PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : civic airbag(srs) bütün civicler için geçerli

bLackModeL
14-06-2012, 21:32
Proje Adı : || civic airbag lambası resetleme(söndürme)
Proje Yapımcısı : || hasan serdar şengül
Yapılan Araç Marka / model / yıl : 97 model ek civic (sohc vtec)
Projenin Konumu: || elektronik
Kullanılan Malzemeler:
kırmızı ve beyaz iki adet kablo

resim çekemedim ama bi videodan yararlanarak kendi aracıma uyguladım ve başaraılı oldum ..

iki adet uzunca kablo alıyoruz ..
kontak kapalı şekilde airbag baglatısını buluyoruz sonra baglatıya iki adet kabloyu giriyoruz ve birleşik şekilde kontagı acıyoruz 3 sn sonra srs lambası sonuyor sonunce birleştirdigimiz kabloları söküyoruz ve srs lambası tekrar yanıyor tekrar birleştirıyoruz bu kez sondükten sonra 2 sefer ardı ardına yanıyor ve artık airbag beynini resetlemiş oluyoruz uyarı veren srs lambası artık yanmıyor bide video var anlattgımın uygulanmış şekli ..
boVKZqOvZGg&feature=related

mtcvtc
23-07-2012, 13:24
bizim araçlarda airbag bağlantısı nerde bunu yapabileceğim p.m atarmısın kardeşim...

golfcu0101
23-07-2012, 15:47
uçan kaçan kurtulmuyor adamın elinden nasıl bir arzu ve aşkla araştırıyor kafaya koydu şeyleri ise kesin çözümlere kavuşturuyor kerata:icon_tup:

bLackModeL
25-07-2012, 08:50
bizim araçlarda airbag bağlantısı nerde bunu yapabileceğim p.m atarmısın kardeşim...

sigorta tablasının ustundekı un uctakı orda abı ucu bos olan sarı soket genel sarı soketler 3 4 kablolu airbag in ki 2 kablolu

uçan kaçan kurtulmuyor adamın elinden nasıl bir arzu ve aşkla araştırıyor kafaya koydu şeyleri ise kesin çözümlere kavuşturuyor kerata:icon_tup:
tsk ederım haydar abımm

Mr.K
25-07-2012, 09:06
beyinden sondurulemiyomu ? yani neden dolayi boyle bi yontem merak ettimde..

benimde airbag lambam yaniyo servise gitmeye useniyorum*honda degil*

eger bu tarzbisey herarabada ise yarayipta sacmalayan airbag beynini $okluyosa resetliyosa bende yapiyim...

pc baglandiginda*hata kodu silen zimbirti ariza kaydi neyse adi iste* ne hata veriyodu da boyle biseye basvuruldu yardmci olabilirmisin rica etsem..

bLackModeL
25-07-2012, 10:49
beyinden sondurulemiyomu ? yani neden dolayi boyle bi yontem merak ettimde..

benimde airbag lambam yaniyo servise gitmeye useniyorum*honda degil*

eger bu tarzbisey herarabada ise yarayipta sacmalayan airbag beynini $okluyosa resetliyosa bende yapiyim...

pc baglandiginda*hata kodu silen zimbirti ariza kaydi neyse adi iste* ne hata veriyodu da boyle biseye basvuruldu yardmci olabilirmisin rica etsem..

hondalara ozgu bı sıstem arac marka ve model belırtırsen beklı bı yardımımız dokuna bılırr ..

SErhat.
27-09-2012, 03:06
Benim aracım da 2002 model Civic ve ara ara SRS lambasını yakıyor. Bazen sönüyor bazen daha uzun süre yanık kalıyor. Uyguladığın metotla benim lambayı da söndürenilir miyiz?

bLackModeL
27-09-2012, 16:42
evet sondure bılırsınn ama air bag beynınde alakalı yada baska bı yerde sase felan olabılır once onları bı konturol ettır

gökan
27-09-2012, 17:15
ula ne adamsın :D

D16inside
16-11-2012, 20:10
abs lambası içinde benzer uygulama yapırsa sorun giderilebilir mi ki?

bLackModeL
05-06-2013, 17:41
bugun cukur yuzunden yanan airbag lambamı yıne bu yontemle sondurdum tehıt etmıs oldum ıse yarıyo arkadaslar ..

wrcsinan
05-06-2013, 18:14
diğer araçlarda nasıl oluyor bunun gibimi?

bLackModeL
06-06-2013, 08:12
zannetmıyorum bı arastırmak lazım ama marka ve model nedir ?

Günkut
06-06-2013, 16:10
98 civic sedanda nerde bu abs baglantıları acaba .

Edirnede makinaya baglatamadık bu ısıgı nasıl söndürebilirim ?

oğuz doğan
07-06-2013, 14:32
serhat kardesım seninki yanım sönuyosa arda akünle alakalı akünün voltaj düşmesiyle etkilenebılecek en hassas elektronık parca hondalar ıcın söylüyorum srs dir.

oğuz doğan
07-06-2013, 14:39
aynı işlemi abs içinde uygulayabılırsınız ve basarılı olursunuz 2002 ve uzerı hondalar ıcın bu işlemler işe yaramaktadır.abs içinde aynı ıslemı uygulayarak frene basılı tutun ve kontagı acınabs ısıgı soner sonmez pedalı bırakın lamba yanınca tekrar basın tekrar sonecek ve pedalı bırakın 2 kez yanıp sonup sinyal verecek ve kontagı kapatın aracı çalıstırın.tabıkı basta srs de yaptıgınız gbı kablolamayı yapıcaksınız.

bymurat___61
26-10-2013, 19:47
Bu yontem airbag patlatmıs beyin içinde gecerlimi acaba ? yoksa beyne yeniden yazılım mı atılacak. Acil bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.

bLackModeL
28-10-2013, 16:35
devreyı tatamlamassa arza lamban sonmez yanı dıreksıyonda yada goguste airbag yoksa sonmez tek care ampulunu sokuceksın ..