PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Van Gogh Alive Digital Sanat Sergisi 2012 "Ankara/İstanbul"

Ken_Block
20-05-2012, 12:50
Sevgili TechTurkey sakinleri;

Bu yıl Abdi İbrahim'in 100. yılı için Van Gogh sergisini Türkiye'ye getirdik.
Bu Sergide benim çok büyük bir görevim var sizede itiraf edeyim dedim hepinizi sergimize bekliyoruz..

Ama benim dahil olduğum sergi Ankara'da ki sergi İstanbul'da ki ile bir alakam yok..

Fiyatlarımız;

Çerçeve yok, içindesin.

Satın alınan biletler 16 Ekim 2012 - 03 Ocak 2013 tarihleri arasında Pazartesi günleri hariç herhangi bir gün için geçerlidir.

- Tam: 18.00 TL
- Öğrenci: 11.00 TL

http://www.etkinlika.com/content/etkinlik/4127/4127_NJV9O6_.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-uQGVm_0q_J4/Tz1vekj5DrI/AAAAAAAAAzA/x-pwtjPhDJ8/s1600/karaköy+ve+van+gogh+033.jpg

Detaylar;

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, 100üncü kuruluş yıldönümünü, dünyanın en büyük ressamlarından biri olarak kabul edilen Van Goghun eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi ile kutluyor.

100. yılında yenilikçi bir projeye imza atan Abdi İbrahimin önderliğinde Singapurdaki dünya prömiyerinin ardından ilk kez Türk sanatseverlerle buluşan, geleneksel sanat ve modern teknolojinin sentezlendiği Van GoghAlive, dahi ressamın en ünlü eserlerini 3,000in üzerinde dijital imaj ile çerçevenin içinden çıkararak izleyicilerine klasik müze gezisinin çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor.

Van Gogh Alive, dev ekranlar, duvarlar, kolonlar, zemin ve hatta tavanı kaplayan 3000den fazla dev boyuttaki Van Gogh görseliyle, ziyaretçilerine geleneksel müze ziyaretlerinde bildiklerini unutturarak sanatla olan bağlarını değiştiriyor. Van Gogh Alive, ışık, renk ve seslerin etkileyici uyumunu kullanarak duyuları uyarırken, bir serginin nasıl olabileceğine dair oluşan tüm düşüncelere meydan okuyor.

Grande Exhibitions Avustralya tarafından tasarlanan ve çerçevesi olmayan sergi Van GoghAliveda, ünlü sanatçının 1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ve hayat deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları; SENSORY4 teknolojisiyle donatılmış yüksek çözünürlüklü 40 projektör aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtılıyor. Dinamik, bilgilendirici ve görsel olarak görkemli olmaya programlanmış olan SENSORY4 içeriği; 40 yüksek çözünürlüklü projektörden aynı anda akıp zengin surround ses sistemiyle karışarak, ziyaretçiye nefes kesici ve etrafını saran bir gösteri ziyafeti sunuyor.

Van Gogh Aliveda Çalışan Adam, Yeşilimsi Bir Başlık Giymiş Yaşlı Köylü Kadını, Çiçek Açmış Erik Ağacı, Gri Şapkalı Otoportre, Vazoda 12 Ayçiçeği, Vincentın Yatak Odası, Teras Kafe, Sandalye ve Pipo, Ren Nehrinde Yıldızlı Bir Gece, Süsen Çiçekleri, Buğday Tarlası ve Kargalar, Kırmızı Üzüm Bağı, Sargılı Kulaklı Otoportre gibi bir döneme damgasını vurmuş eserler yer alıyor.

Sergi, ziyaretçilere dahi ressamın fırtınalı hayatını kronolojik olarak göstermek için güçlü bir klasik müzik kullanıyor. Harekete geçiren bu müzik, Van Goghun hikâyesinin duygusal yönlerini yansıtarak, sanatçının muhteşem kariyeri boyunca yansıttığı sanatını ve ruh halini daha zengin bir deneyimle ziyaretçiye sunma olanağı sağlıyor.

Van Goghun hikâyesini anlatmak için seçilen müziklerden bazıları şöyle: Handel-Sarabande, Edouard Lalo-Piano Concerto 1. Movement I, Gus Viseur-Coeur Vagabond, Barber-Bubamara (Vivaldi versiyonu), Arvo Part-Fratres For Cello And Piano, Carl Nielsen-String Quartet in D minor 1883, Sakura Cherry Blossoms, Geleneksel Japon Klasik Koto Müziği, John Zorn-Kiev 3 (çello), Camille Saint.

Van Gogh Alive Digital Sanat Sergisi, 10 Şubat 15 Mayıs 2012de İstanbul Karaköy, Antrepo 3 ve 15 Ekim 30 Aralık tarihleri arasında ise Ankara Cer Modernde ziyaretçileriyle buluşuyor.

Sergi Pazartesi günleri hariç saat 11.00 19.00 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır.

Detaylı Bilgi;
https://www.facebook.com/events/112697172191886/?ref=ts

halilkarakas
20-05-2012, 13:15
absinthe içerek resim yapıyordu diye hatırlıyorum :)

Ken_Block
20-05-2012, 13:43
absinthe içerek resim yapıyordu diye hatırlıyorum :)

kesinlikle:) sergimizde küçük kanepe eşliğinde absinthe vermiyoruz:)

mechanic
20-05-2012, 14:04
hım hım hım.
adanaya da getirin kebap eşliğinde şalgam sunarsınız içeri taşar

Ken_Block
20-05-2012, 14:08
hım hım hım.
adanaya da getirin kebap eşliğinde şalgam sunarsınız içeri taşar

şalgam içip kulağımızı kesemeyiz ama:)

berkay_aydin
20-05-2012, 14:25
İstanbul bitti galiba, gittim güzeldi tavsiye ederim ancak öğrenci 8 liraydı burda :)

halilkarakas
20-05-2012, 15:11
kesinlikle:) sergimizde küçük kanepe eşliğinde absinthe vermiyoruz:)

zaten veriyomusunuz diye sormadım sadece absinthe içip resim yapıyormuş dedim ayıqs :)

redbaron
20-05-2012, 15:48
aaaa absinthe le kanepe olmazsa gelmem.bi sergide olmazsa olmazımdır :)

bu arada istanbuldaki sergi bitmiş sanırsam ?

Ken_Block
20-05-2012, 16:55
aaaa absinthe le kanepe olmazsa gelmem.bi sergide olmazsa olmazımdır :)

bu arada istanbuldaki sergi bitmiş sanırsam ?

hahaha:):):)

evet bitti kardeşim 10 şubatta başladı yanii bi zahmet bitsin artık 15 mayısta bitti 5 gün oldu o kadar zaman içinde gitmeyen adam'a 5 gün koymaz heralde Ankara'ya gel sen:)

mechanic
20-05-2012, 20:39
şalgam içip kulağımızı kesemeyiz ama:)

hiç güleceğim yoktu hiehiehihe,
yeteri kadar içersen daha geçerli sanat eserleri yaratabilirsin wc'ye :D

Ken_Block
21-05-2012, 04:37
hiç güleceğim yoktu hiehiehihe,
yeteri kadar içersen daha geçerli sanat eserleri yaratabilirsin wc'ye :D

owww evet püskürtmeli falan:icon_wack :o

Ken_Block
24-05-2012, 20:39
Güncel.. Kaçmaz Bu Sergi..:)

Ken_Block
10-10-2012, 08:17
Güncel..

Çerçeve yok, içindesin.

Satın alınan biletler 16 Ekim 2012 - 03 Ocak 2013 tarihleri arasında Pazartesi günleri hariç herhangi bir gün için geçerlidir.
(Ankara için geçerlidir.)
- Tam: 18.00 TL
- Öğrenci: 11.00 TL