PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çiğköfteci açmak?

rebelh
10-06-2012, 21:22
ufak bi miktar birikmişim var parayı bankada tutmak yerine çıtır bi iş kuriim diyorum aklıma çiğköfteci açmak geldi

bu işe daha önceden girişeniniz yada herhangi bi tanıdığınız varmıdır?
sistem nasıl işliyor?
kar marjı nedir bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim :)

hakotech
10-06-2012, 21:25
kar marjını onu bunu pek bilmem,o konuda yardımcı olamıycam malesef ama,arsemia dısarda yediğim tek yerdir..ınanılmaz lezzetlı yapıyolar..bı çok arkadasımda ordan yemekte..kısaca oradan bı isim hakkı alabilirsiniz mesela..tabi kendi isminizi düşünmüyosanız..

Jackie
10-06-2012, 21:26
kar marjını onu bunu pek bilmem,o konuda yardımcı olamıycam malesef ama,arsemia dısarda yediğim tek yerdir..ınanılmaz lezzetlı yapıyolar..bı çok arkadasımda ordan yemekte..kısaca oradan bı isim hakkı alabilirsiniz mesela..tabi kendi isminizi düşünmüyosanız..

Yok be kanka eski tadı yok sanki

rebelh
10-06-2012, 21:27

kendi ismimi düşünmüyorum işi profesyonel olarak yapanlara bırakma taraftarıyım yrn bi kaç markayla şartlarını konuşucam

EREN34
10-06-2012, 21:28
Bende Sait çiyim mesela. Sait kendi sitesinde cep telefonu yazıyor arayıp oraylada görüşebilirsin. Ne kadar çok yerle görüşürsen o kadar çok fikir ve akla gelmeyen detay bilgi sahibi olursun bence

mmustu
10-06-2012, 21:29
Yarami desmeyin 12 yil once dostuma inanip acsaydim cidden mok gibi para kazanmistim kar marji eskisi kadar olmasada iyi bi semtte para kazandirir

Adiyamanli omer usta bu arada

hakotech
10-06-2012, 21:30
Yok be kanka eski tadı yok sanki
bence senın agzının tadı kaçmıs kanka :D

kendi ismimi düşünmüyorum işi profesyonel olarak yapanlara bırakma taraftarıyım yrn bi kaç markayla şartlarını konuşucam

aynen sıze hangısı uyarsa tabi,ancak ben bir musteri olarak konuya baktım,bı cok yerden yedım ama en guzelı arsemia geldi bana..kı ben dıyarbakırlıyım kendımde yoguruyorum,bana en yakın tat soledıgım marka :) Allah c.c işini rast getirsin insallah..

ygtkrmdnz
10-06-2012, 21:31
gaziantepte çok iyi iş yapıyorlar özellikle cevizliköfteci firması burada ciddi anlamda çok ünlü bulunduğun şehre bir şube açmak mantıklı olabilir

Emre İlbi
10-06-2012, 21:34
Yarami desmeyin 12 yil once dostuma inanip acsaydim cidden mok gibi para kazanmistim kar marji eskisi kadar olmasada iyi bi semtte para kazandirir

:icon_tup:
mustafa abiye katılıyorum, bizim burda güzel iş yapıyorlar,
hatta arkadaşımında var,

ancak şunuda belirtmek isterim ki arkanızda sağlam bir marka olmalı,
size en uygun fiyata vermeli ki, kar edebilesiniz :icon_tup:

rebelh
10-06-2012, 21:34
aynen sıze hangısı uyarsa tabi,ancak ben bir musteri olarak konuya baktım,bı cok yerden yedım ama en guzelı arsemia geldi bana..kı ben dıyarbakırlıyım kendımde yoguruyorum,bana en yakın tat soledıgım marka :) Allah c.c işini rast getirsin insallah..

teşekkür ederim:)

edirnede öğrenci bölgesinde açıcam ve geniş bi paket servis ağıda kurmayı düşünüyorum

bazı firmalar isim için hava parası istiyorlar bazıları ise para almadan herşeyi kendileri kurup 35 güne gükkanı teslim edip hibe olarakta 50 kg köfte veriolar biraz karışık :)

ama tek emin olduğum şey bilinen bir marka tercih edeceğim

rebelh
10-06-2012, 21:35
:icon_tup:
mustafa abiye katılıyorum, bizim burda güzel iş yapıyorlar,
hatta arkadaşımında var,

ancak şunuda belirtmek isterim ki arkanızda sağlam bir marka olmalı,
size en uygun fiyata vermeli ki, kar edebilesiniz :icon_tup:

arkadaşınızın kar marjını masrafını maliyetini koşullarını falan biliomusunuz :)

hakotech
10-06-2012, 21:37
arsemıada dürüm 3 lıra beyler,10yada 15 lıraya 20 sıkım veriyodu yanlıs hatırlamıyosam..sızde bıldıklerınızı bı yazın ıstersenız..

Osman Bahadır
10-06-2012, 21:38
Bilinen bir marka olup da sanki bana araba mı satıyorsun :) Herkes mahallesindeki çiğköfteciyi adını daha önce duymamış olsa bile en az bir kere dener ve beğenirse de devam eder. Sonuçta bunların hiçbiri yoktu bundan birkaç sene öncesinde. Bu başlıkta bile kaç tane farklı marka sayıldı. Demek ki tutturulabiliyormuş.

Şartlarını tabi ki kıyaslayın ama bence marka olacak diye kar marjı düşük birini tercih etmeyin derim. Hatta şartlar müsaitse kendin bile yapabilirsin.

Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

GokhanRS
10-06-2012, 21:39
bu işin eskilerinden biriyle yeni konuşmuştuk. maliyet satış fiyatının 3te1i diyordu bayilik olursa. kendin yaparsan dahada düşebilir şeklinde anlatmıştı bana.

Anıl E.
10-06-2012, 21:40
Bence bir anda kar sağlayamazsınız(eğer kendi adınızla yeni bir oluşum düşünüyorsanız).Yok ben sağlam bir markanın altında yürürüm ve açacağım semtte doğru düzgün çigköfteci yok diyorsan çevrene de güveniyorsan iyi bir iş bence. Türkiye'de bitmeyecek tek sektör gıda ,işini iyi yaparsan iyi para kazanabilirsin.

Emre İlbi
10-06-2012, 21:41
arkadaşınızın kar marjını masrafını maliyetini koşullarını falan biliomusunuz :)

ilk açtığı sıralarda çok az kazanıyordu, ama şimdilerde iyi,
tabi net rakamları sormuyorum, ayıp olur :D

snan1910
10-06-2012, 21:42
ankarada pan çiğköfte bayisi arkadaşım var, 3,4 yıldır çalışıyorlar.ilk açtıklarında çok güzel kazandılar ama artık eskisi gibi değil. Yer olarak düzgün biyer lazım ayrıca gece çalışmak lazım. Ona göre düşünün..

Frid
10-06-2012, 21:43
yaz geldi birde bu mevsimde pek karlı olmuyor, Ome_RS yapmıştı bir ara detaylı bilgi verebilir

c@n
10-06-2012, 21:43
bnde merak ettim şimdi fiyat olarak ne isterler tahmini isim hakkı almaya kalksak.bu konuda bilgisi olan var mı aşşa yukarı

Slmcnsl
10-06-2012, 21:58
elimden geldigince yardimci olayim..
komagene kilo 6 tl. tatlıses 6.5 tl girişi var.
bir kilo çigköfte 20-25 tl arasi satiliyor. kilosunu 6.5 liradan aliyorsun. bir durumde 50-80 gram çigköfte ya oluyor ya olmuyor. hesabini ona göre yap.
tatlises aci sosu lavaşi fln da kendisinden tedarik etmek şarti ile bayilik veriyor. soguk zincir bozulmadan 2-3 günde bir servis ediliyor fabrikadan.
vakumlu poşetlerde geliyor.
1 hafta kadar dolap ömrü var.
2000 tl kira vericeksen günde en az 15 kg çigköfte satman gerekirki çaliştigina degsin.
otobüs duraklarının oldugu yerleri mesken tutabilirsin mesela..

rebelh
10-06-2012, 21:58
ortalama 10biğn tlye gelip dükkanı açıp gidiolar 1 hafta eğitim verio bazı firmalar ve genelde 50-70kg arası hibe ediolar ayrıca tutunman için magnet ve broşür falanda onlardan

bazen markaların kampanyası oluyor isim bedeli almadan gelip dükkanı hazırlıolar

gece2-3e kdr servis yapmayı düşünüyorum 1 ya da 2 tane duruma göre motorlu kurye

bulduğum yer öğrencilerin oturduğu semtte öğrencilerin takıldığı ve hiç boş bırakmadıkları bir parkın 30 metre yanında köşe başı tek dez avantajı o caddede dükkanlar yolun 7-8 basamak altında kalıyor kirası falan uygun

.::EmrE::.
10-06-2012, 22:06
Yan komşum yaklaşık 6-7 ay önce tatlıses çiğköfte açtı kadıköyde; şu an devretmeye uğraşıyor onu biliyorum bir tek.

ToNy
10-06-2012, 22:08
Kar marjını falan pek bilemem ama bende OSES diyorum, onun dışında pek çiğ köfte yemem...

Slmcnsl
10-06-2012, 22:16
ortalama 10biğn tlye gelip dükkanı açıp gidiolar 1 hafta eğitim verio bazı firmalar ve genelde 50-70kg arası hibe ediolar ayrıca tutunman için magnet ve broşür falanda onlardan

bazen markaların kampanyası oluyor isim bedeli almadan gelip dükkanı hazırlıolar

gece2-3e kdr servis yapmayı düşünüyorum 1 ya da 2 tane duruma göre motorlu kurye

bulduğum yer öğrencilerin oturduğu semtte öğrencilerin takıldığı ve hiç boş bırakmadıkları bir parkın 30 metre yanında köşe başı tek dez avantajı o caddede dükkanlar yolun 7-8 basamak altında kalıyor kirası falan uygun

10 bine komagene sait tatlıseks açman zor olur kardeşim bnm tahminim. komagene 3 -4 sene önceki franchise bayim ol fuarinda 25 bin tl gibi bir rakam istiyordu. şimdi bilmiyorum ama.
bu bikaç firman magnet flyer fln kendisi satiyor ve franchise sözleşmesine o şekilde belirtiyorlar. hele komagene poşetlerden broşürlerden karton kutulardan fln inanilmaz para kazaniyor.
öglen 11-12 gibi açmiş olcaksin dükkanini , başinda durcaksin.. gece 2-3 e kadar da servis fln yapmayi planliyorsun. Allah kolaylık versin kardeşim şimdiden..
inşallah gönlüne göre olur. cok zor bir iştir..

cabrioleter
10-06-2012, 22:18
bi ara battal beyde kilosunu 5 liraya alıp 20 liraya satma durumu vardı oldukça karlı yani..bizim cadde üstünde saf salak bi adam açtı 2 ay sonra keyfe keder içerideki mobilyaları değiştirdi lcd yi çaktı laptop alıp internet bağlattı..

bunlardan bi ay sonrada 3 elemana işi bıraktı dükkana bile gelmiyor beyfendi parayı fena vurdu anlayacağın..

bir de önüne dondurma ve midye koydu.. kısacası iş yapacak bir yerde olursa iyi kazanç bırakıyor..

TayfunS
10-06-2012, 22:21
Komagene var afyonda, her ayın 15i aldığının %50si kadar ilave de ediyolar, ki beğeniyorum da tadını

34btr1907
10-06-2012, 22:22
Yan komşum yaklaşık 6-7 ay önce tatlıses çiğköfte açtı kadıköyde; şu an devretmeye uğraşıyor onu biliyorum bir tek.

bahçelievlerdede var tatlıses ,bı kaç kez aldım yaramaz tadı

onursumer
10-06-2012, 22:24
dışarda çok fazla çiğkofte tercih etmiyorum ama bizim burda komagene var arada yiyorum fena değil

bence markanın yanında açıcağın yer çok onemli

ayrıca denildiği gibi günde 10kg dan aşağı duşmemek lazım ortalamadaki çalıştığına değsin

fatih(fb)
10-06-2012, 22:57
ah ahhh kendi mahallemde hiç yoktu sene 2007 açayım diye düşünmüştüm tabi daha küçüktük destek alamadık şimdi var 7 tane çiğköfteci parayı kıracaktık bu saatten sonra pek cezbedici değil bana göre

63owen63
10-06-2012, 23:03
Bir gün bu işe girecegim,ortalık kuruyacak :)

Elini çabuk tut derim :)

komagene de düşünebilirsin.digerlerinin dışında.

metinmb407
10-06-2012, 23:09
Yiğit Binevler civarında çiğköfteci yok ayrıca Edirne de adamakıllı yapan yerde yok. Bir tane Çilingirler caddesinde vardı Adıyamanlı adam devretti şimdi. Çok güzeldi şimdi devralan bozdu işi.

Bu işe gireceksen ilk etapta 20 bini gözden çıkarmalısın benimde arkadaşım niyetlendi ama hava parası mı neyse işte o olaydan dolayı vaz geçti.

Krank
10-06-2012, 23:11
Şırdan satın para şırdanda :D

orhan_guney
10-06-2012, 23:11
bence çok fazla çigköfteci var parası yendi bu işin.

rebelh
10-06-2012, 23:53
Yiğit Binevler civarında çiğköfteci yok ayrıca Edirne de adamakıllı yapan yerde yok. Bir tane Çilingirler caddesinde vardı Adıyamanlı adam devretti şimdi. Çok güzeldi şimdi devralan bozdu işi.

Bu işe gireceksen ilk etapta 20 bini gözden çıkarmalısın benimde arkadaşım niyetlendi ama hava parası mı neyse işte o olaydan dolayı vaz geçti.

zübeydeye niyetim var başkan :)

anladığım kadarıyla herkesin kafasında farklı marka var en mantıklısı kar ve kalite oranı en yüksek olanı seçmek gibi duruyor

rebelh
10-06-2012, 23:54
bence çok fazla çigköfteci var parası yendi bu işin.

edirnede yok :)

academian97
11-06-2012, 00:05
Çiğköftede tercihim Komagene, TRdeyken her ayın 15inde kesin gidiyordum. (Aldığın kadarın yarısı bedava muhabbetine) Şimdi macaristandayım, komagene olsa da yesek diyorum, en iyisi gel buraya aç mağazayı sen :P

Conqueror
11-06-2012, 00:31
Çiğköfte için markanın çok faydalı olacağını pek düşünmüyorum. Estetik bir tasarımla müşterilerin güvenini kazanabilirsin. Kaldı'ki edirnede komagene yi bilirlermi bilmiyorum ancak burda sayılan markalardan sadece komagene tanıdık geldi. Oysa bu konu altında okumasaydım komagene'nin çiğköfte markası olduğunu bilemezdim.

Etsiz köfte pek hoşuma gitmiyor. Etli olanda haccp kuralları içinde satışı çok zor, izni de yok sanırım.

erdalss
11-06-2012, 00:49
edirnede nerede açmayı düşünüyorsun ?

aysekadın kampusnun hemen kapı onunde palmıye yanında war dınlentı sokagında war ? çarşıda 2-3 tane var gördüğüm. ama hepsi kendi ismiyle. ayşekadında cadde üzerinde bi mekan bulup franc ini alabileceğin ve reklamını yapabileceğin güzel bi marka olursa ve eve servis yapabiliceksen tutunabılırsn. kendimden ve çevremden biliyorum eve servis edirnede çok iş yapıyo. bu sene bitirdim okulu :) görünüşe öenm verip reklam ve eve servisi kaldırabileceksen giriş derim he eksik bişeler kalırsa zor durum bence :) kolay gelsin

edit:zübeyde civarlarını düşündüğünü görmedim şimdi farkettim. oraya dondurma koyucaklarına şimdi çiğ köfte koysalardı kar larına kar katarlardı ilginç şeyler yapıyolar bence yaz geldi diye. olabilir o taraf mantıklı bence.ama cadde üzeri olması herzaman + derim

CasabLanca
11-06-2012, 01:07
bu işin kaymağını ilk açanlar yedi, hatırlıyorum ilk zamanlar dürüm 5-6 liradan satılıyordu şimdi her yerde 2 liraya zibille
her firmanın kampanyası var misal pan çiğ köfte aybaşlarında ne kadar alırsan o kadar hediye kampanyası felan yapıyor
marka adı altında girecek olsam komagene veya adıyamanlı ömeri tercih ederim
anladığım kadarıylada edirnede açacaksın, eğer ankarada böyle bir işe girmeyi düşünen varsa potansiyelin çok sağlam olduğu ve böyle bir yerin olmadığı bölge öneririm :D

rebelh
11-06-2012, 01:08
edirnede nerede açmayı düşünüyorsun ?

aysekadın kampusnun hemen kapı onunde palmıye yanında war dınlentı sokagında war ? çarşıda 2-3 tane var gördüğüm. ama hepsi kendi ismiyle. ayşekadında cadde üzerinde bi mekan bulup franc ini alabileceğin ve reklamını yapabileceğin güzel bi marka olursa ve eve servis yapabiliceksen tutunabılırsn. kendimden ve çevremden biliyorum eve servis edirnede çok iş yapıyo. bu sene bitirdim okulu :) görünüşe öenm verip reklam ve eve servisi kaldırabileceksen giriş derim he eksik bişeler kalırsa zor durum bence :) kolay gelsin

edit:zübeyde civarlarını düşündüğünü görmedim şimdi farkettim. oraya dondurma koyucaklarına şimdi çiğ köfte koysalardı kar larına kar katarlardı ilginç şeyler yapıyolar bence yaz geldi diye. olabilir o taraf mantıklı bence.ama cadde üzeri olması herzaman + derim

o cadde üzerinde olacak ve paket ağırlıklı gece 3e kdr falan iş yapmayı düşünüyorum dizayna ve reklama bütçe ayırıcam kesinlikle avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili baya bilgi verdi konu

daha fazla bilgisi olan varsa yazmasını bekliorum :)

Günkut
11-06-2012, 01:10
Nereye acıcan edirnede yeri söyle ileriyi göreyim :D

Günkut
11-06-2012, 01:42
Nereye acıcan edirnede yeri söyle ileriyi göreyim :D

Boş dükkan nerde var orda ? Hepsi dolu şuanda köşedeki şok un yerine mcdonalds acılabilir bunu göz önünde bulundur belki sektör olarak alakan yok ama yiyicek sonucta biri köfte dicek digeri gel hamburger yiyelim dicek filan falan :D carsıda yer bak kendine unutma üniversite 3 ay yok :)

cookies
11-06-2012, 01:45
İstanbul dışında ki iller için durum nedir bilmiyorum ama İstanbul doyma noktasına geldi bence bu konuda.. Mısır standları gibi ilk olacaksın ki furyayı yakalayasın.. Biz bekliyoruz bakalım iş yapıyorlarmı diye yaptıklarını öğrenince iş işten çoktan geçmiş oluyor.. Ama yinede yapılmaz diye bir durum söz konusu değil iyi konuda iyi bir strateji ile gayet başarı sağlanabilinir..

highpower
11-06-2012, 08:59
tutacağın dükkanın yeri çok önemli bunu bilir bunu söylerim yer iyi olursa ne satarsan sat

semih1469
11-06-2012, 09:23
Hemen hemen her markanın çiğköftesini yedim yıllardır en beğendiğim oses daha sonra arsemia diyebilirim.

HaKo
11-06-2012, 09:49
Benim en çok Elazığlı çiğ köftecinin tadı hoşuma gidiyodu.

İstanbul da çiğ köfte işi bitti adım başı çiğ köfteci doldu her yer. Edirne de yoksa mantıklı bir iş olur öğrenci şehri sonuçta

Eyüp
11-06-2012, 09:58
Cigkofteminde cigkoftesi güzel..oda dusunulebilir bence..

powERS
11-06-2012, 10:34
tum sayfaları okumadım ama bende bıldıklerımı soyleyım.

İzmirde Battal bey ağırlıktadır. şu anda yanlış hatırlamıyorsam kilo sunu 20 tl ye veriyor.
dürümde 2.5 tl.

Ben de bikac yer denedim bu furya basladıktan sonra ama en güzeli Bence battal bey.

izmirde gercekten muazzam ağ yaptılar marka olarak bilindik bi marka oldu ama bazı bayileri cok yakın birbirine..

Yalnız bu işten para kazanmak istiyorsan gece çalışması lazım dükkanın. en az 2 ye kadar durması lazım yanı. birde paket servislerede dükkana gelen müşteri kadar özenli olman lazım.

misal herzaman yediğimiz yerden telefonla sipariş verdik. lavaşları bayat göndermiş birdaha gittiğimde anlattım durumu abi herzaman ben olmuyorum arkadas ta belki aşağıya attıgım paketi vermiştir yenisi bittiyse özür falan diledi.

ama kimiside sallamıyo bile yok olmaz bizde diyip kıvırıyolar. tabi bidaha gitmiyorz :D

YUNUS
11-06-2012, 10:45
2010 da hatta 2011 in başında bu konuyu açsaydın 1 sn bile düşünme derdim. Bence artık yatırım zamananını doldurdu çiğ köfte. Artık her sokakta çiğ köfteci oldu. Yeri bulmak çok önemli. İyi bi yer bulabilirsen aç.

8 ay önce ben açtım yerim çok iyi olmasa da dükkan kendini döndürüyo. 10 tl ye kilosunu alıyorum 25 tl ye satıyorum . Lavaş yeşillik limon ekstra maliyet. İsim hakkı için pazarlıkla 8.000 tl ödedim. Açılış ta 50 kilo köfte animasyon broşür vs vs bu 8,000'nin içindeler. Dükkan kirası varsa tadilatı ve soğutucu dolap açılış maliyetine eklenmeli.

Kışın ortalama 450 - 500 tl ciro yapıyorum ama yaz dönemi bu 150 ye kadar düşüyor. bu dönemde frençays (nası yazılıyo nan !) olduğun için midye tatlı dondurma gibi alternatiflere yönelebilirsin. yaz dönemi dükkan kendini döndersin yeter mantığındayım yani.

Senol Demirağlı
11-06-2012, 11:28
Ahmet aybakla görüştünüzmü?Battal bey gibi değil.Adamlar sıkı disiplinle iş yapıyor.En az 1 km aralıkla dükkan açmaya müsade ediyolar.Dükkanı dayayıp döşüyolar teslim ediyolar.Size sadece dükkan kirası kalıyor.

Hakan Burak
11-06-2012, 13:26
Sait Rulezz. :) Bence sait çok iyi bu konuda gerçi Kocaeli'de adım başı Çiğ Köfteci Sait var ama Tatlıses'tende aldım gerçekten sait gibi değil.

powERS
11-06-2012, 13:35
Ahmet aybakla görüştünüzmü?Battal bey gibi değil.Adamlar sıkı disiplinle iş yapıyor.En az 1 km aralıkla dükkan açmaya müsade ediyolar.Dükkanı dayayıp döşüyolar teslim ediyolar.Size sadece dükkan kirası kalıyor.

Kardeşim ahmet aybak cok gec gırdı pıyasaya battal bey gıbı ılk gırseydı oda aynı duruma maruz kalacaktı.

Battal beyde ılk 1km demıs ama sonra o kadar cok talep olunca adamlar ıpın ucunu kacırmıs ha mantıklımı degıl ama herkes kendı nasıbını yıyıor. acıp kapatanda var acıp kapattıranda var. bu da biraz işe gösterdiğin özen sayesinde.

powERS
11-06-2012, 13:36
yalnız canımda nasıl cektı anlatamam.. :D

BaybuRtlu69
11-06-2012, 13:38
Edirne yoğun nüfuslu bir yer ve öğrencilerin yoğunlukta olduğu bir yerdeyseniz dediğiniz gibi, çigköfteci açmak çok mantıklı

Şöyleki dürümü 2.00 - 2.50 tl arasında satılıyor. veyahut dürüm+ayran 2.50 tl olan yerde çok gördüm. Bu öğrencilerin işine çok gelir :)

zaten ufak bir dükkan işinizi görecektir, yalnız son zamanlarda şunu görmeye başladım bir dükkanda, 2-3 işi birlikte yapanlar var. yani bu daha çok kazanç daha çok müşteri ve daha çok reklam demek.

Örneğin; Dükkanın içinde , tavuk dürüm, çiğköfte, börek çörek, dondurma vs satanlar..

Bu şekilde düşünüp planlarsanız dahada iyi olabilir

Çiğköftede isim olarak şunlara bi bakın derim ; Ziyafet , Sait usta, Cesa, arsemiea..

darkmoon
11-06-2012, 14:03
arkadaşım açmışdı göztepede frençayz almışdı 30 bin tl vermişdi adamlar gelip her bir şeyi kurmuşlardı 3 sene işletti sonra devir etti.. güzel işdir ama aynı caddede rakibin olmıycak bizim arkadaş açdı 3 sene içinde aynı caddede 8-9 çiğköfteci türedi..

birde midye işinde gelecek var aklında bulunsun iyi para var o işdede..

bunlar meze dir neticede açıcaksan konumunu alkolün tüketildiği gececilerin olduğu yerlerde arttır. ve geç vakitlere kadar yani sabah 3-4 e kadar açık kalmaya bak birde evlere paket servisi yaparsan bence zarar etmene olanak yok..

mesutt1
11-06-2012, 14:04
bende düşünüyorum bu tarz şeyler konuyu takipteyim

powERS
11-06-2012, 14:16
açmayı düşünenler gidip her markayı bi tatsın ona göre karar versin derim. sonucta kendinizin beyendiğini satmak daha tatlı olur.

dc_crx
11-06-2012, 14:36
kokareç-midye-çiğ köfte 3'ü bir arada getirisi olur yanlız çiğ köfte artık her köşe başında var ;)

Burak-Akın
11-06-2012, 15:12

+1 çok büyük maliyet kazandırmasada iyi işler çıkabilir.

Lokanta ve dönercinin az oldugu mahalle belirlendikten sonra güzel, temiz, ferah bir dükkan ayarlanır

AşkınS.
11-06-2012, 15:16
bende çok kez düşündüm,hatta zonguldakta sürekli yedigim yer vardır çiğköftem adı..ama zam yaptılar parayı bulunca..

mmged_jan
11-06-2012, 15:25
çalışmak istiyorsan al sat para kazanmak istiyorsan yap sat bayii alacağına millete sırtından kar ettireceğine küçük bir dükkanda el yapımı çiğ köfte sat reklamında bu yönde yap rahat et

twin
11-06-2012, 15:45
teşekkür ederim:)

edirnede öğrenci bölgesinde açıcam ve geniş bi paket servis ağıda kurmayı düşünüyorum

bazı firmalar isim için hava parası istiyorlar bazıları ise para almadan herşeyi kendileri kurup 35 güne gükkanı teslim edip hibe olarakta 50 kg köfte veriolar biraz karışık :)

ama tek emin olduğum şey bilinen bir marka tercih edeceğim Edirnede zor olmicak mı bende ordayımda kaç tane var saraçlarda ve zarif var tabiki :)

34btr1907
11-06-2012, 15:56
çiğköfte dışında alternatif olarak etibeyazın franchise alabilirsen heleki öğrenci mekanlarında 10 olur arayıp isim hakkını öğren derim ,, burda 10m2 yerde adam para basıyor resmen...

edit:az önce aradım bayilik ücreti istemıyorlarmıs döneri verıyoruz dedi,yer önemli onun dışında bişey talep etmiyorlar...

İbrahim33
11-06-2012, 16:08
boşverin bu işleri , açanlar hep patlıyor , gıda sektöründe bilgi-birikim+tecrübe ve ustalığınız yoksa hiç girmeyin.bi tane fiesta alın kiraya verin daha iyi...

MatraX_07
11-06-2012, 16:08
Lezzet ve Mekan iyi olursa neden olmasın

Eyup Duygun
11-06-2012, 16:16
Markalar hakkında pek bilgim yok ancak ne kadar cok cesit ile iletişime gecersen en saglıklı kararı verebilirsin.Ögrenci yerınde paket , menü gibi birseyler yapılıp para kazanılabilinir.

Cig köfte + ayran = kampanya gibi :)

Birde soylemeden gecemimce Anadolu yakasında Fenerbahce stadının arkasında Gakkos usta var bilenler vardır , oradan yedıgımden berı hıc bır markadan dısarıdan vsvs yemıyorum.Lavasından köftesine kadar herseyı dıgerlerınden farklı !!

mrtysn
11-06-2012, 17:12
Markalar hakkında pek bilgim yok ancak ne kadar cok cesit ile iletişime gecersen en saglıklı kararı verebilirsin.Ögrenci yerınde paket , menü gibi birseyler yapılıp para kazanılabilinir.

Cig köfte + ayran = kampanya gibi :)

Birde soylemeden gecemimce Anadolu yakasında Fenerbahce stadının arkasında Gakkos usta var bilenler vardır , oradan yedıgımden berı hıc bır markadan dısarıdan vsvs yemıyorum.Lavasından köftesine kadar herseyı dıgerlerınden farklı !!

Cigkoftem ciddi anlamda simardi piyasada, en cok malzemeyi o koyuyo durume o ayri mevzu da tad olarak Gakkos ve Arsemia derim ben de .Sadece cig kofte satmak yerine yanina midyesi paket icli koftesiyle falan cok daha iyi satar. Bunlardan en onemlisi tutucak bi lokasyon tabi :)

TayfunS
11-06-2012, 18:07
Chicky açın :) tavuk dürüm satın. Ne kadar ücret isterler bilmiyorum ama paket servisi deli gibi gidiyo burda

Slmcnsl
11-06-2012, 18:53
editeditedit

FB10ur
12-06-2012, 02:55
ciğ köfte olayın'da getirdiğini götürdüğünü bilmem ama bu işin parası zamanın'da yendi.kadiköy'de olanlar bilir gakkoş usta vardır,yıllar önce arabada satıyordu,şimdi dükkanı ve şubesini açtı ordan başka bir yerde hayatta yemem tatlıses,komagene falan beğenmiyorum.yemeyenlere'de mutlaka gakkoşu tavsiye ederim.

Eren G.
12-06-2012, 03:45
Chicky açın :) tavuk dürüm satın. Ne kadar ücret isterler bilmiyorum ama paket servisi deli gibi gidiyo burda

Chicky franchise vermiyor aynen bim gibi