PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R53 MCS Titreme

Agent
05-06-2012, 10:06
Arkadaşlar yeni aldığım aracımı komple revize ettim,

Motor, Tum kulaklar vs..
Alt Takım
Yeni lastik / jant
Direksyon pompası
Aks komple elden gecırıldı vs.

araç şuan fabrikadan ilk çıktığı kondisyonuna ulaştı ancak cozemedıgımız bır durum varkı arac 2-3000dd arasında hızlanırken yada sabıt surat seyir ederken kafada bi titreme var. Direksyon ve pedaldan da hissediliyor. Araç daha önce bi şanzuman dağıtmış ancak suan vites geçişleri, kavrama vs.. en ufak bir sorun olmadığından açma gereği duymadık ama artık o noktaya gelıyorum sanırım.. Sızlerın yasadığı bildiği yada önerebileceği bişey varmı?

-Günalp-
05-06-2012, 10:10
Araçta headers varsa bağlantılarını kontrol et derim.. Vibrasyon yapar sprell kullanılmadiysa.. Debriyaj durumu nsl? Volanda olabilir.. Aklıma gelenler bunlar..

Agent
05-06-2012, 10:33
Headers SS ve spiral var, ayrıca debriyaj sıfır. Volanda gayet temizdi.. Yani cidden kafayı yicez :)

Osman Bahadır
05-06-2012, 10:50
Tarifinden volan gibi geliyor kulağa. Balans olabilir.

Şanzıman kaynaklı olup olmadığını anlamak için durduğu yerde boşta aynı devirlerde dinle. Hatta mümkünse debriyaja basılı dene. Aynı titreme yine oluyorsa sorun şanzıman değildir.

Cem.B
05-06-2012, 10:52
Yay varmi arabada

Agent
05-06-2012, 10:56
Yay varmi arabada

Bilmediğimiz bi yay var evet :) Ama yani sürekli ve sabit bir devir bandında olan titreşim olduğundan yay hiç aklıma gelmedi..

Agent
05-06-2012, 11:01
Bostancıdaki akscıdan ümidi kestik, maslakta Ahmet usta varmış sanırım bugün akslar oraya gidicek sonkez birde orda denicez şansımızı. Olmadı Şanzumanı indiricez artık bi bakıcaz. Başka bi şans yok gibi görünüyor zaten.

Cem.B
05-06-2012, 11:05
Eger bu sorun siz su revizeyi yapmadan oncede o sorun varsa yaydandir, seneler once ilk yay taktirdigimda bnmde titresim olmustu hatta gidip akslari sokturup kontrole bile yollamistim hicbir sey cikmamisti sonrada alistim

Gecenlerde 30k km deki stock minimede taktim ayni muhabbet yine oldu o yuzden artik sallamiyorum;)

Bu dediklerim r53 icin gecerli tabi

Agent
05-06-2012, 11:12
Ben aracı aldığımda aracın okadar cok aksıyan noktası vardı kı, o hıssedilmiyordu bile.. Okyanusları geçtik, gölet de takıldık anlıcanız..

34tb9544
05-06-2012, 11:29
Cooperi ilk aldığımda orjinal yay vardi üstünde yağ gibiydi sonradan sanayi coil yaptım ilk kalkışlarda belli bı surrate kadar titreme yapıyordu sonra kesiyordu tabi bunu kalkışlarda yapıyordu sonra yayımı değiştirdim Eibach taktım on takim ve rot balanstan sonra yine yağ gibi oldu yaylara baktir derim

Yekta
05-06-2012, 23:32
çok büyük ihtimal yay dandır aksların açısı bozulduğu için yapıyordur alçaklığı ne durumda varmı bi foto?
coiloverı ilk taktığımda başıma gelmişti ilk heves dibine kadar basınca :) bende aynen aksları söktürdüm herşeye baktım en son yükseltmek aklımıza geldi :D yükselince baya bi azaldı ama yine hafiften var özellikle 30-40 km civarı yapıyor..

qwertynord
05-06-2012, 23:40
Yay olma ihtimali yüksek hatta ne olduğu belirsiz bir yaysa kesinlikle odur

Cem.B
05-06-2012, 23:51
çok büyük ihtimal yay dandır aksların açısı bozulduğu için yapıyordur alçaklığı ne durumda varmı bi foto?
coiloverı ilk taktığımda başıma gelmişti ilk heves dibine kadar basınca :) bende aynen aksları söktürdüm herşeye baktım en son yükseltmek aklımıza geldi :D yükselince baya bi azaldı ama yine hafiften var özellikle 30-40 km civarı yapıyor..

2000-3000 devir arası hissediliyor genelde yekta 3000 den sonra hiçbişi kalmıyor :)

Jackie
05-06-2012, 23:56
Basıklıktan mı kaynaklanıyor yani şimdi :)

O zaman 2'de 3000 devir civarında neden oluyor yahu

Takurworx
06-06-2012, 02:34
Debriyaj pedalından mı hissediyorsun titremeyi

Agent
06-06-2012, 08:57
Herese tşkler arkadaşlar. Araç çok basık olmadığı için basıklıktan hiç şüphelenmedik ki kaldıki aksı komple yenıledık hala o tiz sarsıntı devam edıyordu. Dun darlanmdım ve sanzumanı soktuk ve gördükki içerisi pek olması gerektiği gibi değil.. yağ eshafını kaybetmıs ve capak doluydu, bu sebeplede sanzuman ıcındekı ıkı bılya dagılmak uzere yakaladık. Revizyon sonrası sarsıntının gıdecegını umuyorum ancak devam ederse ılk ısım yayları degıstırmek olacak.