PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : b16a exedy stage 1 yardım

recky
23-06-2012, 13:53
sıte sponsorlarımızdan otosupermatketten

exedy stage 1 vtec ıcın debrıyaj aldım
dun taktırdım ürünü servis te

aklıma takılan bir sıkıntı var

sıfırdan hareket ederken gaz a az basma durumunda titreme oluşuyor
1.4 ıs varken aracta daha once valoe takılmıstı o yüzden titreme yapıyordu
simdi bu durum aklıma geliyor ve canım sıkılıyor..

stage 1 kullanıcıları sıfır takan arkadaslar dostlar abiler kardeslerımıze ve bilen e danışmak istedim
stage 1 de normalmı bu titreme
çok fazla bir titreme deqil ama rahatsız edici benim için
aracta daha once oem vardı
ben mi alışamadım acaba daha sizce
70 km oldu henüz sıkmadım bu arada rodaj muhabbetıne
paylasımınız için şimdiden tsk ederım..

lütfen yardım edin..
tsk ederım

http://www.otosupermarket.com/HONDA-CIVIC-5-Performans-Debriyaj-Seti-B16-VTEC-Stage-1-Rulmanli-Set-EXEDY,PR-27455.html

__FrK__
23-06-2012, 13:54
volan ı kontrol ettirdinizmi seti değiştirmeden

recky
23-06-2012, 14:17
[QUOTE=__FrK__;5974947]volan ı kontrol ettirdinizmi seti değiştirmeden[/QUOTE

yetkılı servıste yapıldı kontrol etti
sorun sıkıntı gormedı
gaz vererek kalkmada tıtreme yok bu arada :S

gokhan035
23-06-2012, 14:24
baskısı oem seriden daha sert olduğu için çok az da olsa kalkışta bir titreme yapıyor, o da debriyajın sportifliği diyelim sorun yok yani :) Benim hoşuma gidiyor hatta :D

recky
23-06-2012, 14:30
baskısı oem seriden daha sert olduğu için çok az da olsa kalkışta bir titreme yapıyor, o da debriyajın sportifliği diyelim sorun yok yani :) Benim hoşuma gidiyor hatta :D

Hımm anladım başkan cok saol
yüregıme su serptın; bir anda
dünya ya bakış açım bir anda deqişti ..

dorukky
23-06-2012, 14:46
stage1 de normaldır bıde stage 3 dene tıtremeyı gorursun bende yenı stage 3 baskı balata taktım langur lungur + tıtremede var usta normaldır dedı

ykavcioglu
23-06-2012, 15:20
Stage2 kullandim vtecte hiç titreme vs yoktu

MeRtCaN
23-06-2012, 15:21
pekı volant torna yapılıp debrıyaj setının volant ıle ayarı yapıldımı ?

recky
23-06-2012, 15:41
pekı volant torna yapılıp debrıyaj setının volant ıle ayarı yapıldımı ?

gerek görmediler sanırım zımpara falan yaptık dedıler tam anlamıyla ben de bılmıyorum :(

ne lanet bı iş miş bu ya
1.4 e exedy taktım vıteslere gırerken zorlanma yaptı
sımdı de vtı da tıtreme yaptı iyice gerıldım ayarım kactı gene
1.4 u sırf bu kızgınlıga satmıstım

recky
23-06-2012, 15:42
Stage2 kullandim vtecte hiç titreme vs yoktu

gaz a cok azz basarak kalkısınızda mı bunu ozelıkkle hatırlıyormusunuz?

R_Kaptan
23-06-2012, 16:45
volanı na bakılmıssa sorun yoktur,stg 1 de titremesi normal sayılır.

gokhan035
23-06-2012, 17:40
Niye volant a torna yaptırmaktan çekiniyosunuz ki?

Torna derken kalkıpta yüzeyi 1cm kazısın demiyoruz sonuçta, 1-2mm alıyor yüzeyden ilk günkü gibi sorunsuz sıfır volan haline geliyor.

Bu şekilde olunca da yeni taktığınız debriyajın da ömrü uzuyor, çünkü sıfır takılan yeni balata yüzeye %100 basıyor, eğrilik vs olmuyor.

Bunu aynen diski torna yapılmadan direk sıfır balata uygulanmış fren diski gibi düşünün, öyle yapıldığı zaman yeni balatalar çok daha kısa sürede aşınıyor ve bitiyor, hatta titremeler oluyor. Çünkü fren diskinin üzerinde eski çıkarılan balataların yaptığı (ısınıp soğumadan) eğrilikler aynen duruyor, bu sefer yeni fren balatalarını takınca, yeni balatalarda tornalanmamış diskin yüzeyi üzerinde ki eski eğriliklere tekrar alışıyor ve yine %100 basamıyor diskin üzerine vs vs.

Volant ın yüzeyinde öyle ya da böyle aynı fren diski gibi eğrilikler oluşuyor, onları sıfır debriyaj takarken tornayla aldırırsanız sıfır debriyajla birlikte mis gibi kullanırsınız. Sonuçta kullandığımız araçlarda daha önce 2-3 sefer torna yapılmış ise volant a bu kendini belli ediyor zaten, ama yapılmamışsa direk yaptırmakta fayda var. Çünkü bir daha ki debriyaj değişimine kadar en verimli şekilde sorunsuzca kullanılıyor.

recky
23-06-2012, 18:35
Servis yapan ustayla görüştüm volan da herhangı bır sıkıntı vs görmediik dedi
gerek duyulmamış yani
sonuç olarak biraz gaza basarak kalkış yaptıgımda titreme olmuyor..
70km oldu deqıselı bıraz km yapıp bakıcam artık

ykavcioglu
23-06-2012, 18:59
gaz a cok azz basarak kalkısınızda mı bunu ozelıkkle hatırlıyormusunuz?

Ben araci günlük kullaniyordum genellikle, gaza az bastigim zaman bile gayet guzel fırlatıyordu, o tepkiye hastayım...
Si da valeo kullandim titreme vardi.

OmeR-FE
23-06-2012, 19:07
Yapar kanka yapar :)

JDM VTİ
23-06-2012, 19:08
titreme biraz daha azalıcak debriyajın rodajını bitirin 100-150km sonra sert vitesler atın debriyaja biraz yüklenin.

stage2 kullandım bi 300 km filan aşırı titriyordu sonra oturdu. kalmadı denecek kadar gitmişti titreme.

ama hayvan gibi kavrıyordu müthişti. hele ki bitik debriyajdan sonra :)

-Ata-
23-06-2012, 23:19
bende sıfır takmıştım exedy bende de olmuştu titreme zamanla azalıyor denildiği gibi ama iyi rodaj yapın debriyajın daha sağlıklı olması için :)

kadir jdm civic
24-06-2012, 00:13
normal bende aynı senınkinde Sİ ye taktım az bir gaz vererek kaldırmaya çalıştıgımda titreme yapıyor volan taşlandı falan bende sorum normal dediler gaza normal basınca hiç birsey olmuyor