PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : chip ve duman

connectfun
13-02-2008, 14:07
ben su aralr aracıma chip taktırcam ve bu konuyu cok arastırmıs bulunmaktayım herkez sakin kullanımlarda yakıt tasarrufundan performanslı kullanımlarda aracın mukemmel ivmelenmesinden memnun ama tek zorun var chip takılan araclarda siyah duman atma chip yapılan aracların %85 %90 gibi bir olasılıkla oluyormus nedeni nedir aceba ???

Dragger
13-02-2008, 14:42
Yakıt tüketimi ve performans konularında duydukların dogru, dizel icin bulunmaz bir nimet chip...Her kurusunu sonuna kadar hakediyor, aracından cok daha fazla keyif alıyorsun ;)

Duman atma konusu da dogru...

Normal sakin kullanımda herhangi bir duman durumu sözkonusu degil, ama yüklendigin zaman zift gibi simsiyah dumanı atıyorsun.

Benim aracıma chiple remap yapıldı, egr ve smoke dec. kısıldı, üstüne kat iptali yapıp baca gibi egsoz taktım...Bunlar dumanı iyice arttırdı. İlk zamanlar rahatsız oluyordum ama simdi umrumda degil, iceride kalacagına dısarı cıksın diyorum, bagaj kapagı biraz kararıyor onun dısında derdim yok. Dedigim gibi normal kullanımda hicbirsey yok, sadece yüklendigin zamanlarda duman atıyor.

Bu nedenle öyle cok takılmana degecek bir durum degil, seni anlıyorum benim de cok süphelerim vardı ama chipi yaptırdıktan sonra, dynoda da 70hp gücte 25hp artısı gördükten sonra hicbir sıkıntım kalmadı :)

Sheyhzade
13-02-2008, 16:47
connecte chip atılınca o koca bagaj kapağı ne hale gelio hayal bile edemezsin :D

VTEC®
13-02-2008, 16:54
YAWUZ abi yawru kuşunla çok mutlusun seninkide inanılmaz bi keyif allah kaza bela vermesin sana. chip için bu ay hazırdım ama amortisör patlattık patlatmışken koni aldık artık bi dahaki aya kada iyi yol tutucaz az gidicez artık ne kadar az gidiyorsa :D:D:D

VTEC®
13-02-2008, 16:57
biz arkadaşla detayları konuştuk zaten yap chip faydasını göreceksin ama sana tavsiyem aracının km sini bilmiyorum önce bi delphi'de(bizim enjektörlerin markası delphi bostancıda vede dudulluda yerleri var) enjektörlerini ölçtür chiptern sonra enjektör işemesi ile karşılaşma bide allah korusun.

yearone
13-02-2008, 17:02
Normalde zaten atıyor kara duman gaza yüklenince..Chip'le biraz daha artacak hepsi bu...

VSO
17-02-2008, 22:52
Zenginde kalıyor..

Oz`
18-02-2008, 02:13
egr valfini iptal edersen yada blocklarsa siyah atması hisseedilir şekilde azalıcaktır

yöksel
18-02-2008, 15:10
bende partner var 2.0 hdi chipten sonra siyah duman oluyor işletim sistemini kandırıp daha çok yakıt veriyor sonuçta bu yakıtı ne kadar iyi yakarsan o kadar faydasını görürsün chipin ,yani intercooler ve hava filtresininde aldığın güce katkıları olacaktır
bunlarıda doğru yönde geliştirmen gerekiyor o zaman yakıt iyi yanacağından dumanda azalacaktır bence, modifiyeli amerikan dizelleri görmüştüm tren bacası gibilerdi