PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Defender vs cherokee yakıt vb..

Designer
29-05-2012, 16:56
Off Road için bu iki araçtan birini almayı düşünüyoruz defender olursa bizim için daha iyi tabi parça sıkıntısı falan yok daha ucuz ayriyetten.

Sizlere bikaç sorum var cherokee lerin dizeli yok eski kasalarda bildiğim kadarıyla hep 4.0lt gibi motorlar kullanılıyor 2.7dizeller var onlarda yeni kasa hiç gerek yok.Defenderlarda ise 2.5dizeller mevcut ve ayrıca 3.5benzinli versyonlarıda var öncelikle sormak istediğim lpg ile bu 3.5 olanlar 2.5dizelin yaktıgı orana kadar düşermi yakıt tüketiminde? Araç günlük olarakta kullanılıcak yakıt dahil her türlü eksisi artısı ile defender mı tercih edilmeli cherokee mi? Ve son olarak arazide defender in kabiliyetlerini biliyorum efsanedir cherokee ile ilgili bilgim yok ama arazi için hangisi uygundur?

BthnKrkt
29-05-2012, 17:33
Ben olsam hiç arada kalmadan 4.0 cheroke keyfini taşamaya başlardım. Off-road modlu güzel bi cheroke ile.

Designer
29-05-2012, 17:53
Defenderlara bi hayranlığım var aslında cherokee lerde dediğim gibi motor çok buyuk yakıt sorun oluyo.Yakıtı geçtik diyelim ozman defender ların 3.5 v8 leride var ondan alırım ama lpg ile 2.5dizel kadar yakarmı acaba en azından

HkN
03-06-2012, 15:19
Askerdeyken Land kullandım. (yalnız ambulanstı)

Kademedi landçı bir depo ile 350-400 Km gidersin diyordu.

Tam dolu depoyla 450 Km gidiyordum ışık yanana kadar.. Ama ekonomik kullanırdım acil vakalar hariç.

(depo sanırım 65 Litre)

most_evil
04-06-2012, 22:15
bence almadan önce ikisininde mtv leri ne kadar onuda göz önünde bulundurun,hacimlerinden dolayı 1000tl.gibi rakamlarla karşılaşabilirsiniz ben niva kullanıyorum 92 model mtv si 47 tl:).ikisinde de parça sıkıntısı çekmezsin parça fiyatlarıda çok abartı değil.yakıt konusunda land ne yakar bilmiyorum ama arkadaşın cherokee 5.2 lpg de şehir içi karma kullanımda ve a/t tipi lastiklerle 0.50 - 0.60 kuruş civarı yakıyodu.son olarakta nacizane fikrim yarışlarda vs.de fazla yorulmuş bi araç almaktansa bütçene ve ihtiyacına göre kendin topla derim daha önce offroad yapmadıysan aracın full de olsa ilk heves sert parkura girip zorlarken illa bir iki yeri kırarsın hevesin kaçar.biraz uzun oldu ama umarım faydalı olur