PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plastik Tampon Tamiri?

MBuğra
05-07-2012, 21:22
Merhaba;

Bugün U dönüşü yaparken kaldırım da araç koymaya engel yan köşeli parantez şeklinde bir demir boru yapmışlar, bu araba buradan döner dedim ama dönmedi, :) ses gelince geri çıkmaya çalıştım ancak çat diye bir ses geldi, inip baktığımda resimde işaretlediğim yerdeki tampon içerdeki bacağı kırılmış. Sanayiye gittim, usta “plastik kaynak yaparız, 100 TL" sanayide makinede sadece bende var felan deyince de kıllandım hafiften. Başka tür daha iyi çözüm önerisi olan var mı, ve ustanın çektiği fiyat makul mu sizce?

http://i50.tinypic.com/2dv2a7s.jpg

bLackModeL
05-07-2012, 21:27
ustanın çektigi fiyat makul degil de nası bı makınaymıs oo :D sadece ona ozel olan gordunuz mu makınayı
kendin bile yapabilirsin azcın işe yatkınlıgın varsa klaın uclu havya ile ıkı parcada tel örgü yeterli olucaktır .. ayagı tuutrman için .. ama yetenek yoksa her hangi bir bagalit fiber ustası halleder ..

MBuğra
05-07-2012, 21:55
ustanın çektigi fiyat makul degil de nası bı makınaymıs oo :D sadece ona ozel olan gordunuz mu makınayı
kendin bile yapabilirsin azcın işe yatkınlıgın varsa klaın uclu havya ile ıkı parcada tel örgü yeterli olucaktır .. ayagı tuutrman için .. ama yetenek yoksa her hangi bir bagalit fiber ustası halleder ..

Valla abi burası küçük bir şehir, dolayısıyla sanayisi de küçük. Adamda yaşımızı genç görünce, düdükleyeyim bunu diye düşündü. :) ben siyah silikonla yapışmaz mı acaba diye düşündüm ama önerin için teşekkür ederim. Aklımın bi köşesine yazıyorum.

Skyhawk34
05-07-2012, 21:58
elin yatkıınsa fiber elyaf ve yapıstıcı üstüne kalın zımapara onun üstüne polyester macun ve once kalın sonra sulu ınce zımpara olay bu :)

ugur_EN_
05-07-2012, 22:36
antalyada en fazla 10-20 tl tutar 10 tl i geçmez bile hatta arkadaşlarında dediği gibi el yatkınlığınız varsa kendinizde yapabilirsiniz aslında...

jap-10
05-07-2012, 23:51
Tamponu çıkartabilirseniz yapı marketlerde karışım yapıştırıcılar satılıyor epoxi sanırım adı tam bilmiyorum onla tamir edebilirsiniz 100 lira aşırı fazla

MBuğra
06-07-2012, 09:38
Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Kendi el işçiliğime fazla güvenmiyorum. + olarak peder beyin daha bilmemesi ve çalışmak için gerekli malzemem yok. Tamponun komple sökülmesi gerekiyor galiba.

Bakalım şimdilik böyle kalsın. :)

Tayfun-E30
06-07-2012, 10:26
Tamponcu 20 tlye yapar, epoksiyle falan olmaz esnek parca oldugu icin atar..