PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 multijet motor yardım

metinmat33
09-06-2012, 08:32
arkadaslar herkese selamlar... yaklasık bır hafta once enjerktor arızası sebıbıylr pompacıya gittim. sokulup temızlendi tekrar ayarlandı takıldıktan sonra arabanın sesının yarı yarıya dustugunu gordum :) ancak tüm hikaye bundan sonra basladı aracı ustayla teste cıktıgımızda arabann yurumedıgını farkettım ustaya gore normalmiş olması gereken buymus ama arabamı tanıdıgım ıcın oradan dırek otoban cıkıp test ettım. araba 160 da kaldı normalde 185 cok rahat goruyo ustelık yakıt tuketımı 7 lt gezıyo kı mumkun degıll bunlara ek olarak kalkısta 1750 dewir ile 2000 dewir arasında barız bır surtme sesı sankı avans sesı gıbı bır ses geliyo bunun sebebnı bulamıyoruz tecrubesı olan arkadaslardan yorum beklıyorum tesekkurler...

Osman Bahadır
09-06-2012, 12:20
Enjektörleri tamir eden pompacı bosch dizel pompa-enjektör servisi miydi? Bosch tezgahında mı ayarladı enjektörlerini? Arabanın enjektörleri bosch marka zira... Enjektörlerin yanlış kalibre edilmiş olabilir. Veya enjektörlerdeki sorun düzgün giderilmiş, ama pompada veya railde basınç düşüklüğü şimdi kendini göstermiş olabilir.

metinmat33
09-06-2012, 18:13
bosh ve delphi serwisi ancak içerideki makinaları görme sansım olmadı. bahsettiğin pompa ve rail basınç düşüklüğünü nasıl ölçebiliriz?? cewap için tesekkurler

DOGAN__
09-06-2012, 23:25
dostumm bende 1.3 multijet kullanıcısıyım aracın öncelikle kaç binde
enjektörlerini sadece temizledilermi yoksa tamir takımı kullnıp değiştirdilermi parcalarını
enjektörlerinden memnunda değilsen linea enjektörü al tak

metinmat33
10-06-2012, 08:58
kardesim aracım 120 binde... komple sokulup yenıden ayarlandı tabı bu arada temızlendı ancak degısen bir parcası olmadıgını bılıyorum soguk motorda sıkıntı yok kalkıslarda... ama bıraz yol yapıp motor ısındıgı zamn sonra dur kalk yap sesi dinle ustelık yakıt 7 lt de gezıyo kı bu hıc normal degıl walla sıfır alıp takıcam galıba