PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene honda civic koltuk sayısıı sıkıntısı

west
11-06-2012, 07:52
Mrb. arkadaşlar
98 honda civic 1.4is hb kullanıcısıyım. ruhsatta koltuk sayısı 5 yazıyo 4 olucakmış. Araba 2 sene önce koltuk sayısı 5 olarak geçio muayeneden bu muayenede sıkıntı oldu bende bi soruyum dedim kullanan illaki vardır sizlerde koltuk sayısı kaç gözükmektee ??

Jackie
11-06-2012, 08:04
Benim GP'de de 5 kişi görünüyordu, arkadaşın s2000'de de 5 . Geçmiyor o şekilde

Skyhawk34
11-06-2012, 08:22
gereken cevap daha gelmediği için sadece bildiğim kadarıyla yazıyorum .

trafiğe mi bilmem nereye gidip düzelttireceksiniz arkadasın doblosundada oyle bır sorun vardı hallettık o şekilde

bizdekinin ruhsat arabada gün içinde bakıp buraya yazarım daha yenı muayeneden geçtim hem senin içinde faydalı olur

G_TT_I
11-06-2012, 08:51
Mrb. arkadaşlar
98 honda civic 1.4is hb kullanıcısıyım. ruhsatta koltuk sayısı 5 yazıyo 4 olucakmış. Araba 2 sene önce koltuk sayısı 5 olarak geçio muayeneden bu muayenede sıkıntı oldu bende bi soruyum dedim kullanan illaki vardır sizlerde koltuk sayısı kaç gözükmektee ??

106'tıda 4 yazıyordu 5 olmalı dediler, 5. emniyet kemeri taktırdılar :) bunlar iyice sapıttı :Deli:

Jackie
11-06-2012, 08:56
Yeni moda koltuk sayısı sanırım :)

Seni aracın bağlı olduğu emniyete gönderiyorlar ya da herhangi bi emniyetten oraya mail atılıyor. Ben kendim gitmiştim. Memura durumu anlattım, aracın dosyasını getirdiler , dosyada araç 4 koltuk görünüyormuş ve anca 4 e indirebilirim dedi. Her ne kadar aracın 2 kişilik olduğunu anlatsamda olmadı. En sonunda trafik müşavirine bıraktım olayı

nokian
11-06-2012, 09:03
vakti zamanında e36 aracımı muayeneden geçiremedim sebebi ise noterin satış esnasında araç ruhsatına 3.20 İE yazması gerekirken İA olarak yazmış ..araç manuel olmasına rağmen ruhsatta aut gözüküyor araç kapılarında manuel damgası olmasına rağmen vitesinde manuel olmasına rağmen :D muayeneden geçirmediler..borusan'a gidip parayı bayılıp uygunluk raporu aldım,muayene istasyonuna gidip onaylattım,ruhsat sayfası değişti ve o şekil geçti muayeneden.

MeRtCaN
11-06-2012, 09:10
Honda yetkılı servısıne zamanında 3 kapı EK Kasa cıvıcler cok gelıyordu
koltuk sayısı 4 oldugu ıcın arkaya 5. emnıyet kemerı ıstıtyorlardı
sımdı 4 kısı mı oldu valla cok garıp

timucintt
11-06-2012, 13:53
Bu tüv artık bu arka koltuk saçmalığına bir düzen getirsin... 89 model arabanın orta kemerini arıyor... yok 5 kişi yazıyor 5. kemer olacak diyor... 4 yazsa 5 yazacak diyor 5 yazıncada 4 mü olacak diyorlar artık... nerde otdan boktan kusur denmiyecek şey varsa tüv buluyor...

Jön Türk
11-06-2012, 14:00
Bu olay cumartsi başıma geldi.Tüv e gittim düşüklükten geçtik, 5. emniyet kemeri olmadığından ağır kusur yazdılar geçemedik.elime bir kağıt verdiler trafiğe gidiceksin 5 i 4 yapacaksın vs vs.Dönerken yolda 106 sahibi bir arkadaşa telefon açtık abi koltuğun altında dedi.Nasıl geri döndük anlatamam 5. kemer koltuğun altında çıktığını anlattım zor bela atlattık bunuda.

207 rc gt vs lerde 5 kişi geçiyormuş 5. kemer yaptırılıyor yada trafikte hallediliyor.

emretektas
12-06-2012, 20:22
xsara vts de 5 yazıyoyordu ruhsat değişti 4 olarak yazdılar

tuner faruk
12-06-2012, 20:27
Benim Crx dede 5 geçiyodu 4 e çevirttiler muayeneden geçirdi bana EK-1 doldurttu ruhsat değiştir dedi ama gidip çıkarttırmadım hala 5 olarak gözüküyor aracımın muayeneside var Etiket falan yapıştırdılar plakaya saçma sapan hatalar yüzünden ruhsat yeniletiyorlar bende inatla yenilemiyorum..

bLackModeL
12-06-2012, 20:36
bende 4 yazıyoo 4 adet kemer var bı sıkıntı yok 4 ayda ıkı sefer muaneye girdirim ( egzozdan ceza yiyip) ikiisndede sıkıntısız geçtim

by_vtec
14-06-2012, 00:46
benım crx de 5 yazıyor..:D

west
14-06-2012, 09:54
Şimdi yazılanlara göre baktımki benimde koltugun altında 5. kemerde war. arkada 3 kemer war ruhsatta 5 kişi yazıo ama muayenede arkadaki 2 kemer takılıydı baqalım gidiyim bi aynı adama soruyum cok cins bişiy yaa. arabanın egzoz da patlak war hava filtresiyle deli gibi bagırıyo bide sallanıyo iice ses artıo onda falan sıkıntı cıkmıo koltuk sayısıyla ugrasıozz saka gibii .))

HaKo
14-06-2012, 10:05
bende de 5 yazıyordu araç audi tt :) sıkıntısız bi şekilde geçti birazda o anki memurun insiyatifine kalıyor bu işler sanırım.

Onu-R
14-06-2012, 10:31
Bilgim kadarıyla yazayım ben de

2 sene önceki TüvtUrk muayenesinden e46 cabrio ile 5 kişi yazarken geçtim.

Ancak şimdiki muayenemde sıkıntı çıkabileceğini tahmin ederek öncelikle muayene istasyonuna randevusuz cumartesi gidip TESPİT MUAYENESİ yaptırdım, koltuk sayısı 4'tür diye belge verdiler.

İstediğiniz ilçe emniyet müdürlüğünden "trafik ve tescil belgesi tebdil" randevusu alıyorsunuz,
Tüvturk'un verdiği Tespit Raporu
Ruhsat sahibi
Ruhsat sahibi kimliği
Ruhsat sahibi kimlik fotokopisi
Ruhsatınızın tescil yaprağı
İEM'de memur tarafından doldurulan dilekçe ile başvurup, bir gün sonra yeni ruhsatınızı alıyorsunuz.
(yazdıklarım haliyle vekalet ile iş görme değildir. İstenirse trafik işlemleri ile ilgili özel vekaletname düzenlenmelidir)

west
15-06-2012, 10:13
Bende dün tüvtürke gittim amirlerine çıktım anlattım durumu böle böle koltuk sayısından kaldık dedim koltugun altında 5. kemer varmış bilmiodum dedim. Arabada arkada 2 başlık 3 kemer var ruhsatta 5 kişi yazıo , muayeneye geldigimde arkada 2 kemer vardı dieri koltugun altındaydı dedim bu şekilde ruhsat 4 kişi olcak dediler dedim deiştirmeme gerek warmı şimdi geçermi dedim gerek yok dedi bakalım 2 güne randevu alıp gidicem geçmezse allah ne verdiyse saldıracam artık tüvtürke :D