PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG kullanılan araçta methanol kit kullanılabilir mi ?

DetailEF
07-06-2012, 01:41
Edit, aradığım bilgileri kendim buldum teşekkürler :)

Chn53
07-06-2012, 09:09
kullanılıyomuymuş ?

Skyhawk34
07-06-2012, 09:16

hee kanka oluyomuymus ? :D harbi merak ettim

yavuz364
07-06-2012, 17:33
Kullanılmasında ne mahsur olabilir ki ? :) sonuçta ikisinin amacı farklı..

Alican
07-06-2012, 17:35

Bari siz yapmayın bunu forumun amacı paylaşmak...
Cevabı bulduysan paylaşda konuya girenlerde okusun

Germanian
12-06-2012, 12:20

yazsana açık açık sanki amerikayı benjaminle beraber keşfedip geldin

DetailEF
12-06-2012, 12:23
Kullanılmasında ne mahsur olabilir ki ? :) sonuçta ikisinin amacı farklı..

Karbüratörlü motorlarda kullananlar var yalnız lpg ile kullanan yok gibi bişey bi bilgiye ulaşamadım, ben de deneyip size öyle aktaracaktım ama aceleci insanlarsınız :)

Bari siz yapmayın bunu forumun amacı paylaşmak...
Cevabı bulduysan paylaşda konuya girenlerde okusun

Paylaşacaz goçum :D

yazsana açık açık sanki amerikayı benjaminle beraber keşfedip geldin

Ameriko Vespuçi olmasın la o :confused:

Germanian
12-06-2012, 12:56
Karbüratörlü motorlarda kullananlar var yalnız lpg ile kullanan yok gibi bişey bi bilgiye ulaşamadım, ben de deneyip size öyle aktaracaktım ama aceleci insanlarsınız :)

Paylaşacaz goçum :D

Ameriko Vespuçi olmasın la o :confused:

o benj in amca oğlu ilk benj buldu kanka vespiçi çöktü benim araziye dedi

erhann
12-06-2012, 13:12
bence cokta iyi olabilir ;)

DetailEF
12-06-2012, 13:16
bence cokta iyi olabilir ;)

Parçaları topluyorum işte, deneyip aktarıcam herkese :)

ygtrn
13-06-2012, 08:58
bilgileri benden alıp alıp burada size satıo işte beyler :D:D:D:D

erhann
14-06-2012, 13:50
Parçaları topluyorum işte, deneyip aktarıcam herkese :)

ok paylasirsiniz artik ;)

driftboy
14-06-2012, 13:53
Paylaşırmısın arkadaşım bilgiyi ? Günlük kullandıgım LPG'li aracımda methanol kullanabilirmiyim ? Nedir sonuç ? +'sı -'si nedir ?

AtmoSpheriC
16-06-2012, 22:20
merakla bekliyorum sonucu

mrttncr
02-08-2012, 02:26
Ya benim kafam iyice karıştı. Benzin mi kullanıcam, LPG mi kullanıcam, ethanol mü basalım, nos mu basalım, bor mu koyalım napalım..
eeeeehhh yeter bee !! ben depoya tavuk bulyon atmaya gidiyorum akşam sonucu yazarım

driftboy
02-08-2012, 02:35
Ya benim kafam iyice karıştı. Benzin mi kullanıcam, LPG mi kullanıcam, ethanol mü basalım, nos mu basalım, bor mu koyalım napalım..
eeeeehhh yeter bee !! ben depoya tavuk bulyon atmaya gidiyorum akşam sonucu yazarım

akşam iftarda yemek degilde beynini yedin galiba

kinder
09-10-2013, 10:15
Selam...
Bu konuyu hortlatma zamanı gelmiş :) LPG li araçta denediniz mi? Benim Mazda 3 de hem sonradan turbo uygulaması vede LPG var. LPG çok basmıyorum ama bastığımda EGT çok kısa sürede tavan yapıyor. Benzinde 5. enjektörle soğutma yaptığımız içinde o kadar sıkıntı yaşamıyorum. Fakat Mazda 3 ün subapları magnezyum olduğu için koruma amaçlı Water kit takmak istiyorum. Yeni bir konu açmaktansa bu konu altında bilgi verebilir misiniz.

ygtrn
09-10-2013, 14:32
beyler lpgli araçta meth kullanılır, ha dersenizki çok gerek varmı? aslında hem var hem yok.. niye derseniz, bildiğiniz üzere meth benzinli araçta daha fazla avans açmanızı sağlar, ancak lpg denen mutfaklarımızın vazgeçilmez yakıtı :D gayet yüksek oktanlı bir yaıt olduğundan benzin artı meth karışımında açtığınız avans değerini sadece lpg de rahat rahat açabilirsiniz, örnek verecek olursak, misal özgün abiyle benim araca lpg ayarı yaparken 5000 rpm %100 tps de araba fakire düşüp taa 14 15 afr lere gitmişti, özgün abide kulaklıklardan dinlediği için 'lpg ye bak anasını 14 af hiç avans vurmadı' demişti :)

niye gerekli olayına gelirsek...
birincisi lpg kuru bir yakıt, siz meth hatta gerek bile yok sadece water injection yaparak emme sübaplarının soğumasını sağlar egt nizini düşürmüş olursunuz....

kısa ve kabaca tabirini açıkca anlattım sanıyorum...

semavi
09-10-2013, 15:03
Ozgune "benim volvoda lpg olacak, ne diyorsun" dediğimde...

Daha iyi abi, işte mis gibi demişti :D Acaba gırgıramı sarıyor beni diye bakmıştım ilk etapta :D

düplü ve öfkeli bir efsane değil yani :D

Ah birde telefonla ulaşabilsek onada yaptırabilsek keşke yazılımı :D

semavi
09-10-2013, 15:04
Ozgune "benim volvoda lpg olacak, ne diyorsun" dediğimde...

Daha iyi abi, işte mis gibi demişti :D Acaba gırgıramı sarıyor beni diye bakmıştım ilk etapta :D

düplü ve öfkeli bir efsane değil yani :D

Ah birde telefonla ulaşabilsek onada yaptırabilsek keşke yazılımı :D