PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota corolla 4-4d acil yardım..

erayakar
28-05-2012, 18:49
2012 toyota corolla 4-4d confort extra almayı düşünüyorum..araç la ilgili artıları eksilerri..araçla ilgili düşüncelerinizi bekliyorum..şimdiden tşk..

Yiğit Ş.
28-05-2012, 19:00
az yakar, çok kaçmaz :) sorunsuzdur. servise sadece bakım için gidersin. rahattır konforludur. içi geniş ve rahattır. pişman olmazsın.

levent
28-05-2012, 19:04
öncelikle d-4d olduğunu belirterek başliyim.

güncel kasalarda yağ eksiltme sorunu var ama servis gıd demeden halledip 2-3 gün içerisinde teslim ediyor en geç. onun haricinde sıkıntısızdır yiğit yazmış zaten.

63owen63
28-05-2012, 19:34
1.4 olmasına ve tork olarak rakiplerinin gerisinde kalsada, segmentinin araçlarıyla benzer performans ve keyifte, bakım yap bas gaza modunda arabadır, alınır :)

Comfort extra ile vw'in trendline birbirine yakın donanımlar fiyat olarak da jetta biraz daha iyi, jetta'da bakabilirsiniz.

levent
28-05-2012, 19:44
1.4 olmasına ve tork olarak rakiplerinin gerisinde kalsada, segmentinin araçlarıyla benzer performans ve keyifte, bakım yap bas gaza modunda arabadır, alınır :)

Comfort extra ile vw'in trendline birbirine yakın donanımlar fiyat olarak da jetta biraz daha iyi, jetta'da bakabilirsiniz.

comfort extra , trendline dan doludur. hatta comfortline a da bazı konularda önüne geçer, yanlış karşılaştırma memo :) otm. klima vsc, trc mevcut yani esp ve asr örnek olarak.

efe_
28-05-2012, 20:05
Sessiz(motor sesi olarak) ,ekonomik (dci'ler kadar olmasada) bir araç...Auris , corolla sedan'dan daha basit işçiliğe sahip bence..Aurisin plastiğini vs beğenmiyorum , ama sedan'lar güzel bu seferde kasa büyük ve ağır yük fln olduğu zaman çok keyifli değil , yazılım fln yaparsınız... :)

63owen63
28-05-2012, 20:14
comfort extra , trendline dan doludur. hatta comfortline a da bazı konularda önüne geçer, yanlış karşılaştırma memo :) otm. klima vsc, trc mevcut yani esp ve asr örnek olarak.

benzinli ,diesel yada 11-12 diye farkediyor mu levo donanımlar, benzinli comfort extra 'da traction'da yok, vsc'de keza öyle?

Jetta'da güvenlik olarak sadece esp yok, Asr var yani, diğer güvenlik donanımları standart.

ABS,EDL,EBD,MSR,ASR bla bla :)

Ayrıca trendline'ın da corolla ' comfort extra' dan fazlaları var yanlışlar varsa lütfen düzelt levo'cuğum, yazayım konu zenginleşsin,

gündüz farları,eletrikli bagaj kapağı,sogutmalı torpido gözü,türkçe yol bilgisayarı, tavan hava yastıgı,Ön kapı içlerinde 1 lt. şişe koyma gözü,

Ha bu arada immobilizer 'ı ben görememiştim toyota katalogunda, oda yok sanırım ,emin olmadıgım için yazmadım onu trendline'da immo'da var?

levent
28-05-2012, 20:29
benzinli ,diesel yada 11-12 diye farkediyor mu levo donanımlar, benzinli comfort extra 'da traction'da yok, vsc'de keza öyle?

Jetta'da güvenlik olarak sadece esp yok, Asr var yani, diğer güvenlik donanımları standart.

ABS,EDL,EBD,MSR,ASR bla bla :)

Ayrıca trendline'ın da corolla ' comfort extra' dan fazlaları var yanlışlar varsa lütfen düzelt levo'cuğum, yazayım konu zenginleşsin,

gündüz farları,eletrikli bagaj kapağı,sogutmalı torpido gözü,türkçe yol bilgisayarı, tavan hava yastıgı,Ön kapı içlerinde 1 lt. şişe koyma gözü,

Ha bu arada immobilizer 'ı ben görememiştim toyota katalogunda, oda yok sanırım ,emin olmadıgım için yazmadım onu trendline'da immo'da var?

oha abarttın iyice vagcı oldun çıktın sende :D immo olmaz mı yahu, toyota o tarz basit şeyleri kataloga yazmaz gösterişi sevmez :) ;)

abs, ebd, trc (asr), vsc (esp) olarak dizellerde standart. benzinlide vsc ve trc yoktur. gündüz farı olmasa da olur güncel kasa 2007 de piyasaya çıkmış bir model hatırlatmak lazım sadece makyaj gördü, mk6 2011 de piyasaya çıktı.. :)

toyotanın yol pcsi vag kadar detaycı değil, cc seçeneği hiçbir 1.4 d4d de alınamaz Toyota'da çünkü motorlar uyumsuz. soğutmalı torpido yok evet, eksiklik bence de ama klima hattı yine bi nebze serin olmasına yetiyor ( buzdolabı gibi olmuyor tabi), ayrıca comfort extrada ön ve arka perde hava yastıkları + sürücü diz hava yastığı da std olarak gelir. far yıkamamız da bakii tabi :icon_tup:

ha bu arada toyotanın kliması vagdan daha iyi soğutuyordu test ettiğimde (ikisi de aynı gün, antalyada) :)

Magic Pipe
28-05-2012, 20:38
Cok saglam ve keyifli bi arac bence 06 modelini babam kullaniyor
Ordan biliyorum.al ve arkana bakma yapisitrrr

63owen63
28-05-2012, 20:40
oha abarttın iyice vagcı oldun çıktın sende :D immo olmaz mı yahu, toyota o tarz basit şeyleri kataloga yazmaz gösterişi sevmez :) ;)

abs, ebd, trc (asr), vsc (esp) olarak dizellerde standart. benzinlide vsc ve trc yoktur. gündüz farı olmasa da olur güncel kasa 2007 de piyasaya çıkmış bir model hatırlatmak lazım sadece makyaj gördü, mk6 2011 de piyasaya çıktı.. :)

toyotanın yol pcsi vag kadar detaycı değil, cc seçeneği hiçbir 1.4 d4d de alınamaz Toyota'da çünkü motorlar uyumsuz. soğutmalı torpido yok evet, eksiklik bence de ama klima hattı yine bi nebze serin olmasına yetiyor ( buzdolabı gibi olmuyor tabi), ayrıca comfort extrada ön ve arka perde hava yastıkları + sürücü diz hava yastığı da std olarak gelir. far yıkamamız da bakii tabi :icon_tup:

ha bu arada toyotanın kliması vagdan daha iyi soğutuyordu test ettiğimde (ikisi de aynı gün, antalyada) :)

yok yahu,fişlemedim direk,sorayım dedim epeydirde aklımdaydı aslında immo,neyse :) 2007 bahane degil levo makyajlarken bi rimel çekebilirlerdi :P

Toyota'da cc olmayışı ciddi eksiklik, hoş mk6'larda da eski mk4-5 lerdeki gibi basit degil cc olayı, sadece kol degişimi yemiyor artık ! yapılmaz da degil tabi ama daha zorlaştı, Yol bilgisayarı vag'da ciddi ayrıntılı ve hoş kesinlikle, türkçe olmasının yanı sıra, hız uyarıcı, çeşitli birimlere göre düzenlenebilen veriler, dijital hız göstergesi,anlık yağ sıcaklığı,2 çeşit ortalama,mp3 player'ın ekran görüntüsünü paylaşma,donanıma göre varsa coming home,leaving home vs vs ayarları epey detay var. Toyota'da katlanabilir ayna ve usb girişide var fazladan.

Vag grubu, bana japoncu, japoncular da almancı diyor, Almanyada türk, türkiye de almancı ,gurbetçiler gibiyim :)))

8.000rpm
28-05-2012, 20:41
manuel alınması gerekir , m/m şanzıman sıkıntılıdır
motoru dizeller arasında gayet sessizdir
yazılımla çok keyifli olur
tüketimi gayet tatminkardır
kaliteli bir araçtır

levent
28-05-2012, 21:25
yok yahu,fişlemedim direk,sorayım dedim epeydirde aklımdaydı aslında immo,neyse :) 2007 bahane degil levo makyajlarken bi rimel çekebilirlerdi :P

Toyota'da cc olmayışı ciddi eksiklik, hoş mk6'larda da eski mk4-5 lerdeki gibi basit degil cc olayı, sadece kol degişimi yemiyor artık ! yapılmaz da degil tabi ama daha zorlaştı, Yol bilgisayarı vag'da ciddi ayrıntılı ve hoş kesinlikle, türkçe olmasının yanı sıra, hız uyarıcı, çeşitli birimlere göre düzenlenebilen veriler, dijital hız göstergesi,anlık yağ sıcaklığı,2 çeşit ortalama,mp3 player'ın ekran görüntüsünü paylaşma,donanıma göre varsa coming home,leaving home vs vs ayarları epey detay var. Toyota'da katlanabilir ayna ve usb girişide var fazladan.

Vag grubu, bana japoncu, japoncular da almancı diyor, Almanyada türk, türkiye de almancı ,gurbetçiler gibiyim :)))

valla usdm lerde var mk5 jettada da, bizim corollalarda da gündüz farları da avrupai ülkelere yollamıyorlar işte :) neyse yeni kasada o da olucak zaten sıkıntı yok :) hatta bi-xenon farlarımız da olcak, size hala çıkmadı :D
işte unuttuklarımı da sen eklemişsin, eskilerde de sadece kol değildi beyne kablo çekip vag-com'dan da açılış yapmak gerekiyordu diye hatırlıyorum ben ama yenilerde beyinsel olarakta farklılıklar olabileceğini düşünüyorum bende, çok alengirli oldu sizin vag lar :)

manuel alınması gerekir , m/m şanzıman sıkıntılıdır
motoru dizeller arasında gayet sessizdir
yazılımla çok keyifli olur
tüketimi gayet tatminkardır
kaliteli bir araçtır

ilk modellerdeki ısınma sıkıntıları giderildi abi, şanzıman yağı soğutucusu büyütülerek. ayrıca tam otm. gibi kullanmadıktan yani nasıl kullanılması gerektiğini bilip o şekilden kullandıktan sonra sıkıntısız, en güzel yanı da motor freni bile yapıyor m/m gayet güzel şekilde :)

efe_
28-05-2012, 21:35
dsg vs kullanmadıysanız m/m alabilirsiniz... :)

erayakar
29-05-2012, 08:09
bilgiler için herkeze tşk.

kadioglu
29-05-2012, 09:46
wv iyidir:D

emre_277
29-05-2012, 10:13
düşünürseniz ilanlardaki aracı verebilirim.elegant hem ;) http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/115638-2011-corolla-elegant-d4d.html

vectra-tuner
29-05-2012, 10:30
2009 (Class) D-4D kullanıyorum. Açıkçası bu aracı alırken Bu kadar konforlu olacacağı ve sorunsuz olucağını düşünmemiştim. Motor çok sessiz diğer dizellere göre, Rölantide Vibrasyon yok denecek kadar az ve Mekaniği çok iyi, Süspansiyonu en beğendiğim taraflarından birisi, Pedallar vs. herşey rahat.

levent
29-05-2012, 11:46
wv iyidir:D

evet abi, wv iyidir vw iyi değildir :D Anti-Toyota team iş başındasınız yine bakıyorum da, biz senin Mitsütüne karışıyor muyuz :D

fevzi
29-05-2012, 12:01
iyidir az yakar iyi kaçar cok kaçmasada içi geniş rahattır. ust postlarda da denıldıgı gıbı servıse tek bakım için gidersin suan bızde 2 adet var sırket aracı olarak kullanıyoruz. 08 model olan 300 k ya yaklaştı tık yok dıgerıde daha 25 k cıvarlarında gayet memmunuz kesinlikle öneririrm.

onur_S
29-05-2012, 12:04
valla usdm lerde var mk5 jettada da, bizim corollalarda da gündüz farları da avrupai ülkelere yollamıyorlar işte :) neyse yeni kasada o da olucak zaten sıkıntı yok :) hatta bi-xenon farlarımız da olcak, size hala çıkmadı :D
işte unuttuklarımı da sen eklemişsin, eskilerde de sadece kol değildi beyne kablo çekip vag-com'dan da açılış yapmak gerekiyordu diye hatırlıyorum ben ama yenilerde beyinsel olarakta farklılıklar olabileceğini düşünüyorum bende, çok alengirli oldu sizin vag lar :)

ilk modellerdeki ısınma sıkıntıları giderildi abi, şanzıman yağı soğutucusu büyütülerek. ayrıca tam otm. gibi kullanmadıktan yani nasıl kullanılması gerektiğini bilip o şekilden kullandıktan sonra sıkıntısız, en güzel yanı da motor freni bile yapıyor m/m gayet güzel şekilde :)

sıkıntısı sadece ısınmamıydı yoksa saçma salak vites değiştirmesi de mi vardı ?
benim 2 tane mmt şanzımanlı toyota kullanan arkadaşımda pişman şekilde kullandı o şanzımanı.otomatik diye aldım manuel atıyorum diye diye bi hal oldular,biri sattı sonra yeni c4 aldı robot şanzımanlı,o da aynı mokun laciverti ama en azından otomatik kullanabiliyor sıkıntısı yok.

Yiğit Ş.
29-05-2012, 12:24
yol tutuşuda pek çok araca göre daha iyidir. belirtmek isterim :D üstündeki fabrika çıkışı lastiklerle bile çok başarılı.

bu arada cidden c4 ün rezalet bi şanzumanı var ya :D

Ufuk
29-05-2012, 12:39
Ben yol tutuşunu beğenmedim c-maxten inip kullandığımda pek hoşuma gitmedi.
Ama sessiz,az yakar,içi ferahtır.Motoru iyidir ama gazlamaya gelmez hem gitmiyor gitmediği içinde daha çok basıyorsunuz o zaman sağlam yakıyor işte.

ilkercom
29-05-2012, 15:22
güzel araç bi 2008 bi 2009 var bizim ailede. sorunsuz harbiden. sessiz. kalite hissi veriyor. gel gelelim donanım yok arkadaş. cruise yok dijital klima yok. yağmur sensörü yok ıvır zıvır yok. bildiği 97 corollanın dizeli.

erayakar
29-05-2012, 17:06
6 ileri şanzıman için çok başarılı diyolar ..kullanan varmı acaba..

levent
29-05-2012, 19:19
sıkıntısı sadece ısınmamıydı yoksa saçma salak vites değiştirmesi de mi vardı ?
benim 2 tane mmt şanzımanlı toyota kullanan arkadaşımda pişman şekilde kullandı o şanzımanı.otomatik diye aldım manuel atıyorum diye diye bi hal oldular,biri sattı sonra yeni c4 aldı robot şanzımanlı,o da aynı mokun laciverti ama en azından otomatik kullanabiliyor sıkıntısı yok.

Saçma salak vites değiştirmeyi ilk kez sizde duydum, bayan-erkek 100 den fazla mmt kullanıcısı tanıyorum :) Isınma ve geri kaçırma sıkıntılarıyla karşılaşıldı genelde, geri kaçırma ve vites geçişlerinin uzamasını şanzımanın yazılımını bakımda servisin ÜCRET ALMADAN güncellenmesi ile önüne geçiyorlardı ztn.
Manuel kullanılması gerekmiyor kullanım şartları için robotik şanzımanların hepsinde. Sadece uzun beklemelerde sürüş konumu yerine N ye almak vites değişimlerinde ayağı hafif gazdan çekmek her zaman iyidir. Beklemelerde sürüş konumunda kalması düz yolda manuel araçla beklerken debriyajı kavramada tutmakla aynı şeyi yapmış oluyorsunuz..

Ben yol tutuşunu beğenmedim c-maxten inip kullandığımda pek hoşuma gitmedi.
Ama sessiz,az yakar,içi ferahtır.Motoru iyidir ama gazlamaya gelmez hem gitmiyor gitmediği içinde daha çok basıyorsunuz o zaman sağlam yakıyor işte.

Ne kadar çok mesela? Tapagazda bile 10lt üzerinde ortalama tutturamazsın kardeşim :) 6,5 yıldır kullandığım motora sahip araba :)

güzel araç bi 2008 bi 2009 var bizim ailede. sorunsuz harbiden. sessiz. kalite hissi veriyor. gel gelelim donanım yok arkadaş. cruise yok dijital klima yok. yağmur sensörü yok ıvır zıvır yok. bildiği 97 corollanın dizeli.

Makyajsızların Elegantlarında var CC hiçbir dizel Corollada yok, takılamıyor abi.

6 ileri şanzıman için çok başarılı diyolar ..kullanan varmı acaba..

6 ilerisi başarılı gurcell nickli Gürsel abide var, en tecrübeli o forumda bildiğim. Ki 2009 sonundan itibaren eu5 normlu motor (kapak, turbo farklı) ve 6 ileri geldi.

_Emre_
29-05-2012, 19:21
2011 elegant dizel kullanıyorum. Manuel şanzıman vites geçişleri gayet rahat ve eğlenceli diyebilirim. Yakıtını koyun, bakımını yaptırın ve hiç arkanıza bakmayın. İç mekan çok konforlu bir araç değil, malzeme kalitesi de orta seviye diyebilirim. (Eski aracım 2005 Laguna ile kıyaslarsam bu şekilde.) Donanıma değinecek olursam Comfort extra'nın elegant'tan eksik yönleri; geri görüş kamerası, otomatik kararan dikiz aynası, 16'' jantlar, yağmur sensörü ve 10 hava yastığı olması (comfort extra'da 8 adet olması lazım hatırladığım kadarıyla). Dizellerde cruise control ve anahtarsız giriş sistemi yok. Chip uygulaması kesinlikle gerekiyor. Ben de biraz km yaptıktan sonra yaptıracağım.

levent
29-05-2012, 19:38
2011 elegant dizel kullanıyorum. Manuel şanzıman vites geçişleri gayet rahat ve eğlenceli diyebilirim. Yakıtını koyun, bakımını yaptırın ve hiç arkanıza bakmayın. İç mekan çok konforlu bir araç değil, malzeme kalitesi de orta seviye diyebilirim. (Eski aracım 2005 Laguna ile kıyaslarsam bu şekilde.) Donanıma değinecek olursam Comfort extra'nın elegant'tan eksik yönleri; geri görüş kamerası, otomatik kararan dikiz aynası, 16'' jantlar, yağmur sensörü ve 10 hava yastığı olması (comfort extra'da 8 adet olması lazım hatırladığım kadarıyla). Dizellerde cruise control ve anahtarsız giriş sistemi yok. Chip uygulaması kesinlikle gerekiyor. Ben de biraz km yaptıktan sonra yaptıracağım.

hava yast sayısı aynı.jantlar kapak, geri görüş kam ve kararan ayna yok dediğin gibi

_Emre_
29-05-2012, 19:43
hava yast sayısı aynı.jantlar kapak, geri görüş kam ve kararan ayna yok dediğin gibi

Ondan emin değildim dediğim gibi. İki donanım seviyesi arasında çok da göze batacak bir fark yok. Düzelttiğin için teşekkürler :)

efe_
29-05-2012, 19:47
levo m/m'i savunma kardeşim , vw kullanıcılarının bol olduğu forumdayız gülerler...
haksızmıyım :D

ilkercom
29-05-2012, 19:48
m/m çok kötü değil

levent
29-05-2012, 20:05
levo m/m'i savunma kardeşim , vw kullanıcılarının bol olduğu forumdayız gülerler...
haksızmıyım :D

Çift kavramalılar kadar başarılı olmadığı aşikar zaten ona itirazımız yok ama robotik şanzımanlar içinde gayet başarılı sayılır. En azından kendini kitlemiyor bazı markalar gibi :)

m/m çok kötü değil

:icon_tup:

Kötünün iyisi abi aynen..

onur_S
29-05-2012, 20:18
[QUOTE=levent;5905996]Saçma salak vites değiştirmeyi ilk kez sizde duydum, bayan-erkek 100 den fazla mmt kullanıcısı tanıyorum :) Isınma ve geri kaçırma sıkıntılarıyla karşılaşıldı genelde, geri kaçırma ve vites geçişlerinin uzamasını şanzımanın yazılımını bakımda servisin ÜCRET ALMADAN güncellenmesi ile önüne geçiyorlardı ztn.
Manuel kullanılması gerekmiyor kullanım şartları için robotik şanzımanların hepsinde. Sadece uzun beklemelerde sürüş konumu yerine N ye almak vites değişimlerinde ayağı hafif gazdan çekmek her zaman iyidir. Beklemelerde sürüş konumunda kalması düz yolda manuel araçla beklerken debriyajı kavramada tutmakla aynı şeyi yapmış oluyorsunuz..

bu nasıl otomatik ama :) beklerken n ye almayı geçtim vites atarken gazdanmı çekmem gerekiyor.bunu başka marka yapsaydı yerden yere vururdunuz :)
benim iki arkadaşım da da yaris vardı ,1.3 yariste kullanıyordu,saçma salak vites değiştiriyor aptallıyor diyordu hep eliyle atardı ikiside.benim bildiğim d konumuna alınır gidilir.toyota da bozdu heralde sorunsuzluğunu

efe_
29-05-2012, 20:21
m/m hayal kırıklığı ... Eski tip renault BVA'ları 10 kat daha sorunsuz...
Edit: m/m , Ford 'un şanzımanlarından iyidir .... Yeni focus'ta bile sorun yaşamaya başladılar... şaka gibi....
onur abartma tamam.... EDC rulez....

onur_S
29-05-2012, 20:29
Edit: m/m , Ford 'un şanzımanlarından iyidir .... Yeni focus'ta bile sorun yaşamaya başladılar... şaka gibi....

reno king :D
neden renoyu soktun araya ,ben ford kullandım 3 sene ondada tık yoktu çok sorunsuzdu neden ford değil de reno :D yada bmw lerde de hiç sıkıntı olmadı

efe_
29-05-2012, 20:35
reno king :D
neden renoyu soktun araya ,ben ford kullandım 3 sene ondada tık yoktu çok sorunsuzdu neden ford değil de reno :D yada bmw lerde de hiç sıkıntı olmadı

sorunsuzluk diyince renault u tek geçerim

erayakar
08-06-2012, 11:55
aracı sıfır aldım 300 km yol yapabildim .aldığımda depoyu sıfırladım..hala mazot ibresi 1 çizgi düştü..araç ya çok az yakıyor ..yada ibre bozuk..ayriyetten mazot ibresi 9 çizgiden oluşuyor.
arac toyota corolla confort extra 2012 düz vites.

levent
09-06-2012, 23:44
bu nasıl otomatik ama :) beklerken n ye almayı geçtim vites atarken gazdanmı çekmem gerekiyor.bunu başka marka yapsaydı yerden yere vururdunuz :)
benim iki arkadaşım da da yaris vardı ,1.3 yariste kullanıyordu,saçma salak vites değiştiriyor aptallıyor diyordu hep eliyle atardı ikiside.benim bildiğim d konumuna alınır gidilir.toyota da bozdu heralde sorunsuzluğunu

hacı toyota bozdu eski sorunsuzluğu yok yalan değil yani.. ama yarislerdeki mm ile bunlar farklı, mekanik ve elektronik olarak eksiklikler vardı ilk 2 nesil mm lerde bu kasada o hatalar giderildi, kabaca bu şekilde, canlı yanında kullanmadıktan sonra anlatamam olayı ama uzun beklemelerde N iyidir tam otm. şanzımanda da.

bi dsg değil ama edc de kullandım geçenlerde meg3 1.5 dci edc testte, güzel düşürüyor ama büyütmede başarısız bana göre :)
bva tam otm. şanz değil mi bu arada hacı? 4 ileri tam otm. toyota şanzımanları da da taş bayıra yağsızlığa bakımsızlığa 400 bin km dayanıklıdır hani :D

aracı sıfır aldım 300 km yol yapabildim .aldığımda depoyu sıfırladım..hala mazot ibresi 1 çizgi düştü..araç ya çok az yakıyor ..yada ibre bozuk..ayriyetten mazot ibresi 9 çizgiden oluşuyor.
arac toyota corolla confort extra 2012 düz vites.

ilk çubukta en uzun menzili görür, 5. den itibaren daha kısa mesafelerde azalır depo yapısından dolayı.

efe_
09-06-2012, 23:54
levo EDC , M/M'le kıyaslanmicak kadar iyi bence.. Kendi görüşüm , tamam 1 DSG değil ama m/m'le kıyas gitmez.

levent
10-06-2012, 00:58
levo EDC , M/M'le kıyaslanmicak kadar iyi bence.. Kendi görüşüm , tamam 1 DSG değil ama m/m'le kıyas gitmez.

m/m ile kıyaslamadım ki zaten..

63owen63
10-06-2012, 01:32
dsg >edc> m/m

:)

İbrahim33
10-06-2012, 19:57
kasa olarak hoşuma giden bir araç , ancak bence parasını hakketmiyor...piyadaki hangi araç parasını hakkediyor diye sorarsanız onada net bir cevap veremem , çünkü fiyatlar aşırı derecede pahalı...

typermelih
10-06-2012, 21:19
dezavantajları
1:yağ eksiltiyor
2:kötü performans
3:sekiz(8) valve
4:blok peugeot nun
5:hız sabitleme yok.
artıları
triger kayışı yok zincirli
2. eli iyi
5 yıl garanti yapılabiliyor.
en iyi dizel motoru ford dur

tapari75
10-06-2012, 21:43
2010 model d-4d 6 ileri manuel şanzımanlısını kullanıyorum bence comfort modeli 8 ay falan oluyor sakin efendi olursanız yakıtı çok ideal, gazlayayım derseniz anasını ağlatıyor yakıtın... ben mondeodan inmiş birisi olarak konfor donanım ve performans olarak bana göre berbat ama kimle konuşsam çok beğeniyorlar hafiften yağ yakması var lakin önemsenecewk birşey değil... yakıt ekonomisi geniş sedan ve kaslı bir araba için ideal...

erayakar
27-06-2012, 14:15
aracı 1 aydır kullanıyorum ..sakin araç kullanan şöförler için uygun..bagaj ve içi sonderece geniş.yakıt 45 litr mazotla 900 km yol yaptım..yakıtta güzel ..donanımıda bence yetrli..ben acacımdan cok memnunum.

EU1903
12-07-2012, 08:30
karşılaştırma yaptıktan sonra mutlaka daha iyileri çıkacaktır. Fakat sorunsuzluk deyince akla toyota gelmesi en büyük artısıdır. Dizelinin sessizliği kasaya göre yakıtıda cabası. Donanım olarak çok yeterli değil. Benim için en büyük eksikliklerinden biri yalıtım. Yol sesini rüzgar sesini içeri alması. Pişman etmez.

free-hifi
15-12-2015, 11:36
Konuyu hortlatayım enişteme 2011 2012 1.4d4 comf ekstra corolla bakıyoruz totoya beşiktaş ta bir arac bulduk ve kafamız karıştı . Araç yağ eksiltme sorunu yüzünden servise geri çağırılan araçmış. Türkiye ve bir ülke hariç diğer ülkelerde motor değiştirmişler bizde onarım revizyona gidiyorlar. Tekrar arıza vermesi muhtemel. Bu sorunu yaşayan oldu mu?

levent
15-12-2015, 21:36
avrupada komple sandık ile değişti, TR de kapak + turbo değişti. Arkadaşın babasının da 2011 corollasında değişti, sorunsuz biniyorlar hala.

Bu arada servisin bir bülteni daha var, 6 ileri olan 2009-2013 arası corolla'ların intercooler borulamaları yeni Corolla'daki sistem ile ücretsiz değişiyor, alırsanız veya sahip olan arkadaşlar servise gidip bu değişimi istesinler. Lag azalıyor..

Sadık Özyer
17-12-2015, 02:51
dezavantajları
1:yağ eksiltiyor
2:kötü performans
3:sekiz(8) valve
4:blok peugeot nun
5:hız sabitleme yok.
artıları
triger kayışı yok zincirli
2. eli iyi
5 yıl garanti yapılabiliyor.
en iyi dizel motoru ford dur

en iyi dizel motoru forddur diyorsun blok pejodan diyorsun 1.4 hdi yı psa yaptı forda sattı ama .

levent
17-12-2015, 03:00
blok pejo falan değil ya Sadık, Melih bey Toyota'da çalışıyordu bildiğim kadarıyla o zamanlar ama anlaşılan kağıt üzerinde bile değil bilgisi.

Toyota daha yenice BMW den motor aldı, öncesinde 107, C1, Aygo ortak platformunda da 1.4 hdi kullanıldı ya Aygo da. 1.4 d4d ler pejo bloklu oldu :)

1364cc Toyota motoru, 1398 cc psa motoru kafadan..

free-hifi
17-12-2015, 11:02
avrupada komple sandık ile değişti, TR de kapak + turbo değişti. Arkadaşın babasının da 2011 corollasında değişti, sorunsuz biniyorlar hala.

Bu arada servisin bir bülteni daha var, 6 ileri olan 2009-2013 arası corolla'ların intercooler borulamaları yeni Corolla'daki sistem ile ücretsiz değişiyor, alırsanız veya sahip olan arkadaşlar servise gidip bu değişimi istesinler. Lag azalıyor..

Peki bu ara. yetkili serviste işlem görecek yarın öbür gün satınca adam servise soksa tamir ücreti felan gözükecek mi

levent
17-12-2015, 11:07
cepten yapılan bi işlem olmadığı sürece görünmez, garantiden değişti olarak görünür.

free-hifi
17-12-2015, 11:21
cepten yapılan bi işlem olmadığı sürece görünmez, garantiden değişti olarak görünür.

Enişteyi ikna edemiyorum :) diyorum elden araç alsan bu sorun çıksaydı muhattabın olmazdı servisten alırsan servis garanti verecek belli km yok midem bulandı diyor

meganes
17-12-2015, 18:51
4d bildim bileli bişeyleri değişiyo en son intercooler ve hortumları değişiyodu bilmiyorum şimdilerde neyi değişiyo :D