PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : reguletor

akın
16-02-2008, 22:36
Merhaba arkadaşlar, kafama takılan birşey var yarımcı olursanız sevinirim turbo işleminin bitmesine az kaldı sanırım mart başında tamamlanıcak bir aksilik olmaz ise fakat kafama takılan bir soru var chip veya piggy back v.s kullanmadan 4psi yada 5psi basınca sadce basınç reguletoru kullanırsam şimdilik benzin basıncına karıssam reguletor ile (bir ünite baglayana kadar) saglıklı olurmu azda olsa karışım zengin olurmu?arac dıstırbutorlu ordan avansını manuel olarak ayarlasam yeterli olurmu bir bilgim olmadıgı için yardımlarınızı bekliyorum
Tesekkuler:)

senna
16-02-2008, 22:42
belki biraz etkisi olur ama çokta basınç açmamanı önerrim piggy back falan takmadan kırabilirsin belki 4 5psi göster ama fazlasını önermem

belki bu basınçlar bile fazla gidebliir motorun karakterine bağlı birazda sonuçta afryi egtyi izleyip ayar yapmak elbette çok daha güvenli

akın
16-02-2008, 23:30
teşekkürler :)

cem
16-02-2008, 23:36
tekbaşına regülatörle çok zengin karışım yakalayabilceginizi sanmıyorum.
Zengin olabilir ama bence artı olarak pompada düşünebilrsn.
Ne kdar zengin olur bilemezsnz.Ayrıyetten cokta tehlikeli bi iş yapmış olursunuz karadüzen basıncı arttırıcaksınız.

Ezbere afr durumunu bilmeden basınç arttırmak tehlikelidir bana göre.
En azından bi wideband takılmalı geçicide olsa taktırıp bakmalısınız karışıma.

gorke
17-02-2008, 01:04
pompa ve regülatör kullanmalısın kesinlikle, bujilerine bakarsın kullanımdan sonra ... basınçta kesinlikle açma piggysiz, hem afr ve egt değerlerini bilmiceksin, araç zaten biraz saçmalıcak üstüne bide basınç basarsan istenmedik sonuçlar doğurabilir. ya da widebandle takmasan bile ayarın görüp bi piggy bağla.

akın
17-02-2008, 18:33
afr ve egt sart biliyorum ama şimdilik onları tamamlamam artı bir ay daha yada birbucuk ay demk şimdilik bole binsem regulator basıncıyla oynasam nekadar saglıklı olur ? yardımlarınız ve ilgileriniz için teşekkürler

Schumi
17-02-2008, 18:40
Bence o 1 yada 1.5 ay aracını hiç sıkıştırmadan zorlamadan sakin sakin bin. Kötü sonuçlar çıkmsaın.

G_TT_I
17-02-2008, 19:13
regulator ile afr yi degiştiremezsin. enjektore fazla basınc gelmesi acılıs kapanıs yada sprey durumunu degiştirmez

cem
17-02-2008, 20:34
afr ve egt sart biliyorum ama şimdilik onları tamamlamam artı bir ay daha yada birbucuk ay demk şimdilik bole binsem regulator basıncıyla oynasam nekadar saglıklı olur ? yardımlarınız ve ilgileriniz için teşekkürler

Bunun saglıklı olacagı garantisini burda kimse veremez,
cunku senin afr oranın bile belli degil.artı bunları söylerken aracın motorunun
diger ekipmanların kondisyonunun cok iyi derecede oldugunu söyelrek konsuuyorum.
baska bir problem varsa yasaycagı basınc sonucu sorunlara yol acabilir.

illa basıcaksanda regülatörle, minimum basıncı basmaya calıs turboyla.

boosted_pug
17-02-2008, 20:43
regulator ile afr yi degiştiremezsin. enjektore fazla basınc gelmesi acılıs kapanıs yada sprey durumunu degiştirmez

regülatör ile fazla basınç ayarlanması açılış kapanış anında içeriye spreylenen yakıtın debisini arttırır buda afryi doğal olarak arttırır ama öle 14.5 olan afr yi 12 yapmaz taş çatlasa 14 yada 13.5 yapsın ama buda yakıt hortumlarının fazla basınca mağruz kalmasına sebep olucaktır extreme yüklenmiş evo subaru supra larda yakıt hortumları çelik örgülü tercih ediliyo

G_TT_I
17-02-2008, 20:56
enjektore 3 yerine 4bar basınc gelince nekdar işeyecigini belirliyosun..
burda dogal doga olayalrı olmuyo, beyince belli olculer var enjektorun sureleri ile alakalı fazla basınc sadece geri donusumden gider.
basın olan her yerde celik hortum kulanılılabilir.

duzgun regulator gordunmu bilmiyorum ama hks, aem, vs alın wideband alıp cıkın deneyin bakalım nolucak.

eger oyle olsaydı 5 bar regulator, walbro yada turevi in tank pompa, birde inline pompa ile işletim sistemi olmadan 10 afr olur.

Eger arac cok elektronik ise sensorlerden dolayı fazla basın ile fakire bile dusebilir.

akın
17-02-2008, 22:37
tesekkurler burdan anladıgım kadarıyla reguletor azda olsa iş yapar o zaman malzemelerı toparlayıp iş denemeye kaldı tabiki afr ve egt gostergelerı ile montaj yapmaya karar verdım daha saglılı olur diye dusundum en azından karısımı ve ısıyı gormus olurum boylece azda olsa ısıdan dolayı olusucak olan zararları gorup engelleye bılırım kırılma tarzında birde bir sorum daha olucak şimdi basınclı reguletorler dusuk devirde iken arabanın fabrıkasyan basıncında calısıyorlarmıs yani ortalama 0.5 bar sadce anı gaza yuklenmelerınde daha dogrusu dip gazda o zaman etkisini gosterıyormuş diye biliyorum eger yalnıs biliyorsam kusura bakmayın dogrusunuda ogrenmek isterım

izo
17-02-2008, 23:09
bn reg ve pompayla benzin basıncını arttırdım kısmen yaklasık .6 fln basıorm cok az tekliyo ama hala...randıman almak icn enjektor sart bnce de...ama beyin olmadan enj takıp bişeyleri eritmekten kokuorm...kac cc takmak lzm bi de bole 1 barın altında basınclar icn?

boosted_pug
18-02-2008, 22:52
enjektore 3 yerine 4bar basınc gelince nekdar işeyecigini belirliyosun..
burda dogal doga olayalrı olmuyo, beyince belli olculer var enjektorun sureleri ile alakalı fazla basınc sadece geri donusumden gider.
basın olan her yerde celik hortum kulanılılabilir.

duzgun regulator gordunmu bilmiyorum ama hks, aem, vs alın wideband alıp cıkın deneyin bakalım nolucak.

eger oyle olsaydı 5 bar regulator, walbro yada turevi in tank pompa, birde inline pompa ile işletim sistemi olmadan 10 afr olur.

Eger arac cok elektronik ise sensorlerden dolayı fazla basın ile fakire bile dusebilir.

driftwood dan ankaraya yolun düşerse regülatör ( ki hiç görmedin nasıl bişi bilmem ) wideband olan arabaya ayar yapalım beraber....... ozaman nie basıncı arttırıyosunuzki kalsın 0.5 barda ne gereği warki geri dönüşden dönücek nede olsa

o küçücük enjektör deliğine 10 bar basınç yapsanda nekadar arttırırsın zaten demişim ben en fazla 0.5 oynar die

G_TT_I
18-02-2008, 23:15
dostum kaliteli parcalar al dogru duzgun adam akıllı bi iş yap cıkart bak buda ayar de. yaptıgın regulator ile ayarı kabul edip
tebrik edicem

regulator bukadar degiştiriyorsa, kendime ait 2 tane reg var, hks, euspec, biri japonlara digeri avrupalara cuk olur. ebay fiyatına veriyim, teşkür edersiniz.....

M3CSL
18-02-2008, 23:51
ben regulator taktım. sırf gaz tepkımesı yani anlık enjektore gelen basınc deıl, her devırde performans artısıda oldu..
4 barda sbt tutuyorum.. 4.5 5 denedım deişmedi bişiy;)

akın
20-02-2008, 00:20
tesekkurler yardımlar için:)