PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CLK Sorun... Lütfen Yardım.

OnurAvci
27-06-2012, 23:12
Trafikte durdum tak diye bir ses geldi dedim birşeyin üzerinden geçtim herhalde. tekrar kalkış yaptım 20 metre gittim veya gitmedim takır takır bir ses geldi altından. Sonrasında vitesin olduğu yerden kırrr kırrrr diye bir sürtme sesi gelmeye başladı. Sorun sizce ne olabilir? Araç CLK 200 Kompressor otomatik vites. Gidişinde şuanda bir sorun yok ve Antalya'da tatildeyim burada da hiçbiryeri bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

BurakCengizhanoğlu
27-06-2012, 23:17
Aks ile ilgili bir sorun olmuş olabilir mi ?

DetailEF
27-06-2012, 23:19
Differansiyel dağılmış olabilir, şafta çıkan dişli bozulmuş olabilir, şanzıman içinden rulman dağılmış olabilir, nitekim aktarma ile alakalı herşey olmuş olabilir.

OnurAvci
27-06-2012, 23:21
vites geçişlerinde ve gidişinde bir sorun hissetmedim :s dediğiniz durumlarda ise yolda bırakma durumu nedir? Anralya'dayım burada da kimseyi tanımıyorum. Sanayisi hakkında hiçbir bilgim yok. Ne önerirsiniz acaba?

emre_
27-06-2012, 23:23
sıkışan birşey olabilir aracın altına baktınmı hiç ?
arkadaşlar basitten yola çıkalım adam tatilde içi kararıcak :D
bi yerde altına gir arabanın bi bak şaşal poşet plastik ıvır zıvır bişey bi yere sıkışmış olabnilir mekanik arıza olsa illaki belli eder

OnurAvci
27-06-2012, 23:27
sıkışan birşey olabilir aracın altına baktınmı hiç ?
arkadaşlar basitten yola çıkalım adam tatilde içi kararıcak :D
bi yerde altına gir arabanın bi bak şaşal poşet plastik ıvır zıvır bişey bi yere sıkışmış olabnilir mekanik arıza olsa illaki belli eder

kesinlikle kararmış vaziyette zaten şuan içim... aldım 1 ay sonra şanzıman dağıldı yaptırdım. adamla konustum bizden kaynaklı bir sorun ise elemanı gönderir orda yaptırırım dedi ama baktıracak güvenilir kimseyide bilmiyorum sorun orada :) gece uyku haram bana :D

emre_
27-06-2012, 23:30
arabaya baktırmanı demedim ya geçerken bi tamirci yada yıkamacı ne bilim işte arabanın altına girip bak yada eğilip bak bakalım sıkışan yada gözüken birşey varmı ondan sonra mekanik yönden düşünülür ;) kararıcak bieşey olduğunu pek sanmıyorum

OnurAvci
27-06-2012, 23:32
yok göremedim birşey herşey normal duruyor hocam ya.

emre_
27-06-2012, 23:35
en temizi antalyada forumdan birileriye irtibata geçirip bir göstermek o şekilde yola çıkarsan mekanik bir durumsa rezillik olabilir ve yaptığın bütün tatil bi araba yüzünden silinir o yüzden bi baktırmak şart diyorum birşey gözükmüyorsa dış etken

Germanian
27-06-2012, 23:36
çok kapalı kutu anlattığınız durum madem tatildesiniz bence daha fazla tatilinizin zehir olmasını istemiyorsanız yarn sanayiye uğrayın 5 dakika baktırıverin sakat bir durum varmı diye aktarma şakaya gelmez

OnurAvci
28-06-2012, 17:18
arkadaslar çözdük sorunu. ara bağlantı sacı kopmuş şaft eksoza sürtüyormuş. :)

Kadyr
28-06-2012, 17:21
Sevindim senn adina otomatik arac insani sogutur valla

Bulut Y.
28-06-2012, 17:30
dostum konuyu yeni gordum valla çözmüşsün sıkıntılı bi durum olmamış allahtan.

eski sanayide itfaiyenin arkasına düşen sokakta (köşede lastikci rotbalanscı var) Aydogdu garaj var bizim dukkanımız her türlü mekanik problemde yardımcı oluruz para ikinci plandadır önemli olan müşteri memnuniyeti.

OnurAvci
28-06-2012, 18:11
Valla bilsem direk gelirdim eski sanayide emmioğluna götürdüm aracı bilsem sizin yanınıza gelirdim valla :(