PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R56 Sunroof Problemi

berkayguru
07-06-2012, 20:08
merhaba;

belirli bir hizdan sonra ruzgardan dolayi sunroofun arka tarafindan iceriye cok ses aliyor. bu sesi nasil engelleyebilirim.

Ayrica sunroofu actigimda kapatirken en ucuna gelince sanki orada bir sikisma varmis gibi geriye atiyor yarida duruyor. el ile milim milim ileriye alarak kapatabiliyorum. bu memleket cok tozlu (QATAR) sunroof raylarina baktim baya bir toz birikmis. temizligini kendim yapabilir miyim?

Daha onceden tecrubesi olanlariniz vardir diye dusunuyorum. yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Caesar
07-06-2012, 20:09
Garantisi devam ediyorsa aracın git servise garantiden değiştirsinler.

DoDo_hamann
07-06-2012, 23:50
R56'ların kronik olarak sunroof sorunu var, yazın güneşte 2-3 saat kalsın açılmıyor gölge görmedikçe maalesef 2007-2012 tüm araçlarda var, açılmadığı durumda elinizle ittirmeyin, dişlileri zorlar ve daha büyük zararlara yol açabilirsiniz. Temizliğini yapıp, kendiniz yağlayabilirsiniz ama usta ellerde daha iyi sonuç verecektir.

berkayguru
08-06-2012, 19:20
yok bende acilmama gibi bir problem yok. o konuda masallahi var cunku butun gun 48 derece sicakligin altinda duruyo tam gunesin altinda.

Benimki aciliyo fakat kapanmiyo :( yani adim adim ilerlemelerde bi kac deneemeden sonra kapatabiliyorum. sanirim tozdan dolayi orda geri yolluyor raylara baktirmam gerekli sanirim ..

ZaZy
08-06-2012, 19:35
kesinlikle raylardaki kum,tozdan kaynaklanıyor. Bencehemen bak yada baktır, yoksa mekanizmayı tamamen kırarsn

Necep
25-02-2018, 22:24
Aynı sorunu yaşıyorum. Aracı bi ustasına göstereceğiz sanırım :)

onursumer
25-02-2018, 23:10
Aynı sorunu yaşıyorum. Aracı bi ustasına göstereceğiz sanırım :)

yakınsan maslak ayn ye bi goster genel bi kontrol yapsınlar

MCN21
26-02-2018, 03:15
Sunroof u söküp, temizleyip, yağlayabilirsiniz. Sunroof işleriyle ilginen bir dükkan bulursanız orasıda yapabilir diye düşünüyorum.