaslak.com/urunlerimiz/sprintbooster

berkay_aydin
19-05-2012, 22:07
Aşırı açıldı konusu ancak ben inanmıyorum, fiyat olarak gereksiz geliyor yani...

cAxcAn
19-05-2012, 22:12
ben nie bulamadım o konuları arattım sitede ama bulamadım konu kirliliği yapmak istemem ama kusura bakmayın acil bilgi almam lazım

Osman Bahadır
19-05-2012, 22:12
Daha önce birkaç kez farklı konularda irdelendi;
http://www.techturkey.com/forum/genel/112963-sprint-booster-nedir-ise-yararmi-gercekden.html

Alıntı yaptığınız yazıdaki değerler çok afaki; "alt devirlerdeki hantallığı %80 oranında serileştirmektedir" ne demektir Allah aşkına? %80 ne demek...

Gaz pedalı sensör verisi manipüle edilmekte. Örneğin en basit anlatımıyla siz gaza %10 basarken, veri ECU'ya %20 basıyormuşsunuz gibi iletilmekte vs... Ne faydası olur, siz düşünün...

FatihKahveci
19-05-2012, 23:46
daha önce 2005 caddy'de kullandım şuan 1.4 tsi tiguan'da kullanıyorum ve aşırı derece faydasını görüyorum yakında fiorinoyada taktırıcam parasını hakediyo.

batucan
19-05-2012, 23:49
Arkadasim e90 3.20d de kullandi..

Gercekten serilestigini soyledi fakat 1 hafta sonra soktu cunku normal araba kalkarken bile gerekesiz hizli kalkiyor tav oluyorum dedi...

FatihKahveci
19-05-2012, 23:51
Arkadasim e90 3.20d de kullandi..

Gercekten serilestigini soyledi fakat 1 hafta sonra soktu cunku normal araba kalkarken bile gerekesiz hizli kalkiyor tav oluyorum dedi...

aslında sökmesine gerek yoktu 3 kademede çalışıyo kapattığın zaman araç orj halde kalkış yapıyo.

batucan
19-05-2012, 23:54
aslında sökmesine gerek yoktu 3 kademede çalışıyo kapattığın zaman araç orj halde kalkış yapıyo.

Dogrudur valla isin acikcasi bende megane icin dusunuyorum...

FatihKahveci
19-05-2012, 23:56
Dogrudur valla isin acikcasi bende megane icin dusunuyorum...

kalkışı zayıf arabalara birebir çözüm benim fiorinoya en çok gerekli olan parça o en kısa zamandada taktırıcam ben düşünme taktır derim:)

exca
20-05-2012, 00:37
Daha önce birkaç kez farklı konularda irdelendi;
http://www.techturkey.com/forum/genel/112963-sprint-booster-nedir-ise-yararmi-gercekden.html

Alıntı yaptığınız yazıdaki değerler çok afaki; "alt devirlerdeki hantallığı %80 oranında serileştirmektedir" ne demektir Allah aşkına? %80 ne demek...

Gaz pedalı sensör verisi manipüle edilmekte. Örneğin en basit anlatımıyla siz gaza %10 basarken, veri ECU'ya %20 basıyormuşsunuz gibi iletilmekte vs... Ne faydası olur, siz düşünün...

yok tam olarak böyle çalışmıyor bildiğim kadarı ile gaz pedalının altında bir adet potansiyometre yada encoder var ölçüm yapıp ecuya iletiyor ecuda gaz kelebek servosunu hareket ettiriyor ancak servo sizin ayağınızn yaptığı hızda değil daha yumuşak hareketler yapıyor . bu sebeple bu tip araçlarda ara gazı diye bilinen olay tam olarak yapılamaz . dip yapsanız bile yedirerek açıyor servo ... SB bunu ortadan kaldırıyor diye biliyorum . mesela bir örnek daha vereyim aracın kaputunu açın kontağı açıp gaz pedalına basıp çekin eğer servo sesini duyabiliyorsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. tabi bunlar bnm araştırmalarım sonucu elde ettiklerim ...

coder
20-05-2012, 00:40

berkay_aydin
20-05-2012, 00:44
yok tam olarak böyle çalışmıyor bildiğim kadarı ile gaz pedalının altında bir adet potansiyometre yada encoder var ölçüm yapıp ecuya iletiyor ecuda gaz kelebek servosunu hareket ettiriyor ancak servo sizin ayağınızn yaptığı hızda değil daha yumuşak hareketler yapıyor . bu sebeple bu tip araçlarda ara gazı diye bilinen olay tam olarak yapılamaz . dip yapsanız bile yedirerek açıyor servo ... SB bunu ortadan kaldırıyor diye biliyorum . mesela bir örnek daha vereyim aracın kaputunu açın kontağı açıp gaz pedalına basıp çekin eğer servo sesini duyabiliyorsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. tabi bunlar bnm araştırmalarım sonucu elde ettiklerim ...

Eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı, anladığım şekilde ise ürün pedala değil ecu ile gaz kelebeği arasına takılırdı kaldi ki bizim araçlarda gaz kelebeği de yok :confused:

yavuz364
20-05-2012, 11:54
sprint booster denen aleti yaptığı iş ; yeni arabalarda konforu artırmak için gaz pedalındaki hareketleri yavaşlatan sistemi bypass yaparak daha tepkili bir gaz pedalına sahip olmanızı sağlaması...

Sprint booster v.b. cihazların hepsini inceledim, hatta bunların üretiminde çalışıyorum o yüzden her türlü sorularınızı sorabilirsiniz...

Ancak bir yanılgı var ki, o da her arabada işe yarar olmaması, piyasadaki arabaların %10-15 inde çokbüyük bi fark göremezsiniz... Ayrıca aracınız daha hızlı veya daha güçlü olmaz... :) sadece tepkili olur..

batucan
20-05-2012, 11:58
sprint booster denen aleti yaptığı iş ; yeni arabalarda konforu artırmak için gaz pedalındaki hareketleri yavaşlatan sistemi bypass yaparak daha tepkili bir gaz pedalına sahip olmanızı sağlaması...

Sprint booster v.b. cihazların hepsini inceledim, hatta bunların üretiminde çalışıyorum o yüzden her türlü sorularınızı sorabilirsiniz...

Ancak bir yanılgı var ki, o da her arabada işe yarar olmaması, piyasadaki arabaların %10-15 inde çokbüyük bi fark göremezsiniz... Ayrıca aracınız daha hızlı veya daha güçlü olmaz... :) sadece tepkili olur..

Fiyat-performans olarak dusunursek almaya deger mi?

DetailEF
20-05-2012, 12:06
Kullandınız mı da önermiyorsunuz millete ? %10'u %20 olarak göstermez, mantık şudur %10 basarsanız gaza gaz pedalınız %10 luk seviyeye en kısa sürede tepki verecek şekile geliyor, düşük hacimli hantal elektronik gaz kelebekli benzinli motorlarda ve vakumlu common rail diesellerde gerçekten çok işe yarıyor, tepki arttığı için özellikle dizellerde daha çabuk boost gelebiliyor o hantallık kalkıyor ortadan.

Rollinglerde 2. kornanın başında gazlamanız gerekmiyor yani tepki gelmesi için anlık tepkiler alabiliyorsunuz. Açıkçası parasını hak eden ürün Bosphorus'tur, yalnız Bosphorus Innovation bunu sprintbooster prensibiyle yapıp üretimini kendileri gerçekleştirdiği için daha ucuza mal ediyor, parasının hakkını veren ürün budur, sprintbooster aşırı pahalı.