PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vti hafif volan-oem volan kg?

atahan
10-07-2012, 12:47
evet arkadaslar bi arkadasımın eski aracından kalan parçalar vardı atıcaktı ben aldım bunların içinde volanda var fakat hafif volan kutusunda kendiside hafif volanmı oem mi bilmiyor oem volan ve hafif volanlar aşağı yukarı kaç kg dır yardımcı olursanız sevinirim:)

kanashibari
10-07-2012, 18:17
Hafif volanın da tipleri var. Ağırlıklarına göre değişiyor ama örneğin markasını falan görebilirseniz üzerinden. En hafifi fidanza olanı tartma imkanınız varsa 4 5 kg geliyor
orjinal volan 8-9 kg civarındadır.

atahan
11-07-2012, 08:59
teşekkürler anlaşıldı ozaman bizimki oem tartmıştım 8kg geldi:)

kanashibari
11-07-2012, 20:23
Önemli değil ben teşekkür ederim.

dc_crx
11-07-2012, 20:25
kısa şanzumanın yoksa girme zaten volana.. ;)

1.6 VTi
11-07-2012, 20:30
Pardon da kısa şanzumanla hafif volanın ne alakası var ? Bende kısa yokken XTD marka 50% daha hafif volan vardı, faydasını da çokca gördüm. ";)"

JDM VTİ
11-07-2012, 20:46
Pardon da kısa şanzumanla hafif volanın ne alakası var ? Bende kısa yokken XTD marka 50% daha hafif volan vardı, faydasını da çokca gördüm. ";)"

üst süratlerde yavaşlattığı aşikar hafif volanın.

hafif volan-kısa ilişkisi'de şöyle; alt süratlerde güzel bi etkisi var güzel devir çevirttiriyor. kısayla birlikte bu ivmelenme çok daha güzel oluyor.

1.6 VTi
11-07-2012, 20:52
üst süratlerde yavaşlattığı aşikar hafif volanın.

hafif volan-kısa ilişkisi'de şöyle; alt süratlerde güzel bi etkisi var güzel devir çevirttiriyor. kısayla birlikte bu ivmelenme çok daha güzel oluyor.

Şimdi kısa zaten güzel etkili, e volan da güzel etkili, ikisi birden tabiki çok daha güzel etkili olur. Ama biri diğeriyle bağlantılı, o olmazsa bu olmaz parçalar değil onu anlatmak istiyorum.

Hafif volan üst süratlerde derken, 230 olan kadran bitip de paspas yönüne doğru geçtiği yerlerde zayıflatıyor aracı ama 230'a kadar olan her devir, vites ve süratte de FAYDA sağlıyor, şimdi sırf top end 5. vites 1.6 araçla basmak ise amaç tamam doğru da, sürekli üst vites+devir değil, düşük vites + üst devir gidiliyor, volan da orta ve üst devirleri çevirmeyi aşırı rahatlattığına göre ?

Kısaca, imkanınız varsa hafif volan takın pişman olmazsınız. :)

fsunnetci
12-07-2012, 12:16
Hafif Volan son sürati fln düşürmez çokta etki etmiyor o kadar ben 260km gördüm Integrada yavaşlatsaydı benim araba yavaşlardı ;)
Fidanza hariç istediğiniz Hafif Volanı kullanabiirsiniz tavsiye ederim...:icon_tup:

atahan
12-07-2012, 12:32
sıkıntı kalmadı zaten volan oem çıktı boşuna heveslendigimle kaldım:D

0M42
12-07-2012, 13:06
Yük altındaki pistonların ölü noktaları atlaması zorlaşıyor olabilir bu yüzden birazda olsa yüksek sürat ve üst devirlerde performans kaybı yaşatabilir ancak aman aman bir kayıp olacağını sanmıyorum.Bana kalırsa hafif iyidir.

alikarakus
05-08-2012, 18:28
Hafif Volan son sürati fln düşürmez çokta etki etmiyor o kadar ben 260km gördüm Integrada yavaşlatsaydı benim araba yavaşlardı ;)
Fidanza hariç istediğiniz Hafif Volanı kullanabiirsiniz tavsiye ederim...:icon_tup:

fidanzanın neyi var usta negatif yönlerinide açıklarmısınız.