PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geçici Dövme

nostalji
05-06-2012, 15:27
Hint kınası ile dövme yapıyorum , herkesin çok büyük ilgisi var , çok para kazanıyorum , Meraklı olanlar evde kendisine bile yapabilir.Uğraşanlar veya uğraşmak isteyenler buyursun buraya :)

Göki,ZD
05-06-2012, 15:28
deri altına su gidiyomu cunub gezmeyek

zgrsnr
05-06-2012, 15:29
Bu belirli bi zaman sonra turuncu bi renk almıyormu ciltte ??

nostalji
05-06-2012, 15:30
Hint kınasının siyahını kullanıyorum , deriye zararı yok su geçiriyor altı üstü kına

Chn53
05-06-2012, 15:33
ben yaptırmıştım koluma. dövme deriden çıkmıştı ama dövme yapılan bölgedeki kıllların üstünden çıkmamıştı :D hala dövme varmış gibi görünüyodu :D :hehe:

matthardy
05-06-2012, 15:34
bir yanlış bilgiyi burda düzeltmek istiyorum.

gerçek dövmedede deri altına SU ve HAVA girer.
zaten aksi olsa su ve hava almayan deri ÇÜRÜR.
18 yaşımdan beri kolumun 3/2si dövme ile kaplı herhangi bi cürüme ile karşılaşmadım!

bilginize...

nostalji
05-06-2012, 15:35
Dövme yaparken kıllarınızı alırsanız iyi olur :D ( kalıcı dövme hakkında hiç bir bilgim yok )

SULTANOGLU
05-06-2012, 15:37
:) hakikaten ne yazicagimi bilemiyorm

ProdriveSTI
05-06-2012, 15:37

:hahaha: aklın fikrin orda abi :p

ben canım sıkıldıkça yapıyoum hint kınası ile ama artık gerçeğini yaptıracam boynuma bakalım karar veremedim ne yapılcağına :D

Eyüp
05-06-2012, 15:40

Bu sorunun netlik kazanması önemli :)

nostalji
05-06-2012, 15:42
Bazıları klorak ile deniyor çıkaramıyorum en iyi çözüm terletmek veya tükürük ile temizlemek :)

Göki,ZD
05-06-2012, 15:42
ben geyiğine yazdım su olayını, bende çok istiyorum kasıktan dize kadar ama çok ince bi çizgi o yüzden uzak duruyorum.. hint kınasından 2004 de yaptırmıştım tatil zamanında 15 gün sonra gitti zevkimi almıştım..

yaptıgın modellerin fotoları varmı ?

nostalji
05-06-2012, 15:43
Tabi bu gün bir bayana yaptım atıyorum :)

redbaron
05-06-2012, 15:47
geçici hint kınasının bir esprisi yok bence çok çabuk geçiyor ve etkisi geçerken ki silik görüntüsü hiç hoş durmuyor.kalıcı daha mantıklı.kalıcı dövmeninde din bakımından bir kusuru olmadığı çoğu din adamı tarafından onaylandı ayrıca kuran dada dövme ile ilgili bir ibare yok.

S.Mert
05-06-2012, 15:48
3-4 sene evvel bende yaptırmıştım, merağı olupta çabuk sıkılanlar için ideal :)

nostalji
05-06-2012, 15:50
http://e1206.hizliresim.com/y/5/7hp9r.jpg
bunu yaptım :D

volume81
05-06-2012, 15:58
walla bende istiyorum :) iyi çizecek birisini bulursam İron man2 filmindeki tony stark'ın boynundaki tekno bulmaca gibi olan bişey istiyorum :D

Met
05-06-2012, 15:59
Bende yaptırmayı düşünüyorum. Ancak İzmir'de nereye yaptırabilirim bilmiyorum.

nostalji
05-06-2012, 15:59
Abi akhisarda drag yarışlarında filan hallederiz 3-4 arkadas meraklıyız :D

sulhi
05-06-2012, 16:01

ne alakası var bende gercek dövme var ben cünübmüyüm :D

nostalji
05-06-2012, 16:06
Abi bu dövme işi çok iyi yaa zaman geçiyor , denizde filan farklılık yaratıyor , kızlar böyle şeylerden hoşlanıyor ve basit bir iş merakı olan herkesin yapmasına yardımcı olurum :D

Yiğit G.
05-06-2012, 16:10
Abi bu dövme işi çok iyi yaa zaman geçiyor , denizde filan farklılık yaratıyor , kızlar böyle şeylerden hoşlanıyor ve basit bir iş merakı olan herkesin yapmasına yardımcı olurum :D

yanlış anlamada yaşı olgunluga erişmiş hiçbir kızın geçici dövmeden hoşlanacagını sanmıyorum :) Çocuklar yaptırıyor zaten genelde.

nostalji
05-06-2012, 16:12
yanlış anlamada yaşı olgunluga erişmiş hiçbir kızın geçici dövmeden hoşlanacagını sanmıyorum :) Çocuklar yaptırıyor zaten genelde.

Abi haklısın , +27 bayanlar tercih etmiyor :)

Bad-Fast
05-06-2012, 16:16
kalıcı dövmeninde din bakımından bir kusuru olmadığı çoğu din adamı tarafından onaylandı ayrıca kuran dada dövme ile ilgili bir ibare yok.

yanlış bilgi vermeyelim , hiç bir gerçek din adamı dövmeyi onaylamaz , peygamber efendimizde lanetlemiştir ...

daha uzun açıklama için kim nerden bakcağını bilir zaten ..

MehmetCanA.
05-06-2012, 16:37
yanlış bilgi vermeyelim , hiç bir gerçek din adamı dövmeyi onaylamaz , peygamber efendimizde lanetlemiştir ...

Kesinlikle öyle. Peygamber efendimiz yapana da, yaptırana da lanet etmiştir.

nostalji
05-06-2012, 16:39
Konumuz geçici dövmeydi .s

TünayK
05-06-2012, 16:40
liseli videosu ararken nereye geldim amk...!

Slmcnsl
05-06-2012, 16:46
daha birkaç gün önce prof dr yaşar nuri öztürk dövme ile ilgili gelen sorulara kuranda dövme ile ilgili bir ibrare olmadigini belirtti.. dini açidan günahmiş lanetliymiş fln gibi birşey demedi..kişinin kendisine zarar vermesinden bahsetti sadece.
yanliş bilgilendirme olmasin diye yazdm

Bad-Fast
05-06-2012, 16:55
Konumuz geçici dövmeydi .s

anlayan anladı artık ...

dükkanı kapatmayalım o zaman sende haklısın ..

Met
05-06-2012, 16:55
Kesinlikle öyle. Peygamber efendimiz yapana da, yaptırana da lanet etmiştir.

Nerden biliyorsun kardeşim? Kuran 'da geçmeyen şeyi siz nasıl biliyorsunuz veya kimden duyduysanız o nereden biliyor? Vahiy mi geldi ?

volume81
05-06-2012, 17:03
Nerden biliyorsun kardeşim? Kuran 'da geçmeyen şeyi siz nasıl biliyorsunuz veya kimden duyduysanız o nereden biliyor? Vahiy mi geldi ?

kur-an'da ve peygamber efendimiz (S.A.V)'in dediği şekilde direkt olarak dövmeye değil insan vücudunu beğenmeyip birşeyler yaptırdığı için günah sayılıyor :)

ayrıca bilerek kendine acı çektiriyorsun orası ayrı bir mesele :) peygamber efendimiz zamanında kafir'ler vahşi görünmek için dişlerini bileyip sivri şekilde yaptıklarında da aynı şeyleri söylemiştir :)

teknik döküman değil kur-an herşeyi madde madde yazacak diye birşey yok bir maddenin anlamlarınıda düşünmek gerekir ;)

Göki,ZD
05-06-2012, 17:04
liseli videosu ararken nereye geldim amk...!

yasaklı kelimelerinizden dolayı şikayet ettim ;););););););)

Slmcnsl
05-06-2012, 17:08
http://www.dailymotion.com/video/xr4eqb_prof-dr-yayar-nuri-ozturk-dovme-yaptyrmak-gunah-my_people

Met
05-06-2012, 17:10
kur-an'da ve peygamber efendimiz (S.A.V)'in dediği şekilde direkt olarak dövmeye değil insan vücudunu beğenmeyip birşeyler yaptırdığı için günah sayılıyor :)

ayrıca bilerek kendine acı çektiriyorsun orası ayrı bir mesele :) peygamber efendimiz zamanında kafir'ler vahşi görünmek için dişlerini bileyip sivri şekilde yaptıklarında da aynı şeyleri söylemiştir :)

teknik döküman değil kur-an herşeyi madde madde yazacak diye birşey yok bir maddenin anlamlarınıda düşünmek gerekir ;)

İnsan vücudunu beğenmeme gibi bir durum söz konusu değil dövme, o halde bronzlaşmak için solaryuma girmekte günah.

Gilga
05-06-2012, 17:13

Amacım sataşmak değil ilk olarak onu söyleyim. Ben araştırdım Kuran kaynaklı bir şey bulamadım. Bilgi alabileceğim bir link veya kaynak gösterebilirmisiniz?

volume81
05-06-2012, 17:16
İnsan vücudunu beğenmeme gibi bir durum söz konusu değil dövme, o halde bronzlaşmak için solaryuma girmekte günah.

bronzlaşmanın ne alakası var anlayamadım güneşin altında da bronzlaşırsın :)

benim dediğim geri dönüşü olmayacak şeyler ör: dövme sağlık sorunu olmadığı halde estetik yaptırmak dişlerini sivriltmek vb :)

Met
05-06-2012, 17:24
bronzlaşmanın ne alakası var anlayamadım güneşin altında da bronzlaşırsın :)

benim dediğim geri dönüşü olmayacak şeyler ör: dövme sağlık sorunu olmadığı halde estetik yaptırmak dişlerini sivriltmek vb :)

benim söylemek istediğimde orjinal ten rengini beğenmeyip sadece zevk için bronzlaşanlardı.

Tugral
05-06-2012, 17:50

3 yıl bekledim düvme yaptırmak için. En son diyanetle bile irtibata geçtim. Dövme sonucu abdestin kabul olmayacağının kesinlikle yanlış bilgi olduğunu söylediler. Bunun bir günahı olup olmayacağına dair kesin bir bilginin olmadığınıda belirttiler. Vücuda bir zararı olmadığını belirterek sadece yaptırırken çekilen acının mübah olmadığını belirtti. Sonuç olarak diyanet bile bu konuda bu kadar net olamazken senin netliğin çok ilginç . Ben yeterli cevabı aldıktan sonra yaptırdım merak eden forum sitesinde sormaz zaten. . .

nostalji
05-06-2012, 17:55
Arkadaşlar,Abiler ben konuyu geçici dövme diğer adıyla tatil dövmesi olarak açmıstım , konu sapmasın

Onamdar
05-06-2012, 18:53
gir bi dövmecinin yanına kalıcı dövmeyi öğren bence :)
geçici pek estetik durmuyo bana kalırsa tek ton da çizgi çizip dolduruyorsun.
gölge efekt derinlik veremezsin :)

Met
05-06-2012, 19:30
İzmir'de geçici dövme nerede yaptırabilirim?

Onamdar
05-06-2012, 19:43
geçici bilmem ama kalıcı istersen yardımcı olurum :)

Met
05-06-2012, 19:59
geçici bilmem ama kalıcı istersen yardımcı olurum :)

Kalıcı için şimdilik erken :) Askerden sonra kalıcı yaptırmayı düşünüyorum :)

crused
05-06-2012, 20:10
2w9TCQt9eoY

yorumsuzzz sadece hatipoglunu bi dinleyin . adam aciklamis . ole kesin kesin lanetlenmistir yok cehenimliktir kafaniza gore yorum yapmayin. din adamimisiniz nerden aliyorsunuz bukadar kesin bilgiyi yoksa geceleri yukaridan mesajmi geliyo nedir soleyinde bizde bilelim.

Met
05-06-2012, 20:12
yorumsuzzz sadece hatipoglunu bi dinleyin . adam aciklamis . ole kesin kesin lanetlenmistir yok cehenimliktir kafaniza gore yorum yapmayin. din adamimisiniz nerden aliyorsunuz bukadar kesin bilgiyi yoksa geceleri yukaridan mesajmi geliyo nedir soleyinde bizde bilelim.

Bende aynı şeyi söylemek istemiştim.

crused
05-06-2012, 20:15
google giren kendini alim din adami prf saniyor anlamiyorum arkadas...

mehmetRS
05-06-2012, 20:18
sağlık calısanıyım, yıllardır dövmede yaparım, kalıcı diye andığınız dövmelerden. Profesyonel olarak uğraşıyorum bu işle.. Ufak birşeyde ben eklemek isterim;
Bu boya derinin altındadır arkadaşlar, orada kalır.. "dermis" denen tabakada ki sizin ıslatmak istediğini tabaka "epidermis"dir. Hal böyleyken epidermis bile altına hava ve su gecirmezse çürür, nekroz denen hadise olur. bunu kolunuzun bacağınızın herhangi bir yerine bir bant yapıştırıp bir kaç gün kalmasını sağlayarak deneyebilirsiniz. Altında buruşmalar v.s. başlayacaktır.
Yeni nesil dövme boyalarının hepsi, organik bitki pigmentlerinden ve immün sistemin direnc göstermeyeceği sabitleyici kimyasallar kullanılarak yapılır. Saç boyasındaki mevzu ile aynı yani.
Hal böyleyken, Acıkcası hint kınası diye aldığınız doğal renginden saptırılmış kına bile, dövme boyasına göre altına daha az su ve hava geçirmektedir.

yunus_kg
05-06-2012, 20:20
yaşar nuri mi :hahaha:

cabrioleter
05-06-2012, 20:28
Dövme Kuran'da geçmez. Kuran'da Allah'ın yaratışını, doğal durumu değiştirmenin şeytan işi oldu belirtilir. İşte bu doğalı değiştirme konusunda Kuran tefsircilerinin çeşitli yorumları vardır. Tefsirciler, Nisa süresindeki bu ayeti açıklarken bazı Hadis'ler ( Peygamber'e nispet edilen sözler ) aktarırlar.

Bu rivayetlerden birinde Hz. Peygamber'in Kaşlarını inceltene, yüzünün kıllarını çekene, Dövme yapana ve yaptırana lanet ettiği belirtilir. Fakat bu, bir kişinin rivayetidir. Gerçekten Peygamber'in Böyle söylediğine şahsen ihtimal vermiyorum. Çünkü bu rivayet Kuran'a aykırıdır. Kuranda Peygamber'de insanları süslenmeye, güzel görünmeye teşvik etmektedir. Yüzünün kıllarını çekmek, kaşlarını inceltmek kadınların vaz geçemeyeceği Bir makyaj ve süslenme türüdür. Bilindiği gibi süslenmede zamana ve bölgelere göre değişir. Dövme İslamda mekruh ( hoş olmayan bir şey ) kabul edilir ama Kuran'ın haram saydığı, yapanların ve yaptıranların günahkar olacağı eylemlerden değildir. Hiçbirşey ibadete engel olamaz.

İbadette önemli olan gönülden Allah'a yönelmektir. Abdesttinizi alınız, namazınızı kılınız, dualarınızı yapınız. Allah ile bağlantınızı kesmeyiniz. İşte gerçeği öğrendiniz. Siz gönlünüze bakınız, Allah ile kul arasında aracı yokyur. Peygamber'imiz " Önce kendi vicdanınıza danışınız" buyurmuştur.

internette gezinirken şöyle bir yazı buldum. çok da güzel bir dille anlatılmış. emeviler döneminde 100 olan hadis-i şeriflerin 1000 tane olması ise bir başka düşündürücü nokta. Kur-an da olmayan bi şeyi birilerine empoze etmek için de çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor üstelik kulaktan dolma bilgilerle.

matthardy
05-06-2012, 21:00
bir kere önce kronoloji sıraya bakarak mantıklı fikirler yürütmek lazım.
dövme insanlık tarihinde bütün dinlerden önce vardı.
şimdi bu teze göre din olmadan dövme yaptıran herkes cunupmu?
adamların haberi yoktu din sonra icat oldu ?

eğerki dini düşünüp hareket etmek istiyorsanız sunları yapın ;

-kapınızın önüne bir kapa su mama koyun kedi köpek sebeblensin.
-acize yardım edin.
-her ayın 26 geldinden kdv'den düşmek için fellik fellik fatura arayıp naylon fatura ile kdv düşürmeyin.
-yolda biri önünüze kırdıgında ana avrat sövmeyin.
-yalan söyleyip insan kayırmayın.

dahada kapsamlı ögrenmek istiyorsanız turan dursun'un din bu 1 ve din bu 2 kitaplarını okuyun.
saygılar

Bad-Fast
05-06-2012, 21:11
Amacım sataşmak değil ilk olarak onu söyleyim. Ben araştırdım Kuran kaynaklı bir şey bulamadım. Bilgi alabileceğim bir link veya kaynak gösterebilirmisiniz?

arkadaş nihat hocanın videosunu vermiş zaten , sataşmakla alakası yok tabiki öle anlamam sadece bilmeyen arkadaşlar olabilir veya yanlış bilen o yüzden belirtmek istedim ;)

2w9TCQt9eoY

benim geniş anlamda demek istediğimide arkadaşın verdiği video da TAMAMEN dinleyen için soru işareti kalmamıştır herhalde ..

he sadece dövme gusüle engel değili anlayıp gerisini duymayan arkadaşada diycek bişeyim olmaz :)

AhmetYılmaz
05-06-2012, 21:12
peki bu kalıcı makyaj malzemesiyle dövme yapanlar var. Bilgisi olan varmı ? cünüplük olayı çok düşündürüyo beni.

mehmetRS
05-06-2012, 21:15
peki bu kalıcı makyaj malzemesiyle dövme yapanlar var. Bilgisi olan varmı ? cünüplük olayı çok düşündürüyo beni.

O malzemede de durum aynı, altına hava ve su gecirmemiş olsaydı, her yaptıran yaptırdıgı yerinden olurdu bir iki ay sonrasında.. çürüyerek yara bere oluşma durumları olurdu.. Kalıcı makyaj boyalarının yani aslında gecici olanların - bunlar iki üç yıl sonra yavaş yavaş silinmeye başlarlar- tek farkı emilebilmesidir. Deri emebildiği birşeyi yok eder.. Dışarı atarak kurtulmaz.

Met
05-06-2012, 21:20
O malzemede de durum aynı, altına hava ve su gecirmemiş olsaydı, her yaptıran yaptırdıgı yerinden olurdu bir iki ay sonrasında.. çürüyerek yara bere oluşma durumları olurdu.. Kalıcı makyaj boyalarının yani aslında gecici olanların - bunlar iki üç yıl sonra yavaş yavaş silinmeye başlarlar- tek farkı emilebilmesidir. Deri emebildiği birşeyi yok eder.. Dışarı atarak kurtulmaz.

Geçici dövmeler 2-3 ay mı kalıyor, 2-3 yıl mı ?

matthardy
05-06-2012, 21:22
benim yaptırmaya düşünenler için tek tavsiyem çicek böcek yada abuk subuk yazılar yazdırmaması.

bu sonucta 1 omur sizle olucak.yarın öbür gün coluk cocuga acıklama gerek.

bende 3 tane var misal ;

kalbımın ustunde anamın mezar tası,sırtımda teyzemın portresi,kolumda nissan s13 , hayatımın önemli günlerini barındıran 1 dizi takvim yapragı,eski cep saati,kupa ve maça 10.
birden annem için yazdığım bir söz : o gitti dönmeyecek bir daha asla ölmeyecek.

bunlardan hiç bir gün sıkılmicam.

tavsiyem sizde hikayenizi dövme yaptırın...

ef186
05-06-2012, 21:25
Hint kınası ile dövme yapıyorum , herkesin çok büyük ilgisi var , çok para kazanıyorum , Meraklı olanlar evde kendisine bile yapabilir.Uğraşanlar veya uğraşmak isteyenler buyursun buraya :)

niye buyursun buraya kinaciyiz.com mu burasi ?