PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : wideband fakire düşüyor

m-zen
20-05-2012, 20:15
mrb arkadaşlar. eğer yardımcı olursanız çok sevinirim
4 nokta enjeksiyonlu turbolu tofaşım alt devirlerde normal ama gazlayınca yani üst devirlerde faKire düşüyor 17 ----- gibi ve bunu her zaman yapmıyor arada sırada kafasına göre yapıyor. Sizce neden olabilir?

volume81
20-05-2012, 20:28
arada bir yapıyorsa benzin pompanıza benzin hatlarınıza baktırın :)

pompa saçmalıyor olabilir veya benzin hattında çatlak vs varsa fazla basınçda yakıt atıyor olabilir

ayar'ı ne ile yapıyorsunuz ?

m-zen
20-05-2012, 20:42
regülatör ile yapıyoruz regülatörden olabilir mi?

glockevo
20-05-2012, 20:49
Ya pompadan yada regulatordendir.Widebant sensörünün yönünde önemli bazen yaniltabiliyor.

volume81
20-05-2012, 20:52
wideband sensörü son çare bence önce regülatör'e bakın sonra pompa benzin hattı en son olarak wideband sensörünün yerini değiştirin bujileri ve ateşleme sistemini kontrol edin :)

EEE
20-05-2012, 21:57
Benim ayarli regulatorun diaframindan yapmisti

CasabLanca
20-05-2012, 22:00
kardeşim tahminim kahverengi olan araç senin ki
rica etsem bir foto koyar mısın könig jantlı haliyle :D

pitstop
20-05-2012, 22:01
Aynı sorunu bizde yaşamıştık.Önce bi tanıdığınızın aracında normal değerleri gösteren wideband varsa onun sensörünü takıp bir deneyin.Sensör yavaşdan sapıtmaya başlıyorsa bunu yapar.Günlerce bununla uğraşmıştık pompayı dahi değiştirmiştim,enjektörleri,benzin hatları dahil herşeyi kontrol ettik.Arkadaşların dedikleride muhetemelen olabilir.Ama ben sensör değiştirmek bir kaç dakikanı alacağı için önce sensörü denemeni tavsiye ederim.

m-zen
21-05-2012, 22:11
wideband sensörü son çare bence önce regülatör'e bakın sonra pompa benzin hattı en son olarak wideband sensörünün yerini değiştirin bujileri ve ateşleme sistemini kontrol edin :)

bende sensörden şüphelenmiyorum. çünkü sadece wideband değil araç fakire düşüyor.. yakıt pompam önceden motor içindeydi bugün yakıt depoma bir işlem yaptım tofaşlar benzini üstten çekiyordu alttan bir rekor yaptım pompayıda deponun yanına koydum yakıt akışı kolay olsun diye ama henüz deneme şansım olmadı. işin enterasan tarafı araç bunu her zaman yapmıyor pazar günü yaptı 3-4 saat uğraştık düzeltemedik pazartesi sabah kendiliğinden düzeldi.

m-zen
21-05-2012, 22:16
Benim ayarli regulatorun diaframindan yapmisti

bende regülatörden şüpheleniyorum fakat başka bir regülatörle deneme şansım yok Aksaray'da regülatörü söktüm diyaframı sağlam gibi bir sıkıntı görünmüyor

m-zen
21-05-2012, 22:24
kardeşim tahminim kahverengi olan araç senin ki
rica etsem bir foto koyar mısın könig jantlı haliyle :D

evet benim araç. tabiki yarın koyarım istersen facaden m-zen garage yazarsan ordanda görebilirsin. son hali orda mevcut

m-zen
21-05-2012, 22:27
Aynı sorunu bizde yaşamıştık.Önce bi tanıdığınızın aracında normal değerleri gösteren wideband varsa onun sensörünü takıp bir deneyin.Sensör yavaşdan sapıtmaya başlıyorsa bunu yapar.Günlerce bununla uğraşmıştık pompayı dahi değiştirmiştim,enjektörleri,benzin hatları dahil herşeyi kontrol ettik.Arkadaşların dedikleride muhetemelen olabilir.Ama ben sensör değiştirmek bir kaç dakikanı alacağı için önce sensörü denemeni tavsiye ederim.

sadece wideband fakire düşmüyor tekliyor kırılacak die korkuyorum

CasabLanca
21-05-2012, 23:01
evet benim araç. tabiki yarın koyarım istersen facaden m-zen garage yazarsan ordanda görebilirsin. son hali orda mevcut

geçenlerde gölbaşında shellde arabayı yıkarken köşede duruyorduk
maşallah çok fena sesi var gidişi felan güzeldi :icon_tup:

m-zen
23-05-2012, 00:19
geçenlerde gölbaşında shellde arabayı yıkarken köşede duruyorduk
maşallah çok fena sesi var gidişi felan güzeldi :icon_tup:

çok teşekkür ederim Allah Razı olsun..

arfy
30-05-2012, 16:25
Herşeyi biziklayip değiştirmeden önce başka sağlam bir sensorle deneyin ... bu hafta basimageldi aynısı ... sensor denedik gene hata devam etti en son sıfır sensor taktik düzeldi