PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayarlı Performance Box!

997TT
13-06-2012, 13:28
Arkadaslar selamlar;
Konunun baslıgı pek bır sey ıfade etmıyor en bastan ancak yazıcaklarım acıklık getırecektır. Ayrıca bu konuyu acmadan once olctugum otomobıl sahıplerınden de ızın aldım,***** ıncır cekırdegınden konu yaratılıyor...
Yıllardır Performance Box kullanıyorum,sanırım 2007 den berı,hatta ısmını Yalan Makınesı koymustum sevdıgım bır arkadasımdan fıkır alarak.
2 hafta once yurtdısındayken,sevdıgım bır abımle konusurken "Ayarlı Performance Box" a sahıp oldugumu ogrendım.
Sordum abı nasıl oluyor bu? Megerse surelerını olctugum onlarca araclardan bır yada bır kac tanesının surelerı olması gerektıgınden fazla cıkmıs ve bunun sorumlusu Ayarlı Performance Box ımıs!!Yoksa daha ıyı sure cıkarmıs!
Bu aciz ve sahtekarca dedıkodunun cıktıgı aksam 8-9 arac olcmustum. Bunların arasında Atmosferık aracdan Turbo araclara kadar farklı otomobıller vardı.Ilıskısı oldugum fırmanın yapmadıgı hıc bır aracı yıne cıkartılan duzenbazca dedıkodular yuzunden kullanmıyorum.O gece sure olculen tum aracları sahıplerı kullanmıstır.kı hepsı, sen kullan abı demelerıne ragmen.Cıkan sonucu anında ekranda goruyoruz.Olculen yer hep aynı ve bu forumda bır cok kısının otomobılınıde orada olcmusumdur.Hataya mahal vermemek ıcınde hep aynı yerden bastırırım,MUTLAKA! Yapılan ıslemlerın oncesı ve sonrası...
Hatta Dyno da XXX beygır cıkan araba nasıl bu sure cıkartıra kadar suslemısler bu dedıkoduyu cıkartan Muhterem Insanlar! Yahu,anında ekranda gorunen sayıları oynamayı becerebılıyorsam,demekkı uzaydakı bır kac uydununda sahıbıyım,yada oyle bır sey ;)
Hadı DBN dosyasıyla oynanır(Yada oynanmaz mı,Ozgun kardesım ıyı bılır,yorum yapamam)yada oynanmaz,***** bılgısayar programı,hanı uzerındekı sayılar degısır ama Box ın ekranını o sanıye nasıl mudahele edılır?
Hatta o gece bır arac bekledıgımızden ıyı cıktı,baska bır arac kotu cıktı,demekkı bu Boxlar arabasına gore muamele yapıyor!! Insanlar bazı seylerı beceremeyınce "Cahılce" ıftıra atarak konuya kendılerınce cozum buluyorlar,benım dusuncem bu.Belkı altında baska seylerde yatıyor olabılır...
Bu asamada Racelogic fırmasına maıl attım,bu box a ayar verılıyormu yada sımdıye kadar boyle bır sey yapan oldumu dıye,gelen cevabı aynen koyuyorum;

From: support@racelogic.co.uk [mailto:Support@racelogic.co.uk]
Sent: Wednesday, June 06, 2012 4:58 PM
To: muratengin@turnagaz.com.tr
Subject: RE: Technical Information

Hello Murat,

You can set user defined performance test through the Performance mode menu – this allows a time to be shown for a desired speed test i.e. 100-200kph.

Once this test has been done, the results time will show in this area. This time will remain on the screen until the start conditions (i.e 100kph) is again crossed.

There is no way that the user can manually enter a desired time onto the screen, the time must be achieved by running through the test with a good lock on satellites.

I hope that this clarifies the situation a little. If you have any further questions then please do ask.

Kind regards,
Lucie

Lucie Norwell
Technical Support Engineer

Racelogic is a limited company registered in England. Registered number 2743719 .
Registered Office Unit 10, Swan Business Centre, Osier Way, Buckingham, Bucks, MK18 1TB .

The information contained in this electronic mail transmission is intended by Racelogic Ltd for the use of the named individual or entity to which it is directed and may contain information that is confidential or privileged. If you have received this electronic mail transmission in error, please delete it from your system without copying or forwarding it, and notify the sender of the error by reply email so that the sender's address records can be corrected. The views expressed by the sender of this communication do not necessarily represent those of Racelogic Ltd. Please note that Racelogic reserves the right to monitor e-mail communications passing through its network

Sonra baska P.Box ıle aynı anda denemeler yaptım ve Box sahıplerıde yanımda "Kendılerı" cekımlerını yaptı. Goruntuler bunlar;

Test I
C5nO5lKq1XQ&feature

Test II
4GxPRoVyQ1A&feature

Umarım bu asagılık dedıkoduyu cıkartan sahtekar ınsanlar bır nebze hatalarını anlamıslardır.Insanın bu tip iftiralar yuzunden kendını savunmak zorunda kalması cok uzucu bu durum,hatta bu konuyu bır cok kısıylede konustum,ortak kararla konuyu actım.

http://e1206.hizliresim.com/y/f/7vf80.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kelalper
13-06-2012, 14:12
Murat oynayabiliosan benim megane ile dünya rekoru kıralım 100-200 6 saniye falan.

Hah şunu yaparsın önden çok hızlı ve büyük bir araba salarsın rüzgar tüneli yapar arkasında basarsın. Başka türlü ı ıh. Yanıltamazsın bence.

997TT
13-06-2012, 14:23
O konuda haklisin ama buradaki konu zaten olculen araclari hep ayni yerde sahipleri tarafindan kullanildi. Yani ben sadece sag kolrukda box i cakmaga taktim ;)
Benim kiZdigim tek nokta,insanlari bu tip sahtekarca dedikodularla tohmet alrinda birakmalari....

VTec_king
13-06-2012, 14:50
Anlayamadınmı hala bükemedikleri bileği öpmeyi
ayrıca uzanamadığı çiğerede mındar diyorlar
sen neden takıyorsun bu tarz şeyleri kafaya baksana hayatına

ghz_spr
13-06-2012, 15:06
Inanmayan arkadaslar olursada soyliim videoyu ceken kisi benim videoda sagda duran pboxta bnmki, hatta benim aracimla yapicaktik denemeyi fakat iki tane sigaralik girisi bulunmadii icin Murat Abinn gtr ile denedik... Hala inanmayan arkadaslar olursa onlarin pboxlari ilede deneme yapabilirim...

halilcakir
13-06-2012, 15:12
Best ekranında farklı süreyi şu şekilde gösterebilirsin

o yüzden ben yıllardır tüm ölçümleri videolu yaparım direk göstermek için

örnek

km/h olarak 100-200 ölçüp sonra sağda durup birimi mph ye ve ölçüm aralığınıda 60-130a alırsan best ekranını tekrar açtığında aslında 60-130km/h olan süreyi mph gösterecektir

bu yüzden video ile hem ekranın cihazını göstermek hem dbn yayınlamak , yok önden rüzgar tüneli yaptırmak yok best ekranını kurcalamak gibi zavallılıklara birebir çözümdür

zavallılıkta sınır tanımayıp cihazı elektrikli bir mekanizmaya (raylı telli falan)bağlayıp 12v güçle cihazı çalıştırıp ok gibi fırlatıp 0-100km/hyi 1 saniye çıkarmak gibi şeylerde olabilir tabi:D

997TT
13-06-2012, 15:13
Anlayamadınmı hala bükemedikleri bileği öpmeyi
ayrıca uzanamadığı çiğerede mındar diyorlar
sen neden takıyorsun bu tarz şeyleri kafaya baksana hayatına

Senin soylediklerini birebir ayni seyleri bir cok arkadasim soyledi,hatta Alper telefonda nasihat bile verdi sagolsun ;)
Taktigim sey bu tarz iftira ile camur atilmasi. Yoksa iyi olana iyi kotu olana kotu diyorum,tarzim degil ki bu isler.
Bir bunu duymadigim kalmisti,bir yasima daha girdim ;)

997TT
13-06-2012, 15:15
Best ekranında farklı süreyi şu şekilde gösterebilirsin

o yüzden ben yıllardır tüm ölçümleri videolu yaparım direk göstermek için

örnek

km/h olarak 100-200 ölçüp sonra sağda durup birimi mph ye ve ölçüm aralığınıda 60-130a alırsan best ekranını tekrar açtığında aslında 60-130km/h olan süreyi mph gösterecektir

bu yüzden video ile hem ekranın cihazını göstermek hem dbn yayınlamak , yok önden rüzgar tüneli yaptırmak yok best ekranını kurcalamak gibi zavallılıklara birebir çözümdür

Zaten konu bu degilki? Arac sahibi kullaniyor,o saniye sureye bakiyor ve surekli ayni yerde olculuyor. Hani arabayi tek basina olcersinde,altinda birseyler ararsin. Kullananda,sureyi okuyanda arac sahipleri....

drahte1905
13-06-2012, 15:20
Yahu,anında ekranda gorunen sayıları oynamayı becerebılıyorsam,demekkı uzaydakı bır kac uydununda sahıbıyım,yada oyle bır sey ;)

Bunlar elektornik cihazlar, yeterli para ve is gucu ile her turli elektornik cihaz yaniltilabilir...

Mali satan tabikide malinin arkasinda duracak, bizim deterjanimiz temizlemiyor diyen deterjanci var mi ?

Performance Box'un ici gayet bos, ekranini birden fazla amac icin kullanabilirsiniz, GPS'in verdigi 6.8sn outputunu, ayni tabloada %10 fazlasini gostermek bazilari icin cok zor olmasa gerek....

Millet PS3'u XBOX'i kiriyor, Performance Box nedir ?

997TT
13-06-2012, 15:37
Murat zaten bende onu diyorum. Bu isi pc de dbn yayinlamak olsa dedigin gibi kirilir edilir.
Racelogic den aciklama isyememin sebebi,bilmedigim birsey mi var? Yoksa bana ne onlardan,bir cok kisinin kullandigi makine.
Herzaman ayni yerde basiyorum yada baslatiyorum cebe girip. Olctugum arkadaslar bilirler.
Makine olcuyor,o an ekrana bakiyoruz ne gostermis. Durum bu...
Zaten cikan farklar virgul degil,saniyeler oldugu icin sasirmistik...
Da,sure olcerken makineye nasil mudahele edilir?
Canberkede fikir sordum,guldu,munkun degil dedi...
Aslinda konuyu acmamdaki amac insanlarin kotu niyeti,beni uzen kisim bu...
Edit: murat,son yazdigin cumle olmamis. Ama fikrine saygi duyarim,***** 2 kisiydik o testte.

kelalper
13-06-2012, 15:42
ulan hüdaverdi

GokhanRS
13-06-2012, 15:42
şu alet biraz ucuz olaydı iyidi ama yapcak bişi yok. haftaya banada gelicek nasipse 1 dene :)

Emre İlbi
13-06-2012, 15:46
@997TT Murat abi ;

Abi sen kendini neden bu kasıyorsun ki?
eleştiri yapılırda, herşeyin fazlası zarar,
insanları yalancılıkla, hile, hurda ile suçlamak ciddi bir şuçtur,
boşver abi senin günahını alsınlar,
ben açık ve net konuşuyum ;

varlığı olupta(maddi olarak) senin kadar mütavazi birini görmedim abi,
biri çıkıpta sana iftara atsa, ben inanmam,
çünkü benim kafamda oluşan Murat bey, çok farklı bir insan :)

CanberkD
13-06-2012, 15:47
Murat abiyle şimdi telefonda konuştuk gerçekten çok talihsiz bir iftira olmuş,
driftbox u herhangi bir şekilde yanıltma yolunun olabileceğini düşünmüyorum hatta mailde cevap veren racelogic firması bile ekrana istediğiniz rakamları girmenizin bir yolu olmadıgını belirtmiş.

Heralde ilk defa böyle bir soruyla karşı karşıya kaldılar :D
Şüphesi olanlar kendi dbox larını alıp kendileri ölçsünler abuk subuk suçlamalara, mantık dışı hareketlere hiç gerek yok .

ProdriveSTI
13-06-2012, 16:10
Birilerinde yine Murat Engin kompleksi boy göstermiş :)

Nasıl bir iç dünyaları varsa.

Kafalarında senaryoyu yazıp,oyuncu olarak seni seçiyorlar abi.

senna
13-06-2012, 16:15
Birilerinde yine Murat Engin kompleksi boy göstermiş :)

Nasıl bir iç dünyaları varsa.

Kafalarında senaryoyu yazıp,oyuncu olarak seni seçiyorlar abi.

Ne yazdim la ben sana gecen?

Burak E.
13-06-2012, 16:18
ürünü yapan şirket kırılamaz demiş ve halada kırılabilir gibi söylentilerin olması cok yanlış :) iftiraya camura atmaya gerek yok şirketi bilmiyor diger insanlar biliyor nasıl kırıldıgını nasıl saniyerlin degiştirildigini sadece güldüm suan

murat abi hiç kafanı takma yakın zmanlarda berini geçtiysen camur atarlar olur öyle şeyler :D

997TT
13-06-2012, 16:21
Kompleks oldugunu sanmiyorum,yanlis tabir. İnsanlarin icinin kotulugunun disa vurmasi diyelim. Benimle ugrasmak isteyen tabiki ugrassin ama herseyi adabi var...
Emre adli uyemiz yazmis,suclamak kizdiriyor beni,bari elinde tutar dalin olsun..
Canberke katiliyorum,biraz mantik cercevesinde olsa...

GokhanRS
13-06-2012, 16:22
burak adam 16 yaş büyük senden. şu kardeş kelimesini bari büyüklere kullanmasanız.

Low-Rider
13-06-2012, 16:22
ürünü yapan şirket kırılamaz demiş ve halada kırılabilir gibi söylentilerin olması cok yanlış :) iftiraya camura atmaya gerek yok şirketi bilmiyor diger insanlar biliyor nasıl kırıldıgını nasıl saniyerlin degiştirildigini sadece güldüm suan

murat kardeş hiç kafanı takma yakın zmanlarda berini geçtiysen camur atarlar olur öyle şeyler :D

kardeş dediğin adam 16 yaş büyük senden:)

Göki,ZD
13-06-2012, 16:23

murat kardeş hiç kafanı takma yakın zmanlarda berini geçtiysen camur atarlar olur öyle şeyler :D

Kardeş dediğin kişi 16 yaş büyük senden..

oha ozgur tamamen aynı cumleyı kullanmısız :D

GokhanRS
13-06-2012, 16:24
geç kaldınız :D

Low-Rider
13-06-2012, 16:24
Kardeş dediğin kişi 16 yaş büyük senden..

oha ozgur tamamen aynı cumleyı kullanmısız :D

ilüminati kanka , içimizde..yerleştirdiler bize..

Burak E.
13-06-2012, 16:27
burak adam 16 yaş büyük senden. şu kardeş kelimesini bari büyüklere kullanmasanız.

hemen düzeltiyorum özür dilerim

yaşı görmedim k.bakmayın

997TT
13-06-2012, 16:28
Bu tip hatalar olabilir,Burak E. nin kotu niyetle yazdigini dusunmuyorum,hatta beni kendisi gibi 20 yasinda goruyorsa ne guzel ;) burdan bakiyorum duruma.
75 liyim buarada...
Ugrasilan ben olsam ok ama sanirim baglantisi bulundugum firma gozlerine batti. Yoksa gecip-gecilince hayatim degismiyor,mevzunun ici kotu/ard niyet...

Maxiboost
13-06-2012, 16:40
Bence durum:

You can set user defined performance test + ingilizce terk = iftra

997TT
13-06-2012, 16:45
Senin ayarliyabilicegin hiz skalasi demis mailde,hatta ornek olarak 100-200 km demis.
Ekranda cikan sonuc icin "no way" demis.
İnsanlar garip malesef,yada mantiksiz...

Maxiboost
13-06-2012, 16:49
Senin ayarliyabilicegin hiz skalasi demis mailde,hatta ornek olarak 100-200 km demis.
Ekranda cikan sonuc icin "no way" demis.
İnsanlar garip malesef,yada mantiksiz...

ingilizce katili olması yeter abi :D bak 100-200 ü kendi istediği gibi ayarlıyor diye kanaat getirmiş olabilir

997TT
13-06-2012, 17:33
Haha!! Bak o yonden hic bakmamistim ;) alemsin yavv...

997TT
15-06-2012, 12:49
Bazı arkadaslarım/uyeler telefonda/PM ve yuzyuze konusurken sureklı sordular hangı araclarda sure sıkıntısı cıktı dıye;
Zaten arac sahıplerınden ızın alarak konuyu actım.
Scirocco(Sure daha ıyı cıktı)-Audı TT(Sure daha kotu cıktı) ve Audi A5(Sure daha kotu cıktı) ıdı araclar. Sahıplerınden bırı foruma uye degıl,dıger ıkısı uye.

powERS
15-06-2012, 12:57
Murat bey abi sen niye boyle şeylerle uğrasıyosun:D Hayır bu işten para kazanıyosunda uğraşıyosun desem değil. Sırf hobi için. Hatta bu gibi işlerin gelişmesi için uğraştığını düşünüyorum da senin bu yüzden canının sıkılmasıda komik geliyo abi. yani sadece keyif için uğraşıyorsun canını sıkmana deymez yani. . . Bu kadar mütavazi de olunmaz yani...

997TT
15-06-2012, 13:16
Sorunda Keyıfımın bozulması zaten...
Isın daha ılgıncı,denemelerı yada aracları kullananda ben degılım....
Mutevazı olmak ıcımdekı bır hıs,ınsanların ıc huzuru varsa hayattan zevk alabılıyorsunuz.

Schumi
16-06-2012, 00:57
Ben sanki bir kaç sene önce bir Antenna Hack görmüştüm Performance Box için. Ama yapması gerçekten zor bir hack ti yanlış hatırlamıyorsam.