PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İntegra 1.8 Ls hararet ile ilgili soru (:

Anıl DALGA
23-06-2012, 23:05
merhabalar bugün integrada birşey farkettim garip geldi b kaç arkadaş normal olduğunu söyledi ama sizlere danışmak istedim.Aracın hararet ibresi hep 85 civarında duruyor yukselmeye kalkıcagı zaman fan acıyor yükelmiyor hep sabit farkettiğim şey ise şu aracı stop ettim 1-2 dakika telefonu karıştırdım sonra yola devam etmek için kontagı actıgımda hararet ibresinin 90 ın bayağı üstünde oldugunu gördüm kırmızıyada 1.5 - 2 cm vardı arabayı çalıştırır çalıştırmaz hararet 5 saniye içinde normal yerine geldi fan açtı araba bu normal bir durum mu birkaç kere denedim hep böyle oluyor hararet yüksek calıstırır calıstırmaz düşüyor 5 saniye içinde :) cevaplarınız için şimdiden teşekkürer :)

fakul
24-06-2012, 00:22
hararetin hep aynı yerde duruyorsa herşey normaldir daha ne istiyon :)

overblack
24-06-2012, 00:27
radyatörün tıkalı.

fsunnetci
24-06-2012, 00:57
normal bir durum değil radyatöründe sıkıntı var conta yakabilirsin dikkatli ol...

Anıl DALGA
24-06-2012, 20:16
Radyator tikali olsa normal kullanirknde hararet kalkmaz mi. Normalde sikinti yok arabayi stop edince hararet kalkiyo duruyo ole.arabayi calistirinca hemn dusuyo tikali olsa hararet yapmaz mi

Anıl DALGA
24-06-2012, 20:20
Teleden yaziyorum 2 kere ayni seyi yazmismim ,d

emre_
24-06-2012, 20:31
anıl durum normal değil devirdaımdede sıkıntı olabilir radyatördede olabilir integrada öyle bişey yok normalde kalkmayabilir belkide aralıklı yükseliyo düşüyo fark etmiyosun narindir honda motoru hararete karşı haberin olsun contan gider arabayı sıkıştırmadan bi kontrol ettirmende fayda var ;)

CRX
24-06-2012, 20:35
radyatörü ya değiştir yada şişletmeyle kurtar ;)

mr.korhan
24-06-2012, 22:42
hiç sıkıntı yaratmayın eğer maddi durum elveriyorsa, radyatör ve devirdaym ı değiştirin integranın standardında bahsettiğiniz gibi bir problem olmaz.

Anıl DALGA
24-06-2012, 23:14
Radyatoru yeni arabanin araba calisirken araliklida cikmiyor hep ayni yerde gidim servise en iyisi ins sorun olmaz

umutcan
25-06-2012, 08:31
Dostum, diğer arkadaşların ve ustalarımın (Fatih ve Korhan abi) da bahsettiği gibi radyatör ve devirdaim pompası üzerine yoğunlaş. Bizim arabalarda eğer herşey düzgün ise hararet asla yukarı çıkmaz :) hatta kaputu açarsın suratın yanar ama araba hararet yapmaz :)

MKT
25-06-2012, 09:38
termostata bir baktır derim ben. burdada başımıa çok geldi. termostatın üzerine 2 küçük delik aç bypass yapmış olur sorun olmaz. yada termostat zaren pahalı değil yenisini alırsan tam süper olur:)

goldbergbrk
25-06-2012, 13:35
normal değil durum aracı kapatsan hareret ortada olduğu halde bile fan çalışması lazım. aracı stop ettimi çok yükseliyorsa bu aracı berbat eder en temi yöntem radyatörü hallet pompaya baktırt termostatlarına bak

Anıl DALGA
25-06-2012, 18:58
Anladimda devirdaim ve radyator olsa arac calisirken hararet kalkar termostatta olsa kalkar ve surekli olmuyor bugun ne kadar stopta etsem yukselmedi ikiler honda huseyin ustaya danistim elektriksel sorun. Sikinti edicek bisey yok dedi

Burak53
26-06-2012, 09:42
aynı sıkıntı arkadaşımdada vardı, devirdaim'miş problem.. patlayınca değiştirdik sorun çözüldü

timucintt
26-06-2012, 16:33
devir daimin arızalanması için ses yapması lazım ve devir daimin ordan su sızmalı devir daimi integraların öyle kolayca bozulmaz... bana göre şu havalarda ve anlatığın şey direkt aklıma thermostad geliyor... by passlada uğraşmayın çünkü thermostad yuvasının kendi by pass hattı var integrada.... termostadı bypass etmeye gerek yok çünkü işe yaramaz direkt termostadı değişin....

Anıl DALGA
26-06-2012, 18:35
devirdaim radyatör yeni değişmiş gösterdim arabaya ikiler honda motor yapmıştı 3 sene önce 6000 kmde daha motor termostatı değiştiricem başkada bişi yok şükür sizlere danışmak istedigim başka birşey daha var şuan arabanın subapları açık şakır şakır vuruyor bide gazlarken hafif siyah duman var benzini yakamıyor subap ayarlarını nasıl yaptırayım arkadaş 10 - 20 yaptır dedi ama sizlerinde görüşünü almak istedim :)

overblack
26-06-2012, 18:51
devirdaim radyatör yeni değişmiş gösterdim arabaya ikiler honda motor yapmıştı 3 sene önce 6000 kmde daha motor termostatı değiştiricem başkada bişi yok şükür sizlere danışmak istedigim başka birşey daha var şuan arabanın subapları açık şakır şakır vuruyor bide gazlarken hafif siyah duman var benzini yakamıyor subap ayarlarını nasıl yaptırayım arkadaş 10 - 20 yaptır dedi ama sizlerinde görüşünü almak istedim :)

bak abicim öncelikle 10-20 subab ayarı yap diyen arkadaşla arkadaşlık ilişkini bitir.sonra o götürdüğün servisteki usta bilmiyormu kaç olacağını? açsın fabrika manual'ini baksın.zaten honda arabasını babadan kalma usullerle iş yapan ustalar içine ediyor.ayrıca radyatör değişmiş diyorsun uygun radyatörmü taktılar acaba? onu biliyormusun? bu arabalarda yan sanayi radyatör zaten sıkıntılı ama mecbur takacaksanda orjinaline birebir yakın olan bir radyatör tak.

0M42
26-06-2012, 21:53
İyide bu durum normal değilmi ? Kontağı kapattığında motor suyu sirkülasyonu duruyor bu durumda bir miktar ısının artması gayet normal bence.

h22ek
27-06-2012, 08:13
anılım hareket edince mi düşüyo hararet ? vtec te b18c varken aynı şekilde öncden rüzgarı yiyince hararet normaldi.. ışıklarda durunca bi bakmışsın tavan yapmış.. termostat devirdaime baktır bide contanıda değiştir için rahat etsin ;)

Anıl DALGA
28-06-2012, 00:55
anılım hareket edince mi düşüyo hararet ? vtec te b18c varken aynı şekilde öncden rüzgarı yiyince hararet normaldi.. ışıklarda durunca bi bakmışsın tavan yapmış.. termostat devirdaime baktır bide contanıda değiştir için rahat etsin ;)

Yok abi arabayi stop edince hararet artiyordu artik artmiyor o sorunu cozdum. Sadece subap ayari kaldi onuda yptim mi ins baska bisey cikmaz bugunde su haznesine baktim max in 7 cm ustundeydi su simdi max in 2 cm altinda fazlaligimi tahliye etti acaba yoksa conta emme veya eksoz kismindan catlakta ordan mi eksiliyor yaga su suya yag karismasi yok cunku :)