PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Focus ST vs Polo GTI @ Kayseri

CeM öZeR
03-06-2012, 16:49
Arkadaşlar bugün hava güzeldi. Bizde hem güzel yolumuzu hemde bu havayı birleştirince ortaya güzel bir deneme çıktı. Deneme tamamen arkadaşlarım ve Focus ST'ci arkadaşın deneme isteği üzerine yapılmıştır. Video çekiminden de bilgisi vardır. Aracında cut out ve yanlış bilmiyorsam çıtırdan bir yazılım var.Benim speclerim imzamda mevcut. 3 adet video paylaşıyorum. İyi seyirler... :icon_tup:

Deneme öncesi;
http://img696.imageshack.us/img696/2808/img0512l.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/696/img0512l.jpg/)

Erken basılan video felan zaten kendini belli eder. Takdir ve yorumlar ona göre olur :)

Jn0hW8Glm8M

dVdRQp0Jq_8

Omz6nX4FcGI

Focus ST vs Polo Gti - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Jn0hW8Glm8M)

Focus ST vs Polo GTI 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=dVdRQp0Jq_8)

Focus ST vs Polo GTI 3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Omz6nX4FcGI)

Aklında soru işareti kalacak arkadaşlar için paylaşıyorum. Aynı aracın headers filtre egsozlu ep3 Type R ile denemesi. İlk 2 denemeleri hatalı ama devamı fena değil..

http://www.youtube.com/watch?v=s8fDDXJwUlU

Enes-x
03-06-2012, 16:53
Focus hep erken basmış cem sonradan ayak uydurmuşsun ona :)

Hacim kurtaramamış ST yi Maşallah poloya , özlemiştik Kayserinin gündüz çekimlerini :)

RsErdi
03-06-2012, 16:56
maşallah ne güzel yürüyor polo

ahmet3425
03-06-2012, 17:10
bu focus st nin uretilis amacını hiç anlamadım acıkcası focusun sahibi kusuruma bakmasın özür dileyerek tamamen kendi fikrimi soyluyorum bana gore ziyanlık bir alet.

masallah poloya.

BARR
03-06-2012, 17:11
1.4T>2.5T

Polo hakkını vermiş maaşallah Cem.

CeM öZeR
03-06-2012, 17:26
Focus hep erken basmış cem sonradan ayak uydurmuşsun ona :)

Hacim kurtaramamış ST yi Maşallah poloya , özlemiştik Kayserinin gündüz çekimlerini :)

Özlettik videolarımızı kanka :) Sağol Allah razı olsun. ;)

maşallah ne güzel yürüyor polo

Sağol dostum Eyvallah daha daha iyileri senin olsun inşallah :)

bu focus st nin uretilis amacını hiç anlamadım acıkcası focusun sahibi kusuruma bakmasın özür dileyerek tamamen kendi fikrimi soyluyorum bana gore ziyanlık bir alet.

masallah poloya.

Sağolun daha iyileri sizin olsun inşallah :)

1.4T>2.5T

Polo hakkını vermiş maaşallah Cem.

Mazotçu reyiz CCC :ofk: ne yapalım yağ yakan gti'lar böyle gidiyor işte kardeşim :p :D

CorsaMer
03-06-2012, 17:28
maşallah poloya güzel ivmelenmiş:icon_tup:

M3CSL
03-06-2012, 17:29
objektif bi yorum yapiym:D
st tayyarla kafa kafaya gitmis, deniz seviyesi olsa 4 boy filan yiyicek focus,iyi yazilmli 270 filan vren focus oyle gitmez:D bana gore stock st gbi gidiyor belki az daha hizli olabilir cunku stocka stock tayyardan hizli st..

cem senin arabada cok iyi yaw filtre egsoz tayyara atliycan gerci deniz seviyesi nolur gene gecersin bnce:D200lerde anca gecer hrhalde..

M3CSL
03-06-2012, 17:30
yazda geldi bi test ederiz artik kacinda gelionus:D temmuz ilk haftasi ordaym..

CUB
03-06-2012, 17:37
Polo çok güzel yürümüş maşallah.
Fakat şöyle bir durum var Focus St ile ile Bs Clio rs i bir kaç kez denedik 2 vites 60 gibi basarsak clio ile birlikte yürüyor 4 ün sonlarına kadar. Fakat St ile 3 te bastım Serkan ( BS Rs) ile 2 de bastı o zaman St alıp başını gidiyor kısacası Clio Rs ile devirleri hiç uyuşmuyor. Benzeri bir durum olmuş olmasın yanlış anlamayın iki aracada sözüm yok ama Focus St yi uzun süre kullandım sanki biraz viteslerden kaynaklanan bir durum var gibi.
Ama vitesleri devirleri uydurarak bastıysanız bişey diyemem zaten.
Bide şunu ekliyim ne olursa olsun Sami nin St de sağlam yürüyen bi Focus St ve kısacası Polo ya cidden maşallah çok güzel yürümüş.

Patisever
03-06-2012, 17:45
bu pololar cok ciddi yürüyorlar ep3 lerin rakibi olabilecek performansları war

TayfunS
03-06-2012, 18:22
Bu polo gti lar çok fena :)

CeM öZeR
03-06-2012, 18:24
Arkadaşlar yorumlar için sağolun. :)

yazda geldi bi test ederiz artik kacinda gelionus:D temmuz ilk haftasi ordaym..

Serkan abi Bu sene Temmuz değil Eylül ayında Ayvalık'a gitmeyi düşünüyorum. Ama arabayı götürmeyebilirim. Az değil sırf Kayseri'den Ayvalık Sarımsaklı 1.000 km :( Geçen yaz 4 ay ordaydım gidiş-dönüş-geziş 9.000 km yapmışım. Araba 13 ayı doldurdu 19.000 km ye geldi. :)

Focus4171
03-06-2012, 18:43
Bu VW işi biliyor :) Şu Ford ve Opel ne kadar hacimde yapsa, ne kadar beygirde koysa kağıt üzerinde kalıyor anlamıyorum. Ya da bana mı öyle geliyor? Yıllardır takip ederim bu durum genelde hep böyle. Tebrikler VAG :D

997TT
03-06-2012, 19:14
Guzel denemeler olmus,tebrikler...
İki aracda 1100 metrede basmis yani atmosfer basincida,oksijen azligida her motoru etkiler. Yani honda yi az,fordu cok etkilemez yada tam tersi...
Focus st,yazilim olsa bile sureleri belli. 100-200 14,5-15,5 sec arasi yuruyor duzgun yazilimli bir polo gti(%-1,5 egimde). Yazilimli Focus en iyi 16-17 arasi cikartabilir ayni sartlarda...

CeM öZeR
03-06-2012, 19:20
İki aracda 1100 metrede basmis yani atmosfer basincida,oksijen azligida her motoru etkiler. Yani honda yi az,fordu cok etkilemez yada tam tersi...
Focus st,yazilim olsa bile sureleri belli. 100-200 14,5-15,5 sec arasi yuruyor duzgun yazilimli bir polo gti(%-1,5 egimde). Yazilimli Focus en iyi 16-17 arasi cikartabilir ayni sartlarda...

Murat abi yeterince açıklayıcı yazmışsın.Zaten paylaştığım videolarda yeterince açıklayıcı. :) Yılda'ya çok söylüyorum,sana da daha önce söylediğim gibi. Allah razı olsun. Bu yazılımı yazan Oliver'di yanlış hatırlamıyorsam.Herşey mükemmel.. Allah ondan da razı olsun.. :D :icon_tup:

SONE-R
03-06-2012, 19:22
focus sanki chipli dizel focus gibi yürümüş.. :D :D

golfcu0101
03-06-2012, 19:39
en üzel bu kayserinin gündüz çekimleri herşey açık ve net :)maşallah bu arada

Semii
03-06-2012, 19:50
Kanka masallah aracina cok ii oldu bence kafandakilerle biraz daha hizlanacak
Typer veya bi s2000 denk gelsede denesen cok keyifli olcagi kesin

efe_
03-06-2012, 19:53
focus sanki chipli dizel focus gibi yürümüş.. :D :D

2.5 litre hacim bunun içinmi diyor insan ister istemez :D
TSI VE DSG yüzyılın icadı olduğunu 1 kere daha ispatlamış video'da....

CeM öZeR
03-06-2012, 20:32
2.5 litre hacim bunun içinmi diyor insan ister istemez :D
TSI VE DSG yüzyılın icadı olduğunu 1 kere daha ispatlamış video'da....

Sağolun :) Manuel çok kaybettiriyor. Arkadaş vites atamıyor değil. Aracıyla 3. senesi. Gerçekten insanlık ötesi vites atıyor. Ben arkadaş vites atamıyor herhalde dediysem de arkadaşların daha önce deneyip hiç birinin araç sahibi kadar aracı iyi yürütemediklerini öğrendim. :) Yüz ifademden rahatlığım belli sanırım. Dsg sağolsun beni hiç yormuyor. Bu arada videolar için Yasin Değirmenciye teşekkür ederim. ;)

kelalper
03-06-2012, 21:03
ford uzerindeki motor volvonun motoru. normalde devirlenmeye karsi fazla nazli olan br motor. cok canli degil ama duzgun bir yazilimla leon cupralar gibi yuksek gucleri kaldirabilen bir motor. yazilimini kim yapti bilemiyorum ama duzgun bir yazilimla 280 hpleri gorebilir. benim megane kadar rahat gider. ben pololarla denemiyorum artik size oyle soyliim.

CeM öZeR
03-06-2012, 21:12
ford uzerindeki motor volvonun motoru. normalde devirlenmeye karsi fazla nazli olan br motor. cok canli degil ama duzgun bir yazilimla leon cupralar gibi yuksek gucleri kaldirabilen bir motor. yazilimini kim yapti bilemiyorum ama duzgun bir yazilimla 280 hpleri gorebilir. benim megane kadar rahat gider. ben pololarla denemiyorum artik size oyle soyliim.

Araç plakadan anlaşılacağı gibi Almanya'dan yazları gelen gurbetçi bir arkadaşın aracı. Yazılım ise Almanya'dan bir yazılım. Marka vesaire bilmiyorum ama bu specdeki type r la yürüğüne göre fena değildir. Sonuç bu şekilde oldu. Burada olsaydı megane rs denemek isterdim. :)

kelalper
03-06-2012, 21:21
ya rakiminiz 1000 ve fhe tayyar ile ayni yuruyor o rakimda ve sence iyi mi gidiyor. ben stage 2 + metanollu polo ile bir kere denedim bir daha gerek kalmadi 180 e kadar yanimdaydi 180 den sonra boyu ben sayamadim.

CeM öZeR
03-06-2012, 21:28
ya rakiminiz 1000 ve fhe tayyar ile ayni yuruyor o rakimda ve sence iyi mi gidiyor. ben stage 2 + metanollu polo ile bir kere denedim bir daha gerek kalmadi 180 e kadar yanimdaydi 180 den sonra boyu ben sayamadim.

1000 metre rakım diyorsun Alper abi de. Aynı videodaki type r stock ibiza cuprayı bu rakımda 3-4 boy geçiyordu. Bu kadar hızlanmışsam bunu da tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum. Polo var polo var. Kimi polo şişip kalır yazılıma bağlı olarak kimiside 50-100-150 farketmez kesilmeden 260 a kadar indirir. :)

yasin_38
03-06-2012, 21:39
maşallah cem bugun doyamadım gerçekten aracına bu arda bujileri taktım ortada iptal :D ama sende bi üst viteste beyin saçmalıyo diye kerkme vardıya devirsiz basınca onu yapmaya başladı :D ama sanki baya bi canlandı deneyemedik farkı bilmiyorum

Alper_
03-06-2012, 21:39
temiz 2 direk olmuş maşallah iki araca da..

kelalper
03-06-2012, 21:40
bahsettigimiz polo fazilin polosu. su anda da daha hizli polo ya da cupra yoktur heralde. 2 litre turbo beslemeli ile 1.4 schar turbo beslemeli arabayi kiyaslamayalim istersen. araban guzel gidiyor olabilir emegine saglik ama baz aldigin st duzgun bir st degil.

CeM öZeR
03-06-2012, 21:45
maşallah cem bugun doyamadım gerçekten aracına bu arda bujileri taktım ortada iptal :D ama sende bi üst viteste beyin saçmalıyo diye kerkme vardıya devirsiz basınca onu yapmaya başladı :D ama sanki baya bi canlandı deneyemedik farkı bilmiyorum

Abi öylesine bir dene diye vermiştim bujileri. Eğer sağlıklı olmadıysa değiştiririz zaten. ;) Bilmeyen arkadaşlar için söyleyim 18.000 km kullandığım polo gti'ın üzerinde gelen platinium bujileri 140 tsi jetta üzerinde denedik.

CeM öZeR
03-06-2012, 21:48
bahsettigimiz polo fazilin polosu. su anda da daha hizli polo ya da cupra yoktur heralde. 2 litre turbo beslemeli ile 1.4 schar turbo beslemeli arabayi kiyaslamayalim istersen. araban guzel gidiyor olabilir emegine saglik ama baz aldigin st duzgun bir st degil.

Fazılın arabası ne zaman sağlıklı yürüdü ki :) Şu an benim arabamda Safanın ibiza cuprası da ciddi şekilde daha hızlı Fazılın arabasından. Safanın arabasının İstanbuldaki halini felan hiç saymıyorum yani 5 boy daha hızlı şu an. Bende bir o kadar hızlıyım. Aynı St'den Ankarada'da var yazılımlı bilmemneli. Videolar gayet açık Alper abi.St'yi yakından bilen herkes net yorum yapmış..

Arasts61
03-06-2012, 21:57

Yuksek rakımdan Turbo araclar da atmosferikler le ayni oranda mi etkilenir demek istiyorsunuz?
Rakim ne olursa olsun Sonucta turbo istenen basinci her durumda saglamiyor mu:beuj:

Vlkn
03-06-2012, 21:59
Maşallah Polo'ya ST hayal kırıklıgı yarattı bende.

kelalper
03-06-2012, 22:02
Fazılın arabası ne zaman sağlıklı yürüdü ki :) Şu an benim arabamda Safanın ibiza cuprası da ciddi şekilde daha hızlı Fazılın arabasından. Safanın arabasının İstanbuldaki halini felan hiç saymıyorum yani 5 boy daha hızlı şu an. Bende bir o kadar hızlıyım. Aynı St'den Ankarada'da var yazılımlı bilmemneli. Videolar gayet açık Alper abi.St'yi yakından bilen herkes net yorum yapmış..

Fazilin arabasi ilk yapildiginda gayet saglikli yuruyordu sanziman guncellemesine kadar o zaman sizin burada gecildiginiz ozgurun polosundan hizliydi diye biliyorum. Senin mantigina gore o zaman su anda sizin pololar kprolu tayyarlarla kafa kafaya yurur ya da gecer. Ama daha boyle bisey mumkun olamadi.

997TT
03-06-2012, 22:05
Alper,bu ST leri cok buyutme,***** Volvo nun kazuleti var uzerunde :(
ayrica 1400+ kilo civarinda olmali ve yazilim olsa bile,polonun 0,1 sec den asagi degistiren sanzimani,230hp ye yakin gucu ve agirlik aabantajiyla yukarilarda uzmesi dogal.
Zaten stok 150km ve 0-200 km hizlanmaya bakarsak poloyu ortalara kadar gecen St,200 lerde yakalaniyor!zaten videoda hizlandikca ara aciliyor. St yuksek hiz mukavemeti iyi olan bir otomobil degil poloya gore,anlasilan bu...
Kisaca iki aracada bu videoyu izlettirdikleri icin tesekkurler ve Polo ya tebrikler ;)
Buarada aracdaki yazilimin 1-2 boy daha hizli olmamasi iyi yada kotu oldugu anlamina gelmez.cunku aracin sagligi yada sorunsuzlugu geri plana itilebiliyor.
Ford Focus ST vs VW Polo GTI 1.4 TSI - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/comparisons/ford_focus_st_facelift-vs-vw_polo_gti_14_tsi.html)

yasin_38
03-06-2012, 22:05
yok şimdilik bi sıkıntı yok ama deneyince belli olur artık :D

CeM öZeR
03-06-2012, 22:08
Fazilin arabasi ilk yapildiginda gayet saglikli yuruyordu sanziman guncellemesine kadar o zaman sizin burada gecildiginiz ozgurun polosundan hizliydi diye biliyorum. Senin mantigina gore o zaman su anda sizin pololar kprolu tayyarlarla kafa kafaya yurur ya da gecer. Ama daha boyle bisey mumkun olamadi.

Alper abi o denemede Safanın arabasında methanol ve filtre kiti yoktu. Methanol takılıp da Kayseriye Geldiğinde denedim Safayla kafa burun gittik. Safa itg filtreyi taktı 4 boy öne atladı. Bende buji ve filtre kitiyle oynadım tekrar yakaladım. İstanbulda ki gibi değil durumlar onu diyorum en az 5 boy hızlı Sarı cupra İstanbul'a göre bende aynı şekilde :) Sen öyle diyorsan öyledir abi ne diyim.

alihan_27
03-06-2012, 22:09
Focus st bence şanzımanın azizliğine uğramış daha doğrusu dsg ye yenik düşmüş. dsg kısa aralıklarıyla yüksek hızlara daha fazla tork taşıyor gibi görünüyor. +pololar oynamalarla gerçekten iyi güçleniyorlar. Polo iyi yürümüş maşallah.

CeM öZeR
03-06-2012, 22:10
Alper,bu ST leri cok buyutme,***** Volvo nun kazuleti var uzerunde :(
ayrica 1400+ kilo civarinda olmali ve yazilim olsa bile,polonun 0,1 sec den asagi degistiren sanzimani,230hp ye yakin gucu ve agirlik aabantajiyla yukarilarda uzmesi dogal.
Zaten stok 150km ve 0-200 km hizlanmaya bakarsak poloyu ortalara kadar gecen St,200 lerde yakalaniyor!zaten videoda hizlandikca ara aciliyor. St yuksek hiz mukavemeti iyi olan bir otomobil degil poloya gore,anlasilan bu...
Kisaca iki aracada bu videoyu izlettirdikleri icin tesekkurler ve Polo ya tebrikler ;)
Buarada aracdaki yazilimin 1-2 boy daha hizli olmamasi iyi yada kotu oldugu anlamina gelmez.cunku aracin sagligi yada sorunsuzlugu geri plana itilebiliyor.
Ford Focus ST vs VW Polo GTI 1.4 TSI - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/comparisons/ford_focus_st_facelift-vs-vw_polo_gti_14_tsi.html)

Abi yanlış ST'yi seçmişsin :)

Ford Focus ST vs VW Polo GTI 1.4 TSI - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/comparisons/ford_focus_st-vs-vw_polo_gti_14_tsi.html)

E.Bozoglu
03-06-2012, 22:11
Masallah 2 araca'da güzel denemeler olmuş

qatrio
03-06-2012, 22:43
:D polo adeleti severek izliyorum :D

CeM öZeR
03-06-2012, 22:54
:D polo adeleti severek izliyorum :D

Altındaki nimetin kıymetini bil kardeşim. :D

efe_
03-06-2012, 22:54
Daha önce forumda bu ST'nin videosunu izlemiştim sanki yine geçiliyordu :D ama hangi arabaylaydı bilemiyorum typer olabilir ?

CeM öZeR
03-06-2012, 22:56
Daha önce forumda bu ST'nin videosunu izlemiştim sanki yine geçiliyordu :D ama hangi arabaylaydı bilemiyorum typer olabilir ?

Bu ST değildi kardeşim o. Ankarada yazılımlı egsozlu ST var oydu. Chiefkadir Kadir abi de onun hakkını vermişti. (white Rs) :)

douu
03-06-2012, 23:01
cekimler kaliteli denemeler keyifli. maşallah poloya.

st adanada dynoya cıkan st mi ?

CeM öZeR
03-06-2012, 23:10

Valla bilmiyorum Alman M ST 1961 yanlış hatırlamıyorsam plakası. :) Çıkmış olabilir biraz hevesli bir arkadaş.

CUB
03-06-2012, 23:11
Bu ST değildi kardeşim o. Ankarada yazılımlı egsozlu ST var oydu. Chiefkadir Kadir abi de onun hakkını vermişti. (white Rs) :)
Biz denemiştik evet White Rs ile araçta yazılım ve egzoz vardı white rs epeyi bir açıyordu bizi.
Fakat tekrar altını cizerek söyliyim Bs Rs ile denememizde 2.vites 60 ile basınca birlikte yürüyorlar fakat St nin devri bitmiş oluyor 2 viteste bi hamle yapıp bitiyor araba. Rs 2 de St 3 te 60 km de basınca St alıp başını gidiyor. Sizde de benzeri bir durum söz konusu gibi.
Birde Sami ile konuştum şu anda yazılım vs. hiç bişey yok aracımda diyor :beuj:

M3CSL
03-06-2012, 23:12
Arkadaşlar yorumlar için sağolun. :)

Serkan abi Bu sene Temmuz değil Eylül ayında Ayvalık'a gitmeyi düşünüyorum. Ama arabayı götürmeyebilirim. Az değil sırf Kayseri'den Ayvalık Sarımsaklı 1.000 km :( Geçen yaz 4 ay ordaydım gidiş-dönüş-geziş 9.000 km yapmışım. Araba 13 ayı doldurdu 19.000 km ye geldi. :)

oYSA Eger kac vermisti bilginiz varmi

CeM öZeR
03-06-2012, 23:15
Biz denemiştik evet White Rs ile araçta yazılım ve egzoz vardı white rs epeyi bir açıyordu bizi.
Fakat tekrar altını cizerek söyliyim Bs Rs ile denememizde 2.vites 60 ile basınca birlikte yürüyorlar fakat St nin devri bitmiş oluyor 2 viteste bi hamle yapıp bitiyor araba. Rs 2 de St 3 te 60 km de basınca St alıp başını gidiyor. Sizde de benzeri bir durum söz konusu gibi.
Birde Sami ile konuştum şu anda yazılım vs. hiç bişey yok aracımda diyor :beuj:

Sami kim onu bilemedim :) Araç sahibi Mesut diye birisi yanlış bilmiyorsam. Plaka da yabancı plaka yani aynı araba olma ihtimali bile yok sanırım çünkü daha yeni geldi Almanyadan. Ankaradakiyle bu ST karıştı sanırım birbirine :) Ayrıca yazılım olduğu bariz belliydi turbonun devreye girmediği alt devirde dip gaz yaptığında egsoztan hava-yakıtı ayarlayamadığından kaynaklı olduğu belli olan patlatıp çatlatma sesi geldi. Biz hep arkadaşın istediği hızlarda denedik. 1. vites 30,2. vites 45. Hadda koymadığım 3. vites 60 km hızlanması da var ama sağolsun 1. kornada basıp arkadan sündürerek geldiği için koyma gereği duymadım. Yine geçip gidiyorum ama 120 de felan anca yakalamıştım o bastığımızda da :)

63owen63
03-06-2012, 23:19
Kanka maşallah , şakalamışsın :)

Polo , focus'a eSTi olmuş :)

CUB
03-06-2012, 23:19
Sami kim onu bilemedim :) Araç sahibi Mesut diye birisi yanlış bilmiyorsam. Plaka da yabancı plaka yani aynı araba olma ihtimali bile yok sanırım çünkü daha yeni geldi Almanyadan. Ankaradakiyle bu ST karıştı sanırım birbirine :)

Adamım Ankara da ki St bizim St idi zaten , Sami de senin videodaki araç sahibi evet Almanya dan geldi tanıyorum karışan bişey yok ;)

CeM öZeR
03-06-2012, 23:22
Adamım Ankara da ki St bizim St idi zaten , Sami de senin videodaki araç sahibi evet Almanya dan geldi tanıyorum karışan bişey yok ;)

Valla arkadaş telefon açıyor yazılım var diyor. Denemeyi yapıyoruz sonuç böyle oluyor yazılım yok yazılımı yaptırsam geçerdim giderdim felan diyor. Çağıran da arabası yazılımlı diyen de kendi arkadaşları yani. Geçen sene yazılım vardı ama bu sene canım sıkıldı sildirdim felan diyor. Ben alt devirde duyduğum sesi bilirim. :) Canı sıkılınca yazılım sildirdim diyene de pek inanmam :)

-Günalp-
03-06-2012, 23:24
St de bow var sanırım.. Ondan kaynaklı basınç kaybı olabilir mı? St nin Üstlerde daha iyi gitmesi gerekirken iyice kösülmüş.. Polo gercekten güzel yürümüş. Maşallah.

douu
03-06-2012, 23:24
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/260147_197092683674804_5539923_n.jpg

böyle bir fotosu var ama sonucu eklenmemiş :) ben de hatırlamıyorum :)

BARR
03-06-2012, 23:25
Geçilince arabalar birden stok yada problemli oluyor zaten.

CUB
03-06-2012, 23:26
Valla arkadaş telefon açıyor yazılım var diyor. Denemeyi yapıyoruz sonuç böyle oluyor yazılım yok yazılımı yaptırsam geçerdim giderdim felan diyor. Çağıran da arabası yazılımlı diyen de kendi arkadaşları yani. Geçen sene yazılım vardı ama bu sene canım sıkıldı sildirdim felan diyor. Ben alt devirde duyduğum sesi bilirim. :) Canı sıkılınca yazılım sildirdim diyene de pek inanmam :)

Yazılım var mı yok mu bilmiyorum sadece Sami nin bana dediği o. Ben sana yazılım yok geçtin diye demiyorum yanlış anlama sakın. Demek istediğim olay şu ; biz St ile denemelerimizde coğu araçla vites tutturamıyorduk o sebeble ilginç sonuçlar çıkabiliyordu , sizin denemelerinizde sağlıklı olsun viteslere dikkat edin diye dedim :icon_tup:

M3CSL
03-06-2012, 23:29
Cem yaz sonu gorusurz artik:)

st konusunda kelalpere katiliyorum devirlenmeye nazli olsada cipsli 270 280hpyi gorebilen makine, hele yuksek hizda isler tersine doner, 200den sonra iyi gitmeme olayi st icin hurafe tamamen,,
270hp 1400kg sanzda uzun filan deil, gitmemesi icin absurt nedenler lazim:)

Bruglione
03-06-2012, 23:31
Maşallah Poloya yazılımsız halindeki cupradaki denemenden beri izliyorum ve baya olumlu yönde gelişme var :)

Şuan geçen typer - vtec- rs-106gti gibi bir araç olsaydı eminim kimse nasıl geçti diye en ufak birşey yazmazdı.

Kim ne derse desin tsi tamam sorun cıkarıyor yağ konusunda eyw ona ama 1.4 hacimle ciddi işler başarıyor. Bunu artık zamanla kabullenilmesi gerek bu kadar karşısında durulmamalı bu araçların
Tekrardan maşallah :)

CeM öZeR
03-06-2012, 23:31
Yazılım var mı yok mu bilmiyorum sadece Sami nin bana dediği o. Ben sana yazılım yok geçtin diye demiyorum yanlış anlama sakın. Demek istediğim olay şu ; biz St ile denemelerimizde coğu araçla vites tutturamıyorduk o sebeble ilginç sonuçlar çıkabiliyordu , sizin denemelerinizde sağlıklı olsun viteslere dikkat edin diye dedim :icon_tup:

Ben her denemede hız-vites olarak ST sahibine uydum valla yanlış anlaşılacak bir durum yok :) Alt üst bana farketmiyordu. Öyle geçiyim gidiyim diye iddiamda yoktu abi. Denedik güzel güzel tokalaştık ayrıldık gittik. :icon_tup:

M3CSL
03-06-2012, 23:37
FhE LI TAYYAR DENEMENI HATIRLIOSUN cem dimi izmirde, anlatmistin:) simdi isler nasil tersine donmustur o sartlarda bile gecersin gibi gelio bana.:).(izmir)

CeM öZeR
04-06-2012, 10:37
FhE LI TAYYAR DENEMENI HATIRLIOSUN cem dimi izmirde, anlatmistin:) simdi isler nasil tersine donmustur o sartlarda bile gecersin gibi gelio bana.:).(izmir)

Valla abi taa yazın stockken deniz seviyesi fhe li ve ince contalı 35 AD type R (Ciğerlerin efendisi) o 2. vites 70 ben 3. vites 70 basınca ben 240 a geldiğimde 6 boy felan önümde oluyordu. Şimdi Type R'ım nerde :soru: :D

Almanci Tane-R
04-06-2012, 10:39
tebrikler cem. bu arada adam tatile gelmis bu kadar yormayin almanci kardesimi :)

CUB
04-06-2012, 10:50
Denedik güzel güzel tokalaştık ayrıldık gittik. :icon_tup:

Zaten olması gereken o dostça kardeşçe olsunki zevkli olsun yoksa sinir stresten öteye gitmez bu işler ;) Tekrardan 2 aracada kocaman bi nazarlık ;)

kelalper
04-06-2012, 11:01

Arkadaşları arabanın şu andaki halini bilmiyor olabilir. 280 hp civarındaki arabayı bu şekilde geçebileceğine inanıyorsan o zaman sen tayyar falan aranma denemek için yazılımlı egzostlu evolara stilara falan sık. Allaam ya.

Emre İlbi
04-06-2012, 11:20
St de bow var sanırım.. Ondan kaynaklı basınç kaybı olabilir mı? St nin Üstlerde daha iyi gitmesi gerekirken iyice kösülmüş.. Polo gercekten güzel yürümüş. Maşallah.

ST'de HKS Bov var,

Sami abiyi yıllardır tanırım, arabayı ilk aldığı sene yazılım ve K&N kutu içi filtre vardı,
270-280hp falan diye düşünüyordu, O bahsi geçen arkadaşlar sanırım o zamanı hatırlıyor(verilen linkteki Type R denemesinin yapıldığı yıl)
ertesi yıl, yani geçen sene geldiğinde, bu parçalara Cut out ve HKS bov eklenmişti,
benim kendi gözlemlediğim olay, araç filtre ve yazılımlı halinden daha yavaştı,

bu yıl arabayı satacak, onun için boşaltıyor aracı, yazılımı orjinale çevirmiş,
çıtır müzik sistemi vardı, onu sökmüş,
muhtemelen almanyaya dönünce cut out, BOV, viniller, farlar, stoplarda sökülecektir,
kısacası sonradan taktığı bütün parçaları sökecektir,

yanlış anlaşılmasın Polo yavaş vs demiyorum, polo çatır çatır yürüyor,
üzerindekilerin hakkını fazlasıyla veriyor,

benim anlatmak istediğim ST'nin bahsi geçen güçlerde olmadığı :icon_tup:

CeM öZeR
04-06-2012, 11:24
Arkadaşları arabanın şu andaki halini bilmiyor olabilir. 280 hp civarındaki arabayı bu şekilde geçebileceğine inanıyorsan o zaman sen tayyar falan aranma denemek için yazılımlı egzostlu evolara stilara falan sık. Allaam ya.

Sıkmadığımı kim söyledi :)

CeM öZeR
04-06-2012, 11:30
ST'de HKS Bov var,

Sami abiyi yıllardır tanırım, arabayı ilk aldığı sene yazılım ve K&N kutu içi filtre vardı,
270-280hp falan diye düşünüyordu, O bahsi geçen arkadaşlar sanırım o zamanı hatırlıyor(verilen linkteki Type R denemesinin yapıldığı yıl)
ertesi yıl, yani geçen sene geldiğinde, bu parçalara Cut out ve HKS bov eklenmişti,
benim kendi gözlemlediğim olay, araç filtre ve yazılımlı halinden daha yavaştı,

bu yıl arabayı satacak, onun için boşaltıyor aracı, yazılımı orjinale çevirmiş,
çıtır müzik sistemi vardı, onu sökmüş,
muhtemelen almanyaya dönünce cut out, BOV, viniller, farlar, stoplarda sökülecektir,
kısacası sonradan taktığı bütün parçaları sökecektir,

yanlış anlaşılmasın Polo yavaş vs demiyorum, polo çatır çatır yürüyor,
üzerindekilerin hakkını fazlasıyla veriyor,

benim anlatmak istediğim ST'nin bahsi geçen güçlerde olmadığı :icon_tup:
Emrecim güzel kardeşim yazdıklarında tutarsızlık var. Araç geçen sene Type R'la denedi. Videonun eklenme tarihinden de bakabilirsin. Yazdıklarından eminsen var-yok diye konuş. Bende yazılımlı st'yi böyle geçemeyeceğimi düşündüm. Ama Sami'nin kendi arkadaşları var var diyip duruyorlar. Aracı bu halinde stock polo gti'la denedik. Onu nasıl 2-3 boy geçiyor da bana gelince takılıyor ? :)

gurlekyasin
04-06-2012, 13:00
focus hem erken basmış hemde senden hep rüzgar almış hangi şeride geçsen arkanda :)
maşallah araçlara..

zafa38
04-06-2012, 13:33
Araclara Masallah tebriklerr.
Ya bu ST nin sahibi ile tanistirdilar bni Drift partisinde denemek.icin adam.direk bna dediki bu yaz yaris yok bitti artik arabayi bosaltiyorum falan ama.herkesle denemis:D

CeM öZeR
04-06-2012, 13:44
Araclara Masallah tebriklerr.
Ya bu ST nin sahibi ile tanistirdilar bni Drift partisinde denemek.icin adam.direk bna dediki bu yaz yaris yok bitti artik arabayi bosaltiyorum falan ama.herkesle denemis:D

Aynen öyle ağa :D Bir kaç araç ayarlayıp sende dene ağa boşuna mı yaptık bu kadar şeyleri. Geçen Serhat abinin Evoyla sıktık yanyana öylesine yolda denk geldi de. Bu araba 1.4'dü de mi diye soruyor. :D

Denk getirebilirsek denemeyi düşündüğümüz araçlar listesi;
-350Z (filtre,egsoz)
-321lik M3 ( filtre,egsoz)
-A4 2.0 TFSI 211 hp Quattro ( pschiptuning yazılım,filtre,turboback egsoz,methanol)

Kayahan
04-06-2012, 14:19
Polo Gti SamiSt'i bozmus :) Bende gelince geçicem SamiSt'i yi :)

kelalper
04-06-2012, 14:21
Sıkmadığımı kim söyledi :)

1400 kg 280 hp arabayı böyle geçerim hem de arada 90 kg fark varken senin araban versin versin 230 hp versin. Siz ne içiosunuz orada merak ettim neyin kafasındasınız. O içtiğinizden buraya da yollayın belli kafayı kıyak yapıo ben de içip lambolara sıkiim.

CeM öZeR
04-06-2012, 14:27
1400 kg 280 hp arabayı böyle geçerim hem de arada 90 kg fark varken senin araban versin versin 230 hp versin. Siz ne içiosunuz orada merak ettim neyin kafasındasınız. O içtiğinizden buraya da yollayın belli kafayı kıyak yapıo ben de içip lambolara sıkiim.

Alper abi. Her konuda atar gider yapmaktan zevk alıyorsun sanırım. Her Cumartesi akşamı rakı içiyorum. Klarnetcim var çalgılı çengili müzik dinleyip kafa buluyorum. Pazar günü de bu modda rolle çıkıyorum. Sonuçta böyle oluyor. Gelirsen senin içinde bir eğlence çalarız neticede abimizsin. Ben 280 hp felan demiyorum ST için. Araç sahibi kendi diyor. Araç geçilince de stocka dönüşüyor bir anda nedense. Focus ST'yi çok yakından biliyorsun herhalde. Ankaradaki ismini bilmediğim focus st'si olan dostumuz-abimiz de maşallah diyip geçmiş çok aşırı anormal bir yaklaşım sergilememiş. 3 senedir gelir gider Kayseriye Sami. Benim fazla samimiyetim yok. Denedik böyle oldu. Aracı ne derece sağlıklı tartışılır. Ama stock polo gti'ı 2-3 boy geçiyor. Ben denediğimde de sonuç böyle oldu. :) Aracımın 240 hp yi rahatlıkla verdiğini düşünüyorum.

SONE-R
04-06-2012, 14:34
Cem kayseri'de rakı içecek mekan var mı ya? :D

CeM öZeR
04-06-2012, 14:40
Cem kayseri'de rakı içecek mekan var mı ya? :D

Abi sen gel Gesi bağlarında ki bağda - bağ evimizde gerekli ortamı sağlarız. Hilton milton varda onlar çok resmiye kaçıyor. :)

kelalper
04-06-2012, 14:52
Alper abi. Her konuda atar gider yapmaktan zevk alıyorsun sanırım. Her Cumartesi akşamı rakı içiyorum. Klarnetcim var çalgılı çengili müzik dinleyip kafa buluyorum. Pazar günü de bu modda rolle çıkıyorum. Sonuçta böyle oluyor. Gelirsen senin içinde bir eğlence çalarız neticede abimizsin. Ben 280 hp felan demiyorum ST için. Araç sahibi kendi diyor. Araç geçilince de stocka dönüşüyor bir anda nedense. Focus ST'yi çok yakından biliyorsun herhalde. Ankaradaki ismini bilmediğim focus st'si olan dostumuz-abimiz de maşallah diyip geçmiş çok aşırı anormal bir yaklaşım sergilememiş. 3 senedir gelir gider Kayseriye Sami. Benim fazla samimiyetim yok. Denedik böyle oldu. Aracı ne derece sağlıklı tartışılır. Ama stock polo gti'ı 2-3 boy geçiyor. Ben denediğimde de sonuç böyle oldu. :) Aracımın 240 hp yi rahatlıkla verdiğini düşünüyorum.

Focus ST yi değil üzerindeki motorun neler verdiğini çok iyi biliyorum. 5 silindir 2.5 litre motor neler verebiliyor biliyorum. Üzerindeki yazılım 10 hp veriyorsa bir sakatlık vardır. BOV varsa blanking plate koymadıysa basınç kaçırıyordur çünkü üzerinde dump valve görevi gören recirculation valve var. Normal poloyu geçmesi gayet normal aralarında 45 hp var.

CeM öZeR
04-06-2012, 15:06
Şef konuya geldi gerekli yorumu sağlıklı şekilde yapacağını düşünüyorum.

chiefkadir
04-06-2012, 15:10
Evet Cem biz denemiştik ST ile sağolsun Can ayarlamıştı,
Denemeden önce tırstık açıkcası ama baya farklı olmuştu araçta yazılım vardı sadece..

Senin arabayada maşallah iyi koşmuş:icon_tup:

Emre İlbi
04-06-2012, 16:49
Emrecim güzel kardeşim yazdıklarında tutarsızlık var. Araç geçen sene Type R'la denedi. Videonun eklenme tarihinden de bakabilirsin. Yazdıklarından eminsen var-yok diye konuş. Bende yazılımlı st'yi böyle geçemeyeceğimi düşündüm. Ama Sami'nin kendi arkadaşları var var diyip duruyorlar. Aracı bu halinde stock polo gti'la denedik. Onu nasıl 2-3 boy geçiyor da bana gelince takılıyor ? :)

Cem ben denediği diğer poloyu bilmem, sadece kendi gözlemlerimi yazdım,
Type R denemesi 2010 yılında oldu, hatta senin için konuyuda buldum :icon_tup:
linki:

http://www.techturkey.com/forum/videolar/59903-ep3-typer-vs-focus-st.html

şunuda söylemek isterim elin oğlu konuşmayı çok sever, sen araç sahibinin dediğine bak :)

Harunde
04-06-2012, 17:19
her iki aracada maşallah...
polomuza kocaman maşallah....

M3CSL
04-06-2012, 17:25
Aynen öyle ağa :D Bir kaç araç ayarlayıp sende dene ağa boşuna mı yaptık bu kadar şeyleri. Geçen Serhat abinin Evoyla sıktık yanyana öylesine yolda denk geldi de. Bu araba 1.4'dü de mi diye soruyor. :D

Denk getirebilirsek denemeyi düşündüğümüz araçlar listesi;
-350Z (filtre,egsoz)
-321lik M3 ( filtre,egsoz)
-A4 2.0 TFSI 211 hp Quattro ( pschiptuning yazılım,filtre,turboback egsoz,methanol)

350z yı gecersn bence,
m3ede altta yakalarsan kafa uzatırsın ama devamında belli sonuç(sağlıklısı için)
a4 u de gecersn bnce:S
gusel arabalar varms orda:D

CeM öZeR
04-06-2012, 18:36
Cem ben denediği diğer poloyu bilmem, sadece kendi gözlemlerimi yazdım,
Type R denemesi 2010 yılında oldu, hatta senin için konuyuda buldum :icon_tup:
linki:

http://www.techturkey.com/forum/videolar/59903-ep3-typer-vs-focus-st.html

şunuda söylemek isterim elin oğlu konuşmayı çok sever, sen araç sahibinin dediğine bak :)

O zaman kendi görüşümü belirteyim bu arabada yazılım varsa yazılımı cacıkmış. Ben video tarihine bakmıştım. Type r stock ibiza cuprayi3-4 boy geçecek , focus yazılım varken type r la kafa kafaya yürüyecek. St de yazılım yokken stock polo Gti'ı 3 boy geçecek. Yok öyle bir dunya. Bu denklemde St Yazılımla 0 hp almış o zaman :)

kelalper
04-06-2012, 18:42
sen ne bekliosun polodan onu anlayamadım. Stock polonun stock tayyardan hızlı olacağını stock focus st den de hızlı olacağını falan mı sanıosun ben onu anlayamıyorum.

RCkid
04-06-2012, 18:55
Stofk polo stock tayyardan hizli gibi yanliz;)

Emre İlbi
04-06-2012, 18:56
O zaman kendi görüşümü belirteyim bu arabada yazılım varsa yazılımı cacıkmış. Ben video tarihine bakmıştım. Type r stock ibiza cuprayi3-4 boy geçecek , focus yazılım varken type r la kafa kafaya yürüyecek. St de yazılım yokken stock polo Gti'ı 3 boy geçecek. Yok öyle bir dunya. Bu denklemde St Yazılımla 0 hp almış o zaman :)

Cem yapma gözünü seveyim, işi bilen adamsın,
O araba ile bunu kıyaslıyosun, bununla onu kıyaslıyosun,
her aracın her günü aynı olmaz, senin düşüncen yanlış sonuçlar doğurur,

sana bir örnek veriyim,
biz bir akşam 3 arabayı denedik, A aracı B aracını geçti, B'de C'yi geçti,
C aracı A'dan fark yer diye beklerken, C aracı A aracını geçti,
bırak farklı zamanları, aynı gün ve şartlarda bile arada farklılıklar olabiliyor,

gene söylüyorum, araban çok iyi yürüyor, Emre arabamı kötülemek için yazıyor gibi algılama :)

Kekuti*
04-06-2012, 19:01
Anlamadigim nokta su, adam alman plakali ve almanya standartlarina gore yazilim atilmis bir arac dimi :) sacmalamis bariz araba.. Rakım birtek poloya yok heralde ;)

Gubre gibi benzin aldiysa bile 2 3 boy net farkettirecegini biliyoruz.. Demek istedigim su, Ford da sorun net bir sekilde belli. İstanbulda egsoz yazilimla evoyla dalga gecen adam gordum ben bu arabayla :) Polo supersonic gitmemis yani, ford sicmis bariz ;)

Darilmayin gucenmeyin kendi fikrim ;)

MCN21
04-06-2012, 19:03
koskova st ne hallere dusmus :D

CeM öZeR
04-06-2012, 20:11
sen ne bekliosun polodan onu anlayamadım. Stock polonun stock tayyardan hızlı olacağını stock focus st den de hızlı olacağını falan mı sanıosun ben onu anlayamıyorum.

Stock polo gti stock fn2 yle dalga gecer bu rakımda, ep3 ü de gecer gider. İlla böyle mı konuşalım anlamıyorum ki. Ford St nin sağlıklı yürüdüğünü veya Yazılımlı olduğunu iddia eden ben değilim. Bu halinde stock polo Gti'ı 3 boy geçiyor diyorum. Bu forumda derdimi anlatamıyorum sanırım . Bir kerede maşallah diyip güzelce yorum belirtseniz kafamı keserim. Neyse iyi forumlar.

bLackModeL
04-06-2012, 20:19
valla maşşallah gti aaa

kelalper
04-06-2012, 20:37
Stock polo gti stock fn2 yle dalga gecer bu rakımda, ep3 ü de gecer gider. İlla böyle mı konuşalım anlamıyorum ki. Ford St nin sağlıklı yürüdüğünü veya Yazılımlı olduğunu iddia eden ben değilim. Bu halinde stock polo Gti'ı 3 boy geçiyor diyorum. Bu forumda derdimi anlatamıyorum sanırım . Bir kerede maşallah diyip güzelce yorum belirtseniz kafamı keserim. Neyse iyi forumlar.

Okuduklarindan senin arabanin yurumedigine dair bir laf ettigimizi nereden nasil cikardin anlamiyorum. Sana sadece bu denemeyi kendi araban icin baz alma diyorum.

CeM öZeR
04-06-2012, 20:46
Cem yapma gözünü seveyim, işi bilen adamsın,
O araba ile bunu kıyaslıyosun, bununla onu kıyaslıyosun,
her aracın her günü aynı olmaz, senin düşüncen yanlış sonuçlar doğurur,

sana bir örnek veriyim,
biz bir akşam 3 arabayı denedik, A aracı B aracını geçti, B'de C'yi geçti,
C aracı A'dan fark yer diye beklerken, C aracı A aracını geçti,
bırak farklı zamanları, aynı gün ve şartlarda bile arada farklılıklar olabiliyor,

gene söylüyorum, araban çok iyi yürüyor, Emre arabamı kötülemek için yazıyor gibi algılama :)

O zaman Sami öyle biri ki;
Geçeceği adam denk geldi mi hadi deneyelim arabamda sadece yazılım var. Geçildiği arabaya da araba tamamen stock. Vteclerin denendiği gün orda olan herkes Allah için yazsın hadi. :) Ben pek bu durumu önemsemiyorum. Ama bence sen Samiyi iyi tanımıyorsun gibi geldi bana. Bunu bir değil iki değil. 50 kişiden duydum. Neyse problem değil. Samiye soruyorum denemeden sonra yazılım yok diyor. Yazılım olsaydı arabanda ne olurdu diyorum geçerdim giderdim diyor. Benim araba denedğin type R denese ne olurdu diyorum geçer giderdin diyor. Sami vtec altında basınca type R'la yürüyor. Ben hiç bir iş anlamadım Saminin modifiye anlayışından. Samiye modifiye hayatında başarılar dilerim.

CeM öZeR
04-06-2012, 20:49
Okuduklarindan senin arabanin yurumedigine dair bir laf ettigimizi nereden nasil cikardin anlamiyorum. Sana sadece bu denemeyi kendi araban icin baz alma diyorum.

Abi ben sana bişey demiyorum. Sen beni yanlış anlıyorsun. Ben st'nin araç sahibinin söylediklerine göre yürür şeklinin bu olduğunu söyledim. Bir önceki mesajımda herşey açık. Burada bir Kayseri rekabeti sözkonusu olmuş bazı arkadaşlar açısından.

iynn-RS
04-06-2012, 21:00
Polo gti stocksa 1000-1100 gibi rakimda stock fn2 ve ep3 ten hızlıdir
Deniz seviyesinde 200 den sonra tayyarlar yürür bence

CeM öZeR
04-06-2012, 21:01
Polo gti stocksa 1000-1100 gibi rakimda stock fn2 ve ep3 ten hızlıdir
Deniz seviyesinde 200 den sonra tayyarlar yürür bence

Aynen öyle. Usta yorum tebrik ederim.

kelalper
04-06-2012, 21:17
Agri daginin tepesinde denemiyorsunuz rakiminiz 1000 atmosferik arabada kaybiniz basinc olarak % 7 turbo arabada % 3-4civarinda. Yani %3 luk kayip tayyari polonun arkasina atmaz.

CeM öZeR
04-06-2012, 21:27

Aynı Ford Focus St ile deneyen type R'ın stock ibiza cupra ile denemesi de budur.St ile bastığı gibi vtec altıda değil vtec üstü basıyorlar. ;) St'de yazılım varsa bile cacık olduğunun göstergesidir bu..

Type R= Headers,filtre,egsoz
İbiza Cupra=Stock
Not= Aklı karışmasın kimsenin Type R'a vinly çekilmiş hali. Denklemi çözebilirsiniz umarım.. Bu arada Emre diyorsun ya araçlar farklı günlerde farklı yürürler. 2 direk farklı yürümezler kardeşim.

http://tr-tr.facebook.com/video/video.php?v=130353427020482

chiefkadir
04-06-2012, 21:30
Agri daginin tepesinde denemiyorsunuz rakiminiz 1000 atmosferik arabada kaybiniz basinc olarak % 7 turbo arabada % 3-4civarinda. Yani %3 luk kayip tayyari polonun arkasina atmaz.Hiç öyle olmuyo bro, ..Atmosferik araç bildiğin eşşeğe dönüyo,1.6 Focuslu veya 1.6 marea lı birini çokda etkilemez ama özellikle egzantrik vs yapılı arabalar daha çok etkileniyor..

yasin_38
04-06-2012, 22:13
yav cem niye yoruyonki bu kadar kendini :D bırak herkes videoyu izlesin herkes nasıl yorum yapıyosa yapsın nasıl olsa kimsenin düşüncesi değişmez zaten kimse senin aracın yürürüne bişe demiyo maşallah diyemzde herkes st nin daha iyi yürümesi gerektiğini yazmış sıkıntı etme :D sen gazlamana bak

M3CSL
04-06-2012, 22:29
o rakimda hakkatten stock ctryi gusel uzer polo//

ibiza denemesnden belli denklemden ilgnc sonuclar cikiyo en basta yazdigim gibi st stock yada cok az daha hizli gidio stocktn///
nette m3ler 280hplik astra opc ile yurur videolari var..cipsli stnin..

CeM öZeR
04-06-2012, 23:19
Tabi unutmadan polo gti'ın ibizadan a'dan z'ye stockta en az 1.5-2 boy, 3-4 denemeden sonra 3-4 boy daha hızlı olduğunu da unutmamak lazım. :) Bir kaç basmadan sonra bujileri ve yağlama sistemi daha zayıf olan ibiza geride kalıyor. Kısaca ST eğer ki canı sıkılıp sildirdiyse tekrar yükletsin aynı yazılımı. Yine fark yer yine yer. Yazılım gerçekten cacık demekki. :) 23-24 Haziranda aksilik çıkmaz ise Ankaradayım. Ordaki St sahibi abimizlede dener sonucun ne derece normal ne derece anormal olduğuna bakarız. :)

speed_blue
05-06-2012, 00:02
Tabi unutmadan polo gti'ın ibizadan a'dan z'ye stockta en az 1.5-2 boy, 3-4 denemeden sonra 3-4 boy daha hızlı olduğunu da unutmamak lazım. :) Bir kaç basmadan sonra bujileri ve yağlama sistemi daha zayıf olan ibiza geride kalıyor. Kısaca ST eğer ki canı sıkılıp sildirdiyse tekrar yükletsin aynı yazılımı. Yine fark yer yine yer. Yazılım gerçekten cacık demekki. :) 23-24 Haziranda aksilik çıkmaz ise Ankaradayım. Ordaki St sahibi abimizlede dener sonucun ne derece normal ne derece anormal olduğuna bakarız. :)

kardeşim allah esirgesin aracın çok iyi seni Gaziantep'e bekliom canım kankam biz gelemioz bari sen gel :)

zafa38
05-06-2012, 10:48
Aynı Ford Focus St ile deneyen type R'ın stock ibiza cupra ile denemesi de budur.St ile bastığı gibi vtec altıda değil vtec üstü basıyorlar. ;) St'de yazılım varsa bile cacık olduğunun göstergesidir bu..

Type R= Headers,filtre,egsoz
İbiza Cupra=Stock
Not= Aklı karışmasın kimsenin Type R'a vinly çekilmiş hali. Denklemi çözebilirsiniz umarım.. Bu arada Emre diyorsun ya araçlar farklı günlerde farklı yürürler. 2 direk farklı yürümezler kardeşim.

http://tr-tr.facebook.com/video/video.php?v=130353427020482

Ah şu Halimle bana bi Typer denk gelseeee Bomba Patlatırım :)
Bu arada M3 le denedim detayları telde konusuruz...
Kayseride İnanın deniyecek araba yok. Araba çok fakat insanlar geçilmekten çekiniyorlar ve denemiyorlar bizim derdimiz geçme geçilme değilken kendilerine bilendiriyorlar düşman ediyorlar sonra gözümüze perde iniyo...

CeM öZeR
05-06-2012, 17:01
Ah şu Halimle bana bi Typer denk gelseeee Bomba Patlatırım :)
Bu arada M3 le denedim detayları telde konusuruz...
Kayseride İnanın deniyecek araba yok. Araba çok fakat insanlar geçilmekten çekiniyorlar ve denemiyorlar bizim derdimiz geçme geçilme değilken kendilerine bilendiriyorlar düşman ediyorlar sonra gözümüze perde iniyo...

Ne yapalım ağa denemiyorlar m3'ler çok yürüyormuş o yüzden :) Arabalar lafta Kayserinin en iyi arabaları oluyor denemeye gelince arabalarının klasmanında değilmişiz bla bla... Arabanın bakım eksiği oluyor. Bişey oluyor. Bir haller oluyor. 1.4 tsi seviyorum seni be. :D

TaGo
05-06-2012, 17:11
e36 mr lerin en kötü 100-200km hızlanması 14 sn dir. Youtube da 100 lerce örneği vardır.

CeM öZeR
05-06-2012, 23:31
e36 mr lerin en kötü 100-200km hızlanması 14 sn dir. Youtube da 100 lerce örneği vardır.

Burda en iyisi bile 14 çıkarmıyor demekki Tarkan abi :)

CafCaf
08-06-2012, 18:00
polo umduğumdan cok cok iyi.