PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 1.4hdi rölanti sorunu hk yardım

huseyinturk
22-05-2012, 15:28
Depoyu fulledim araçta hiç sorun yoktu şimdi çeyrek deponun altına düştü ondanmıdır bilmem
trafikte stop ediyor bazen gazı bırakınca.
İlk çalıştırmada rölanti kalkmıyor normalde olması yere kadar titriyor araba , bazen gaza basmama tepki vermiyor ilk çalıştırmada.

gidişinde vs sorun yok ama gazı bırakmaya korkar oldum. Nedendir bu durum elektronikmidir yoksa mazotun motora gelmesini sağlayan bir sistemlemi ilgilidir.

Daha öncede konu açmıştım akışmetre hatası veriyor araç ama akışmetrem sağlam , sıfırını takıncada veriyor aynı hatayı.. Ustamda şaşkın bu durumlara anlayamadık nedendir.. İyi kötü fikirlerinizi bekliyorum

levent
22-05-2012, 16:50
Kızdırma bujisi uyarısı sönmeden çalıştırınca gaz yememe ve düşük devirde çalışma yapması normal ama giderken yapması yakıt deposundaki pisliğin pompayı tıkama ihtimalini aklıma getirdi.

2011 Polo TDi'ımızda olmuştu benzer olay, 80-100 hız fark etmeden gelip ışıklarda durmak için boşa atınca stop ediyordu araba.

61TS061
31-05-2012, 18:48
Depoyu fulledim araçta hiç sorun yoktu şimdi çeyrek deponun altına düştü ondanmıdır bilmem
trafikte stop ediyor bazen gazı bırakınca.
İlk çalıştırmada rölanti kalkmıyor normalde olması yere kadar titriyor araba , bazen gaza basmama tepki vermiyor ilk çalıştırmada.

gidişinde vs sorun yok ama gazı bırakmaya korkar oldum. Nedendir bu durum elektronikmidir yoksa mazotun motora gelmesini sağlayan bir sistemlemi ilgilidir.

Daha öncede konu açmıştır akışmetre hatası veriyor araç ama akışmetrem sağlam , sıfırını takıncada veriyor aynı hatayı.. Ustamda şaşkın bu durumlara anlayamadık nedendir.. İyi kötü fikirlerinizi bekliyorum

selamlar.eğer sağlam olan parçayı bozuk olarak gösteriyorsa beyinde bir arıza olma ihtimali var demektir.ya da elektrik sistemini baştan aşağı inceleyip bir kontak noktası olup olmadığının tespit edilmesi gerekir.

huseyinturk
31-05-2012, 19:13
Kızdırma bujisi uyarısı sönmeden çalıştırınca gaz yememe ve düşük devirde çalışma yapması normal ama giderken yapması yakıt deposundaki pisliğin pompayı tıkama ihtimalini aklıma getirdi.

Pompada yada filtrede bir tıkanıklık olsa sürekli yapar diye düşünüyorum. Rölanti bozuk iken stop edip çalıştırınca düzeliyor her şey..

2011 Polo TDi'ımızda olmuştu benzer olay, 80-100 hız fark etmeden gelip ışıklarda durmak için boşa atınca stop ediyordu araba.

selamlar.eğer sağlam olan parçayı bozuk olarak gösteriyorsa beyinde bir arıza olma ihtimali var demektir.ya da elektrik sistemini baştan aşağı inceleyip bir kontak noktası olup olmadığının tespit edilmesi gerekir.

iki ihtimal var önce beyine baktırcam ama bir türlü fırsat bulamadım.Debimetre ile turbo arasındaki hava borusundada yırtılma vardı geçen gün farkettim yenisi ile değiştirdim arabanın gidişi, yakıtı farketti.Düzde 140ı geçemeyen araba 170e 180e kadar çıkıyor artık. tekrar bağlıtıcam bilgisayara içimde azda olsa, bilgisayardaki hata turbo hortumu ile alakalıdır diye bir ümit var