PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plakayı neyle yapıştırıyorsunuz ?

akko
06-06-2012, 11:25
arkadaşlar ben sadece çift taraflı bantla yapıştırdım fakat durmadan köşeleri açılıyor silikon diyorlar fakat plakayı çıkartırken silikon boyaya zarar vermez mi ? şu an app de değil zaten yapamiycamda şu anlık o yüzden app yaptırdığımda silikonla yapıştırdığım plakayı zarar vermeden sökebilirmiyim ? öneriniz nedir kısacası neyle yapıştırayım ?

aslan
06-06-2012, 11:26
Siyah cam silikonu

akko
06-06-2012, 11:27
bi zarar vermez dimi ?

SOMEONESPECIAL
06-06-2012, 11:27
Mastik silikon siyah gri

aslan
06-06-2012, 11:28
Sıkıntı yok sökmek istersen yavaşca çıkarabilirsin bişey olmaz

Enes-x
06-06-2012, 11:30
Kırmızı renkte çift taraflı bi bant var markasını filan bilmiyorum ısıtıp yapıştırınca silikon kadar güçlü yapışıyor.3m in olabilir.

Bence silikonla rezil etme kaportayı tamponu..

wekoo
06-06-2012, 11:33
würt tereson zımba gibi olur..ömürlük

akko
06-06-2012, 11:37
teşekkürler arkadaşlar bide benim ön plakalık yeri belki biliyorsunuzdur focus 2,5 larda plastik gibidir onuda silikonlamı yapıştırıyım ?

Eyüp
06-06-2012, 11:38
Bantla yapıştırıyordum çıktı..3gundur silikonmu , plakalikmi diyendusunuyorum :D

akko
06-06-2012, 11:42
Bantla yapıştırıyordum çıktı..3gundur silikonmu , plakalikmi diyendusunuyorum :D

aynen işte bendede o sorun var çok sinirimi bozdu 2 3 kere söküp tekrar yapıştırdım kenarları açılıyor çabucak silikona bazı arkadaşlar iyi değil diyor :S

Yahyaaa
06-06-2012, 11:45
Cift tarafli bant mis gibi :)

MeRtCaN
06-06-2012, 11:47
Kalıtelı cıft taraflı bant ıle yapıstırdım saglam oldu

34tb9544
Su an 3m cift taraflı bant var üstünde plakamın ve plakaligimin Zimbabve gibi her yerine yapıştirdim

akko
çoğu kişi 3m in diyor peki bahaus ta bulabilirmiyim bundan ? bi arkadaş almış bahaustan dış cepheler için kullanılan çift taraflı banttan diyo 1 senedir duruyo taş gibi gidip bi onuda alıp deniyim olmazsa silikon :) herkese teşekkürler

Asimos
06-06-2012, 12:04
Peki siyah silikonla tampona yapıştırılmış plakayı nasıl sökücez arkadaşlar?

YavuzNaz
06-06-2012, 12:13
misina veya tel ile plakanın arkasından aşağı yukarı çekerek kese kese çıkaracaksın, başka sökme şekli yok.

enesy
06-06-2012, 12:46
Oracal ın da 3m in deçift taraflı bantları var büyük rulo halinde genelde ( 3m in dışı mavi renk bant kısmı beyaz ),

onunla plakanın arkasını tamamen kaplayarak yapıştırın , üzerine kağıt bant ile 1 gün kadar tampona plakayı bantlayın iyice yapışsın ,

Bir de ilk bir kaç gün tazyikli su vurdurmayın yıkamada

Kaza bela olmadıkça çıkmaz yerinden.

Asimos
06-06-2012, 12:49
misina veya tel ile plakanın arkasından aşağı yukarı çekerek kese kese çıkaracaksın, başka sökme şekli yok.

Hımmm ewet çok mantıklı.Teşekkürler.

bora1311
06-06-2012, 12:55
3m in dıs cephe de kullanilan cift tarafli banti işe yarar, bende ondan kullandım. silikon kullanma taraftari degilim... bauhaus dan almistim...

TarikS
06-06-2012, 13:07
ben yillardir cift tarafli bant kullaniyorum, biri kagidi kirmizi banti seffaf olan 1-1.5 cm genisligindeki, digeri de kagidi koyu yesil kendisi beyaz renk, genisligi 5cm civari kalinligi da 3mm falan var

daha hic sorun yasamadim bunlardan biriyle yapistirdigimda. oto camcilarda var bunlar ugra birine 5 lira at yapistir git :)

Eastanbul
06-06-2012, 13:48
1 adet Dayson (Kaportacılar ve Camcılar kullanır genelde, her nalburda olmasada araç boyası satanlarda vardır. Renkleri siyah ya da gridir.)
1 adet Çift Taraflı Bant (Aksesuarcılarda satılan siyah çift taraflı, koruyucu jelatini yeşildir)
1 adet Kağıt Bant

Çift taraflı bantı plakanın köşelerinden şerit halinde yapıştırın. Amacımız Dayson'layacağınız plaka kuruyana kadar kaymasın.
Daha sonra Dayson'ı plakaya nokta nokta olacak şekilde çok yerinden sıkın. Biraz dolu sıkarsanız iyi olur çünkü çift taraflı bant biraz kalındır. Köşeler kalkmasın derseniz de çok köşelere gitmeden de Dayson'ı sıkabilirsiniz yalnız çok abartmayın ekmeğe sürülen nutella gibi taşar kenarlardan :)
Sürme işlemi bittiyse plakayı araca hizalı biçimde yapıştırın uzaktan bir kontrol edin ve bastırın.
Kurumasını beklemek için kenarlarından kağıt bant ile kaportaya tutturun. Tahmini 3-4 saat ya da 1 gün bekleyebilirsiniz.
Sökmek isterseniz de arkasından uzun bi bıçakla kesebilirsiniz ya da daha önce söylenildiği gibi misinaylada da temizleyebilirsiniz.

M.A.D
06-06-2012, 18:13
ben sıradan çift taraflıyı iki kat olacak şekilde yapmıştım plakayı muayene zamanı sökerken plaka 5 büklüm oldu o derece tutmuş şerefsiz :D

GokhanE.
06-06-2012, 18:20
ben yillardir cift tarafli bant kullaniyorum, biri kagidi kirmizi banti seffaf olan 1-1.5 cm genisligindeki, digeri de kagidi koyu yesil kendisi beyaz renk, genisligi 5cm civari kalinligi da 3mm falan

Bende bir suru urun denedim ama en memnun kaldigim o seffaf olan kagidi kirmizi urun, plakaya yapistirdiktan sonra kirmizi yerleri kosesinden kaldirmak biraz ugrastiriyor o kadar. Sokuldugunde de tertemiz.

Baran^
06-06-2012, 18:31
Bu sefer lanet olası ön plakamı bitürlü yapıştıramadım...Bahause dan aldım abi bu senı bile taşır outdoor bant dedi aldık kenarı kalktı plakanın gidip kafasına fırlatıcam..

Burak
06-06-2012, 20:36
Herkes çift taraflı banta düşer diyor, Pattex'in 120kg taşıma kapasiteli kırmızı renkli çift bantından aldım boydan boya 2 sıra geçtim, aylardır en ufak oynamıyor. :)

http://images.gittigidiyor.com/4261/PATTEX-DOUBLE-MONTAJ-BANTI-EKSTRA-GUCLU-120-KG__42619231_0.jpg

Oconner
06-06-2012, 20:54
şeffaf çift taraflı bantlar var diğerlerinden daha sağlamdır işinizi görür :)

ÜSTÜNERC
06-06-2012, 22:26
sılıkonla o plaka zor cıkar.ve cıkartılan plakayı bıdaha kullanmak mumkun olmuyor yamuluyor.aracı satarkende kufur yeme ıhtımalınız baya yuksek :)

devil_berk22
06-06-2012, 22:28
dayson siyah silikon ile yapıştır gitsin sökerkende yandan misinayı takarsın ufak ufak kopartarak çıkartırsın

Ö.öztüRk
06-06-2012, 22:30
3m çift taraflı bant iyi oluyor bide sağ sol köşelerine ufak cam silikonu sıktın mı tamamdır

vtec powe®
06-06-2012, 22:39
piyasada bu kadar kuvvetli çift taraflı bant varken silikona gerek yok.
takarken taşıyor filan temizlemek sıkıntı.

lucky Jackal
07-06-2012, 08:06
bu linkteki dış ortama uyumlu bantı kullanıyorum (2. sıradaki montaj bantı yazan) her arabada,ankara şartlarında yağmur çamur kar v.s banamısın demiyor. bir markanın daha var dış ortama uyumlu, şimdi unuttum adını koçtaşta bauhause da falan var,gidip sorarsan yardımcı olurlar.onunda çok sağlam olduğunu biliyorum.
3M Türkiye - Scotch® - Çift Taraflı Bant (http://solutions.3m.com.tr/wps/portal/3M/tr_TR/EU-Scotch/Home/Products/SpecialUse/)

yasin_oguz
07-06-2012, 09:55
Plakanın sag ve sol köşelerini çift taraflı bant yapıştır orta kısımlarada iki nokta şeklinde slikon sık düştü düşecek derdin olmaz. Çıkartmak istediginde köşelerden hafif kaldırıp cam teliyle kesip noktaları alırsın plakanda bir zarar görmez.

ykavcioglu
07-06-2012, 10:00
siyah silikon ve ince kaliteli çift taraflı bantla yapıyorum,
yapamayana kartal'da pederin dükkanda yapabilirm ömürlük...

Chn53
07-06-2012, 10:01
ben dandik çift taraflı bantla yapıştırdım. bide üstüne maskeleme bandıyla sıkıştırarak kaportadan destek alarak bantladım dıştan. 2 saat bıraktım öyle sonra dıştakı bantları söktüm taş gibi :)

akko
08-06-2012, 23:10
hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim konuyu açtığım gün aldım çift taraflı bant markasını tam bilmiyorum :) kabı yeşil kendi siyah 2 3 gündür tık yok bide plakayı yamulttum biraz büktümiçe doğru şu an zımba gibi inşallah canımı sıkmaz yine :)

erhanarici18
10-06-2012, 21:44
praktikerde bi bant var
şeffaf çift taraflı
geçen hafta app yaptırdım geldi eski plaka sökerken kırıldı
ben böyle bi bant görmedim kenarı köşesi heryeri aynı

Sam
13-06-2012, 00:45
Ön-arka şeffaf slikonla yapıştırdım.arka taş olduda ön taraf dediğiniz gibi plastik olduğu ve çok az eğimli olduğu için attı kenarları flan.Bi çare bulucaz artık...

328ia
18-06-2012, 18:15
würt tereson kullandım cok iyi

akko
18-06-2012, 22:24
Ön-arka şeffaf slikonla yapıştırdım.arka taş olduda ön taraf dediğiniz gibi plastik olduğu ve çok az eğimli olduğu için attı kenarları flan.Bi çare bulucaz artık...

ön plakaya denedim tutmadı 2 saat bile o yüzden öne ince vida ile yaptım zımba oldu oda :)

Solu35
18-06-2012, 22:29
Siyah çekomastikle oldukça sağlam duruyor arkadaşlar, yanlız tek bi sorun var ilerde çıkarmak isterseniz biraz sıkıntılı :)

0M42
18-06-2012, 22:32
Teroson çok güçlü bir silikon ancak sökmek istediğinde plakaya zarar vermeden sökemessin.

Sabri-A
18-06-2012, 22:35
Arkadaşlarımız 3M in çift tarflı bantını önermişti ancak Bauhausa gittiğimizde bulamamıştık. Ancak Bison Montage Kit Tape 19mm x 1m - Hırdavat (http://www.evidea.com/urun/bison-montage-kit-tape.aspx) böyle birşey bulmuştuk. Bunun 120 KG taşıma kapasiteli olanıydı. Birde aynı markanın silikonundan almıştık. Allah korusun bir kaza halinde nasıl çıkar onu düşünüyouz. Çok fena oldu.

bozdemir
18-06-2012, 23:00
arkadaşlar ben sadece çift taraflı bantla yapıştırdım fakat durmadan köşeleri açılıyor silikon diyorlar fakat plakayı çıkartırken silikon boyaya zarar vermez mi ? şu an app de değil zaten yapamiycamda şu anlık o yüzden app yaptırdığımda silikonla yapıştırdığım plakayı zarar vermeden sökebilirmiyim ? öneriniz nedir kısacası neyle yapıştırayım ?

Siyah cam silikonu

Mastik silikon siyah gri

Ömürlük olsun yaptım mı bir daha çıkarmam diyorsanız yukarıda söylenenleri kullanın ama ileri ki zamanlarda değişiklik yapabilirim derseniz hiç bulaşmayın.

Niye mi?

Vakti zamanında aracın plakalarını hiç değiştirmeyiz dedik çift taraflı bant ve siyah Mastik silikonu bol bol kullandık ama şimdilerde sıkıntısını yaşıyorum.

Aracıma 2 adet APP kare plaka yaptırdım. Ön tampon RR olarak değiştiği için gelen plakalardan birini ön için kullandım.(sıkıntı yok)

Arka da duran mevcut plakayı çıkarmaya dötümüz yemedi :) Plakayı çıkarmaya çıkarırdık eğerek,bükerek,kırarak sorun olmazdı ama iz bırakması yüksek ihtimal olduğu için şuan dokunamıyorum.

1 adet APP kare plakam var ama takamıyorum. İz kalmasından korkuyorum. Tuningci arkadaşlar sağolsun iz kalırsa oraya beyaz folyo çekeriz demeleri üzerine hiç sökme işine girmedim. :D

Kırmızı renkte çift taraflı bi bant var markasını filan bilmiyorum ısıtıp yapıştırınca silikon kadar güçlü yapışıyor.3m in olabilir.

Evet 3M in ürünü. Bana da reklam işleriyle uğraşan bir tanıdığım vermişti. Arabanın torpidosunda saklıyorum. Allah korusun bir durum olsa tampon eklerini bile geçici süreliğine tutar yani o kadar sağlam görünüyor.

AtmoSpheriC
21-07-2012, 15:07
würt iyi yapıştırırda çıkarırken sıkıntıı :D

Ö.öztüRk
21-07-2012, 15:13
düz yerlere çift taraflı bant harflerin şişkin olan yerlerine silikon vuruyor güzel bir şekilde otutturdun mu tamamdır ;) bütün müşterilerime böyle yapıyorum sıkıntı olmuyır

DenizKaan
13-08-2012, 20:17
bende 3m'in çift taraflı bandını kullanıyorum 2 ay oldu yağmur çamur dinlemedi :)

Semii
13-08-2012, 20:19
sorunun cevabı aslında içinde gizli dışarda arama !!11!!1

cRc Ramo
13-08-2012, 20:44
Peki siyah silikonla tampona yapıştırılmış plakayı nasıl sökücez arkadaşlar?

kolay kopmiycak herangi bi ip, misina olabilir.keserek ayırabilirsiniz.

-ER-
13-08-2012, 21:09
3M 50 kg lik cift tarafli bant
Scoth yanlis azmis olabilirim yine onunda heavy duty diye bir modeli var oda etkili

Murat Özcan
14-08-2012, 01:50

3 m ni çift taraflı bandı gercekten cok kalıtelı

jdm039
16-09-2012, 17:50
dayson diye bir ürün var silikon gibi siyah renk ömürlük diyebilirim ama çıkarması sorun işte :( kapı eşiklerini ve krom panjur gibi aksesaurları onunlar yapıştırdım çok inat bir yapıştırıcı :D

brky33
31-10-2012, 19:01
Silikonla yapıştırdım bende hiç bir sorun yok ;)

EREN34
31-10-2012, 19:14
Cift tarafli bantin isini adam akilli yapabilmesi icin net hatirlamamakla birlikte band sicakligi 25 olmasi gerekiyor. Lazimsa bir ara uretime girer bakarim ( cift tarafli bantli kapi citalari ozel bir tezgahta bekletiliyor yapistirilmasi icin)

Ben artik plakalik kullaniyorum sahsen.

Su an kirmizi beyaz yazi ile Park Auto yaziyor plakaliklarimda. Bir takimda kirmizi speed yazan var:)

edit: bant secerken banyo icin olan ozellerden alin. Banyo vb gibi nemli ortamda bile etkili oluyorlar ki yagmurada daha cok dayanir demek bu

brky33
31-10-2012, 19:21
Cift tarafli bantin isini adam akilli yapabilmesi icin net hatirlamamakla birlikte band sicakligi 25 olmasi gerekiyor. Lazimsa bir ara uretime girer bakarim ( cift tarafli bantli kapi citalari ozel bir tezgahta bekletiliyor yapistirilmasi icin)

Ben artik plakalik kullaniyorum sahsen.

Su an kirmizi beyaz yazi ile Park Auto yaziyor plakaliklarimda. Bir takimda kirmizi speed yazan var:)

edit: bant secerken banyo icin olan ozellerden alin. Banyo vb gibi nemli ortamda bile etkili oluyorlar ki yagmurada daha cok dayanir demek bu

Hocam bu kırmızı speed yazan plakalıkdan nerde bulabilirim? :)

MCN21
31-10-2012, 19:25
3m in dıs cephe de kullanilan cift tarafli banti işe yarar, bende ondan kullandım. silikon kullanma taraftari degilim... bauhaus dan almistim...

kesinlikle cok saglam o bant birgün polis plakayı sök dedi , elimle cektim plaka sekilden sekile girdi gelmedi tamponum cıkıcaktı nerdeyse arabadan cakı cıkardım bantı kestim yarısı tamponda yarısı plakada kaldı :D birde plakayı yapıstırmadan önce tamponun kavisine göre plakayı elinde bükersen köselerde sıkıntı olmaz ;) tam oldugunuda plakanın tek ucuna bastırdıgında diger ucun havada kalmıcak sekilde ayarlarsan hic sıkıntı olmaz ;)

Kahnweb
31-10-2012, 19:31
kesinlikle cok saglam o bant birgün polis plakayı sök dedi , elimle cektim plaka sekilden sekile girdi gelmedi tamponum cıkıcaktı nerdeyse arabadan cakı cıkardım bantı kestim yarısı tamponda yarısı plakada kaldı :D birde plakayı yapıstırmadan önce tamponun kavisine göre plakayı elinde bükersen köselerde sıkıntı olmaz ;) tam oldugunuda plakanın tek ucuna bastırdıgında diger ucun havada kalmıcak sekilde ayarlarsan hic sıkıntı olmaz ;)

Evet hocam aracımın gecen gün plakası düştü, 3M çift taraflı bant kullandım çok sağlam oldu. Eskiden siyah slikon + çift taraflı bant kullanırdım. Şimdi çift taraflı bant yetiyor :icon_tup:

Tarık V.
31-10-2012, 20:37
Markasını bilmiyorum, 1-2 yıl önce çift taraflı silikonlu bantla yapıştırmıştım.
Arkalar boyalı yüzeyde olduğu için sökmek istedim sonradan, plakalıkla takılcaktım. Biraz uğraştım tecrübesiz olduğum için sökemeyeceğimi anladım, Ömer'in yanına gittik ekmek bıçağı ve ince bi bezle çıkartmıştı.
Bu yaz muhtemelen 55'e ya da 61'e gıcığı olan biri Zeytinburnu'nda ön plakayı sökmeye çalışmış becerememiş :) Sadece sağ tarafı biraz havada kalmış. Pek belli olmasada öyle duruyor şuan nazarlık hesabı.

cabriolet
31-10-2012, 20:42
biraz once siyah silikonla yapistirdim plakalarimi tas gibi oldu valla :)

low&slow
31-10-2012, 21:14
çekomastik bütün nalburlarda mevcut 2.5 tl fiyatıda :)

hkspower
31-10-2012, 21:58
3M in şeffaf renkte çift taraflı bantı var . yapıştırmadan biraz ısıttım yapıştırdım 2 sene oldu :D daha sağlam duruyor

burakgulsan
27-11-2012, 07:30
Ben space in çift taraflı silikon bantıyla yapıştırıyorum hep 3 senedir aynı şekilde duruyor :)

d3n1s
27-11-2012, 12:08
çift taraflı bant siyah silikon ikilisi.