PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZM Passat TDI 50-220

BahattinS
26-05-2012, 00:01
ZM Passat TDI 50 to 220 - YouTube (http://youtu.be/-GDVLMTsPq8)

Araba kısık açık vs yazmıyorum sonra saçma sapan konuşmalar geçiyor ama şunu söylemek isterim dahası var...

CeM öZeR
26-05-2012, 00:08
Maşallah. Araçta neler var ?

BahattinS
26-05-2012, 00:11
VNT20-17 turbo,enjektör,büyük mazot pompası,4.5 lt intercooler,2.5" komple eksoz,filtre

BahattinS
26-05-2012, 00:12
Teşekkür ederim bu arada :)

63owen63
26-05-2012, 00:15
Maşallah iyi iyi :)

CasabLanca
26-05-2012, 00:18
sıddık az önce garajda yer yoktu çağların arabayı senin tavana koyduk
bu arada maşallah :hehe:

BahattinS
26-05-2012, 00:20
Maşallah iyi iyi :)

Teşekkürler :)

BahattinS
26-05-2012, 00:21
sıddık az önce garajda yer yoktu çağların arabayı senin tavana koyduk
bu arada maşallah :hehe:

Abi sana oğlum bak git demek istiyorum:hahaha:kötü şakalar yapma böyle :D

RafetAraç
26-05-2012, 16:22
dizel bi araçta benzinli gibi son devire kadar çevirmenz yanlş değilmi ?

MBT53
26-05-2012, 19:18

Katiliyorum ve zaten dizel araclar bu islerin arabasi degil bence modifiye etme tutkunuz olabilir ama modifiye araclarin omrunu kisaltir ozellikle de dizel araclarin. Bunu goze alip da gazliyorum diyorsaniz eyvallah :)

delyyy
26-05-2012, 19:34
110'luk muydu araba..? Şimdi ne civarda...?
Maşallah diyelim...

civic@ef
26-05-2012, 19:35
son devirden kastın ? kadranda 3 bin yazsa son devrmi olacak ? internette araştırın nkdar yüklü dizel var.

BahattinS
26-05-2012, 19:42
Yeterli alt yapı ile devir dönmenin hiçbir zararı yok.

gabxer
26-05-2012, 20:31
Motor veya şanzıman kulağı problemi yaşıyormusunuz; mondeoda chip+egr-kat iptali şeklinde kullanıyorum motor kulağı dayanmıyor?

dark
26-05-2012, 21:22

Katiliyorum ve zaten dizel araclar bu islerin arabasi degil bence modifiye etme tutkunuz olabilir ama modifiye araclarin omrunu kisaltir ozellikle de dizel araclarin. Bunu goze alip da gazliyorum diyorsaniz eyvallah :)

Yorumu yapıyorsunuz üşenmeden onu yapana kadar yurt dışında neler yapılmış biraz araştırsanız şimdiye çok daha ilerde daha iyi işler yapabiliyor olurduk. Yorum yapıp başkaların yaptıklarını bilmeden kötülemek yerine kendi yaptıklarınızı sergilesenizde bizde bişeyler öğrensek ?

murat çelik
26-05-2012, 21:35
Yorumu yapıyorsunuz üşenmeden onu yapana kadar yurt dışında neler yapılmış biraz araştırsanız şimdiye çok daha ilerde daha iyi işler yapabiliyor olurduk. Yorum yapıp başkaların yaptıklarını bilmeden kötülemek yerine kendi yaptıklarınızı sergilesenizde bizde bişeyler öğrensek ?

desene altındaki benzinli araç bu kadar dayanıklımı dizel başkadır bu arada bahatdin harika yüruyor aracım maşallah:)

dark
26-05-2012, 21:37

Ufak bir vidao size izleyinde neler yapıyor adamlar görün belki fikirleriniz değişir :)

AJ nos 400m Santarem - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=tkTSMcDlwSA&feature=related)

MeRtCaN
26-05-2012, 21:38
Maşallah Bahattın guzel hızlanmış araç :)

Murat abı Ne kadar devire dayanaklı pekı dizel araçlar ?

murat çelik
26-05-2012, 21:44

benzinli araç sahibi olarak sen mi cevap veriyosun arkadaşın adına peki kaç tane motor patlatan kol cıkaran pd gördün veya duydun mertcan sen benim kardeşimsin sen olaya karışma boşver dizellere atar yapmış vatandaş cevabıda o versin dizel araçlarımızın naSIL Gitdigini sen çok ıyı bılıyosun cok devir ceviren cok iyi gider diye bir olayda yok önemli olan devri nasıl cevirdigi deyilmi:D

MeRtCaN
26-05-2012, 21:47
Abıcım yanlıs anlamada
Amacım hıc bır seyı kotulemek degıl
Vıdeosuna yorum yaptıgın arac duydugum kadarı ıle fazla devırden dolayı kırılmıs

ama yenı setup ıle canavar gıbı gelıyor o yuzden sordum :)

dark
26-05-2012, 21:48

Yurt dışında 6000 çeviren dizel 1.9 tdi lar biliyorum Devir çevirmek iyi yürümek anlamına gelmiyor bence Öyle olsa type r ların motorsiklet gibi gitmesi lazım değil mi :D:D:D:D:p:p

MeRtCaN
26-05-2012, 21:50
Yurt dışında 6000 çeviren dizel 1.9 tdi lar biliyorum Devir çevirmek iyi yürümek anlamına gelmiyor bence Öyle olsa type r ların motorsiklet gibi gitmesi lazım değil mi :D:D:D:D:p:p

Orası oyle tabı :D

ama benım bıldıgım
motorsıkletlerden hızlı k20 makınalar var ;)

dark
26-05-2012, 21:52
Buda 6000 dönenlere örnek olsun :)
tdi 260hp from inside - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QzWMK5BqMkE&feature=related)

murat çelik
26-05-2012, 21:55
Abıcım yanlıs anlamada
Amacım hıc bır seyı kotulemek degıl
Vıdeosuna yorum yaptıgın arac duydugum kadarı ıle fazla devırden dolayı kırılmıs

ama yenı setup ıle canavar gıbı gelıyor o yuzden sordum :)

Ben şahsıma konusuyorum fazla benzinden eriyen yok olan piston arkadan kol cıkaran cok benzinli gördüm şu var ki kol cıkaran dizel e raslamadım neden nasıl oldu bahatdin acıklasın onu ben bilemem ne yaptıki dizel düşmanı bahatdin:D pıstonları vs başka seyleri kırdı vay hayın bahatdin vayy dizellerin adını cıkardın gizlice yapsana aracını:Dmertcan senlik bir sey yok yanlış anlasılacak ta bir sey yok herkes eglenmek için burda;)

dark
26-05-2012, 21:57
Bahattinin arababası yüksek egt görüp pistonları eritti yanlış gelen yazılım yüzünden yurtdışından Başka bir sebebi yok kırılmasının Ama bomba gibi bir setupla geliyor benzinlileri ürkütür cinsten :)

MeRtCaN
26-05-2012, 22:00
Bahattinin arababası yüksek egt görüp pistonları eritti yanlış gelen yazılım yüzünden yurtdışından Başka bir sebebi yok kırılmasının Ama bomba gibi bir setupla geliyor benzinlileri ürkütür cinsten :)

aynen oyle
guzel ve cok zevklı olacak ınsalla :icon_tup:

tdipower
26-05-2012, 22:19
bu araç limitlerde devir çevirmiyor o konuda bilmeyenler anlamayanlar dizelle uğraşmayanlar yorum yazmasın. tek sorunu motoru zamanında hatalı toplanmış! aynı setup ile yıllarca gazladım çok daha fazla zorladım kırsam ben kırardım. neyse şimdi adam gibi baştan toplanıyor bittiğinde sağlıklı bir şekilde gazlayacaktır bahattin kardeşim inşallah :)

2 gün önce hangi turboyu takayım diye soranlar uzman kesilmiş onlarada sevgiler.

BahattinS
26-05-2012, 22:50
Öncelikle şunu söyleyeyim araç devir çevirmekten değil yüksek egt yüzünden kırıldı.Normalde 4200 dönerken en son 5300 dönüyordu.Serdar abininde söylediği gibi önceden motor yüksek basınçlara dayanacak bir şekilde toplanmadı.Sıkıştırma olsun piston gömlek arası boşlukları olsun biraz sıkıydı.Dizel yükleme konusuna da gelirsek profesyonel olarak toplanan dizeller birçok yönden benzinli araçlara göre daha avantajlı.Benim hatam bi egt göstergesi takmamak oldu.Neyse yeni setup daha güzel olacak inşallah.

bladerk
26-05-2012, 22:53
nan oğlum bak git :)
yakında bu videoya bakarsın eskiden bu kadar gitmesi yetiyodu dersin :)

redbaron
26-05-2012, 22:56
önemli olan dolu devir çevirmesi.misal 4000dd den sonra ,güç tork eğrisi düşüyorsa zaten boşa çeviriyorsun daha yavaş hızlanırsın.dolu çeviriyorsan sıkıntı yok. stock pd ler nasıl gidiyor bilmediğim için yorum yapmam yanlış olur bana yavaş geldi çünkü.maşallah.

dark
26-05-2012, 23:07
önemli olan dolu devir çevirmesi.misal 4000dd den sonra ,güç tork eğrisi düşüyorsa zaten boşa çeviriyorsun daha yavaş hızlanırsın.dolu çeviriyorsan sıkıntı yok. stock pd ler nasıl gidiyor bilmediğim için yorum yapmam yanlış olur bana yavaş geldi çünkü.maşallah.

stock bir pd ile kıyaslanmıyacak derecede iyi gidiyor :)

MeTHea35
26-05-2012, 23:34
aracın yururu eskisine gore daha iyi olucaksa sımdıden merak etmeye basladım umarım istediğiniz Gücü elde edersiniz ;) Birde bi sorum olucak aracta pd motor mu yoksa AFN 110 Hp Motor mu var? kazasız belasız ..

murat çelik
26-05-2012, 23:43
aracın yururu eskisine gore daha iyi olucaksa sımdıden merak etmeye basladım umarım istediğiniz Gücü elde edersiniz ;) Birde bi sorum olucak aracta pd motor mu yoksa AFN 110 Hp Motor mu var? kazasız belasız ..

afn 110luk motor var

MBT53
27-05-2012, 13:54

Kardesim bence sen yazdigimi yanlis anlamissin istersen bir daha oku. Ben yuklemissin sacmalamissin, araba gitmiyo soyle boyle diye kimseyi kotulemedim, kotulemem. Sadece dizel araclarin modifiye edilince omrunun kisaldigini belirttim. Benzinli araclarinda kisalir ama dizel tabiki daha cok yara alir.

MBT53
27-05-2012, 13:55
Ufak bir vidao size izleyinde neler yapıyor adamlar görün belki fikirleriniz değişir :)

AJ nos 400m Santarem - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=tkTSMcDlwSA&feature=related)

Arkadaslar ben zaten dizeller gitmiyo yukleyince hic yurumuyo demedim ne dizeller var benzinlileri delip gecen. Sadece araclarin omrunun kisaldigini soyledim siz bunu hemen camur atmak gibi goruyosunuz galba.

CasabLanca
27-05-2012, 13:59
Kardesim bence sen yazdigimi yanlis anlamissin istersen bir daha oku. Ben yuklemissin sacmalamissin, araba gitmiyo soyle boyle diye kimseyi kotulemedim, kotulemem. Sadece dizel araclarin modifiye edilince omrunun kisaldigini belirttim. Benzinli araclarinda kisalir ama dizel tabiki daha cok yara alir.

hala ön yargınız var, biz cuprayı günlük kullanıyorduk ve 45 psi basıyorduk. yıllarca setup o şekilde kullanıldı ve çok şükür en ufak bir sıkıntı çıkmadı. hangi benzinli araç 45 psi ile günlük sorunsuz kırmadan kullanılıyor

erh
27-05-2012, 14:24
Arkadaslar ben zaten dizeller gitmiyo yukleyince hic yurumuyo demedim ne dizeller var benzinlileri delip gecen. Sadece araclarin omrunun kisaldigini soyledim siz bunu hemen camur atmak gibi goruyosunuz galba.

Benzinli arabanin omru kisalmiyor mu?

MBT53
28-05-2012, 00:29
Benzinli arabanin omru kisalmiyor mu?

Onceden yazdigimi okumadiniz varsayip ekliyorum : "modifiye araclarin omrunu kisaltir ozellikle de dizel araclarin." ve " Benzinli araclarinda kisalir ama dizel tabiki daha cok yara alir."

MBT53
28-05-2012, 00:32
hala ön yargınız var, biz cuprayı günlük kullanıyorduk ve 45 psi basıyorduk. yıllarca setup o şekilde kullanıldı ve çok şükür en ufak bir sıkıntı çıkmadı. hangi benzinli araç 45 psi ile günlük sorunsuz kırmadan kullanılıyor

Valla dogrudur ne diyim :)

yasindamar
28-05-2012, 18:49
Onceden yazdigimi okumadiniz varsayip ekliyorum : "modifiye araclarin omrunu kisaltir ozellikle de dizel araclarin." ve " Benzinli araclarinda kisalir ama dizel tabiki daha cok yara alir."

PD motorlar için söylüyorum bu sözümü.... bildiğim kadarıyla çoğu benzinli araçtan daha dayanıklılar... motor içine herhangi bir işlem yapmadan turbo enjektör intercooler ıvır zıvır hepsini büyütüyorsun; bi de üstüne yüksek basınçlarda kullanıyoruz ama yine de maşallah tık demiyor... çok çok turbo kırılıyor basınç sebebiyle. yüksek devir mevzusunda ise ben 4800-5000 rpmlere kadar pek birşey olacağını sanmıyorum. Zaten her kullanmamızda yüksek devir dönmüyoruz..
Modifiye her aracın ömrünü kısaltabilir ama bence dizel daha dayanıklıdır :icon_tup:

erh
28-05-2012, 21:10

Okudum yazdıklarınızı da simdi de tekrar yazmıssınız zaten.. Benzinliye göre daha bi cok yara almasının sebebi nedir? Tam tersine.. Dizel her sekilde coook daha saglamdır..

levent
28-05-2012, 21:51

ben de tam tersini düşünenlerdenim, ayrıca ne gibi dizel yada benzinli araçlar ile uğraştınız?

mechanic
28-05-2012, 22:10
dizel arabadan spor araba mı olur ya

BahattinS
28-05-2012, 22:34
PD motorlar için söylüyorum bu sözümü.... bildiğim kadarıyla çoğu benzinli araçtan daha dayanıklılar... motor içine herhangi bir işlem yapmadan turbo enjektör intercooler ıvır zıvır hepsini büyütüyorsun; bi de üstüne yüksek basınçlarda kullanıyoruz ama yine de maşallah tık demiyor... çok çok turbo kırılıyor basınç sebebiyle. yüksek devir mevzusunda ise ben 4800-5000 rpmlere kadar pek birşey olacağını sanmıyorum. Zaten her kullanmamızda yüksek devir dönmüyoruz..
Modifiye her aracın ömrünü kısaltabilir ama bence dizel daha dayanıklıdır :icon_tup:

Aynen öyle AFN motorda PD gibi dayanıklıdır.Bugün hangi benzinli araç 100-150 hpden 300 lere stock motorla çıkabiliyor?Özellikle VW 1.9 TDI larda stock motorla 350-400 hp lere çıkan araçlar var.

murat çelik
28-05-2012, 22:44
bahatdin 350.400 bg cıkarcan sen bu hızla sanırım

yasindamar
29-05-2012, 02:03
dizel arabadan spor araba mı olur ya

İsmet cik aradan :)

MBT53
29-05-2012, 18:19
Aynen öyle AFN motorda PD gibi dayanıklıdır.Bugün hangi benzinli araç 100-150 hpden 300 lere stock motorla çıkabiliyor?Özellikle VW 1.9 TDI larda stock motorla 350-400 hp lere çıkan araçlar var.

Dizellerin güç kazanması stok motorla (özellikle yazılımla) turboyla alakalı bişey tabiki daha çok güç alır ben güç almaz demedim ki siz ne açıdan bakıyorsunuz anlamadım ? :confused:

Vlkn
29-05-2012, 18:20
Maşallah Çok iyi.

MBT53
29-05-2012, 18:20
ben de tam tersini düşünenlerdenim, ayrıca ne gibi dizel yada benzinli araçlar ile uğraştınız?

Kendim sadece 3-4 tane arabayla uğraştım. Çevremdekiler ve arkadaşlarım türlü türlü arabalarla uğraştılar .