PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayardan başka bilgisayara veri aktarma

TigeR
14-06-2012, 22:51
yine bir sorunla karşınızdayım :D bilgisayarıma format atacağım yalnız içinde 250GB'lık önemli dosyalarım mevcut ve harici hard diskim yok o yüzden bu dosyaları evdeki laptopa nasıl atabilirim kolay yoldan bi kablo filan aracılığıyla oluyor mu oluyorsa kablonun adını ismini cismini öğrenebilir miyim ve nasıl atıldığına dair bir tarif aksi halde 8GB'lık flash diskle olacak iş değil yani şimdiden teşekkürler

not:evdeki masaüstünde ttnet var ama laptopla aynı ağa bağlı değiller laptopta vınn var şimdilik o yüzden ağ üzerinden gönderemiyorum

ugur_EN_
15-06-2012, 00:26
modeminiz 4 portluysa cat5 kablosuyla ağ kurarak veri aktarımı yapılabilir modem 4 değilde tek portluysa eğer switch yardımıyla portu çoklayarak gene yapabilirsiniz switch dediğim malzeme 10-15 lira civarı bişeydir aynı zamanda hub diyede adlandırılır...en kolay bu yöntem geliyo aklıma taşıyıcı hdd yoksa...

onursumer
15-06-2012, 00:30
yazılanlara ek olarak cat5 ile iki pc yi birbirine bağlayıp ağ kurma sihirbazından durumu seçerek ev ağı kurup ağ uzerinden transfer yapabilirsin

ugur_EN_
15-06-2012, 00:32
eğer 2 bilgisayarı birbirine bağlıcak olursan cat5 kablosunun dizilimi farklı olması gerekiyo yani 2 pc birbirine bağlanıcaksa renk sıralaması bu şekilde olmucak aklında olsun yoksa ağ kurulumuda olmaz... turuncu beyaz - turuncu -yeşil beyaz mavi-mavi beyaz - yeşil - kahverengi beyaz - kahverengi... renklerini verdiğim modemden pc e bağlanan cat 5 kablosu dizilimi pc den pc e farklı oluyor dizilim...

onursumer
15-06-2012, 00:39
zaten kablo çaktırırken soylesen cros şeklinde yapar verirler sana 1-2 mtlik yaptırıp kullanırsın

İug
15-06-2012, 03:45
Bir de 2 pc de win7 ise wireless modem üzerinden dosya paylaşılabiliyor fakat hızı biraz düşük(600kb/sn- bende böyleydi). Google'a yazarsanız videolu anlatım dahi var.

murat_ileri
15-06-2012, 04:09
bilgisayarcıya gidip cross kablo istiyorum de yapıp verirler sana, yaparsın ama o veriyi taşımaya ömrün yetermi orasını bilemem

Günkut
15-06-2012, 04:13
Diğer bilgisayarın hdd sök kendi bilgisayarına bak jumper ayarlarınıda yap oldu bitti

TigeR
15-06-2012, 12:49
sağolun arkadaşlar o kabloyu bi deniycem ne kadar sürer bilemem ama başka çare yok :) hddyi sökmesi sorun değilde laptopa nasıl bağlayacağımı bilmediğim için sorun orda

Evrenoz
15-06-2012, 12:51
CA ARCserve Replication yazılımının trial versiyonunu yükle.

2 makinayı da aynı IP bloğu üzerinde tut. Replikasyonla gönderirsin hızlı bir şekilde..

Falmor
15-06-2012, 13:12
Laptop un hard diskini masaüstü pc ye bağlayıp dosya transferini yapabilirsiniz kolayca.

TigeR
16-06-2012, 01:56
Laptop un hard diskini masaüstü pc ye bağlayıp dosya transferini yapabilirsiniz kolayca.

Laptop hard diskini nasıl bağlayacağımı bilmediğimden yapamadım pazartesi diğer arkadaşların dediği yöntemi deniycem sağolun hepiniz