PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa 1.7dti turbo sorunu

Ome_RS
18-06-2012, 22:16
iş arkadasımda corsa 1.7dti var ilk arabası arabadan cok anlamıyor ben yardımcı oluyorum araba işlerinde
gecen gun sanayide orta susturucuyu iptal edip sonra 51mm remus taktık.
bu işlemden sonra araba duman atmaya basladı ve ertesi gun cekişi cok düştü
suan simsiyah duman atıyor 2000dv sonrası yanı turbo devreye girmeye basladıgı devirden sonra ve suan arka tampon bagaj simsiyah durumda.
turbodan ıslık sesi geliyor ve turbonun doldugu belli bile değil.
turbosumu patladı baska bir problemmıdır bilmiyorum sizce ne olmus olabilir.
turbo ve dizel araclardan pek anlamam bende bostancı sanayide önerebilceğiniz gösterebileceğimiz bir turbocu varmıdır?

berkay_aydin
18-06-2012, 22:33
Abi benim bildiğim siyah duman dediğin dumanla karışık yağ ise turbodur.. Eğer turbo ise ve kullanılmaya devam edipte paller kırılırsa motora yağ çekip zarar verebilir..

Bende mitsubishi marka 1.7 dti turbosu var yarın bostancıda olacağım isterseniz görüşelim uygun fiyata vermeyi düşünüyorum...

Kadyr
18-06-2012, 22:33
Turbocu bildigim kuzey turbo var kanki ama o islemlerden sonra olmasi garip baska bisimi oldu acaba

Ome_RS
18-06-2012, 22:35
işlem belki denk gelmiş olabilir alakası oldugunu sanmıyorum ama bi kontrol ettiricem iyi ihtimalleri düşünüyoruz inş hortum flan cıkmıstır.
berkay turbo ne kadar?
sabah 10 gibi gelicem ben sanayiye

berkay_aydin
18-06-2012, 22:38
Abi hortum çıkmış olma ihtimali çok yüksek çünkü turbo ses yapmaya başladığı an hissedilir performansı etkilemez.. Siyah'ta tam duman ise turbo horutumu patlamış veya çıkmış olabilir.. pm attım...

Ome_RS
18-06-2012, 22:39
ses daha önce yoktu sorunda yoktu gayet iyiydi arac.
siyah duman atmaya baslayalı turboda ötmeye basladı
siyah duman bildiğin su smokemachine emrenin çılgın hdi gibi atıyo ama ceyreğinin çeyreği kadar gitmiyo gören 300hp dti sanır :D

emre_
18-06-2012, 22:40
Kanka sorun turbo hortumunda kacak oldugunda araba turboyu doldururken sesini duyuyorsun fakat uflemediginden basinc gelmiyor ve yakit fazlaligindan duman atiyor :) ufacik bisey hatta kelepce bile atmis olabilir :)

Mehmet Gazihan
18-06-2012, 22:40
yüksek ihtimalle radyatorun arkasındaki plastik hortum catladı.. eksozu rahatlatınca peak basınc az biraz artmıştır oda sebep olmuştur..

berkay_aydin
18-06-2012, 22:42
Abi bu arada bizim corsalarda orta susturucu yok :beuj:

Mehmet Gazihan
18-06-2012, 22:45
KAT dır o muhtemelen..

Ome_RS
18-06-2012, 22:47
Kanka sorun turbo hortumunda kacak oldugunda araba turboyu doldururken sesini duyuyorsun fakat uflemediginden basinc gelmiyor ve yakit fazlaligindan duman atiyor :) ufacik bisey hatta kelepce bile atmis olabilir :)

içim nasıl rahatladı varya eger öle bişiyse arabayı ödüllendiricem basınc acıcam :D

yüksek ihtimalle radyatorun arkasındaki plastik hortum catladı.. eksozu rahatlatınca peak basınc az biraz artmıştır oda sebep olmuştur..

bu cok mantıklı çünkü arkadasım dun o sekilde sileye gitti ön tampon altında yag vardı ama arabada yag eksiği yok dedi suda kacmamıs biyerden eger ordan bi kacak varsa yag akıtmısta olabilir ilk olarak oraları bi kontrol ettireyim bakalım inş ordandır.

Abi bu arada bizim corsalarda orta susturucu yok :beuj:

valla kat var sanırım bizimkinde onu iptal edip susturucu koymuslar bizde onu iptal ettik

berkay_aydin
18-06-2012, 22:52
Anladım abi :D Yanılmıyorsam kontrol etmek için Mehmet abinin dediği gibi radyatörün arkasındaki turbo hortumunu tutup, şişip şişmediğine bakabilirsiniz..

DarkSky
19-06-2012, 00:04
aynı olay daha önce başka bir arkadaşımın başına yolda giderken gelmişti.Aynı arabadan bende de olunca durup kaputu açtık, radyatörün arkasındaki plastik hortumun kelepçesi kırılmış ve yerinden çıkmıştı.idareten cırt la sabitledik , sorun çözüldü.

Ome_RS
24-06-2012, 23:08
intercooler borusu alttan yırtılmıs değiştik sorun cözüldü tesekkrler arkadaslar.

Mehmet Gazihan
25-06-2012, 11:27
Geçmiş olsun..