PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio RS & 206 RC@IST

Juggernaut
23-02-2008, 00:54
http://www.youtube.com/watch?v=Zt9-vixScHc

MUGENPOWE®
23-02-2008, 00:55
bızım uzmanın 206sımı bu?

M3CSL
23-02-2008, 00:59
son denemede nolmus yaw öle çok farketmıs gibi geldı bana..
ondan bi öncekı denemede yakın ama son deneme gibi deil...

VeNoM_35
23-02-2008, 01:00
Güzel olmuş saolun..

edo typer
23-02-2008, 01:01
rs in rcyi bu kdr rahat gecebilecegini dusunmezdım....

rcnın soforu bı acıklama yapabılır mı?butun vıdeolarda baya geri kalmıs fakat sonuncusunda nasıl gecmıs?bu sorun mu vardı arabada acaba?

rs basını alıp bu kdr kolay gıdemez dıye dusunurdum hep...

Cem.B
23-02-2008, 01:04
şimdi önce şunu yazalım clioda filtre ve son susturucu var 206 filtresine kadar stock

2 de her bastığımızda geçiliorum çünkğ arabalar yakın olduğu için rc nin 2 den 3 e geçişi pek ii deil

ama son denemelrde yarım gazda bastım her zmn gaz kelebeğinin azizliğini en alt seviyeye indiriyim die o işe yaradı

bide şöle biiş var ben clioları geçtim daha önce bu iyi gideni yani sıradan bi clio deil özberk arkadaşımızınki

Juggernaut
23-02-2008, 01:04
1-2 video daha olması lazım rc'nin yakın gittiği.Dedim gibi benim kaset bitti çekemedim sonrakileri cemde vardır onlar ama.

Cemin arabanında maşşalahı var iyi gidiyor biz rs ile yolda 1-2 rc ye denk gelmiştik fark çok daha fazla oluyordu..Çok daha iyi gidiyor onlardan cemin rc..

VeNoM_35
23-02-2008, 01:05
İki araba da sıradan değil zaten, ikiside türünün en iyi örnekleri:)

Cem.B
23-02-2008, 01:06
klasik 2.vites denemesi her sefirnde geçildim :)

http://www.youtube.com/watch?v=MuNa4OskOgo

bunlarda sondaki 3.vites denemeleri
http://www.youtube.com/watch?v=cgB439FdDMI

http://www.youtube.com/watch?v=J5Ks7dhlHZk

chiefkadir
23-02-2008, 01:07
Rs te kısa var gibi 15/61,belki önceki sahibinin haberi olabilir,yada erken değiştiriyo ...İbo senin vites zamanınla hemen hemen aynı..

edo typer
23-02-2008, 01:10
şimdi önce şunu yazalım clioda filtre ve son susturucu var 206 filtresine kadar stock

2 de her bastığımızda geçiliorum çünkğ arabalar yakın olduğu için rc nin 2 den 3 e geçişi pek ii deil

ama son denemelrde yarım gazda bastım her zmn gaz kelebeğinin azizliğini en alt seviyeye indiriyim die o işe yaradı

bide şöle biiş var ben clioları geçtim daha önce bu iyi gideni yani sıradan bi clio deil özberk arkadaşımızınki

eski bir rc kullanıcısı olarak bu kdr olmaması gerekir diye dusunmustum acıklama ıcın saol...

rcnin ben en cok 3. vitesini sewerdim guclu oldugunu dusundugum bı vıtesi ama butun puglarda oldugu gıbı 2 3 arası cok uzun ve vıtes kolunun ustundekı telin dısarı cıkmamasını saglayan teflon malzeme sureklı sorun cıkarıyor... izmirli arkadaslar anlatır mıllet ewıne donerken ben otobanda gece yarısı tamır etmeye calısıyodum ewe donmeye yetecek kdr:D:D

rolllerı kac dewırde yaptınız?

Juggernaut
23-02-2008, 01:10
Rs te kısa var gibi 15/61,belki önceki sahibinin haberi olabilir,yada erken değiştiriyo ...İbo senin vites zamanınla hemen hemen aynı..
Önceki sahibinin takmasına imkan yok.Bazı yerlerde sanırım 7000de attı vitesi ondan olabilir..

M3CSL
23-02-2008, 01:13
klasik 2.vites denemesi her sefirnde geçildim :)

bunlarda sondaki 3.vites denemeleri
http://www.youtube.com/watch?v=cgB439FdDMI

http://www.youtube.com/watch?v=J5Ks7dhlHZk

4. vıtesın sonlarına doğru bellı etmıs kendını rc..
yalnız devam edılmelıydı 5 te biraz daha bence... videolar yarım hep..

chiefkadir
Doğrudur biraz erken değişiyo gibi..Biz alıştık 8000 lere :))

Cem.B
eski bir rc kullanıcısı olarak bu kdr olmaması gerekir diye dusunmustum acıklama ıcın saol...

rcnin ben en cok 3. vitesini sewerdim guclu oldugunu dusundugum bı vıtesi ama butun puglarda oldugu gıbı 2 3 arası cok uzun ve vıtes kolunun ustundekı telin dısarı cıkmamasını saglayan teflon malzeme sureklı sorun cıkarıyor... izmirli arkadaslar anlatır mıllet ewıne donerken ben otobanda gece yarısı tamır etmeye calısıyodum ewe donmeye yetecek kdr:D:D

rolllerı kac dewırde yaptınız?

geçen bende işte deneyememmiştim çekici beklediğim için :) bugüne kısmet oldu

3500-5000 aralığında bsatık genelde 3.vitesleri

ya aslında uzun olması önemli deil 106 da uzun ama oturrunca alıo vitesi bunda hzılı at küt die vuruo nazik atmak gerekio o zmnda 2 de bastığımızda her videoda geçilioz :D

bakalom egzostumu filan aldım takamadım filtre kolay takım onlarıda biz arada deneriz özberkle :)

M3CSL
23-02-2008, 01:15
İki araba da sıradan değil zaten, ikiside türünün en iyi örnekleri:)

kesınlıkle:icon_tup::D

Juggernaut
23-02-2008, 01:15
4. vıtesın sonlarına doğru bellı etmıs kendını rc..
yalnız devam edılmelıydı 5 te biraz daha bence... videolar yarım hep..

Biz 220 gördük cemde görmüş o süratleri.Cem'in koyduğu ikinci videoda 5 i kaçırdık onda birden geride kalıyor diğerindede sanırım önde araba vardı ondan kesti.5 te birden geride kalmıyor yoksa:)

iynn-RS
23-02-2008, 01:20
güzel video olmus.elinize saglık

edo typer
23-02-2008, 01:20
geçen bende işte deneyememmiştim çekici beklediğim için :) bugüne kısmet oldu

3500-5000 aralığında bsatık genelde 3.vitesleri

ya aslında uzun olması önemli deil 106 da uzun ama oturrunca alıo vitesi bunda hzılı at küt die vuruo nazik atmak gerekio o zmnda 2 de bastığımızda her videoda geçilioz :D

bakalom egzostumu filan aldım takamadım filtre kolay takım onlarıda biz arada deneriz özberkle :)

5000 dewır altı denemelerde dezavantajlısın...degısken subab zmanlamasından dolayı , senin yerinde olsan 5000 altı denememeye calısırdım..

egzos ne takmayı dusunuyosun?rcnın egzosu gelıstırılmıs bı egzos..egzos secımı cok onemlı guc kaybetme sansın cok fazla...honda gıbı kolay deıl mesela pug back pressurela yuruyen bı araba,orj 60lık ara borular var ben 58lık tavsıye ederım 60lık yapıcaksan orta susturucu sanayı bıle olsa takmanı tawsiye ederim..kat iptalini yaptıktan sonra orj orta susturucuyla ıkısını yerını tutucak ıcı 60lık dırek bı orta takmanı sıddetle onerırım...

M3CSL
23-02-2008, 01:24
Biz 220 gördük cemde görmüş o süratleri.Cem'in koyduğu ikinci videoda 5 i kaçırdık onda birden geride kalıyor diğerindede sanırım önde araba vardı ondan kesti.5 te birden geride kalmıyor yoksa:)

evet birden kalmamalı ztn:) o kadarda deıl:D
eşit sartlarda rcdede filtre egsoz daha gusel olur;)

iynn-RS
23-02-2008, 01:24
5000 dewır altı denemelerde dezavantajlısın...degısken subab zmanlamasından dolayı , senin yerinde olsan 5000 altı denememeye calısırdım..

egzos ne takmayı dusunuyosun?rcnın egzosu gelıstırılmıs bı egzos..egzos secımı cok onemlı guc kaybetme sansın cok fazla...honda gıbı kolay deıl mesela pug back pressurela yuruyen bı araba,orj 60lık ara borular var ben 58lık tavsıye ederım 60lık yapıcaksan orta susturucu sanayı bıle olsa takmanı tawsiye ederim..kat iptalini yaptıktan sonra orj orta susturucuyla ıkısını yerını tutucak ıcı 60lık dırek bı orta takmanı sıddetle onerırım...

değişken subap ayarı rs te de var!!!!

iynn-RS
23-02-2008, 01:26
evet birden kalmamalı ztn:) o kadarda deıl:D
eşit sartlarda rcdede filtre egsoz daha gusel olur;)

rs e de bı 10hp rıca edelım o zaman stocktan kaynaklanan;)

edo typer
değişken subap ayarı rs te de var!!!!

kac dewırde degısıyo zmn?

Cem.B

yok egzostta ne yapcağımı gayet ii biliorumda

5000 altı yürümek dezvantaj onuda biliorum ztn soradan gelip yanından geçtiğim videolarda 4500-5000 civarı,aslında bakarsan her devirde denedik kırmadık birbirimizi :)

ama dediğim gibi clio güzel bi clio öle negatif düşüncelere kapılma ist deki bütün cliolarda hızlı kendi ayarında olanlardan tabi

VeNoM_35
23-02-2008, 01:28
rs e de bı 10hp rıca edelım o zaman stocktan kaynaklanan;)

eşit şartlarda modifiyeden bahsetmiş ikisinde de egzoz filtre olsun diye..

Cem.B
23-02-2008, 01:29

tabi öle saçma sapan düşünmemek lzm öle düşününce rc 17 jant döndürüo hem biraz daga ağır sanırım 20-30 kilo civarı yani bunlar boş muabbetler :)

filtre egzostlu olsak ikimizde daha ii tabikide çünkü rc de hem egzostu rahatlatıosun hemde kilo avantajı kazanıosun orj li ayılama bi son susturucu olduğu için :)

iynn-RS
23-02-2008, 01:29

5500 devir

yiit
23-02-2008, 01:31
güzel olmuş videolar 2 aracada maşallah :)

Juggernaut
23-02-2008, 01:32
olur okadar ya fazla fark yaratmaz bence son susturucu ile filtre rs 105 binde rc sanırım 18 binde idi:D

Bide typer lar falan vardı onlarıda göremedik ne oldu acaba:)

edo typer
23-02-2008, 01:34
5500 devir

bılmıyodum ogrenmıs oldum tskr ederim

ıkı aracada masallah...

ust dewırlerde rcnın daha ıı olmasını neye baglıyosun bı rs kullanıcı olarak?

M3CSL
23-02-2008, 01:35
eşit şartlarda modifiyeden bahsetmiş ikisinde de egzoz filtre olsun diye..

aferımm:p

rcde essek ölusu jant artı aptal elektronık gaz kelebeği var ama hersey esıt olcağı ıcın gerek yok. ıkısıde fıltre egsoz mantıklı:icon_tup:

edo typer
23-02-2008, 01:36
yok egzostta ne yapcağımı gayet ii biliorumda

5000 altı yürümek dezvantaj onuda biliorum ztn soradan gelip yanından geçtiğim videolarda 4500-5000 civarı,aslında bakarsan her devirde denedik kırmadık birbirimizi :)

ama dediğim gibi clio güzel bi clio öle negatif düşüncelere kapılma ist deki bütün cliolarda hızlı kendi ayarında olanlardan tabi

3e gecerken ses yapması hos deıl sorun yapıyolar malesef...ıkınızede masallah ALLAH kaza bela vermesın cümlemize

edo typer
23-02-2008, 01:37
aferımm:p

rcde essek ölusu jant artı aptal elektronık gaz kelebeği var ama hersey esıt olcağı ıcın gerek yok. ıkısıde fıltre egsoz mantıklı:icon_tup:

benım eskı rcyı bı arkadasım aldı bı ara deneyelım kanka:Daction olsun :d

M3CSL
23-02-2008, 01:39
benım eskı rcyı bı arkadasım aldı bı ara deneyelım kanka:Daction olsun :d

okı denıyek,, alinin kırmızı rc nereye satıldı oda baya ıı giderdi namussuz:D:D

edo typer
23-02-2008, 01:41
okı denıyek,, alinin kırmızı rc nereye satıldı oda baya ıı giderdi namussuz:D:D

:D bıtmıs kanka:Deskisi gibi deil:D ama ben onuda fena gecerdim:D o standarttı...korkma hacı bı ıkı parcada heuheu biz arkadasız:D

standart halıyle gordugum en güzel yürüyen rc idi alininki:D

Jem89
23-02-2008, 01:44
Rs gerçekten iyi gidiyor..Teşekkürler video için.

M3CSL
23-02-2008, 01:46
:D bıtmıs kanka:Deskisi gibi deil:D ama ben onuda fena gecerdim:D o standarttı...korkma hacı bı ıkı parcada heuheu biz arkadasız:D

standart halıyle gordugum en güzel yürüyen rc idi alininki:D

benımde görduğum en ıyıydı ama cemın ondan daha iyi olabilir kafamı karıstırıo:D
konuya kaldığımız yerden devam bu arada sora konusuruz onu:)

iynn-RS
23-02-2008, 01:46
bılmıyodum ogrenmıs oldum tskr ederim

ıkı aracada masallah...

ust dewırlerde rcnın daha ıı olmasını neye baglıyosun bı rs kullanıcı olarak?

araclar arasında yas-km-teknolojı farkı var.
hp farkı var rs te fılıtre egzoz olsada.
ayrıca cogunlukta rs almıs.

ust devırde hala rs kotu dıyosan bısey dıyemem.
her aracın bı zayıf yonu vardır tayparın drag yapamadıgı gıbı.

chiefkadir
23-02-2008, 01:48
benımde görduğum en ıyıydı ama cemın ondan daha iyi olabilir kafamı karıstırıo:D
konuya kaldığımız yerden devam bu arada sora konusuruz onu:)Gelde bide Ankaradaki Mustafa kardeşin Rc'yi gör ;)

edo typer
23-02-2008, 01:50
araclar arasında yas-km-teknolojı farkı var.
hp farkı var rs te fılıtre egzoz olsada.
ayrıca cogunlukta rs almıs.

ust devırde hala rs kotu dıyosan bısey dıyemem.
her aracın bı zayıf yonu vardır tayparın drag yapamadıgı gıbı.

rs kotu demedım rc altlarda kotu kalmıs ustlerdede rsten ıı gozuktu vıdeoda...

sende haklısın her arabanın kendıne has sorunları var.....rs ın s2000ı arkadan gelıp gectıgını gormustum:d

Cem.B
23-02-2008, 01:51
Gelde bide Ankaradaki Mustafa kardeşin Rc'yi gör ;)

görcez görcez hepsini işallah yaza doru :D

Cem.B
23-02-2008, 01:53
yani rs-rc olarak düşünme buraya geçtiğim bi rs videosunu koyarım ne dandik arabaya biniomuşum dersin :)

js ii gidio bende özellikle onla denemek istedim ii gidenini görmek için yoksa kötülerini geçip kendimi tatmin etmek gibi zevklerim yok

iynn-RS
23-02-2008, 01:53
rs ın s2000ı arkadan gelıp gectıgını gormustum:d

eskiler yad edilecek yakında ;)

iynn-RS
23-02-2008, 01:56
yani rs-rc olarak düşünme buraya geçtiğim bi rs videosunu koyarım ne dandik arabaya biniomuşum dersin :)

size göre her araba dandık. anlaradakı rc de dandık sana gore.

Cem.B
23-02-2008, 01:58
yoo ben her araba dandik filan demedim hiçbir zmn ama zmanında koyduğu kadran videosu yavaştı bana göre rckid arkadaşımıızn

şimdi düzelmiş demekki bişiler geçmiş seni :)

iynn-RS
23-02-2008, 01:59
yoo ben her araba dandik filan demedim hiçbir zmn ama zmanında koyduğu kadran videosu yavaştı bana göre rckid arkadaşımıızn

şimdi düzelmiş demekki bişiler geçmiş seni :)

senin formulu kullanmıstır:p

VeNoM_35
23-02-2008, 02:01
senin formulu kullanmıstır:p

Neymiş o bizde bilelim..

M3CSL
23-02-2008, 02:02
size göre her araba dandık. anlaradakı rc de dandık sana gore.

herseyı üzerındekılerle değerlendırıyoruz:)
cem taksın hafif jant egsoz fıltre ustune bide çip bakalım nası bi hale gelcek:D:

Cem.B
23-02-2008, 02:03
o formül o videodaki şekle yetmez :)

ben o videoyu izlesem yabancı adam olsanız burda yazışmasanız rc nos basmış derim

bide sizin ilk dneemenizde musatafanın orj jantlar bagajdaymış galiba :) abi saçma olmuş o biraz doru okumuştum dimi öyemiş

M3CSL
23-02-2008, 02:04

js ii gidio bende özellikle onla denemek istedim ii gidenini görmek için yoksa kötülerini geçip kendimi tatmin etmek gibi zevklerim yok

gerek yokki ztn:) ama aslında deişik olabilir arsıvde bulunsun:D:Deli:

iynn-RS
23-02-2008, 02:05
o formül o videodaki şekle yetmez :)

ben o videoyu izlesem yabancı adam olsanız burda yazışmasanız rc nos basmış derim

bide sizin ilk dneemenizde musatafanın orj jantlar bagajdaymış galiba :) abi saçma olmuş o biraz doru okumuştum dimi öyemiş

evet sacma olmus. araca takılı olsaydı daha mantıklı olurdu.

Cem.B
23-02-2008, 02:07
evet sacma olmus. araca takılı olsaydı daha mantıklı olurdu.

o 2 jant nerdeyse yarım insan kilosu sizin denemelerinizdeki kilit farklılık budur bence çünkü deişen bişi yok bildiğim kdarıyla araçlarda

iynn-RS
23-02-2008, 02:13
en iyisi rc-rs vıdeolarını bır kere daha seyredın.

yada yenılerını seyrederız yakında.

PoWeRLoRD
23-02-2008, 02:21
yakında izliycez biraz sabır lazım tabi :p

video'da süper olmuş elinize sağlık..

M3CSL
23-02-2008, 02:23
ıbo izledım gene valla.:) 2dklık videonun sonuda deli gibi gelmiş rc
ama başlarda gerı kalıo kabul;)
senın videolarımı kasdettın yoksa???

VeNoM_35
23-02-2008, 02:24
vaay kadir başkan ağır konuştu:) turbo diyolar senin arabaya??:p

PoWeRLoRD
23-02-2008, 02:29
yok be gökhan nerdee :)

komple bakıma girdi o kadar haftaya deniycez bakalım özpertimlen. fitenkler falanda olucak. yemişim cam car'lığını hepsinin kıçında dolaştım :D Bende stepne bass ne varsa evde bırakıp gazlıycam :D

VeNoM_35
23-02-2008, 02:33
yürü be gazı almışın sen:D hayırdır koray fazla mı uğrasıyo seninle:p deneyin bakalım görelim rsleri vtiları..:)

PoWeRLoRD
23-02-2008, 02:42
koray'ın işi bu biliyosun onu bi susturmak lazım. :) sonra bi rc'yle fransız kardeşliği adına deneme yaparız. :D En son standart'ken özberkle denemiştik araba paslandı biraz açalım :)

XoR
23-02-2008, 06:46
yürü be gazı almışın sen:D hayırdır koray fazla mı uğrasıyo seninle:p deneyin bakalım görelim rsleri vtiları..:)

eheheheh sitenin otoparkında deniyoruz :p Orda geçiyolar ancak :D

XoR
23-02-2008, 06:47
koray'ın işi bu biliyosun onu bi susturmak lazım. :) sonra bi rc'yle fransız kardeşliği adına deneme yaparız. :D En son standart'ken özberkle denemiştik araba paslandı biraz açalım :)

Aço kulakları kontrol ettirdim biri çatlak biri kopmuş yerinden oynatırken bile tırsıyorum arabayı tanesi 155 ytl :D

Ay başına değiştiriim havalarda düzelmiş olur JS-UR-GS alırsınız beni aranıza gezeriz :)

XoR
23-02-2008, 06:49
@ Cem

Tamer'den haber aldım ama yazdığım gibi motor kulaklarını değiştirmem lazım o gece denemelerde o şekilde gazlamışım allahtan bişey olmadı yoksa bi çekicide bana lazım olucaktı :D

Göki,ZD
23-02-2008, 08:54
sorunsuz kavgasız bi deneme 2 tarafıda tebrik ediorum.
cem kusura bakma gelemedim acaip yorgun hissettim kendimi uyudum :D

Cem.B
23-02-2008, 09:29
11.15 gibi satış yaptığını anladık ztn :) problem deil

Fır@t
23-02-2008, 09:56
güzel videolar olmuş ellerinize sağlık;)
rc gayet iyi yürümüş full stock'a rağmen:rolleyes: sadece alt hızlarının ceset olmasının gazabına uğramış.kazasız belasız sürüşler :heyoo:

Juggernaut
23-02-2008, 10:25
Üst devirdede bastık alt devirdede gaza aynı anda basınca sonuç genelde başlardaki gibi oluyor ikinci vitestede üçüncü vitestede ..Ama cem debriyaja basıp devri yükseltip debriyajı birden bıraktığı zaman sonlardaki deneme gibi oluyor..

Bide aynı taktiği rs de uygulamak lazım:)

Cem.B
23-02-2008, 10:28
Üst devirdede bastık alt devirdede gaza aynı anda basınca sonuç genelde başlardaki gibi oluyor ikinci vitestede üçüncü vitestede ..Ama cem debriyaja basıp devri yükseltip debriyajı birden bıraktığı zaman sonlardaki deneme gibi oluyor..

Bide aynı taktiği rs de uygulamak lazım:)

yok kanka debriyaj filan tokatlamıorum ona öle derler ya :)

sadece yarım gaz gidiorum dolu gidiorum yani oda ilk baştaki hissizliği gidermek için

iynn-RS
23-02-2008, 10:46
yok kanka debriyaj filan tokatlamıorum ona öle derler ya :)

sadece yarım gaz gidiorum dolu gidiorum yani oda ilk baştaki hissizliği gidermek için

Yarım debrıyaj gıdıyorum dıcektın cem;)

bende yapıyodum bı ara ama havalarda sogudu artık cor sarıyo ole:D

Kaan
23-02-2008, 10:46
güzel video olmuş.Beklediğim bi sonuçtu Clio RS i seviorm :) Edo kanka RS le ilgili bi ara bi video izletcem sana ondan sonra normal gelcek bu sonuç sana :)

M3CSL
23-02-2008, 10:51

devamlı yarım debrıyaj nası gitsin ya:) bende elektronık gazlı araba kullandığım ıcın bılıyorum bır anda yuklendığın zaman almıo gazı araba..gaza bellı oranda basmak zorundasın..

iynn-RS
23-02-2008, 11:00
devamlı yarım debrıyaj nası gitsin ya:) bende elektronık gazlı araba kullandığım ıcın bılıyorum bır anda yuklendığın zaman almıo gazı araba..gaza bellı oranda basmak zorundasın..

az basıncamı cok gıdıyo:beuj:

XoR
23-02-2008, 11:01

Bırak şimdi debriyajı tokadı sen önce beni geç :D :ramo

iynn-RS
23-02-2008, 11:07
Bırak şimdi debriyajı tokadı sen önce beni geç :D :ramo

ortada kuyu var yandan gececem ben puhahahahahaa:hahaha::D:D

TünayK
23-02-2008, 11:07
az basıncamı cok gıdıyo:beuj:

elektronık gaz kelecegı oldgu ıcın gaz tepkısı bırden absınca o yuzden bıraz basılı durumda olması gerekıyo dıplemeden...

tolgahan ures
23-02-2008, 11:17
Maşallah cemm araban güzel gitmiş . Rs de güzel gidiyo maşallah.

ulasstoprak
23-02-2008, 11:30
çok güzel olmuş videolar rc ye söylediginiz işlemleri yapınca tekrar isityoruz videoları...

Cem.B
23-02-2008, 11:31

olm o süratlerde yarım debriyajmı olur :)

mesela atıorum 3.vites 5000 e direk kitliorum gaza yarım basıorum 3.kornoda dip yapıorum

yani bizim eski arbalar gibi kornayı duyunca gaza basmıorum öle basınca dier araba uçuo ztn bnmki düşünüo gitsemmi gitmesemmi:D

RCkid
23-02-2008, 11:33
bütün konuyu okudum, aklıma gelenleri tek seferde yazıyım.
ikisi de stock olduğunda rs rc'yi geçer diye düşünüyorum, ikisi de hafif oynayınca da yakın.
rc aptal gaz kelebeğinden ve şanzıman oranlarından kaybediyor bence.
RC'de ilk başta gaza az basıp sonra dozajı yavaş yavaş arttırmak en iyisi gibi geliyor bana.
egzoz içinse ben orta susturucusuz, ortada sanayi,ortada orjinal denedim. en iyisi orjinal orta gibi gözüküyor. sonda dc sports var, ama ss almak istiyorum.
RC yi yüretebildiğimiz kadar yürütmeks istiyoruz, catcams le egzantirik için görüştük, fiyat aldık. bir pürüz kaldı, lift ler çok yüksek olduğu için standart pistonla veya wössner cr 12.5:1 pistonla sübaplar sorun yaratacak mı onu araştırıyoruz. catcamsden bu soruya cevap bekliyoruz. problem olmaması halinde egzantirikleri deneyeceğiz

G_TT_I
23-02-2008, 11:42
rc nin clio ya gecilmesi cok dogal, rc de bi dunya elektronik, var en basiti koltukları bile kac kilodur. bide ustune elekronik gaz kelebegi.
vems gibi işletim sistemi ile pedalı telliye cevirmeye calısın.
ama genede clio rahat gecememiş ilk gaza alısında one cıkıyo sonra fark sabit gibi rc den kacamadı.
Bence rc nin bukadar gitmesi bile cok iyi, eskiden yapılı gti lar ile denk gidiyolardı

egzoz durumalrı nedir? kat filan varmı araclarda?

ulasstoprak
23-02-2008, 11:45
peki rc ye normal telli gaz kelebegi takılmıyormu..?

Cem.B
23-02-2008, 11:47
bide arabalar eşit güçlerde olunca hata affetmio ama rc de hata yapman çok doğal birinicisi vites atmak bile zor nazik atman lzm çok hızlı atarsın cartlar yada yemez gaz kelebeğide öle onuda ayarlaman lzm bunları ayarlayamazsan denk araba geçio

mesela ben zmanında 106 ımla deneme yapardım roll başında gaza basardım bidaha roll bitene kadar gazdan çekmezdim vitesleri atarken bile gaz hep dipte sonuçta atıodun vitesi 106 alıodu direk bu öle deil onun için biraz güçlenmek lzm bu tarz denemelerde rahat edebilmek için

Jem
23-02-2008, 11:48
maşallah cem araban güzel gitmiş stock rc ye göre rs de maşallah.

Cem.B
23-02-2008, 11:51
rc nin clio ya gecilmesi cok dogal, rc de bi dunya elektronik, var en basiti koltukları bile kac kilodur. bide ustune elekronik gaz kelebegi.
vems gibi işletim sistemi ile pedalı telliye cevirmeye calısın.
ama genede clio rahat gecememiş ilk gaza alısında one cıkıyo sonra fark sabit gibi rc den kacamadı.
Bence rc nin bukadar gitmesi bile cok iyi, eskiden yapılı gti lar ile denk gidiyolardı

egzoz durumalrı nedir? kat filan varmı araclarda?

rc standart clioda otto son susturucu ve havi filtresi var

XoR
23-02-2008, 11:51
Cem

Motor kulaklarını değiştireyim hemen bi buluşma ayarlıycam ;)
3 rs sen ben bide Yrv Turbo gelir :)

Cem.B
23-02-2008, 11:57
Cem

Motor kulaklarını değiştireyim hemen bi buluşma ayarlıycam ;)
3 rs sen ben bide Yrv Turbo gelir :)

yok abi bnm bu haliyle son denememdi artık 1-2 ay sora sıkıo beni tam istediğim verimi alamıorum yani şuan yaktığı benzini haketmio gerek yok

ama yapınca görüşürüz :)

XoR
23-02-2008, 11:58
yok abi bnm bu haliyle son denememdi artık 1-2 ay sora sıkıo beni tam istediğim verimi alamıorum yani şuan yaktığı benzini haketmio gerek yok

Problem değil ozaman toplanıp Kebap yemeğe gideriz :D

SERKANS
23-02-2008, 12:13
güzel video , stock ta deniyorsun yani bir arada biz deneyelim stock arkadan nasıl gidiyorum göreyim

MUGENPOWE®
23-02-2008, 12:38

sende yapcaksan yap artk bırader stock stock bı yere kadar :heyoo:

tunbullah
23-02-2008, 15:04
bu vıdeoların hepsıı feykkk vıdeo ları erken kapatmalrının nedenı arkadan gelen vectranın 2 arabayıda gecmesıdır.....

FRG
23-02-2008, 16:10
güzel bi denemeydi
ilk denemeler de 210 220lere kadar çıktım:)
ama cem taktik geliştirince yarım debriyaj gaz direksiyon neyse:)
daha iyileşti ilk açılımdaki tepkimesi
ama cemin koyduğu videolarda yokuş yukarı gidiorduk ve rc yokuşda daha iyi gitti
5 e atamadım orada kabiliyet fıkarası:)
artı 10 denemden 2 si 2,vitesde denendi geri kalanın hepsi 3. vitesde denendi
denemelerde benim genellikle 4500 5000 üstünde oldu zaten bi kere biraz altta bastık oda sonucu değiştirmedi

sonuc olarak son denemelerde biraz daha iyi gitti rc std hali ve diğer rclere göre gerçekten iyi gidior sonuc değişmedi...

teşekkürederim gece için...:)

GökhanO
23-02-2008, 16:43
Beyler sizlerin motorlarınızdaki degisken subap zamanlaması belli bir devirden sonra egzantirik liftini degistirmez honda'nın vtec yada toyota'nın vvtl-i sistemi ile karıstırmayın sizin sisteminiz egznatiriklerin timingi ile oynayarak yanma odasına optimum bir dolum saglar, o yuzden 5 bin altında kaldım gibi seyler sizi baglamaz:). Ha aracın guc bandı beli orda daha iyidir ona bisey demem ama "vtec altında kaldım abi olayı" olmaz yani :) Benzer uygulama hondanın i-vtec toyotanın vtt(l)-i ve bmw'nin vanos lu motorlarında vardır.

Cem.B
23-02-2008, 16:58
Beyler sizlerin motorlarınızdaki degisken subap zamanlaması belli bir devirden sonra egzantirik liftini degistirmez honda'nın vtec yada toyota'nın vvtl-i sistemi ile karıstırmayın sizin sisteminiz egznatiriklerin timingi ile oynayarak yanma odasına optimum bir dolum saglar, o yuzden 5 bin altında kaldım gibi seyler sizi baglamaz:). Ha aracın guc bandı beli orda daha iyidir ona bisey demem ama "vtec altında kaldım abi olayı" olmaz yani :) Benzer uygulama hondanın i-vtec toyotanın vtt(l)-i ve bmw'nin vanos lu motorlarında vardır.

evetonu bende biliorum :) zaten rc o yüzdende biraz çok yakıo her devirde max tork vermek istemesinden

ama genel gti lar gibi 5000 devir üstü devir bandı daha güzel oluo tabiki bunu rakibe göre ayarlamak lazım üstlerde clioda iimiş bence

M3CSL
23-02-2008, 19:12
rs ın hem altları ıyı hemde ustleri, rc ise ust devirlerde daha yırtıcı iken altları o kadar iyi deıl,,
max gucunu rc 7000 de verırken, rs ise 6250de verıyor... ztn bellı oluyor az çok burda durum;)

M3CSL
23-02-2008, 19:14

typerda ı vtec yokmuydu:icon_wack
5800lerde acıyor dıye bılıodum

GökhanO
23-02-2008, 19:35
typerda ı vtec yokmuydu:icon_wack
5800lerde acıyor dıye bılıodum

type r da vtec yok demedim i-vtec motorlarda da subap zamanlması var dedim, type r da vtec+vtc yani i-vtec var, hem lift degistiriyor hem timing ile oynuyor.

Future_King
23-02-2008, 20:24
güzel denemeler olmuş...
yanlız anlayamadıgım ilk videolarda yawas yawas farkı açmakta olan Rs.RC nasıl snra daha iyi gitmeye başlıyor?

Yarım gaz debriyaj bişiler olmuş snrm.Cem Detaylı anlatırmısın rica etsem? benimde aracım elektronik gaz kelebekli onun için benimde işime yarayabilir bilgiler.Paylaşırsan sevinirim.

Schumi
23-02-2008, 20:43
güzel denemeler olmuş...
yanlız anlayamadıgım ilk videolarda yawas yawas farkı açmakta olan Rs.RC nasıl snra daha iyi gitmeye başlıyor?

Yarım gaz debriyaj bişiler olmuş snrm.Cem Detaylı anlatırmısın rica etsem? benimde aracım elektronik gaz kelebekli onun için benimde işime yarayabilir bilgiler.Paylaşırsan sevinirim.
Arkadaşım 2 yıla yakındır elektronik (salak) gaz kelebekli araç kullanıyorum. Cem tam anlatamamış ama aracını doldurarak rollinge geliyor. Yani şöle söliyim. Rollingde yan yana geliceğiniz zaman rakibin aracın hızını sabitleyip sen onun yanına gelirsen kesinlikle geçilirsin. Çünkü sen arkadayken ondan daha hızlı olup yanına gelip sonra gaz keserek yada frenleyerek hızı eşitliycek ve kornadan sonra tam gaz asılıp geri kalıcaksın. Çünkü yavaşlamıştın. ama rolling yapılacak hıza çok yavaşça çıkarak o hızda kendini devirini sabitlersen senin aracın devir düşürmediği için tam gazda gaz kelebeği saçmalamayacak. Hemen denemesini yapabilirsiniz. Ayağınızı gazdan çekip kökleyince lag yapar bi düşünür sonra gaz yer. :) Ama hızlanırken yada yüksek devirde sabitken tekrar köklersen bu lagı yapmaz. :)

Future_King
23-02-2008, 21:04
Bende 5 senedir kullanıyorum malesef.Fakat Anlamadıgım nokta aynı suratte aynı hizada dururken korna bekliyorsunuz.kornadan snra gaza tam yukleniyorsunuz.Zaten kornayı beklerken ayagınız gazda hafif basılı halde bekliyorsunuzki buda sizi sabit bir hızda tutmasını saglıyor. İşte bu esnada nerede dediginiz yapmak gerekir ki??

Schumi
23-02-2008, 21:14
Bende 5 senedir kullanıyorum malesef.Fakat Anlamadıgım nokta aynı suratte aynı hizada dururken korna bekliyorsunuz.kornadan snra gaza tam yukleniyorsunuz.Zaten kornayı beklerken ayagınız gazda hafif basılı halde bekliyorsunuzki buda sizi sabit bir hızda tutmasını saglıyor. İşte bu esnada nerede dediginiz yapmak gerekir ki??
Yok anlatamadım galiba. Şimdi 100 km ile giden birisi senin önünde sabit hızla gidiyo. Yanına gidebilmen için 100 km den daha hızlı olman gerekir. Daha sonrada yavaşlayıp yanında kalman. Hatta ileri geri ayar yapman. :) İşte bu esnada köklersen bi espirisi kalmaz. Buradaki fark yavaşlamak. Ama sen düşük hızdan direk 100e çıkarsan. Araç ilk gaz tepkisini iyileştirecektir. 100 lerce kez gördüm tekrarlardım.

M3CSL
23-02-2008, 21:17

cem bmw den sora bugunde 2008 focusa hasır nesır oldum ondada elektronık ve 2005 focusa göre performansı kötuydu nese olay odeılde rollde kornayı beklerken ceyrek gaz gıbı basarız burda 3. kornayı beklemeden çok az bi sure önce gaza köklemek gerekır yada yanyana deılde arkadan doldurup gelmek yani ceyrek gaz deılde %6o gibi gazla gelıp soradan gazı kapatmak gibi;)
vites aralarıda çok önemlı gazı bırakıp tekrar verınce saçmalıo arac, denge tutturmak kolay deıl:)

Future_King
23-02-2008, 21:20
tamam dediklerin dogru ama ROLLİNG esnasında zaten ikiside sabit hızlarda olunca Kornalara basılıo... biraz beklenir iki araçta sabit hızda giderken.snra kornalara basılır

Aynı Hızdayken , korna çalmadan HIZINI sabit tutarak yapılan bi işlem olması gerk kanımca.

Future_King
23-02-2008, 21:25
cem bmw den sora bugunde 2008 focusa hasır nesır oldum ondada elektronık ve 2005 focusa göre performansı kötuydu nese olay odeılde rollde kornayı beklerken ceyrek gaz gıbı basarız burda 3. kornayı beklemeden çok az bi sure önce gaza köklemek gerekır yada yanyana deılde arkadan doldurup gelmek yani ceyrek gaz deılde %6o gibi gazla gelıp soradan gazı kapatmak gibi;)
vites aralarıda çok önemlı gazı bırakıp tekrar verınce saçmalıo arac, denge tutturmak kolay deıl:)

iyide bu dedigin birçok açıdan ADİL değil.

M3CSL
23-02-2008, 23:07
araba ılk basma anında önde başlamadığı surece sorun yok bana göre..

Future_King
24-02-2008, 01:00
araba ılk basma anında önde başlamadığı surece sorun yok bana göre..

malesef sana gore.Aklıma gelen bir suru detay var.arabanın gazı aldıgındaki agırlık dagılımına kadar bir suru detay da avantaj elde edersin.

Örnegin Draglarda da arkadan kalkmak yasaktır.

Rolling anında zaten amaç araçların performanslarını her yonden karşılaştırmaktır.İyisi ile kotusu ile.

G_TT_I
24-02-2008, 02:05
Örnegin Draglarda da arkadan kalkmak yasaktır.

bu hangi kurallara gore bizm kyodugumuz tr mi yok sa uluslar arasu kabul goren kurallarmı.

arkadan kalkma soyle olur, pilotun istegine gore arkadan hareketli start alabilir noel agacı start verince(cizgiyi gecemez fodepar olur.)
Yada 2 arac arasında 1 sn fark var ise 0-400de aradaki mesefa hesaplanır hızlı olan arac arkadan sabit kalkıs yapar:icon_tup:

Future_King
24-02-2008, 02:10
Yada 2 arac arasında 1 sn fark var ise 0-400de aradaki mesefa hesaplanır hızlı olan arac arkadan sabit kalkıs yapar:icon_tup:

bu kısım hep aklımı karıştırmıştır...biraz daha açarmısın?

khan
24-02-2008, 04:08
bu hangi kurallara gore bizm kyodugumuz tr mi yok sa uluslar arasu kabul goren kurallarmı.

arkadan kalkma soyle olur, pilotun istegine gore arkadan hareketli start alabilir noel agacı start verince(cizgiyi gecemez fodepar olur.)

ben bunu bilmiyordum. tr deki draglarda da gecerlimi arkadan gelip hafif yuruyerek kalkma kurali. cizgiyi gecip fodepar yapmadan tabi. hic sahit olmadim trdede dunyadada?

iynn-RS
24-02-2008, 09:05

startta 1 metre gerıden basla start vermeye salıseler kala kalk fodepar yapar gıb. cızgıyı gecmedıgın ıcın fodepar yapmamıs gıbı say , yandakı araca kalkacam dıye cebellesırken sen uza gıt.bu kural nerde merak ettım.

ıkı arac arasında 1 sanıye fark olunca noluyo anlamadım. 0-400 deneyı hesaplıyosun???
0-400 drag yapıyosun elbek bırısı gececek:D
sabıt kalkıs ne yaww:D dragtan bahsetmıyomuyuz:D

chiefkadir
24-02-2008, 09:32
ben bunu bilmiyordum. tr deki draglarda da gecerlimi arkadan gelip hafif yuruyerek kalkma kurali. cizgiyi gecip fodepar yapmadan tabi. hic sahit olmadim trdede dunyadada?Autodrom'da kurnazlar yapıyodu,bayada etkili kalkışlar oluyordu.

TünayK
24-02-2008, 10:55
ole kurnazlarcok walla....bıkere eger arkadan gelıp tam yanına geldıgınde basıyosan bu denedıgın adama kufur etmek gıbı bısey oluyo....dusunun ıkı araba anlık olarak yanyana gelıgınde bırı 60 arkadan gelen 65 gıbı bı hızda olacak ve basacaksınız cok sacma...

gökan
24-02-2008, 10:56
genelde bızım arkdaş son ışık yanmadan ondan öncekı ışık yandımı 1001 dıyıp kalkıyor tam yesılın yanmasına denk gelıyor gayette başarılı

TünayK
24-02-2008, 11:00
http://www.youtube.com/watch?v=zmTUH9kCB_k

buda en gseul ornek olsun ...o zamanlar zaten gecılıyodum ben ama yıne anlayan anlar bu vıdeodan...

Cem.B
24-02-2008, 11:30
yalnız bu arkadan gelip erken basma mevzusu bizde yok :)

sadece arabayı yarım gazda sabit devirde bekletme bizimki

Future_King
24-02-2008, 13:15
yalnız bu arkadan gelip erken basma mevzusu bizde yok :)

sadece arabayı yarım gazda sabit devirde bekletme bizimki

yarım gaz sabit devir yaparken debriyajadamı biraz basıyorsunuz?

Cem.B
24-02-2008, 13:26
yarım gaz sabit devir yaparken debriyajadamı biraz basıyorsunuz?

hayır abi :) sen mesela 3.vites 5000 e kitleyemiomusun sabit gazda bi nevi cruise control gibi düşün

yani roll başlayınca gaza basmıosun ztn yarım gazda bekliosun

Future_King
24-02-2008, 13:28
evet herzaman boyle yapıyorum....zaten benim sormak istedigimde bundan farklı ne yapıyordun? bunu yapıyorsan peki bundan once nasıl yapıyordun o zaman ? :D

Juggernaut
24-02-2008, 14:12

Serkan senin bu dediğin çakkalığa girer:)Araban gazı geç alıyor diye basman gerektiği zamandan önce basarsan gaza karşı tarafın hakkını yemiş olursun.

Yada arkadan gelip dıt dıt dıt kornaya basıp direk devam ettiğin zamanda aynı şey geçerli..

Cem.B
24-02-2008, 14:16
evet herzaman boyle yapıyorum....zaten benim sormak istedigimde bundan farklı ne yapıyordun? bunu yapıyorsan peki bundan once nasıl yapıyordun o zaman ? :D

önceden nasıl yapıosun deil arada sırada yandakiyle ayarlayamadğın zman tam o şekilde basamıosun sen ileri o geri derken tam ayarlayamazsan olmuo işte sora basar basmaz zart die gidio yandaki :)

Future_King
24-02-2008, 14:25
hımmm...videoları birkez daha izledim.zaten hepsinde yanyana iken basıyorsunuz. oncekilerden farkı ne peki sonlara dogru olanın ben hala onu anlamış değilim.

Cem.B
24-02-2008, 14:41
:) 2 de basınca her türlü geçio ztn nasıl basarsan bas

ama öteki seferlerde ben arabayı tam doldurmuodum sadece gaza az bişi ayağımı değdiriodum sabit kalarak daha sonra bunu yarım gaza filan çıkarttım

ya aslında bu gaz muabbeti pekde önemli deil
öle ii bi arabayla denesen önemli oluo yoksa denediğim araba dandik olsa gaz maz farketmez nasıl basarsam basım geçerim ama dieri ii olunca böle detaylar ortaya çıkıo

yani bi bakıma rakibe göre ayarlamaya çalıştım yani öle arın icadı deil yani

abi anlatabildimmi bu sefer :)

M3CSL
24-02-2008, 15:04
Serkan senin bu dediğin çakkalığa girer:)Araban gazı geç alıyor diye basman gerektiği zamandan önce basarsan gaza karşı tarafın hakkını yemiş olursun.

Yada arkadan gelip dıt dıt dıt kornaya basıp direk devam ettiğin zamanda aynı şey geçerli..

ne cakallığı cnm arabalar aynı anda kafayı uzatıosa sorun yok valla:) bıtek suren anlar onu sölemezse kım anlıcakkı:D
arkadan gelme olayında haklısın ama
çakallığıa giren o kadar şey varkı saymaya kalksak bitmez:):rolleyes:

Juggernaut
24-02-2008, 15:13
Yani illa aynı anda mı kafa çıkartmaları lazım iki arabanında diğerinin yaptığı şeyin herhangi bir sorun teşkil etmemesi için..
Biri diğerinden önce gaza bastığı halde aynı anda kafa çıkartıyorsa sorun var bence..Çünkü normal zamanda bassa kafa çıkartamıcak..
Ozaman herkes denerken kendine göre bir gerekçe bulsun biri gistin üçüncü kornada bassın diğeri başka şeyleri bahane edip 1. kornada bassın olur mu öyle şey:)

Cem.B
24-02-2008, 15:15
hımmm...videoları birkez daha izledim.zaten hepsinde yanyana iken basıyorsunuz. oncekilerden farkı ne peki sonlara dogru olanın ben hala onu anlamış değilim.

ztn şöle bişide var senin arabanda elektronik gaz kelebeği var die aynı etkiler vardrı demek deil farklıda olabilir ben mesela geçen yeni typer sürdüm pek alakası yok bnm gaz kelebeğiyle hissettirmio yani

pejonun dandkilğide olabilir bu konuda bnm anlattıklarım

ztn bide şöle bişi var rc her seferinde farklı giden bi araba inan binmeden anlayamazsın saçma bi araba

RCkid
24-02-2008, 15:58
ztn bide şöle bişi var rc her seferinde farklı giden bi araba inan binmeden anlayamazsın saçma bi araba

:icon_tup::icon_tup:

iynn-RS
24-02-2008, 18:58
boşuna tartışmayın ben RC nin geçebilmesi için ne gerktıiğini buldum:D

su an burda yazamıyorum:D:D

kadir abiye anlattım durumu:D:D:D:D:D:D:D

RCkid
24-02-2008, 19:04
neymiş söyle de biz de öğrenelim RC nin geçmesi için ne gerektiğini
gerçi çok da ihtiyacımız yok ama

iynn-RS
24-02-2008, 19:14
neymiş söyle de biz de öğrenelim RC nin geçmesi için ne gerektiğini
gerçi çok da ihtiyacımız yok ama

buldum demıyım yukarda yazılanları toparladım sadece.
baya secenek cıktı.
ben sadece bı ısım taktım bu seceneklere:D

RCkid
24-02-2008, 19:16
neymiş taktığın isim, neymiş toparladığın yöntemler yaz da öğrenelim,merak ettim gerçekten

chiefkadir
24-02-2008, 19:29
Sır gibi oldu oldu sizin olay ;) Bence 6-7 denemeden sonra Rs şişiyor Rc açılıyor..Çünkü ilk denemelerde ibo geçiyo..

RCkid
24-02-2008, 19:33
neyse birşey demiycem, olay yine kim kaç defa geçti, nasıl geçti, kaçıncıda geçtiye gelecek

Cem.B
24-02-2008, 19:33
Sır gibi oldu oldu sizin olay ;) Bence 6-7 denemeden sonra Rs şişiyor Rc açılıyor..Çünkü ilk denemelerde ibo geçiyo..

şişmeyin abi nie şişiosunuz rc araba deilmi hadi 207 lerle denerken turbodur dioz hak verioz :)

FRG
24-02-2008, 19:44

böyle bir olay olası...
emrenin koyduğu videonun sonunda bişi oldu sanırım diorum araba ile ilgili

deneme sonrası ceme söledim aynısnı
belki psikolojikdir diye artı bahane gibi olmasın diye ısrar etmedim ama sizde aynısını görünce rs de olması ihtimal...

aynı olayı megane rsde de yaşadım gecenin sonunda ceme de bahsettim...

Cem.B
24-02-2008, 19:51
böyle bir olay olası...
emrenin koyduğu videonun sonunda bişi oldu sanırım diorum araba ile ilgili

deneme sonrası ceme söledim aynısnı
belki psikolojikdir diye artı bahane gibi olmasın diye ısrar etmedim ama sizde aynısını görünce rs de olması ihtimal...

aynı olayı megane rsde de yaşadım gecenin sonunda ceme de bahsettim...

ben onu yaşadığım şu olaya göre psikolojik olabilir dedim

benim 4 ğn sonlrında geçmeye başladğım denemelerdne sonra her 3 te bastığımızda ben yine geçemedim bazılarında yine pek istediğim gibi ayarlayamadım yine geçildim

ztn dikkat ederseniz ayarlayamazsam basar basmaz 2 boy gibi bi fark oluo ya sabit kalıo yada en fazla 3 boy oluo

ama basar basmaz 1 boy gibi tutabilirsem arkadan gelip yetişiorum

iynn-RS
24-02-2008, 19:51
şişmeyin abi nie şişiosunuz rc araba deilmi hadi 207 lerle denerken turbodur dioz hak verioz :)

rc ıcın onca yazılan seyden sonra ıyı olmus ... sısmeyın abı...

kelebek dedınız,5000 altı dedınız,yarım gazdı arkadan bastı bı ton sey.

biz RS için hiç sudur budur dedıkmı.

su drag konusuna kımse bakmıyomudur nedır cevap beklıyorum.

Cem.B
24-02-2008, 19:53
rc ıcın onca yazılan seyden sonra ıyı olmus ... sısmeyın abı...

kelebek dedınız,5000 altı dedınız,yarım gazdı arkadan bastı bı ton sey.

biz RS için hiç sudur budur dedıkmı.

su drag konusuna kımse bakmıyomudur nedır cevap beklıyorum.

bizim sorunlarımız arabanın teknolojik salaklalıklarından kaynaklanan problemler

rs in teknoloside basınca şişemeye göre yapılmamıştır heralde:D

iynn-RS
24-02-2008, 19:57
bizim sorunlarımız arabanın teknolojik salaklalıklarından kaynaklanan problemler

rs in teknoloside basınca şişemeye göre yapılmamıştır heralde:D

araba herseyıyle bır butundur.
araba cok ıyı sole ıyı bole ıyı ama yanında bır ton kusur.

misal bızım karsı komsunun kızı cok guzel ama gozu sası bacagı carpık kıçı cıkık

Alper D.
24-02-2008, 19:59
abi o değilde ben şimdi anlayamadım bidaha açıklarmısın şimdi sen debriyajmı tokatlıyosun bi açıklarmısın nasıl yarım gazda falan ben anlamadım:):):):):)

Cem.B
24-02-2008, 20:01
araba herseyıyle bır butundur.
araba cok ıyı sole ıyı bole ıyı ama yanında bır ton kusur.

misal bızım karsı komsunun kızı cok guzel ama gozu sası bacagı carpık kıçı cıkık

öyle deme ya bütün kızlar güzel :D

FRG
24-02-2008, 20:02
ben onu yaşadığım şu olaya göre psikolojik olabilir dedim

benim 4 ğn sonlrında geçmeye başladğım denemelerdne sonra her 3 te bastığımızda ben yine geçemedim bazılarında yine pek istediğim gibi ayarlayamadım yine geçildim

ztn dikkat ederseniz ayarlayamazsam basar basmaz 2 boy gibi bi fark oluo ya sabit kalıo yada en fazla 3 boy oluo

ama basar basmaz 1 boy gibi tutabilirsem arkadan gelip yetişiorum

yani ben bu olaya
ciddi yorumla video ile açıklık getiremedim
istersen bir kez daha deniyelim ilk başlarda güzel ayarlarsın gazı bakarız
şişme gibi bir durum var mı yok mu ciddi anlamda merak ettim...

Cem.B
24-02-2008, 20:03
ya bak bide şöle bişi var clio kötü araba demedim motor tabiki başarılı ama torpidosunun lacivert olması filan ne bilim sevemiorum arabayı kardeşim kusura bakma kişisel deil yani yazdıklarımız :)

bide bişi sorcam mesela o torpido boyanabiliomu hiç öle bişi araştıran varmı

RCkid
24-02-2008, 20:03
dragdı 1den rollingdi 2den rollingdi zaten denendi. ne olduğu görüldü. deneniyor sonra ortalık karışıyor, canım sıkılıyor. ha diyosanız ki biz geçtik, tamam öyle olsun

tunbullah
24-02-2008, 20:04
abi o değilde ben şimdi anlayamadım bidaha açıklarmısın şimdi sen debriyajmı tokatlıyosun bi açıklarmısın nasıl yarım gazda falan ben anlamadım:):):):):)

ben rc nın ıcındeydım herhangı bır debrıyaj tokatlama olayı falan yok soz konusu degıl hatta ole bı olay... benımm kanaatım 2 de basınca rs ı yakalayamadık 3 te basınca ıse yakalıyoduk bence 2 sıde aynı sartlarda olunca cok ddenk gıdıceklerdır dıye dusunuyorum..:soru:

Cem.B
24-02-2008, 20:05
yani ben bu olaya
ciddi yorumla video ile açıklık getiremedim
istersen bir kez daha deniyelim ilk başlarda güzel ayarlarsın gazı bakarız
şişme gibi bir durum var mı yok mu ciddi anlamda merak ettim...

dur kanka filtre egzostumu takım:D

RCkid
24-02-2008, 20:06
geçtik diyorsanız açıkca biz geçtik diyin , biz de eyvallah diyelim, öyle olayı manasız taraflara çekmeye gerek yok
yok şiştiydi, yok yarım bastıydık çektiydik

chiefkadir
24-02-2008, 20:07
şişmeyin abi nie şişiosunuz rc araba deilmiRc de araba tabi ;) Varsa şişende "araba" biz değiliz yane ;)
"Belli bir denemeden sonra" olayı ise sadece benim bu Rc vs Rs denemelirinden sonraki tahminim..Yoksa kendi Rs'imde rastlamadım çünkü öyle defalarca denemedik..

Alper D.
24-02-2008, 20:08
ben rc nın ıcındeydım herhangı bır debrıyaj tokatlama olayı falan yok soz konusu degıl hatta ole bı olay... benımm kanaatım 2 de basınca rs ı yakalayamadık 3 te basınca ıse yakalıyoduk bence 2 sıde aynı sartlarda olunca cok ddenk gıdıceklerdır dıye dusunuyorum..:soru:

yok yok var orda bişey söyliyinde bizde öğrenelim.

FRG
24-02-2008, 20:14
dur kanka filtre egzostumu takım:D
:):)
yanlış anlama sadece araba şişiyor mu şişmiyor mu yada her ne oluyorsa
onu ciddi anlamda merak ettim bu hali ile son kez deniyelim...
zaten her bi parça takışda da deneriz o ayrı:):)

Schumi
24-02-2008, 20:27
Şimdi bu JL miydi plakası en iyi giden rs lerden birisiydi sanırsam değilmi. Şimdi peki bu şişme olayı ne. Debriyaj mı şişiyo ?.

Juggernaut
24-02-2008, 20:29
geçtik diyorsanız açıkca biz geçtik diyin , biz de eyvallah diyelim, öyle olayı manasız taraflara çekmeye gerek yok
yok şiştiydi, yok yarım bastıydık çektiydik

rc'nin günü gününü tutmadığı gibi rs te şişebilir belli bir süreden sonra ne var bunda..

iynn-RS
24-02-2008, 20:31
şişme değile sıcak hava alma olayı olabılır.

RS için ole ahım sahım 1 CAİ kiti yok.

ve cok cabuk ısınıyo motoru

FRG
24-02-2008, 20:34
Şimdi bu JL miydi plakası en iyi giden rs lerden birisiydi sanırsam değilmi. Şimdi peki bu şişme olayı ne. Debriyaj mı şişiyo ?.
yok hayır debriyaj değil ki tabi tam açıklamasını ben bilmiorum

ama belirgin bir performans kaybı var gibi...

ama debriyaj mı etken ama motor mu çok ısınıo bilmiorum ama bir döngü ihtimal gibi...

FRG
24-02-2008, 20:40
lütfen cemin ve benim arabamın konusunda alaycı,
tartışma çıkarıcak mesajlar yazmamaya özen gösterelim...

işki olay fanatik bi hal almasın...

teşekkürler

Alper D.
24-02-2008, 20:57
lütfen cemin ve benim arabamın konusunda alaycı,
tartışma çıkarıcak mesajlar yazmamaya özen gösterelim...

işki olay fanatik bi hal almasın...

teşekkürler

:icon_tup::icon_tup::icon_tup: biz gülüp eğleniyos ne güzel denemelerde boşver boş kasetler olucaktır özberkçim.

G_TT_I
24-02-2008, 21:07
startta 1 metre gerıden basla start vermeye salıseler kala kalk fodepar yapar gıb. cızgıyı gecmedıgın ıcın fodepar yapmamıs gıbı say , yandakı araca kalkacam dıye cebellesırken sen uza gıt.bu kural nerde merak ettım.

ıkı arac arasında 1 sanıye fark olunca noluyo anlamadım. 0-400 deneyı hesaplıyosun???
0-400 drag yapıyosun elbek bırısı gececek:D
sabıt kalkıs ne yaww:D dragtan bahsetmıyomuyuz:D

Tabi ulkemizde yokluklar icinde drag duzenledigimiz icin sizde halısınız, baya yabancı gelebilir.
Anlıcagın sekilde F430 ile clio kalıs yapabilio.
christmas tree denen bi sistem arkadan kalıcak aracın (yani hızlı olan) ne akdar geride olucagını hesaplıyo ve eger haraketli start esnasında tree yesil yakmadan start cizgisine dokunursa, fodepar veriyo.
Bu sistemi almayı cok dusunduk ama bi yarıs 100 araba bi yarısda 10 araba gelmesi yatırım gerektirmedi için girişmedik.

Konuya donersek; clionun bagzen ayrıp gitmesi bagzen kotu gitmesi sismesinden dolayı degil de subab sisteminden kaynaklanıo olabilir, clio lar sıfırken , arac hiç bi zman aynı gitmiyodu sanki kendi kafasında gore karar veriyodu.

rsozkan
24-02-2008, 21:12
ozberk nerdesın sen yaw cumartesı ur rs le denedık bızım makınayı 2.de benım
makına kafa cıkarıyo ust devırlerde yanıma gelıyo 3. te o kafayı cıkarıyo 4.de
arka tamponuna dusuyorum fıltre ve egzozdan sonra ur guzel oldu gelseydın senlede
denıcektık gecenın sonunda baglandık bugun gerı cıkardım makınayı....

XoR
24-02-2008, 21:14
arka tamponuna dusuyorum fıltre ve egzozdan sonra ur guzel oldu gelseydın senlede

vay vay UR :) motor kulaklarını değiştireyim deneriz Merdan abi :)

FRG
24-02-2008, 21:17

hadi ya çok geçmiş olsun ki geçmiş:)
haberim yoktu olsa gelirdim yaa başka sefere artık....

rsozkan
24-02-2008, 21:34

denerız tabı neden olmasın maksat eglence olsun

rsozkan
24-02-2008, 21:35
hadi ya çok geçmiş olsun ki geçmiş:)
haberim yoktu olsa gelirdim yaa başka sefere artık....

sol kanka aradık tel kapalıydı senın en kısa zamanda beklıyorum...

XoR
24-02-2008, 21:38
denerız tabı neden olmasın maksat eglence olsun

ya bozulursa :p

iynn-RS
24-02-2008, 21:42

motoruda değiştir b20 flan tak:D

Cem.B
24-02-2008, 21:44
ben denemiştim zamanında ur miydi o

XoR
24-02-2008, 21:47
ben denemiştim zamanında ur miydi o

evet ilk denediğin Rs cem

Juggernaut
24-02-2008, 21:55
:):)
yanlış anlama sadece araba şişiyor mu şişmiyor mu yada her ne oluyorsa
onu ciddi anlamda merak ettim bu hali ile son kez deniyelim...
zaten her bi parça takışda da deneriz o ayrı:):)

ÖZberkin dediği gibi araç gerçekten belli bir süre sonra şişiyor mu şişmiyor mu onu görmek..Ortalığı karıştıcak mesajlar yazmayın..

Bu haliyle bidaha denerler olur biter..Cem busfer başlarda yarım gaz yapar sonuç anlaşılır..

rsozkan
24-02-2008, 22:15
motoruda değiştir b20 flan tak:D

bencede b20 tak gel ........:D

KingoftheWest
24-02-2008, 22:57
Bencede rs'in performansı belli bir yerden sonra düşüyor gibi..Yarım gaz yaparak belki ilk andaki tepkimesi birazdaha iyileşebilir ama 4-5 boy farkı kapatacağını sanmıyorum.
En iyisi aracların bu haliyle bidaha denemesi bence:)

M3CSL
24-02-2008, 23:19
4-5 yoktu sanırsam 2 max 3 oldu:)

KingoftheWest
24-02-2008, 23:31
3 boydan fazla bence.
Bu videoda daha iyi anlaşılıyor ne kadar olduğu:)

ARDA_E
25-02-2008, 00:00
clio rs maşallah iyi yürüyor iki arabayada maşallah , rc de filtre ekzoz olsa daha keyifli bir deneme olabilir :)

M3CSL
25-02-2008, 00:42
3 boydan fazla bence.
Bu videoda daha iyi anlaşılıyor ne kadar olduğu:)

her gazlamada fark değiştiği için kesın bişyi sölemek zor:)
filtre egsoz sorası mrk edıorum:Deli:

PoWeRLoRD
25-02-2008, 12:21
sol kanka aradık tel kapalıydı senın en kısa zamanda beklıyorum...

özkan hafta içi intake'e geliyorum kendini hazırla kanka :D

Juggernaut
02-03-2008, 13:24
Dün Rs ile Rc'yi tekrar denedik üçüncü viteste rs fazla ısınmamışken..Fark yine aynı başlardaki gibi oluyor..Rs leri arka arkaya 6-7 kere denememek lazım ısınıyor araba;)

http://www.youtube.com/watch?v=_fj0BJz6iJQ

Cem.B
02-03-2008, 13:40
dün gece 4 cliodan 3 ünü geçiorum bu js yi geçemiorum anlaşıldı stock şekilde geçemicez ztn :)

bidahakine daha zevkli olcak işallah :)

Cem.B
02-03-2008, 13:41
bu arada bence dün geceki colt problemdliydi onuda sölim :)

gayet kötüydü dün akşamki performansı

Göki,ZD
02-03-2008, 13:42
Filtre Egsoz şart Adamim Sana Kurtul şu Yurdumun Araba Modelinden :D

Juggernaut
02-03-2008, 13:49
bu arada bence dün geceki colt problemdliydi onuda sölim :)

gayet kötüydü dün akşamki performansı

Nasıl oldu sizin coltla video falan var mı?

Bide rs ile rc arasındaki fark son susturucu ve filtre ile kapanmaz bence:)

KingoftheWest
02-03-2008, 13:55
Bu arada 5. vitese kadar gs yide pek geçtiğin söylenemez,kesiciye falan girdi birde :)
Evet colt gitmesi gerektiği gibi gitmiyor hakkaten.

Cem.B
02-03-2008, 13:58
sahibi söyledi sonucu sen merak etme olmadık şeyleri söylmem hiç prensibim deildir olanları sölüorum bi ara coltunda önüne geçtim 220 hp lik coltu geçtim diim o zmn olurmu böyle

neyse tartışma yaratmayalım böle olcaksa ztn denemeyiz bidaha :) özberkle takılırız

Cem.B
02-03-2008, 14:00
Nasıl oldu sizin coltla video falan var mı?

Bide rs ile rc arasındaki fark son susturucu ve filtre ile kapanmaz bence:)

ya kanka o nasıl bişi biliomusun yani sadece son susturucu olmadığı için komple egzost şöle sölim ondna sonra güç bandı tabiki deişiyo daha üstlere kayıyo

filtre egzost olayını pek küçümsememek lzm ama tabi denemeden belli olmaz bu işler bizimkisi boş muhabbet

Juggernaut
02-03-2008, 14:02
Tabi denemeden bişey anlaşılmaz ama ben son susturucu ile filtrenin çok bi getirisi olacağını sanmıyorum.Sende yaparsan komple egsoz yaparsın zaten:D

KingoftheWest
02-03-2008, 14:03
Tartışma yok yahu:)
Bende gs nin içindeydim zaten.
5 e kadar kafa kafaya gibiydi kesiciye girmesine rağmen,bir daha deneyemedik malesef deneseydik daha net konuşurduk.
Ama rc nin de maşallahı var çok güzel gidiyor :)

PoWeRLoRD
02-03-2008, 14:07
sahibi söyledi sonucu sen merak etme olmadık şeyleri söylmem hiç prensibim deildir olanları sölüorum bi ara coltunda önüne geçtim 220 hp lik coltu geçtim diim o zmn olurmu böyle

neyse tartışma yaratmayalım böle olcaksa ztn denemeyiz bidaha :) özberkle takılırız

dünde gişelerdede konuştuk cem araban güzel gidiyo. Birazdan video'yu koyucam zaten ordan izleriz ;)

Cem.B
02-03-2008, 14:11
dünde gişelerdede konuştuk cem araban güzel gidiyo. Birazdan video'yu koyucam zaten ordan izleriz ;)

aynen kardeşim öle geçti geçildi mevzusu yok ben ztn belirtmedim şunu bu kadar bunu bu kadar geçtim die

sadece dierlerini geçebiliriorum en azından ama js i yakalayamıorum dedim yani art niyet yok geçmekte var geçilmekte var

yani js güzelce geçtiğine göre sizde geçebilirdiniz beni ben bunu bilerek geldim yani öle bi takıntım olsa hiç gelmezdim

PoWeRLoRD
02-03-2008, 14:14
bizim arabalarda şişme olayı bu haftaki olayadan sonra bariz şekilde anlaşıldı.

ilk seferde rahat rahat geçtiğin arabayı 3 ve 4'üncü denemede geçemiyebiliyosun.

bu hafta çi merdan ustayla bi tartışmak lazım bu konuyu.

KingoftheWest
02-03-2008, 14:30
Gs Rs & Rc
http://www.youtube.com/watch?v=6tHyxGw3K8c

Juggernaut
02-03-2008, 14:37
Maşallah GS'de güzel yürümüş:)

Cem.B
02-03-2008, 14:48
bende bu videoalrın baya neti var kamera arabada kalmış yüklerim akşama

XoR
02-03-2008, 15:18
oh oh maaşallah :D

XoR
02-03-2008, 15:19
bu Rs leri yorup denemek lazım :D

XoR
02-03-2008, 15:43
Cut off'a soktugunda dile getirdiğin repliği editleme kalsın :D süper o kısım :D

PoWeRLoRD
02-03-2008, 16:05
olur olur :D:D

yearone
02-03-2008, 16:06
Maşallah kardeşim :) Ama kesiciye sokmasan daha kıyank olacakmış :)

RCkid
02-03-2008, 16:17
rs lere de rc ye de maşallah

M3CSL
02-03-2008, 16:39
gs nın bakımı yapıldı sanırım ama genede js ıle baya fark var gibi:)

dier rc rs baya zevklı olmus:)

PoWeRLoRD
02-03-2008, 17:38
fark sadece bizim bu boğulma olayıyla alakalı serkan.

Rc'den önce 5 kere arka arkaya denedim 6'cısı rc oldu ve araba diğerleri gibi gitmedi gitmiyorda monifold çok ısındığı için bayılıyo araba.
sonrasında dinlendirdikten sonra özberk'le denedik kafa kafaya gittik kaputu açmak gerebilir sonuç olarak :)

cem'lede konuştuk filtre egsoz'dan sonra tekrar çıkıcaz o zaman daha kesin sonuçları alırız..

bırak rc'yi falanda sen şu v6'yı al gel bakalım bi deneyelim tüplü rs'ler gibimi olucak sonuç :)

edo typer
02-03-2008, 20:23

Rc'den önce 5 kere arka arkaya denedim 6'cısı rc oldu ve araba diğerleri gibi gitmedi gitmiyorda monifold çok ısındığı için bayılıyo araba.
sonrasında dinlendirdikten sonra özberk'le denedik kafa kafaya gittik kaputu açmak gerebilir sonuç olarak :)

cem'lede konuştuk filtre egsoz'dan sonra tekrar çıkıcaz o zaman daha kesin sonuçları alırız..

bırak rc'yi falanda sen şu v6'yı al gel bakalım bi deneyelim tüplü rs'ler gibimi olucak sonuç :)

v6 baya agır bı arac sızınkıler kadar seri olmaz...ama uzunda deneme guzel olabılır soyle 100-150km fln:D

bu clioların sısmesının cozumu yok mu arastırdınız mı?

iki aracada masallah

M3CSL
02-03-2008, 20:24

AHAHAHA:)
tamam o zmn beraber gittiseniz sorun yok;)
anlamam ben valla geldıımdede bi organızasyon ısterım:D:D
bakalım sizin rslerede;)

M3CSL
02-03-2008, 20:26
v6 baya agır bı arac sızınkıler kadar seri olmaz...ama uzunda deneme guzel olabılır soyle 100-150km fln:D

iki aracada masallah

:D:heyoo: ben bılmem ağır mağır motor çekıyo valla:Deli:

edo typer
02-03-2008, 20:27
:D:heyoo: ben bılmem ağır mağır motor çekıyo valla:Deli:

rs ıle rclerı yermısın?

M3CSL
02-03-2008, 20:53
rs ıle rclerı yermısın?

severım 2 aracıda:D
bakarıs ıddıalı konusmaya gerek yok:p, hafta içi gelıcem ex rc ı ayarlamaya bak sen:D

PoWeRLoRD
02-03-2008, 22:28

iki aracada masallah

muhtemelen emme monifold'u çok ısınıyo diye tahmin ediyoruz, çünkü filtrenin borusuna baktık en ufak bi ısınma yok hatta buz gibi..

çok denemeden sonra normal devirde 5 dakika kullanınca araba toparlıyo. Kaputa havalandırma açarsak giderebiliriz üstünde çalışıcaz :)

Schumi
02-03-2008, 23:38
Bu GS kadirin GS mi. Bütün araçlara maşallah. Diğer RS ler kendi aralarında ne durumdalar.

PoWeRLoRD
03-03-2008, 08:36
evet benim gs ama seni tanıyamadım kusura bakma :)

diğer rs'lerin durumuda gayet iyi bir tek UR plakalı chip'li rs'in bakımları eksin onuda bu hafta içi tamamlıycak.
Oksijen sensöründe problem olduğu için karışımı kötü ve gidişi etkiliyor doğal olarak.

Cem.B
03-03-2008, 08:38
neyse video koymucam vazgeçtim

PoWeRLoRD
03-03-2008, 08:42
niye cem.?

Schumi
03-03-2008, 09:35
evet benim gs ama seni tanıyamadım kusura bakma :)

diğer rs'lerin durumuda gayet iyi bir tek UR plakalı chip'li rs'in bakımları eksin onuda bu hafta içi tamamlıycak.
Oksijen sensöründe problem olduğu için karışımı kötü ve gidişi etkiliyor doğal olarak.
Kadir ben Şuayb :) Ben diğer rs leri sorarken kim kimi geçti diye sordum.

XoR
03-03-2008, 09:40
Kadir ben Şuayb :) Ben diğer rs leri sorarken kim kimi geçti diye sordum.

yuh kadir :D :D diyelimmi şuayb :D

Schumi
03-03-2008, 09:42
yuh kadir :D :D diyelimmi şuayb :D
Valla demek lazım :)

iynn-RS
03-03-2008, 09:49
aklı kim bilir nerelerde:D

chıplı rs le denedıkten sonra gozu donmuş:D:D:D

PoWeRLoRD
03-03-2008, 09:50
:D:D

şuayp kusura bakma yaa şumi nick'iyle tanıyamadım :D

diğer rs'lerin hepsi birbirine denk şuayip bitanesinde chip var ama onunda bakımı var oda bitince ayırıp gidicek doğal olarak :)

XoR
03-03-2008, 09:54
Önce chipli akif :D onu delersem zaten sizle denemeye gerek yok :ramo :D

PoWeRLoRD
03-03-2008, 09:55
hacı turbo yap gel yoksa yalansın diyorum sen hala gözü akife dikiyosun :D

sen bi gel yamacıma bakıyım :D

iynn-RS
03-03-2008, 09:58
bi sedan turbo daha kaldırmaz bu yurek:D ah ramo ah:D

XoR
03-03-2008, 10:01