PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw 5.25d Dur kalk problemi

MK8800
05-07-2012, 12:31
2 ay önce aldığım aracımda yaklaşık 1 haftadır yaşadığım bir problemi sizle paylaşmak istiyorum ve öneri tavsiyelerinizi bekliyorum .

Araçta bildiğiniz gibi viteslerde S + VE - seçenekleri bulunmakta fakat son 1 haftadır bununla ilgili bir sıkıntım var. Bugune kadar kullanımlarımda genel olarak d de kullandım fakat arada s de kullandığım olmuştu fakat şuan yakıt tüketimin değiştirmediğini öğrenince sürekli s de kullanmaya başladım yalnız araç ışıkta durduğumda km 0ye düştügünde stop ediyor ve bütün elektronik aksamı kapatıor multimedya motor vs . yalnız freni bıraktıgım zaman kendine otomatik olarak çalışıp aynen çalışmaya devam ediyor sizce bunun sebebi ne olabilir araçla ilgili bir özellik mi yoksa servise götürmelimiyim ?

HaKo
05-07-2012, 12:31
tamam paylaşabilirsin

TaGo
05-07-2012, 12:32
tamam paylaşabilirsin

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

efe_
05-07-2012, 12:33
bu ne yaw ........

Quantum
05-07-2012, 12:35
17 yaşında kendi başıma kendi paramla ne araba alması..
Bir tane bisiklet ya alabilirdim ya alamazdım.. O da bisan falan..
Devir değişti.. 5.20d vay be..

Edit:5.25d miş.. Çok pardon..

HaKo
05-07-2012, 12:39
2 ay önce aldığım aracımda yaklaşık 1 haftadır yaşadığım bir problemi sizle paylaşmak istiyorum ve öneri tavsiyelerinizi bekliyorum .

Araçta bildiğiniz gibi viteslerde S + VE - seçenekleri bulunmakta fakat son 1 haftadır bununla ilgili bir sıkıntım var. Bugune kadar kullanımlarımda genel olarak d de kullandım fakat arada s de kullandığım olmuştu fakat şuan yakıt tüketimin değiştirmediğini öğrenince sürekli s de kullanmaya başladım yalnız araç ışıkta durduğumda km 0ye düştügünde stop ediyor ve bütün elektronik aksamı kapatıor multimedya motor vs . yalnız freni bıraktıgım zaman kendine otomatik olarak çalışıp aynen çalışmaya devam ediyor sizce bunun sebebi ne olabilir araçla ilgili bir özellik mi yoksa servise götürmelimiyim ?

araçta start stop özelliği var sorun değil bu. Benzin sarfiyatı için yapılmış bir özellik. tek tıuşla kapatıp açabilirsin.

MK8800
05-07-2012, 12:40
fakat bütün elektronik aksamı da kapatıyor yani farları falan da söndürüp silecekleri durduryor . acaba nereden degişebilrim ya da kapatabilirim bu özelliği ?

emre_
05-07-2012, 12:42
Bu bi ozellik olabilir fakat tum aksamlarin kapaniyor olmamasi lazim yanlizca motoru durdurup aciyor ve d deykende yapmali bunu kemer takili degilkende sistem hic calismaz

MK8800
05-07-2012, 12:45
emniyet kemerim genellikle takılı oluyor zaten fakat bu problemi d de hiç yaşamadım ayrıca dediğim gibi bunu nasıl değiştirebilirim acaba tek tuşla yardımcı olursanız çok sevinirim ?

ugur_EN_
05-07-2012, 12:46
benim bildiğim kadarıylada tasarruf amaçlı bi özellik araca ait ama nerden kapanır bi fikrim yok... bu arada senin araçta baya sıkıntı oldu millete gerçekten diyorum paran ciddi anlamda çoksa yemin ediyorum dök benzini cayır cayır yak video ya çek koy siteye sıkıntı edenlerin içine otursun :) ben olsam öyle yapardım çünkü... kazasız belasız tekrardan...gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır ... :icon_tup:

MK8800
05-07-2012, 12:49
Hahaha tavsiyen için sağol abi de yok ya hayatta öyle bişey yapamam :D :D sıkıntı olan abilerimde boşuna sıkıntı yapmasın bence çünkü ortada sıkıntı yapılacak bi konu yok :D fakat şu konuda bi yardımcı olursanız çok makbule geçer

Quantum
05-07-2012, 12:52
benim bildiğim kadarıylada tasarruf amaçlı bi özellik araca ait ama nerden kapanır bi fikrim yok... bu arada senin araçta baya sıkıntı oldu millete gerçekten diyorum paran ciddi anlamda çoksa yemin ediyorum dök benzini cayır cayır yak video ya çek koy siteye sıkıntı edenlerin içine otursun :) ben olsam öyle yapardım çünkü... kazasız belasız tekrardan...gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır ... :icon_tup:

bu laf bana mıydı :D
ne sıkıntı yapacağım ben yahu kafan mı güzel senin :D

hem sana ne otur oturduğun yerde kahramancılık yapma millete

MK8800
05-07-2012, 12:54
bu laf bana mıydı :D
ne sıkıntı yapacağım ben yahu kafan mı güzel senin :D

hem sana ne otur oturduğun yerde kahramancılık yapma millete

Yok abi seninle alakalı değil otomobiller bölümünde paylaştım da orada baya bi sıkıntı oldu :D :D

Quantum
05-07-2012, 12:56
Yok abi seninle alakalı değil otomobiller bölümünde paylaştım da orada baya bi sıkıntı oldu :D :D

sana bir şey söylediğim yok benim zaten.. oturdukları yerden laf sokmaya çalışanlar var, onlara..

MK8800
05-07-2012, 12:57
Ya bari burada gerginlik çıkmasın Allah aşkına araba bozuk araba yardımcı olun abi kardeş kimse tartışmadan geçinelim :D :D

ugur_EN_
05-07-2012, 13:00
yarası olan gocunur lafı ortaya attım... neyse kardeşim sen en iyisi bmw servislerinden birini falan ara ordan net bi bilgi al muhtemelen bi düğme vardır oradan pasif konuma getirebilirsin...

MK8800
05-07-2012, 13:02
yarası olan gocunur lafı ortaya attım... neyse kardeşim sen en iyisi bmw servislerinden birini falan ara ordan net bi bilgi al muhtemelen bi düğme vardır oradan pasif konuma getirebilirsin...

Eyvallah abi artık öyle yapıcam mecburen

İbrahim33
05-07-2012, 13:11
Borusan acil yardımı ara telefonda gerekli bilgiyi verirler...olmadı servise git...

Uur
05-07-2012, 13:13
Olay basit gidiyorsun yetkili bir BMW servisine tuşun yerini soruyorsun :)

Quantum
05-07-2012, 13:16

kaçak güreşme.. orada yazan sadece bendim.. gocunma durumu söz konusu değil..

direkt "sana yazıyorum" diyecek yüreğiniz bile yok..

konu kapanmıştır..

milletin yalakası olmayın oturun oturduğunuz yerde!

MK8800
05-07-2012, 13:17
Abi tamam yok problem de yok bişey de yok Allah aşkına her konuda gerginlik adrenalin :D

Anti
05-07-2012, 13:18
Adamın problemine yardım eden yok, birbirini yiyen 1234 kişi.

Türk insanının bu atarından giderinden tiksindim arkadaş.

MK8800
05-07-2012, 13:19
Borusan acil yardımı ara telefonda gerekli bilgiyi verirler...olmadı servise git...

Adamın problemine yardım eden yok, birbirini yiyen 1234 kişi.

Türk insanının bu atarından giderinden tiksindim arkadaş.

Abi yemin ederim aynı düşüncedeyim . Konu açmaya korkar oldum :D

Selim.Y
05-07-2012, 13:20
Ya bari burada gerginlik çıkmasın Allah aşkına araba bozuk araba yardımcı olun abi kardeş kimse tartışmadan geçinelim :D :D

servise gideblirsin

MK8800
05-07-2012, 13:21
servise gideblirsin

Abi iyi güzel diyorsunuz da Mersin'de servis yok en yakın servis Adana ..

Telefonda da araç sahibi olmadan yardım hizmet veremiyorlarmış bla bla 50 türlü bahane

HaKo
05-07-2012, 13:23
engine start tuşunun altında bir tuş daha var ona basarak kapaybilirsin start stop özelliğini..

İbrahim33
05-07-2012, 13:23
O nasıl işmiş yahu ?Atıyorum hadi araç kiralık falansa n'olcak ?

MK8800
05-07-2012, 13:29
engine start tuşunun altında bir tuş daha var ona basarak kapaybilirsin start stop özelliğini..

Evet Borusan Özel danışmanı da aynı şekilde yönlendirmeyi telefonda yapıp ecologic kilidini kaldırdım sonunda yani on yerine off yaptım abi senin dediğin yerden tuşa basıp orta menüden secenekleri belirlemek bize aitmişiz . Herkese teşekkürler

MK8800
05-07-2012, 13:33
O nasıl işmiş yahu ?Atıyorum hadi araç kiralık falansa n'olcak ?

Direkt Borusan yardım hattından araç sahibi dışında hizmet veremiyorlarmış müşteri gizliliği ve güvenliği açısından fakat kendi bölgenizdeki yetkili servisi arayıp aracın kasa kodunu söylediğiniz takdirde elektronik aksam ve menü hizmetleri hakkında yeterli bilgiyi ve yardımı alabiliyormusuz .

ugur_EN_
05-07-2012, 13:36
bak ne güzel kendini biliyosun demekki şahıs ifade etmemede gerek yokmuş arkadaşı tanımam etmem illerimiz bile başka yalakalıkla hiç işim olmaz forumdan tanıyanlarda iyi bilir beni... başka bişey de söylemeye gerek yok herkezin görüşü kendine...

erhann
05-07-2012, 13:38
gocmende mesut ustaya gotur halleder mycar otoyikamanin arkasinda ;)

MK8800
05-07-2012, 13:39
gocmende mesut ustaya gotur halleder mycar otoyikamanin arkasinda ;)

Sorun halledildi abi tavsiyen ve alakandan dolayı teşekkürler :)

erhann
05-07-2012, 13:45
Sorun halledildi abi tavsiyen ve alakandan dolayı teşekkürler :)

Onemli degil saygindan dolayi tebrik ederim diger konuyu okudumda ilginc pmler vardi ;)

Firat.M3
05-07-2012, 13:47
milletin kıskançlığını anlamak zor. bu kadar zoruna gidecek ne var ki ? adam edebiyle efendice soruyor öğrenmeye çalışıyor.

kardeşim sen de sıkıntın olursa pm at bana servis var mersinde. hallederiz bi sorunu olduğunda. ağız tadıyla bin inş.

MK8800
05-07-2012, 13:47
Onemli degil saygindan dolayi tebrik ederim diger konuyu okudumda ilginc pmler vardi ;)

Ne demek hem yaşça büyük abilerime saygısızlık ayıp olurdu :) Sonuçta ne öğrenirsek sizden öğrenicez yani

MK8800
05-07-2012, 13:48
milletin kıskançlığını anlamak zor. bu kadar zoruna gidecek ne var ki ? adam edebiyle efendice soruyor öğrenmeye çalışıyor.

kardeşim sen de sıkıntın olursa pm at bana servis var mersinde. hallederiz bi sorunu olduğunda. ağız tadıyla bin inş.

Eyvallah abi alakandan ve anlayışından dolayı teşekkürler :) Bi kaç yapacağım uygulama var ucuz ve güvenilir olursa iyi olur Onlarla ilgili pm atacagım :)

turbo27
06-07-2012, 01:19
burdan olmaz boyle arızaların çözümleri kardesım,arkadasların dedıgı gıbı yetkılı servıse göster arabanı yazık gunah..start stop dıyosun ,demekkı araban yenı,hıc ugrasma gıt servıse,beyın sanzıman baglantılı bı sorun cıkma ıhtımalı yuksek, en ıyısı götür arabanı servıse bukadar para vermıssın bakma üçüne beşine,bırak halletsınler...