PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mk2 golf 1.8 16v gti (kr motor) icin oneriler?

erdem325
30-05-2012, 22:45
hazir 750 kusur kisi online iken acayim su konuyu :)
***** bi tane mk2 golfumuz vardi 75 hp 1.6 karburatorlu olanlardan..
buna swap yapalim derken makul bir araba daha buldum ve onu da dun satin aldim :)
henuz bende gormedim arabami nasipse yarin gorecegim..
herneyse..

1.8 litre 16v gti..
fabrika verisi sanirim 139 hp..

bu motoru bilenler bana bu motor ile ilgili yapilabilecekler nedir biraz yardimci olurmu acaba?
hardcore biseyler degilde hem gunluk binilecek hemde biraz daha guclu bir makine icin neler yapabilirim bu motora?

ozellikle vag cilar bi el atin :)

simdiden tesekkurler..

coder
30-05-2012, 22:47
Turbo ile çok keyifli olacaktır şöyle 200 230 hp civarı.. Zaten MK2.

Safak
30-05-2012, 23:07
129HP... düşük derece camlar... jetronic...
Ciddi manada uğraşmak lazım... oem kullan bence... yoksa standalone beyin yada çift weber'e geç öyle bir düşünelim. Mevcut sistem benzin ve minimize beyin sistemi ile buralarda birşeyler yapmak pek kolay değil.

erdem325
30-05-2012, 23:11
129HP... düşük derece camlar... jetronic...
Ciddi manada uğraşmak lazım... oem kullan bence... yoksa standalone beyin yada çift weber'e geç öyle bir düşünelim. Mevcut sistem benzin ve minimize beyin sistemi ile buralarda birşeyler yapmak pek kolay değil.

arac su an sadece lpg ile calisir vaziyette..
benzin dagiticisi falan yok..
yani jetronik tastamam degil..
zaten jetronik ile de pek ugrasasim yok acikcasi..
parcasi dert ustasi dert falan..
efi ye geceyim diyorum..
ms falan yada alternatifi birsey..

aslinda bunu almak yerine digerine swap dusunuyorduk ama kardesimle beraber kullandigimiz icin bunuda bana alalim diye dusunduk..
cok makul bi fiyatada gelince duramadim acikcasi :)
orj koltuk isitma, elektrikli aynalar, elektrikli camlar vs vs..
dolu bi araba..
bunu yurutmem lazim :)

Safak
30-05-2012, 23:14
Diğer konuda bahsigeçenler bu araç içinde geçerli o zaman :D Keşke oradan devam etseydin.

Mevcut motor zamanı için çok iyi ama günümüz için çok inanmak lazım... ABF yada 1.8T swap yada senin asıl aklında olan vr6... hiç değilse GTİ tabanında çalışmak 75HP CL tabanında çalışmaktan daha kolay olur. Diğer konuyu baştan bir gözden geçir bence.

tdipower
30-05-2012, 23:16
sen yapana kadar ben passatı sattım bak şimdi ne yapıyorum :)

ukku
30-05-2012, 23:16
akraba evliliği olmuş kr'yi doğrultmaya çalışmaktansa, abf swap bence :D

Safak
30-05-2012, 23:19
KR ise 139HP bu arada PL 128... orada yanlış anlama olabilir, sorry

erdem325
30-05-2012, 23:20
Diğer konuda bahsigeçenler bu araç içinde geçerli o zaman :D Keşke oradan devam etseydin.

Mevcut motor zamanı için çok iyi ama günümüz için çok inanmak lazım... ABF yada 1.8T swap yada senin asıl aklında olan vr6... hiç değilse GTİ tabanında çalışmak 75HP CL tabanında çalışmaktan daha kolay olur. Diğer konuyu baştan bir gözden geçir bence.

diger konunun basligi swap falan olunca birde epey ilerlemis olunca yeni konu acayim dedim ama ordan da devam edilebilir sorun yok..

ben bu arabayi valla ne yalan soyleyeyim abf kadar onu acik, sadece mpi degil diye dusunerek aldim..
tuh yau biraz heves kirilmasi oldu su an.. :(

Emir_b16a
30-05-2012, 23:21
1.8 t düşünsen çok daha mantıklı olur gibi agu oluyodu hatırladığım kdrıyla :)

erdem325
30-05-2012, 23:23
sen yapana kadar ben passatı sattım bak şimdi ne yapıyorum :)

bimiyorum avatarda bi mk1 goruyorum sanki :)

akraba evliliği olmuş kr'yi doğrultmaya çalışmaktansa, abf swap bence :D

valla dunya basima yikildi su an :(

KR ise 139HP bu arada PL 128... orada yanlış anlama olabilir, sorry

evet bende 139 diye biliyorum da ne bilim off..

ukku
30-05-2012, 23:27
Türkiye'deki imkanlarla, günlük kullanım olarak düşünülürse ABF 165-170 civarına rahatça ulaşıyor.
Denedik, ulaştı :D
İnanamadık, bi tane daha denedik, o da ulaştı :D
Daha fazlası için kapak açmak lazım.. Çalışan düzeni bozmaya gerek duymadık..
KR ve PLA için, eksantrik olmadan o güçler çıkmıyor.. Zaten biraz araştırma ile yurtdışında bu araçlara ABF eksantriği takıldığını bulabilirsiniz.
Eksantrikten sonra ayar kısmı da sıkıntı olacak, nitekim beyinler farklı.. O beyni kim nasıl tune edebilir, ne kadar verimli olur inanın fikrim yok..
MS vs.. Yazarken listede güzel gözüküyor ama, montaj ve sağlıklı çalışma süresi ne kadar uzun olur muamma... Ben o kadar uğraşacağıma, hazıra konar, 150 hp den başlardım :)

erdem325
30-05-2012, 23:31
Türkiye'deki imkanlarla, günlük kullanım olarak düşünülürse ABF 165-170 civarına rahatça ulaşıyor.
Denedik, ulaştı :D
İnanamadık, bi tane daha denedik, o da ulaştı :D
Daha fazlası için kapak açmak lazım.. Çalışan düzeni bozmaya gerek duymadık..
KR ve PLA için, eksantrik olmadan o güçler çıkmıyor.. Zaten biraz araştırma ile yurtdışında bu araçlara ABF eksantriği takıldığını bulabilirsiniz.
Eksantrikten sonra ayar kısmı da sıkıntı olacak, nitekim beyinler farklı.. O beyni kim nasıl tune edebilir, ne kadar verimli olur inanın fikrim yok..
MS vs.. Yazarken listede güzel gözüküyor ama, montaj ve sağlıklı çalışma süresi ne kadar uzun olur muamma... Ben o kadar uğraşacağıma, hazıra konar, 150 hp den başlardım :)

yau valla konuyu acarken sirita sirita aciyordum su an sigara yaktim dertli dertli ekrana bakiyorum :)

yanlis arabayi aldik anlasilan..
sinirlerim bozuldu ya..

Safak
30-05-2012, 23:32
131 motorundan HGT motoru yapmak ne kadar kolaysa KR dende ABF yapmak o kadar kolay...
KR ye ABF nin sistem elbette oturur, istersen civic si ın sistemi de oturtursun... istersen şahinin emmeyide takar tepesinde kabüratör dikersin ama imkan meselesi.

Vakit ve nakit çok önemli... ABF, atmosferik 4 silindirlerde VW'nin sunduğu en iyi alternatiftir. Zaten sonrasıda hiç olmadı sportif motorları hep Turbo yaptı VAG... 2 aracı satın bi Golf3 GTi yada Cupra2 alın kafanız rahat olsun bence. Yoksa birini satıp diğerine yıksanız parayı gene birşeyler yarım kalır.

ukku
30-05-2012, 23:33
Hmm dur.. Madem elde araba var..
Bu arabalardan anlayan birileri illa vardır oralarda..
Arabayı önce bi benzinli ve sağlıklı hale çevirelim..
Sonra bi takım eksantrik buluruz sana..
Söndür sigarayı, portakal suyu koy.
Senden kıymetli mi? Bence değildir :D

tdipower
30-05-2012, 23:35
erdem bundan seneler önce bir KR motor mk2 vardı elimizde :) werner emme,kelebek, egzantrik, headers lsd şanzıman 180hp civarlarındaydı yapılırsa olur ama uğraşmaya değermi o senin bileceğin iş. senin yerinde olsam abf koyar egzantrik piston itb standalone yapar gazlarım

ukku
30-05-2012, 23:36
GTI 'ın fotosu var mı?

Safak
30-05-2012, 23:37
yau valla konuyu acarken sirita sirita aciyordum su an sigara yaktim dertli dertli ekrana bakiyorum :)

yanlis arabayi aldik anlasilan..
sinirlerim bozuldu ya..

İcraat hızlı yapılan birşeydir. Forumda bakarsanız bazı arakadaşlar konuyu açar 1 hafta sonu kolilerin fotoları düşmeye başlar... Proje biter aracın videolarını fotolarını izleriz.

Diğer konuda yazdık çizdik, ama sizde hiç hareket olmadı. Bu normal birşey çünkü her bünye kaldırmaz saunada kürkle oturmayı. Düşündüğünüz şey ucuz birşey değildi çünkü. Siz doğru olanı yaptınız elleşmediniz ama bu seferde 2. araçta tercih kafanızdakine göre kötü. K-jet i sökülmüş, tüplü mk2 GTi... kusura bakmayın samimi konuşmak gerekirse ben yanından geçmem.

erdem325
30-05-2012, 23:37
131 motorundan HGT motoru yapmak ne kadar kolaysa KR dende ABF yapmak o kadar kolay...
KR ye ABF nin sistem elbette oturur, istersen civic si ın sistemi de oturtursun... istersen şahinin emmeyide takar tepesinde kabüratör dikersin ama imkan meselesi.

Vakit ve nakit çok önemli... ABF, atmosferik 4 silindirlerde VW'nin sunduğu en iyi alternatiftir. Zaten sonrasıda hiç olmadı sportif motorları hep Turbo yaptı VAG... 2 aracı satın bi Golf3 GTi yada Cupra2 alın kafanız rahat olsun bence. Yoksa birini satıp diğerine yıksanız parayı gene birşeyler yarım kalır.

kardesim bu fikre hic sicak bakmayacaktir muhtemelen..
baya ugrastik onun arabasina cunki, evladi gibi seviyor..

Hmm dur.. Madem elde araba var..
Bu arabalardan anlayan birileri illa vardır oralarda..
Arabayı önce bi benzinli ve sağlıklı hale çevirelim..
Sonra bi takım eksantrik buluruz sana..
Söndür sigarayı, portakal suyu koy.
Senden kıymetli mi? Bence değildir :D

mpi yaptik diyelim, eksantrik de koyduk, ne verir bu araba?

valla cok kotu oldum ya oyle boyle degil..
satsammi ne yapsam :(

ukku
30-05-2012, 23:39
Bana kalsa da ikisini de satıp tek bir araba (mümkünse abf) bir araç almak en mantıklısı.
Arkadaş da yazmış olacağı, tecrübe konuşmuş :)

erdem325
30-05-2012, 23:42
erdem bundan seneler önce bir KR motor mk2 vardı elimizde :) werner emme,kelebek, egzantrik, headers lsd şanzıman 180hp civarlarındaydı yapılırsa olur ama uğraşmaya değermi o senin bileceğin iş. senin yerinde olsam abf koyar egzantrik piston itb standalone yapar gazlarım

tahmini rakam ne olur serdar?

GTI 'ın fotosu var mı?

yok araba cekicide istanbuldan geliyor..
yarin yada birsonraki gun resim koyabilirim..

İcraat hızlı yapılan birşeydir. Forumda bakarsanız bazı arakadaşlar konuyu açar 1 hafta sonu kolilerin fotoları düşmeye başlar... Proje biter aracın videolarını fotolarını izleriz.

Diğer konuda yazdık çizdik, ama sizde hiç hareket olmadı. Bu normal birşey çünkü her bünye kaldırmaz saunada kürkle oturmayı. Düşündüğünüz şey ucuz birşey değildi çünkü. Siz doğru olanı yaptınız elleşmediniz ama bu seferde 2. araçta tercih kafanızdakine göre kötü. K-jet i sökülmüş, tüplü mk2 GTi... kusura bakmayın samimi konuşmak gerekirse ben yanından geçmem.

evet bizim hep tek atimlik kursunumuz oluyor acikcasi..
imkanlar kisitli..
bunuda isin acikcasi babami falan binbir nazla ikna ettim de aldim..
samimi konusun tabiiki, gereksiz moral gereksiz gaz yerine samimi olmak daha dogru..
insanin her ne kadar cani yansada..

Safak
30-05-2012, 23:44
kardesim bu fikre hic sicak bakmayacaktir muhtemelen..
baya ugrastik onun arabasina cunki, evladi gibi seviyor..

mpi yaptik diyelim, eksantrik de koyduk, ne verir bu araba?

valla cok kotu oldum ya oyle boyle degil..
satsammi ne yapsam :(

Bütçeniz nedir sizin? ayırabileceğiniz nedir? Şu kadar harcayabilirim dediğiniz bir rakam var mıdır?

erdem325
30-05-2012, 23:47
Bütçeniz nedir sizin? ayırabileceğiniz nedir? Şu kadar harcayabilirim dediğiniz bir rakam var mıdır?

suan 2 bin civari cikarabilirim net..
ustunu zamana yayarak yavas yavas yapabilirim ancak..

Safak
30-05-2012, 23:52
suan 2 bin civari cikarabilirim net..
ustunu zamana yayarak yavas yavas yapabilirim ancak..

Boşver hiç elleme... eksiklerini gider beğenmediğin yerleri çalıştığı kadar gez dolaş. Kısmeti çıkarsa verirsin, bakarız sana uygun bişiler buluruz.

MeTHea35
30-05-2012, 23:52
ilk önce stock normal çalışır vaziyete soktuktan sonra proje aşamasına başlarsınız.Ama tr'de tüp takılmayan K-jet sistemi düzgün çalışan araç sayısıda çook çok az durumda.sadece piyasada olan bilinçsizce LPG atılmış bir gti sahibi olmuşssunuz adam etmek sizin zaman ve paranıza göre şekillenecektir.şimdiden kolay gelsin diyorum ;) Olursa Çift weber ile ilerleyin diyorum öncesinde yapan,örnek olucak araçlarda mevcut hemde ;)

erdem325
30-05-2012, 23:56
Boşver hiç elleme... eksiklerini gider beğenmediğin yerleri çalıştığı kadar gez dolaş. Kısmeti çıkarsa verirsin, bakarız sana uygun bişiler buluruz.

peki ne diyeyim..
baslamadan biten bi maceramiz oldu..

ilk önce stock normal çalışır vaziyete soktuktan sonra proje aşamasına başlarsınız.Ama tr'de tüp takılmayan K-jet sistemi düzgün çalışan araç sayısıda çook çok az durumda.sadece piyasada olan bilinçsizce LPG atılmış bir gti sahibi olmuşssunuz adam etmek sizin zaman ve paranıza göre şekillenecektir.şimdiden kolay gelsin diyorum ;) Olursa Çift weber ile ilerleyin diyorum öncesinde yapan,örnek olucak araçlarda mevcut hemde ;)

weber de anasinin nikahi yani o da oyle ucuz bisey degildi..
ms parasi nerdeyse..

Safak
30-05-2012, 23:58
Erdem, günlük kullandığın bir aracın var mı?

MeTHea35
31-05-2012, 00:04
dostum o zaman aracı görücüye çıkar yerini ABF alsın ne diyelim hayırlısı artık ..

erdem325
31-05-2012, 00:06
Erdem, günlük kullandığın bir aracın var mı?

benim gunluk araca ihtiyacim yok aslinda..
diger golfu kardesim gunluk kullaniyor ise gidip geliyor..
aile ankarada, ben ise kirikkalede ogrenciyim..
buraya araba getirmem ben, ikincisinin maksadi haftasonlari gazlamakti acikcasi..
yani ben sadece haftasonlari binebilirim araca..

gunluk de kullanilabilirden kastim kardesim isterse bunu isterse digerini kullansin ise gidip gelirken diye soyledim..

Safak
31-05-2012, 00:10
benim gunluk araca ihtiyacim yok aslinda..
diger golfu kardesim gunluk kullaniyor ise gidip geliyor..
aile ankarada, ben ise kirikkalede ogrenciyim..
buraya araba getirmem ben, ikincisinin maksadi haftasonlari gazlamakti acikcasi..
yani ben sadece haftasonlari binebilirim araca..

gunluk de kullanilabilirden kastim kardesim isterse bunu isterse digerini kullansin ise gidip gelirken diye soyledim..

gelsin araç, bir bak bakalım... ona göre düşünürüz birşeyler.

erdem325
31-05-2012, 00:12
peki o zaman arac gelince resim ekleyeyim konuya, hem bnde bi kullanmis olurum ona gore bi yol haritasi cizmeye calisayim tekrardan..

Safak
31-05-2012, 00:13
peki o zaman arac gelince resim ekleyeyim konuya, hem bnde bi kullanmis olurum ona gore bi yol haritasi cizmeye calisayim tekrardan..

En güzeli olur...

erdem325
31-05-2012, 00:16
tamam o zaman..
tesekkur ederim tekrardan..
en azindan ruyadan uyanmis oldum sanirim ..

ukku
31-05-2012, 00:25
yaw sıkılma boşver..
satarsın 2sini de, aslan gibi bi golf3 buluruz, muadili bişi buluruz, dertsiz tasasız binersin, gazlarsın.. :)

erdem325
31-05-2012, 00:32
nasip diyeyim artik ne diyeyim..
kardesim arabasini satarmi satmazmi bilemem orasini..
insanin parasi az hayali cok olunca boyle oluyormus demekki..
neyse ya ne bilim bi garip oldum hala gelemedim kendime mal gibiyim..
neyse ya bilmiyorum bi gelsinde bakalim su yurumemeye yeminli arabamiz ona gore bakicam artik biseyler..
amaaan ya..

civelek
02-06-2012, 05:46
aynı araçdan aldım şuanda güzel yürüyo ama daha iyisini araştırayım dedim konuyu okudum sabah sabah canım sigara çekti :(
konuyu takipteyim