PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurt dışı plakalı araç kazaya karışmışsa ?

orkuteren
13-06-2012, 12:53
Haftasonu başımıza talihsiz bi kaza geldi ,kardeşimle kırmızı ışıkta beklerken tır duramayarak bize arkadan çarptı ne var ki tır makedonya plakalı ve sürücüde makedonyalı.trafik polis çağırdık tutanaklar tutuldu karakoldan tespit tutanağı alındı asli kusurlu tır olarak belirlendi.Bu aracın sigorta poliçesi yurtdışından bizim hasarı karşılamamız için ne gibi bir yol izlememiz gerekiyor böyle bir durum başına gelen oldu mu ? bilgilerinizi deneyimleriniiz paylaşırsanız sevinirim ...

RottingChrist
13-06-2012, 13:04
babam sürekli Bulgaristan plakalı araç ile Türkiye ye geliyor. sınır kapısında giriş yaptığı ülke sınırlarında kaza ve benzeri olaylara karışması durumunda Türkiye de bulunan bir acenteden kalacağı süreyi kapsayan bir sigorta yaptırıyor. bildiğim kadarıyla bu isteğe bağlı değil zorunlu yapılıyor. en son geldiğinde yanlış hatırlamıyorsam Allianz sigortadan yaptırmıştı. bu durumda kazaya karıştığınız aracın bu sigortaya benzer poliçesi olması lazım diye düşünüyorum. sonrasında zaten bir problem kalmıyor.

bugra_0101
13-06-2012, 13:23
3-4 yıl önce banada yunan plakalı bir karavan çarpmıştı , ben bütün evraklarını almıştım onun fotokopi olarak kendi kaskomdan yapmışlardı kasko şirketim daha sonra parayı yunan firmasından tahsil etmişti

orkuteren
13-06-2012, 13:29
kaskomuz olsa sorun değil halledilicek bişey ama sorun şurda çarpan aracın sigortası triglav diye bi firma bunun tr deki muhatabını bulmak yada yurtdışından gelen araçların sigortalırınla ilgili bir kurum var mıdır acaba ? çünkü servisin bize söylediği siz aracı yaptıracaksınız cebininizden sonrada firmaya faturayı gönderip paranızı alacaksınız ama bu firma makedonyada nasıl halledibilirz ki ?

bluestain
13-06-2012, 13:33
geçmiş olsun sigortacınızla konuşun bu tür durumları onlar daha iyi bilir