PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 99 model E46 BMW 3.20i hakkında bilgi verebilirmısın

tylan
30-06-2012, 02:20
Öncelikle selamlar geçen ay 99 model bmw 3.20i aldım. darbesiz,boyasız 88.000 kılometrede Araçtan çok ama çok memnunum yakıtı beklediğimden az şehir içi 8.5 lt yakıyor, konforuna denilecek bir laf yok zaten :)

Ama araç hakkında pek bilgim yok bana bu araç hakkında bilgi verebılırmısınız.

Bu araçların kronık sorunları varmı ?

Bana ilerde buyuk sorunlar açarmı ?

Parça fiyatları çokmu pahallıdır ?

Çanakkaleden uyelerimiz bana güzel bir usta tavsıye ederlerse çok sevinirim. :)

Birde aracım m54 kodlu çift vanos bir motora sahip değilmi ?

aracı merak edenler için linkini vereyim şimdiden yapacağınız yorumlar için teşekkür ederim :)

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/124883-absinthe.html

Konu'nun başlığını 99 model E46 BMW 3.20i hakkında bilgi verebilirmısıniz ? olarak yazıcaktım yanlış yazmışım yönetici arkadaşlar değiştirirse çok sevinirim :)

Firat.M3
30-06-2012, 02:47
narin araçtır bmwler genel olarak. çok üzmeden, bakımlarını aksatmadan yaparsan öyle büyük bir iş açmaz başına. elektrik tesisatının çok oynanmamış olması önemli bir nokta. çıkarsa da bunlardan çıkar sorun. cam krikosu falan yapabilir sıkıntı. fakat belirttiğiniz km orjinalse eğer bu söylediklerimle karşılaşmanız çok düşük bir ihtimaldir. kronik belirli bir sorunu yoktur e46ların.

tylan
30-06-2012, 03:10
narin araçtır bmwler genel olarak. çok üzmeden, bakımlarını aksatmadan yaparsan öyle büyük bir iş açmaz başına. elektrik tesisatının çok oynanmamış olması önemli bir nokta. çıkarsa da bunlardan çıkar sorun. cam krikosu falan yapabilir sıkıntı. fakat belirttiğiniz km orjinalse eğer bu söylediklerimle karşılaşmanız çok düşük bir ihtimaldir. kronik belirli bir sorunu yoktur e46ların.

yok aracımı hiç üzmem elimden geldiğince devrinde kullanmaya çalışıyorum gazlamak yanlamak gibi huylarım yok :) elektirk tesisatı bır tek alarm takılırken oynanmış ılk aldıgımda yerlı yersız ötüyordu sımdı o sorunda yok aldığım kışı demişti gıcırtı yapıyormuş camları aldığında kesmış o sesi nasıl kestı bilmiyorum ama kılometresı orjınal tum servis bakım kağıtları kullanım kıtapcıkları falan elımde almadan önce expertiz raporuda almıştım zaten bu aracı çok kullanmıycam hafta sonları ve özel günlerde kullanıcam Allah kısmet ederse ama işte mıllet gözümü korkutuyor motoru buyuk arıza çıkarır çabuk bozulur bmw'ler diye :confused::confused::confused: 5 sene öncede 95 model 3.20 i sahıbı olmustum 12.000 km sorunsuz kullandım talıhsız bır kaza sonucu sattık babamda'da 2005 facelift 3.20i vardı oda 12.000 km den 55.000 km ye kadar sorunsuz kullandı ama insan ister istemez masraf cıkarır dıye korkuyor :confused::confused::confused:

1.8 turbo
30-06-2012, 09:13
Birde aracım m54 kodlu çift vanos bir motora sahip değilmi ?

aracınız m52 cıft vanos. m54 ler 2200 cc 2001 sonrası modellerde mevcut.

tylan
30-06-2012, 18:29
aracınız m52 cıft vanos. m54 ler 2200 cc 2001 sonrası modellerde mevcut.

teşekkürler :)

multispace
30-06-2012, 20:04
hayırlı olsun aracınız maşallah :)

GökhanO
30-06-2012, 20:44
sogutma sistemini bi gozden gecirin bence termostat kapagı plastik ise onu metal olanla degitistirin acmısken termostatı ve devirdaimi de degitirebilirsiniz cok pahali parcalar degil zaten

tylan
01-07-2012, 00:17
hayırlı olsun aracınız maşallah :)

teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun :)

tylan
01-07-2012, 00:19
sogutma sistemini bi gozden gecirin bence termostat kapagı plastik ise onu metal olanla degitistirin acmısken termostatı ve devirdaimi de degitirebilirsiniz cok pahali parcalar degil zaten

teşekkürler almadan önce termostatat baktırdım şimdilik bir sıkıntı yok dedi usta ama başka ustaya götürüp y göstermekte fayda var yinede