PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Internetden canlı hayvan satışı hakkında

Ranthor
08-06-2012, 09:21
İnternet Sitelerinin Dikkatine;
İnternet üzerinden yapılan canlı hayvan satışının da, 3285 sayılı Kanuna dayalı olarak Ev ve Süs Hayvanları Satış Yerleri nin Ruhsat ve Kontrollerine tabi olduğu bildirilmektedir.
3285 sayılı Kanunun 44. ve devamı maddelerinde cezai yaptırımın gerekli olduğu ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasının gerekliliği belirtilmektedir.

Arkadaşlar şu an satılıklar bölümünü tarayıp, hepsini kaldırıyorum. Bundan sonra kesinlikle böyle konular açılmamalıdır. Sahibinden.com'daki gibi ücretsiz sahiplendirme yapabilirsiniz, alım satım suçtur.

Bilginize

Dipnot: Sultan papağanı arıyorum nerden bulabilirim, kartal civarlarında petshop bilen:

Bayrampaşalı
08-06-2012, 09:25
1 seneye yakın oldu bu yasa cıkalı abi evcil hayvan satışı yasaklandı

sultan papaganı istiyorsan bugun bi fiyat alabılırım tanıdıgım üretici var direk evinde üretiyo

Ranthor
08-06-2012, 09:26
1 seneye yakın oldu bu yasa cıkalı abi evcil hayvan satışı yasaklandı

sultan papaganı istiyorsan bugun bi fiyat alabılırım tanıdıgım üretici var direk evinde üretiyo

ne biliyim bana yeni geldi yazı, pm atsana tel nosunu

SOMEONESPECIAL
08-06-2012, 09:28
Ne kadar saçma ya ?
Millet böbreğini çocuğunu satıyor

Bayrampaşalı
08-06-2012, 09:29
Ne kadar saçma ya ?
Millet böbreğini çocuğunu satıyor

bişey fark etmıyoki abi ücretsiz sahiplendirme diye koyuyolar arıyosun 500tl 1000tl fıyat verıyolar mama parasıymış hesabta:mad:

VTEC®
08-06-2012, 10:03
Yol kenarında sahipsiz bulduğum tekir bekir, uzun tüylü, dişi 2 aylık bir yavru kedim var. Az çok biliyorsunuz zaten evimde beslediğim 4 adet yetişkin kedim var ve bakma imkanım yok. Sağlığı yerinde. parazit ilacını falan ben verdim. kum terbiyesi vermeye çalışıyorum. Kuru mama yiyor. Sahiplendirmek ve güzel bir yuvası olsun istiyorum. Benimle iletişime geçerseniz yardımcı olurum.

kusura bakma bilgilendirme konunu kirletiyorum ama, dipnot yazdığın için ordan feyz aldım. Acil kediciğe yuva arıyorum.

34tb9544
08-06-2012, 10:21
Peki diyelim ki biz ariyoruz ilan açabiliyormuyuz
Mesela ben dısı apbt arıyorum

Bayrampaşalı
08-06-2012, 10:24
Peki diyelim ki biz ariyoruz ilan açabiliyormuyuz
Mesela ben dısı apbt arıyorum

kanka ucretsız vermek ıcınde ılan acabılıyosun sadece ücret karşılıgı satmak yasaklandı gerı kalan seyler serbest

mmged_jan
08-06-2012, 10:31
sultan papağanları harika hayvanlardır usta sağlam bir türde hayvan alırsan uzun yıllar bakarsın

yanaklarının kırmızısı tam düyleri düz kuyruğu düm düz böyle efe gibi olmalı sultan papağanı benim arif adıda bir papağanım vardır evin reisi gibiydi vallahi :D

kadioglu
08-06-2012, 10:37
3285 numaralı yasa kalktı.Yerine bu tip şeyler için 5199 geldi.O da çok farklı değil.Hatta yanlış hatırlamıyorsam dişi hayvandan üretim için de izin gerekiyordu.

Ranthor
08-06-2012, 10:44
HAYVANLARI KORUMA KANUNU (http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5199.html)

Hayvanların ticareti

MADDE 10. - Satılırken; hayvanların sağlıklarının iyi, barındırıldıkları yerin temiz ve sağlık şartlarına uygun olması zorunludur.

Çiftlik hayvanlarının bakımı, beslenmesi, nakliyesi ve kesimi esnasında hayvanların refahı ve güvenliğinin sağlanması hususundaki düzenlemeler Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.

Yabani hayvanların ticaretine ilişkin düzenlemeler Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.

Ev ve süs hayvanlarının üretimini ve ticaretini yapanlar, annenin ve yavrularının sağlığını tehlikeye atmamak için gerekli anatomik, fizyolojik ve davranış karakteristikleri ile ilgili önlemleri almakla yükümlüdür.

Hayvanların ticarî amaçla film çekimi ve reklam için kullanılması ile ilgili hususlar izne tâbidir. Bu izne ait usul ve esaslar ilgili kuruluşların görüşü alınarak Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.

Bir hayvan; acı, ıstırap ya da zarar görecek şekilde, film çekimi, gösteri, reklam ve benzeri işler için kullanılamaz.

Deney hayvanlarının ithalat ve ihracatı izne tâbidir. Bu izin, Bakanlığın görüşü alınarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca verilir.

Hasta, sakat ve yaşlı durumda bulunan veya iyileşemeyecek derecede ağrısı veya acısı olan bir hayvanı usulüne uygun kesmek ya da ağrısız öldürme amacından başka bir amaçla birine devretmek, satmak veya almak yasaktır.