PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane 1.6 dci 130 hp Satışa Sunuldu

Sayfa : [1] 2

Aktaş61
11-07-2012, 07:57
Yeni Megane HB GT-Line Energy 1.6 dCi 130 bg Euro 5 60.750 TL lik etiketiyle satışa çıkmış sunroof ve zenon ekletincede 64 bin liraya geliyo en full paketliside 67 bin lira

130 beygir 320 nm tork ve 9.8 sn lik 0-100 hızlanmasıyla açıkçası beni etkiledi ve bunlara rağmen şehir içi yakıt tüketimi 4.8 lt şehir dışı ise 3.6 lt

ayrıca GT Line versiyonuna özel olarak Renault Sport özel şasisi, boomerang tipi LED'ler, 17" jantlar, Spor Koltuklar, Spor Gösterge Paneli, Spor Direksiyon Simidi, Kırmızı dikişler vs. vs. filan geliomuş ağırlık olarakta 1320 kilo.ayrıca mavi rengide çok çekici :)
görüntü olarak hiç fena deil arka difüzör filan (ilanla herhangi bir alakam yoktur GT line serisine örnek teşkil etmesi açısından koyuyorum)
Renault Megane 1.5 dCi GT-Line 2012 Model 65.000 TL Galeriden satılık sıfır Mavi renk - 92853093 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2012-sport-tourer-gt-line-1-5-dci-110-beygir-otomatik-euro-5-92853093/detay)

Yeni Energy Motor
Yeni Renault Mégane kullanmak, kontrollü bir dinamizm ile birlikte benzersiz hazların yaşanması anlamına geliyor. Daha da tutumlu ve performanslı motor gamı, Energy 1.6 dCi 130 bg motoru ile zenginleşti.. Stop & Start ve fren fazında enerji geri kazanımı gibi Renault’nun F1’deki bilgi birikiminden kaynaklanan teknolojik yenilikler sayesinde, bu motor ideal olarak sürüş keyfini ve yüksek tüketim kontrolünü bir araya getiriyor.

Renault yakıt tüketimini 4 l/100 km düzeyine düşürmek için yeni Energy 1.6 dCi 130 bg motorun silindir hacmini azalttı. Bu anlamlı yakıt tüketimi azalması ile CO2 emisyonları azaltılarak 104 g CO2/km’ye çekildi.

Motor dinamik ara hızlanmaları ve ivmelenmeleri, 1 750 d/d’dan itibaren kullanımda olan son derece cömert torku (320 Nm) ve 16 supaplı enjeksiyon ve turbo sisteminde gerçekleştirilen iyileştirmelerle çok daha konforlu kullanım olanağı sunuyor.

Sürüş keyfi ve araç içindeki güven ve huzur Stop & Start sisteminin akıcılığı ve motorun sessizliği sayesinde maksimum düzeyde. Mégane HB’de, sürüş keyfini her an yaşarsınız.

http://drivemagazine.co.za/wp-content/uploads/2010/05/Renault-Megane-GT-s.jpg

Low-Rider
11-07-2012, 08:03
Makyajdan sonra kasa da güzelleşmiş motorda , GT Line'ı alınır

Trance-R
11-07-2012, 08:06
gerçekten iyi iş çıkartmışlar , 1.6 da 130 beygir ve 320 tork.
hatta araba gayet güzel , ilk defa renault'a bu kadar sulandım :)

Clio RS'ten sonra ;)

SONE-R
11-07-2012, 08:09
Ceed'lerin korkulu rüyası geldi... :D :D

bu arada satışa sunulan 130'luk henüz yok.. ağustos ayında gelecek 130'luklar...

Aktaş61
11-07-2012, 08:48
renaultun fiyat listesinde çıkmış ama ön sıpariş alıyorlar o zaman heralde

sülüman
11-07-2012, 08:51
reno bunu hep yapıyo baktiki bi önceki kasa dökülmeye basladı hop yenisi cıkarıyor...

SONE-R
11-07-2012, 09:16
reno bunu hep yapıyo baktiki bi önceki kasa dökülmeye basladı hop yenisi cıkarıyor...

kasanın döküldüğü yok.. vw de aynısını yapıyor.. daha 6.jenerasyon yeni çıktı, seneye 7. jenerasyon çıkacak..

Low-Rider
11-07-2012, 09:23
Kasa değişikliği değil ki bu , ara makyaj.

Her marka yapıyor.

SONE-R
11-07-2012, 09:27
Kasa değişikliği değil ki bu , ara makyaj.

Her marka yapıyor.

yani... 1.6 lt hacimde 130 hp 320 nm torka sahip başka araba yok piyasada.. segmentinin tek arabası Megane GT line.. :icon_tup:

Aktaş61
11-07-2012, 09:35
yani... 1.6 lt hacimde 130 hp 320 nm torka sahip başka araba yok piyasada.. segmentinin tek arabası Megane GT line.. :icon_tup:

bu konuda kesinlikle katılıyorum çok yan cakacak cinsten yazılım filanda yapıldımı tadından yenmez

umut01
11-07-2012, 09:38
özellikleri olsun dış görüntü olsun güzel ama fiyatı doğru orantılı artmış.

İbrahim33
11-07-2012, 10:17
Teknik özellikleri çok iyi , donanımı iyi seviyede , yalnız fiyatı biraz pahalı gibi...

SONE-R
11-07-2012, 10:19
Teknik özellikleri çok iyi , donanımı iyi seviyede , yalnız fiyatı biraz pahalı gibi...

abicim aynı özelliklerde bir Golf alsana kaç lira vereceksin gör.. en az 70 milyara alırısn golf'ü.. aradaki 10 milyara değer mi? ;)

darkmoon
11-07-2012, 10:22
67 bint tl çok iddalı bir rakam nerdeyse 70 bin tl iyi para renaultya verilirmi zevk renk meselesi.. ama cebinde 70 bin tl olan bir insanın almanı japonu hatta yeninesil dizel motorlaru amerikanlar bile varken renaultya o parayı verceğini pek ihtimal vermiyorum.. satarmı tabiki boşları gene satar.

wolrath
11-07-2012, 10:24

vay eski hondacıya bak. :)

SONE-R
11-07-2012, 10:26
boş denilen 60.750 liraya satılan modelinde yok yok... VW gibi gerçek boş değil yani.. katalogdan incelerseniz hak vereceksiniz..

SONE-R
11-07-2012, 10:27
vay eski hondacıya bak. :)

sus len çaktırma.. reno mais'ten aylık 500 lira mayış alıyorum.. renoyu savunmak için.. :D :D
ne zaman işime son verirler, renoyu kötülemeye başlarım.. :D :D

bilalMW
11-07-2012, 10:29
O fiyat etiketi ile cıks..

Nightfish
11-07-2012, 10:32
GT-Line olmayanların fiyatı insan gibi olacak. GT-Line paketi ayağına geçiriyolar şu an bol keseden. Fluence'ler falan da ilk geldiğinde dünyanın parasıydı, 3 ay sonra sağlam bi indirim yemişlerdi.

darkmoon
11-07-2012, 10:46
full algılaması nedir tartışılır tabiki bazıları klimaya bile tav oluyor full diyor bazıları bir deriye full diyor.. ben daha kafamdaki full algılamasında bir renult safrane lar dışında ve tek tük lagunalar dışında görmedim.. adamlar panoramik cam tavan sunroof koyuyor ama aracın altı alabildiğince boş altını dolduruyorlar üstü boş garip garip onlarca pakette araçlar çıkartıyorlar onların içinde bile tam anlamıyla full olanına +executive falan diyorlar zaten onlarıda alan yok.. bu reanultyada has birşey değil fransızların çoğunda var pegoutdada var..

Boost Up
11-07-2012, 10:53
renaulta 67000tl vermem, heleki daha alt segment arabasına hiç vermem, şahsi düşüncemdir

efe_
11-07-2012, 10:55
65000 TL'yi 1.3 eşşek astraya veren halkım duysun görsün
veya 60+ paraları d4d 90 hp toyotaya verenler :)
Bu araç PAHALI değil , rakipleriyle kıyaslandığında...
320 NM TORKU , VW nin 2.0 tdi'lerinde var..
Röno en iyi motor üreticilerinden biri olduğunu tekrar ıspatladı

http://www.4wheelsnews.com/images/news/7359/2010_renault_megane_gt_line_5.jpg

coolvtec
11-07-2012, 10:56
çoook güzel teknik veriler, start stop ciddi katkıda bulunacaktır. bu motor qasqai yi daha zevkli yapar. yanlız motor hacmi düşürüldü diyor, 1.5 değilmiydi bunlar eskiden???

Bülent76
11-07-2012, 10:57
Çok güzel ve iddialı bir araç olmuş bence de. 105 Hp dizel versiyonunu kullanan biri olarak 130 Hp'lik modelin sürüş keyfini düşünemiyorum:) Hele bir de yazılım yapılırsa tadından yenmez.

efe_
11-07-2012, 10:58
çoook güzel teknik veriler, start stop ciddi katkıda bulunacaktır. bu motor qasqai yi daha zevkli yapar. yanlız motor hacmi düşürüldü diyor, 1.5 değilmiydi bunlar eskiden???

Bu motorun asıl üretim amacı TR'de bulunmayan, Avrupadaki 1.9 DCİ 130 ps motorun , revizyon geçirmesi , yeni euro normlarını karşılaması amacıyla , sıfırdan dizayn edilmesi gerekliliğiydi..

Bülent76
11-07-2012, 10:58
65000 TL'yi 1.3 eşşek astraya veren halkım duysun görsün
veya 60+ paraları d4d 90 hp toyotaya verenler :)
Bu araç PAHALI değil , rakipleriyle kıyaslandığında...
320 NM TORKU , VW nin 2.0 tdi'lerinde var..
Röno en iyi motor üreticilerinden biri olduğunu tekrar ıspatladı

http://www.4wheelsnews.com/images/news/7359/2010_renault_megane_gt_line_5.jpg

:icon_tup:Katılıyorum.
Alman arabası olunca insanımız gözü kapalı veriyor uçuk rakamları nedense.

SONE-R
11-07-2012, 10:59
yıllarca hitler motorlu golf'ü alıp binenler, gelmiş renoyu kötülüyor.. :)

darkmoon
11-07-2012, 11:02
insanlar 1.3 eşşek astraya o parayı verirken yada corollaya adamlar işçiliğe malzeme kalitesinede o parayı veriyorlar her şey motor değil araçda malzeme kalitesinin işçilik kalitesinin ve donanımda iyi olması gerekir.. işde bu yüzden insanlar dolu renault alıcağına aynı fiyata boş golf alıyor passat alıyor..

SONE-R
11-07-2012, 11:05
İç kapı kolları --YARDIM-- (http://www.vwtr.net/forum/golf-v/ic-kapi-kollari-yardim-t30679.0.html)

bu ve bunun gibi daha nice olay var.. kaliteli golf.. :)

efe_
11-07-2012, 11:06
insanlar 1.3 eşşek astraya o parayı verirken yada corollaya adamlar işçiliğe malzeme kalitesinede o parayı veriyorlar her şey motor değil araçda malzeme kalitesinin işçilik kalitesinin ve donanımda iyi olması gerekir.. işde bu yüzden insanlar dolu renault alıcağına aynı fiyata boş golf alıyor passat alıyor..

Hayır hocam .. Bizim insanımız araçta sürüş zevki nedir bilmediği için veriyor 1.3 astraya o paraları.Aldıktan sonrada pişman oluyor :) , pistonheads'e girip ingilteredeki ikinci el astralara bakın kaç tane 1.3 kaç tane 2.0 cdti var tartışalım :)
67 bin TL'ye golfunde gayet dolusu alınıyor boşuna gerek yok

Tunacan
11-07-2012, 11:11
Bunlar 6 ileri mi?
Reno iyi motor yapıyor. Fakat aynı şeyi yürüyeni, işçiliği, malzeme kalitesi için söylemek bence yanlış olur.
Sadece motoru için bu paralar verilir mi tartışılır.
Şahsen araba alcak olsam ve 67.000TL param olsa bu araç anca 5-6 sırada olurdu. 67K iyi para ve bu paraya ikinci elde çok daha iyi araçlar alınabilir...

efe_
11-07-2012, 11:14
Bunlar 6 ileri mi?
Reno iyi motor yapıyor. Fakat aynı şeyi yürüyeni, işçiliği, malzeme kalitesi için söylemek bence yanlış olur.
Şahsen araba alcak olsam ve 67.000TL param olsa bu araç anca 5-6 sırada olurdu. 67K iyi para ve bu paraya ikinci elde çok daha iyi araçlar alınabilir...

Bu dedikleriniz YERLİ üretim araçlar için doğru.Kesinlikle katılıyorum.Özellikle fluence için lakin ithal röno için geçerli değil.Kullandıysanız katılmanız lazım.

Bülent76
11-07-2012, 11:15

1,3 motor, 1,5'ten daha az yakar mantığıyla Astra'yı tercih eden o kadar insan var ki :)
Benim için de Alman araçları genel olarak tercih sebebidir, kendim Renault kullanıyorum diye hiçbir zaman Astra'ya, Golf'e çamur atmam, hepsinin yeri ayrıdır, ama 130 hp'lik Megane, motoruyla zaten segmentindeki tüm modelleri geride bırakmış. Yol tutuş ve donanım da zaten oldukça iyi. Passat dersen işler değişir tabi.

darkmoon
11-07-2012, 11:19
bendeki vectralarında kapı kolları soyuluyordu :) ben fransızlara tepkili değilim hatta belli alanlarda bence fransızlar avantajlı sw tourer cabrio segmentlerinde çünkü almanlar tourer sw yapdımı çok pahalıya satıyorlar genelde en üst top kondisyonda üretiyorlar çünkü cabriodada öyle fransızların hem yakıt ekonomisi açısından hem motor hacminden cabriolarda genel bir avantajı var.. ama onun dışında c ve d segmentinde bende olsam alman alırım..

tabi birde bence sw tourer ve cabrioda tasarımdada fransızlar çok ilerde almanlara göre almanın sw anlayışı sedanın arkasına bir vagon eklemekden öteye gitmiyor.

volkan_gs
11-07-2012, 11:22

Yeni astranın iç plastikleri kamera şakası gibi bence :)

Aslında Türkiye' de hangi markanın sattığına bakıp, bunun nedenlerini kendimize göre tahmin ederek savunmak çok saçma. Bizim insanımızın otomobil kültürü ne seviyede onu görmek lazım ilk önce :)

''fosfokennn kalitee aabii almanlar yapıyoo reno dandikk aaa...'' şeklinde düşünce yapısına sahip insanlar ağırlıkta olduğu için, 10 senelik motorlarla, bomboş donanımlarla, rakiplerinin binlerce lira fazlasına peynir ekmek gibi satılıyor araçlar.

Ha bu arada bencede VW Renault' ya göre daha kaliteli araç üretiyor, Renault' yuda hiç sevmiyorum not olarak belirteyimde :)

wolrath
11-07-2012, 11:32
sus len çaktırma.. reno mais'ten aylık 500 lira mayış alıyorum.. renoyu savunmak için.. :D :D
ne zaman işime son verirler, renoyu kötülemeye başlarım.. :D :D

:)

1.6 dci edc olacak mı acaba :)

efe_
11-07-2012, 11:38
qashqai'ye 1.6 130 energy motor konuldu , avrupada satılıyor olması lazım. Türkiye'yede gelecektir ama ne zaman bilinmez.
1.6 dizellerde EDC henüz konulmadı , torka uyum sağlaması açısından geliştiriliyor.Hem bazı noksanlıklarıda gidericekler , güzel olucaktır...
Ayrı bir konuda motorun sessiz olmasından bahsediyorlar , yani bizdeki 1.5 105lik motorlardanda sessiz olacakmış harika..

Tunacan
11-07-2012, 11:41
Bu dedikleriniz YERLİ üretim araçlar için doğru.Kesinlikle katılıyorum.Özellikle fluence için lakin ithal röno için geçerli değil.Kullandıysanız katılmanız lazım.

Doğrudur, fluence ya da yerli üretim renolar için geçerli olabilir. Lakin hepsi tek marka altında satılıyor. Fakat bu ayrım almanlarda ya da japonlarda yok.

ERK_RS
11-07-2012, 11:42
renault guzel bir kombinasyon yapmis sonunda. hem donanim hem de motor bence diyecek soz yok. tebrikler.

fiyat artmis diyorsunuz ama artan tek fiyat renault'un degil ki. bu donanim seviyesi, bu guvenlik seviyesi ve motora bu fiyat yani.

vw golf fiyatlarini bir inceleyin derim.

efe_
11-07-2012, 11:52
Doğrudur, fluence ya da yerli üretim renolar için geçerli olabilir. Lakin hepsi tek marka altında satılıyor. Fakat bu ayrım almanlarda ya da japonlarda yok.

Bilinçli bir tüketici araştırır,veri elde eder, ona göre parasını yatırır.3 tane magene değiştirdik , sadece ilk jenerasyon türk yapımıydı mecburiyetten.Diğer ikisini ithallerden yana tercih ettim.Nedeni belliydi her zaman...
Auris'i ele alalım.Corolla sedan ile arasında bariz kalite farkı var.Şikayet sayısındaki farkda oldukça fazla.Nedeni yine belli...
Almanlardadada mesela jetta ile golf'ü ele alalım.Hiçbir zaman JETTA golf kadar kaliteli olmadı ve olamayacak nedeni , jetta meksikada üretiliyor golf almanyada.

Boost Up
11-07-2012, 11:59
renault -hiç bir zaman demek istiyorum aslında ama- volkswagen kalitesine yaklaşamayacak. ve ne yazıkki türkiyedeki kaderide şirket arabası olarak anılması

Day Walker
11-07-2012, 12:01
Güzelmiş :)

Tunacan
11-07-2012, 12:05
Bilinçli bir tüketici araştırır,veri elde eder, ona göre parasını yatırır.3 tane magene değiştirdik , sadece ilk jenerasyon türk yapımıydı mecburiyetten.Diğer ikisini ithallerden yana tercih ettim.Nedeni belliydi her zaman...
Auris'i ele alalım.Corolla sedan ile arasında bariz kalite farkı var.Şikayet sayısındaki farkda oldukça fazla.Nedeni yine belli...
Almanlardadada mesela jetta ile golf'ü ele alalım.Hiçbir zaman JETTA golf kadar kaliteli olmadı ve olamayacak nedeni , jetta meksikada üretiliyor golf almanyada.

Mantıklı doğru söylüyorsun...

efe_
11-07-2012, 12:12
renault -hiç bir zaman demek istiyorum aslında ama- volkswagen kalitesine yaklaşamayacak. ve ne yazıkki türkiyedeki kaderide şirket arabası olarak anılması

Kesinlikle , Türkiyede imajı düşük , bir türlüde yükselemiyor .. Anca Anca son megane III'lerde biraz yükseltti çıtayı...

ToNy
11-07-2012, 12:25
Renault, Dacia firmasını alt pazarda kullanmaya başladığı tarihten itibaren çıtasını bir hayli yükseltti... Son yıllarda yaptığı işlerle o eski imajını silmeye de başladı diyebilirim...
Renault o eski Toroslardan ibaret değil artık, Bana kalırsa ülkemizde marka fanatikliğinden ve kulakdan dolma bilgilerle çok hakkı yeniyor...

Araçta gayet güzel olmuş, Para olsa da alsak... :D

wolrath
11-07-2012, 12:27
senelerden beri en cok satılan araba
o fıyata en fazla donanım
segmentının hep en az yakan arabası

ama ımajı kotu ha? :)

gecınız.

alt segmentlerdekı kalıteler cok yakın artık. alman arabası geyıgı , dusunce masturbasyonu bence.

Dragger
11-07-2012, 12:33
Güzel motor, iyi de satar bence.

Marka imajı kötü falan filan hikaye, çok güzel otomobiller yapılıyor son senelerde.

Kia için de aynı şeyi düşünüyordum, araba tüm fikirlerimi değiştirdi.

Megane Coupe de son senelerin en iyi arabalarından biri.

Boost Up
11-07-2012, 12:34
Güzel motor, iyi de satar bence.

Marka imajı kötü falan filan hikaye, çok güzel otomobiller yapılıyor son senelerde.

Kia için de aynı şeyi düşünüyordum, araba tüm fikirlerimi değiştirdi.

Megane Coupe de son senelerin en iyi arabalarından biri.

Abi artık çoğu marka iyi araba yapıyor, eski kalitesizlikleri gitti çoğu markanın ama, 67.000tl renaulta verilir mi sence

Low-Rider
11-07-2012, 12:37
Abi artık çoğu marka iyi araba yapıyor, eski kalitesizlikleri gitti çoğu markanın ama, 67.000tl renaulta verilir mi sence

ya şunu anlamıyorum

xxx para xx markaya yy markaya verilir mi?

sen çevrenden alıcağın tepkilere göremi araba seçiyorsun yoksa kendi zevkine göre mi?

gider bakarsın

tasarımı,kalitesi,donanımı,iç hacmi,performansı vs vs vs seni tatmin ediyorsa yarrock marka olsa o araba alır binersin

ama yok çevremden "aa şuna bak ne almış" derler diye düşünürsen,piyasa da şeklin olmuyacağını düşünürsen şu an zaten yanlış arabaya biniyorsun:)

Dragger
11-07-2012, 12:37
Ya verilmez tabiki, o kadar etmez ama piyasada 50bin lira altı kaç tane araba kaldı ki?

Bana sorarsan ben megane yerine i30 veya ceed alırım, hem daha ucuz hem daha dolu hem tamamen yenilendi. Makyaj falan değil yani.

SONE-R
11-07-2012, 12:38

60 lira yaw.. cam tavan xenon falan almazsan, 60 lira.. :)

Cliosportve
11-07-2012, 12:42
Bu arabanın gelmesini yana döne bekleyen arkadaşlarım var
Bayiye geldiği gibi koşa koşa alıcaklar
60 lirada şu anda bu donanım bu motor gücüne verilir

Boost Up
11-07-2012, 12:45
ya şunu anlamıyorum

xxx para xx markaya yy markaya verilir mi?

sen çevrenden alıcağın tepkilere göremi araba seçiyorsun yoksa kendi zevkine göre mi?

gider bakarsın

tasarımı,kalitesi,donanımı,iç hacmi,performansı vs vs vs seni tatmin ediyorsa yarrock marka olsa o araba alır binersin

ama yok çevremden "aa şuna bak ne almış" derler diye düşünürsen,piyasa da şeklin olmuyacağını düşünürsen şu an zaten yanlış arabaya biniyorsun:)

kendi zevkime göre araba seçiyorum, misal benim kriterim daha ucuza, etrafta az olacak ve kaliteli bir arabayı bulmak. bugüne kadar aldığımız hiç bir aracın 2. eli olmadı ama alırken zaten buna pek bakmıyoruz uzun yıllar bindiğimiz için. ben kendi arabam için konuşayım, etrafta az olması, gücü ve şekli şemali beni cezbetti. içi falan kaliteli değil onuda biliyorum:)

Ya verilmez tabiki, o kadar etmez ama piyasada 50bin lira altı kaç tane araba kaldı ki?

Bana sorarsan ben megane yerine i30 veya ceed alırım, hem daha ucuz hem daha dolu hem tamamen yenilendi. Makyaj falan değil yani.

abi orasıda öyle, çin malı arabaları saymazsak biraz eli ayağı yüzü gözü düzgün 0 araba 40 dan başlıyor. ama 67.000tl ye çıkacak bir kişinin renault alacağını sanmıyorum. ancak sempatizani olurda alır. yoksa 67.000tl ye çok güzel octavia alınır dsg. para arttıkça yelpaze genişliyor ve benim kendi görüşüm o paralar verildikten sonra renault arka planda kalır diye düşünüyorum

60 lira yaw.. cam tavan xenon falan almazsan, 60 lira.. :)

abi 60.000 tl az paramı yav:) hele araba yaygınlaşsın, 2. eli alınabilir 48 li fiyatlara düşerse ama onun dışında renaulta 0 olaraktan 60.000tl bence verilmez yaa

SONE-R
11-07-2012, 12:48
bust'ap@ sen 60 liraya hangi arabaları alırdın? bi de bağam..

Low-Rider
11-07-2012, 12:54
artık ucuz arabaa yooooh :)

Boost Up
11-07-2012, 12:55
bust'ap@ sen 60 liraya hangi arabaları alırdın? bi de bağam..

2 tane vtec alırdım:p

Abi işin şakası bi yana, octavia, jetta, giulietta, c5, 116d(boş olacak vezorlanıp alınabilir)

aklıma ilk etapta gelen bunlar valla abi

SONE-R
11-07-2012, 12:57
2 tane vtec alırdım:p

Abi işin şakası bi yana, octavia, jetta, giulietta, c5, 116d(boş olacak vezorlanıp alınabilir)

aklıma ilk etapta gelen bunlar valla abi

hadi al bakalım 60 liraya bunların sıfırını.. tek tek link ver bekliyorum.. :)
116d'nin binilecek hale gelebilmesi için 80 lirayı gözden çıkarman lazım.. yoksa jant kapaklı boş haliyle gezersin..

Nightfish
11-07-2012, 12:59
60 liraya alınan Jetta'da bu aracın yarısı kadar donanım var. VW logosu olsa şu alette off bedava, süper, efsane diye yorumlar okuyorduk burada.

RSX
11-07-2012, 13:01
Verilmez bu para bu arabaya.

BlackEmperor
11-07-2012, 13:01
ben 60 liraya focus dizel alırdım veya 1.6 dizel astranın gelmesini beklerdim jettada olabilir

Boost Up
11-07-2012, 13:03
hadi al bakalım 60 liraya bunların sıfırını.. tek tek link ver bekliyorum.. :)
116d'nin binilecek hale gelebilmesi için 80 lirayı gözden çıkarman lazım.. yoksa jant kapaklı boş haliyle gezersin..

fiyatı 60-67 arası tutuyorum.

Octavia;

Yce Auto, `koda, Superb, Octavia, Fabia, Fabia Combi, Roomster, Citigo, Orjinal Yedek Para, Periyodik Bakm, , Yaz-K Bakmlar, Orjinal Aksesuar, Yce Auto, `koda Auto (http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=1)

Giulietta;

http://www.alfaromeo.com.tr/tr/CMSTR/Documents/giulietta/temmuzfiyatlar.pdf

Jetta;

VW Türkiye - Binek Araç 2012 yılı fiyat listesi (http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-jetta.aspx)

Evet fiyatları 60-67.000tl arası abi buyur sanada linkleri:)

Boost Up
11-07-2012, 13:04
60 liraya alınan Jetta'da bu aracın yarısı kadar donanım var. VW logosu olsa şu alette off bedava, süper, efsane diye yorumlar okuyorduk burada.

çünkü vw logosu olsaydı içi plastikleri vs bir çok özelliği ile daha üstün olacaktı:)

SONE-R
11-07-2012, 13:05
çünkü vw logosu olsaydı içi plastikleri vs bir çok özelliği ile daha üstün olacaktı:)

malzeme mühendisi misin sen genç kardeşim? :)

SONE-R
11-07-2012, 13:06
fiyatı 60-67 arası tutuyorum.

Octavia;

Yce Auto, `koda, Superb, Octavia, Fabia, Fabia Combi, Roomster, Citigo, Orjinal Yedek Para, Periyodik Bakm, , Yaz-K Bakmlar, Orjinal Aksesuar, Yce Auto, `koda Auto (http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=1)

Giulietta;

http://www.alfaromeo.com.tr/tr/CMSTR/Documents/giulietta/temmuzfiyatlar.pdf

Jetta;

VW Türkiye - Binek Araç 2012 yılı fiyat listesi (http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-jetta.aspx)

Evet fiyatları 60-67.000tl arası abi buyur sanada linkleri:)

hangi donanımda ne alacaksın onları detaylı yaz. benzin mi dizel mi?

Boost Up
11-07-2012, 13:07
malzeme mühendisi misin sen genç kardeşim? :)

abi aradaki farkı algılayabilmek için malzeme mühendisi olmak mı lazım:)

Nightfish
11-07-2012, 13:08

Üstün mü olacaktı ? Sen hayatında son kasa Jetta'ya bindin mi hiç ? Hani şu meksikada üretilip off süper Alman kalitesi diye bayıldığınız alete ?

Orta konsoldaki hava ızgaralarının kenarları oturmuyor göğüse bizdekinin. Serviste bile beceremediler oturtmayı. Direksiyon soyulması zaten ap ayrı bi boyutta. Bu mu senin kalite anlayışın ?

Boost Up
11-07-2012, 13:08
hangi donanımda ne alacaksın onları detaylı yaz. benzin mi dizel mi?

hepsi dizel, zaten abi dizel ve full olanların fiyatına bak

SONE-R
11-07-2012, 13:09
hepsi dizel, zaten abi dizel ve full olanların fiyatına bak

tamam tek tek inceleyip yazacağım..

Nightfish
11-07-2012, 13:09
Birader attığın linklere baktın mı hiç bilmiyorum da, opsiyon öncesi şöyle yazıyor fiyatlar
JETTA 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Highline 69.900

Bu mu aynı fiyat anlayışı ? Metalik renge bile ekstra para isteyen firmanın taban fiyatı bu ?

Boost Up
11-07-2012, 13:10
JETTA 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Comfortline 66.400

Elegance 1.6 TDI CR 105 HP DSG Tipt. 65.700

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD Distinctive 64.120 TL

Nightfish
11-07-2012, 13:11
Koyduğun fiyatlar opsiyon öncesi fiyatlar, farkındasın umarım ?

Low-Rider
11-07-2012, 13:15
arda sen ne içiyon ya söyle bizde içelim:D

67bine reno alınmaz ama 67bine sırf reno yada başka marka almamak için prestijli dediğiniz markaların boş olanları da alınmaz

Cliosportve
11-07-2012, 13:16
Davasına inandı :D

Boost Up
11-07-2012, 13:20
Koyduğun fiyatlar opsiyon öncesi fiyatlar, farkındasın umarım ?

yazdıklarım zaten en üst paketleri.

arda sen ne içiyon ya söyle bizde içelim:D

67bine reno alınmaz ama 67bine sırf reno yada başka marka almamak için prestijli dediğiniz markaların boş olanları da alınmaz

abi bişey içmekle ne alakası var.

Davasına inandı :D

?????

Low-Rider
11-07-2012, 13:22
abi bişey içmekle ne alakası var.

kardeşim bahsettiğin paralara alınacak elbet başka araçlarda var

ama mesela sırf bmw olsun diye bomboş bir arabaya biner misin? ben binmem

şu an pek vaktim yok octavia ve jetta'nın donanımlarını karşılaştıramıyorum akşam bakıcam

ama i30 ve golf konusunda tartışılmıştı

i30 aynı paraya golften çok çok daha fazla donanım sunuyordu

SONE-R
11-07-2012, 13:27
arda (ismini hatırladım şimdi :D) octavia'yı inceledim. GT Line'nın boş donanımına yakın Octavia'nın fiyatı 60,700 + 1600 (diğer donanımlar) = 62,300 lira..
ama biri 130 hp 320 nm tork 6 ileri motor, diğeri 105 hp 5 ileri motor.. ;)

16EC813
11-07-2012, 13:28
kardeşim bahsettiğin paralara alınacak elbet başka araçlarda var

ama mesela sırf bmw olsun diye bomboş bir arabaya biner misin? ben binmem

şu an pek vaktim yok octavia ve jetta'nın donanımlarını karşılaştıramıyorum akşam bakıcam

ama i30 ve golf konusunda tartışılmıştı

i30 aynı paraya golften çok çok daha fazla donanım sunuyordu

abiii güzel bi son fiyat versen :D

GokhanRS
11-07-2012, 13:29
katlanır ayna elektrikli ayna kararan ayna ani fren flaşörleri, 4 cam otomatik asr esp abs 8 airbag v.s bunlar olan bir araç boşsa. wv nin boşları o zaman çöptür heralde :D

SONE-R
11-07-2012, 13:34
guiletta ise yine 105 hp lik motoru ile 61,200 lira... eğer motor önemli değil dersen Gui veya Octavia alınabilir..

Aktaş61
11-07-2012, 13:37
Meganenin 67 bin liralik fiyatina neler dahil spor sasi,17 jantlar spor koltuklar,cam tavan,xenon paket vs. Ayrica hangi marka 1.6 dizelinde 9.8 sn gibi bir rakam sunabiliyor bu fiyata? Jetta denilen arabada highline alsan xenon yok bise yok 16 jantlarla veriolar. Asla renault fanatigi degilim 3 senedir bu ucuncu 1.3 Astram ama yigidi oldur hakkini yeme bu donanimda bu megane pahali degil.astrami gecen sene ikinci el olarak sifiri 54 bin lira iken 45 liraya aldim model yilinda,seneyede bu meganelardan dolu bi tane dusurursem 54-55e kacirmam walla

ToNy
11-07-2012, 13:39
Marka fanatikliği yapmıyorum sadece merakımdan soruyorum, Renaultun ortağı falan değilim...
Skoda ve Alfa romeo, Renaulttan daha mı büyük firmalar... ?
Bu konusu geçen araçlar tek tek incelenmişte, Bunların Meganeden daha iyi olduğu kanıtlanmışmıdır ki, bu fiyata Renault alınmaz ama skoda yada alfa romeo alınır deniliyor... ?

Boost Up
11-07-2012, 13:40
Soner abi, kimisi gidişine önem verir kimisi şekline şemaline artık orası kişinin kendi isteğiyle orantılı. Ama benim sabahtan beri savunduğum şey Renaultun 67.000tl yi haketmediği bir araç olması benim gözümde.

SONE-R
11-07-2012, 13:40
Marka fanatikliği yapmıyorum sadece merakımdan soruyorum,
Bu konusu geçen araçlar tek tek incelenmişte, Bunların Meganeden daha iyi olduğu kanıtlanmışmıdır ki, bu fiyata Renault alınmaz ama skoda yada alfa romeo alınır deniliyor... ?

ya yaşı genç ama tecrübesi çok arkadaşımızı :D ikna etmek için yazıp çiziyoruz burda.. :p

Boost Up
11-07-2012, 13:41
Marka fanatikliği yapmıyorum sadece merakımdan soruyorum, Renaultun ortağı falan değilim...

Firmanın büyüklüğü ile ne alakası var. Her aracın hitap ettiği kesim farklıdır

Low-Rider
11-07-2012, 13:44
abiii güzel bi son fiyat versen :D

bize gelişi bu hacı kurtarmıyor:D

SONE-R
11-07-2012, 13:44
Soner abi, kimisi gidişine önem verir kimisi şekline şemaline artık orası kişinin kendi isteğiyle orantılı. Ama benim sabahtan beri savunduğum şey Renaultun 67.000tl yi haketmediği bir araç olması benim gözümde.

diğer bahsettiğin markalar da haketmiyor 60 lı rakamları.. artık her araba pahalı..
B segmentinde bomboş polo TDi 40 lira.. sence bu 40 lirayı hakediyor mu?

İbrahim33
11-07-2012, 13:45
Bu segmentte bir araç alacak olsam , şu 3 araçtan birini tercih ederim...

golf 1.6 tdi highline + sunroof + cruise = 59.000 tl
giulietta distinsiv 1.6 m-jet + skydome = 64.000 tl
bravo 1.6 m-jet 120 hp (skydome +gp) = 57.000 tl

megane konusuna gelirsek , renoyu sevmesemde , helal olsun iyi iş çıkartmışlar , ama sinmiyor abi içime bir türlü reno :)

ToNy
11-07-2012, 13:45
Firmanın büyüklüğü ile ne alakası var. Her aracın hitap ettiği kesim farklıdır

Yaw sen oturup bu saydığın araçları tek tek her yönüyle inceledin mi... ?
Burda bize artılarını eksilerini yazabilir misin ki bu para bu arabaya verilmez diyebiliyorsun... ?

Boost Up
11-07-2012, 13:48
diğer bahsettiğin markalar da haketmiyor 60 lı rakamları.. artık her araba pahalı..
B segmentinde bomboş polo TDi 40 lira.. sence bu 40 lirayı hakediyor mu?

Abi verilmez ben verilir demiyorum. Ama önceki sayfalarda yazdım Renaultun Türkiyedeki imajı şirket arabası olarak kaldı. Ama yanlış ama doğru bir imaj ama malesefki böyle.

ahmet3425
11-07-2012, 13:52
Bunlar 6 ileri mi?

renault iyi motor yapıyor evt ama emin olun iyide yuruyen yapıyor, rakipleri bagımsız suspansiyonla pistte renaultun hala kullandıgı eski moda torsiyonlu derecelerine yaklasamıyorlar, göz ardı etmemek lazım.

fransız milletini her turk gibi bende hiç sevmem iğrenc insanlar ama adamlar otomobil konusunda guzel işler cıkarıyorlar yapacak bisey yok.

SONE-R
11-07-2012, 13:54
mesela farklı bir marka ama Pejo 508'in full olanı bence çok güzel bir araba, D segmentinde.. bu sefer pejo yapmış yani bence..

efe_
11-07-2012, 13:56

Senin gözünde etmeyebilir

ahmet3425
11-07-2012, 13:56

bugun 2008 model s2000 e 95.000 tl veriliyorsa 0 km son teknoloji perfoprmans ve yakıt ekonomisi canavarı gırtlak donanım yuklu bir arabayada 65.000 tl verilir rahat ol, ha sen verme onemli değil audi yada vosvos al keyfine bak.

16EC813
11-07-2012, 13:57
bize gelişi bu hacı kurtarmıyor:D

üstünden bişeyler alsan ,ne bileyim paspass vs.gbi :D eskiden reno öleydi :D

Boost Up
11-07-2012, 13:58
bugun 2008 model s2000 e 95.000 tl veriliyorsa 0 km son teknoloji perfoprmans ve yakıt ekonomisi canavarı gırtlak donanım yuklu bir arabayada 65.000 tl verilir rahat ol ha sen verme onemli değil audi vosvos al.

s2000 ile megane ı bir tutuyosun? tebrik ederim... arz&talep meselesi

laf etmeden önce biraz düşünün rica ediyorum

16EC813
11-07-2012, 14:00
s2000 ile megane ı bir tutuyosun? tebrik ederim... arz&talep meselesi

laf etmeden önce biraz düşünün rica ediyorum

sevdim seni :D

Bülent76
11-07-2012, 14:01
Abi verilmez ben verilir demiyorum. Ama önceki sayfalarda yazdım Renaultun Türkiyedeki imajı şirket arabası olarak kaldı. Ama yanlış ama doğru bir imaj ama malesefki böyle.

Ona bakarsan şirket arabası imajı Corolla ve Jetta'larda da var, en az Fluence kadar sık görüyorum bu araçları yollarda şirket aracı olarak.

GokhanRS
11-07-2012, 14:02
boostup o senin gözünde öyle kalmış. haklısın kıyaslamamak lazım. 2 kişilik artislik ve hava atmak dışında bi halta yaramayan yolda durmayan arabayla on numara yol tutuşu olan araçları kıyaslamamak lazım.

gençleride anlamak lazım haklısın.

Boost Up
11-07-2012, 14:03
Ona bakarsan şirket arabası imajı Corolla ve Jetta'larda da var, en az Fluence kadar sık görüyorum bu araçları yollarda şirket aracı olarak.

Evet Jettada var ben yok demiyorum zaten. Aksini iddia etmedim ki?

ahmet3425
11-07-2012, 14:04
JETTA 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Comfortline 66.400

Elegance 1.6 TDI CR 105 HP DSG Tipt. 65.700

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD Distinctive 64.120 TL

megane gt line bu aletleri yola cıkınca samar oglanına cevirir o zamanda vay be renoya bak ne gidiyormus dersin :)

ha bu arada allah var bugun 70 bin tl param olsa benimde aklımda olan 2 aractan biri

alfa giulietta
diğeri megane gt line olurdu.

ve ciddi arada kalırdım :S

Boost Up
11-07-2012, 14:05
boostup o senin gözünde öyle kalmış. haklısın kıyaslamamak lazım. 2 kişilik artislik ve hava atmak dışında bi halta yaramayan yolda durmayan arabayla on numara yol tutuşu olan araçları kıyaslamamak lazım.

gençleride anlamak lazım haklısın.

abi yazdığını okuyosun değil mi? hala inatla yazıyorsunuz ben size diyorumki insanların araba ihtiyacı KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR. AMA BEN RENAULTA 67.000TL PARA VERMEM, hala anlamamakta ısrarcı olan var mı?

ve cidden s2000 ile megane ı kıyaslamanıza anlam veremiyorum

ahmet3425;

istediği kadar geçsin yanımdan gitsin inan çokta umrumdaydı

Bülent76
11-07-2012, 14:06
Evet Jettada var ben yok demiyorum zaten. Aksini iddia etmedim ki?

Sana art niyet olsun diye yazmadım zaten, yanlış anlaşılma olmasın. Hani insanımızda bir VW imajı vardır ya, demek ki onun da şirket arabası olarak şatış yaptığı modelleri var demek için yazdım.

Low-Rider
11-07-2012, 14:08
üstünden bişeyler alsan ,ne bileyim paspass vs.gbi :D eskiden reno öleydi :D

ben üstünden birşeyler aliyim sende üstüne rahat birşeyler giy:D

ahmet3425
abi yazdığını okuyosun değil mi? hala inatla yazıyorsunuz ben size diyorumki insanların araba ihtiyacı KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR. AMA BEN RENAULTA 67.000TL PARA VERMEM, hala anlamamakta ısrarcı olan var mı?

verme genc kardesim, agustos gelsin arac satısa sunulsun bakalım ne kadar gorucez yollarda ondan sonra forumca tekrar konusalım bu konuyu...

GokhanRS
sende anlamamakta ısrar ediyorsun. sen verme sana zorla ver diyen yok. ama verilir diyenlerde salak değil. açıkcası parasını denkleştirsem ben şu gün gider alırım.

burda kıyaslama yapılıyor. bi *** olmayan arabalara 70 lira isteniyorsa her bi *** olana 67 normal diyoruz. kimse sana zorla aldırmaya çalışmıyor. ama renault R harfiyle bile alakalı en ufak bir bilgin yokken alanlar yada alacaklar salkmış gibide davranma. kimse sana zorla araç aldırmaz.

16EC813
11-07-2012, 14:09
ben üstünden birşeyler aliyim sende üstüne rahat birşeyler giy:D

ooooohaaaaa :D admin dedik sayın dedikk ,seni bursa motorsa götürem :D

Tuncer M.
11-07-2012, 14:09
Eskiden fiyat/performans,donanım vs. kıyaslanırdı. Şimdi araca dahi oturmadan marka/fiyat karşılaştırılıyor. O sebepten çok gereksiz tartışma oluyor. ;)

Boost Up
11-07-2012, 14:10
ben kimseye alan salaktır demiyorum var mı orda öyle bir yazım? 67.000 tl ye çıktığında renaulttan daha prestijli araba alabilirsin. araç satışa sunulduğundada alan hayrını görsün, inanın orasıda çok umrumdaydı

efe_
11-07-2012, 14:11
ben kimseye alan salaktır demiyorum var mı orda öyle bir yazım? 67.000 tl ye çıktığında renaulttan daha prestijli araba alabilirsin. araç satışa sunulduğundada alan hayrını görsün, inanın orasıda çok umrumdaydı

yahu 19 yaşında neyin prestijinden bahsediyorsun sen ya uff , amg black series fln mı kullanıyorsun

Boost Up
11-07-2012, 14:14
yahu 19 yaşında neyin prestijinden bahsediyorsun sen ya uff , amg black series fln mı kullanıyorsun

sen 22 yaşında ne diyosun ya? 19 yaşında diyerek amacın nedir?19 yaşında olunca prestij kelimesinin anlamımı değişiyor? renaulttan daha prestijli arabalara biniyorum, black series olmasada

efe_
11-07-2012, 14:14
renaulttan daha prestijli arabalara biniyorum, black series olmasada

Allah artırsın konunun içine ettin ;) Mesajını editleyip durma alıntı yaparken yetişemiyorum :)

Boost Up
11-07-2012, 14:15
Allah artırsın konunun içine ettin ;)

yırtık dondan fırlar gibi fırlamasaydın o zaman

SONE-R
11-07-2012, 14:16
yırtık dondan fırlar gibi fırlamasaydın o zaman

Arda yeter kardeşim.. yazma artık.. tamam sen alma reno.. :)

efe_
11-07-2012, 14:17
Arda yeter kardeşim.. yazma artık.. tamam sen alma reno.. :)

dayı forumdonanım'da çok güzel bir yazı vardı bulamadım. Bu yeni motoruyla röno ve diğer markaların fiyat-verim ilişkisini kıyaslayan. Örneklerle... bulabilirsen buraya kopyalarmısın

ToNy
11-07-2012, 14:22

Prestijden kastın nedir anlatsana biraz...?

Tuncer M.
11-07-2012, 14:25

Bakıma 600 tl vermek, araç gelirken 4-5 ay beklemek falan sanırım. :)

ArMy
11-07-2012, 14:29
7sinde neyse 70'inde de odur.

Renault bundan ibaret;
http://www.productioncars.com/send_file.php/renault_12_blue_1976.jpg

:D:D

darkmoon
11-07-2012, 14:37

Prestij = saygınlık itibar demekdir..

bugün prestijli bir marka nasıl prestijli olur eğerki tüm dünyada aynı saygınlığı ve itibarı var ise o marka prestijli bir markadır.. misal bmw ve mercedes afirakaya git amerikaya git ortadoğuya git kafkasyaya git gene para eder gene değerlidir gene prestiji saygınlığı vardır..

bu dediğim yerlere birde renault pegeout v.b türevi araçlarla git zaten çoğunda bu markalar satılmıyor bile satılan yerlerde bile renault mercedes bmw audiden çok sonra son sıralarda gelir.

almancı fransızcı falan filan değilimdir ama gerçeklerde gerçekdir osman paşanın dediği gibi horoz dünyanın her yerinde horozdur maviyede boyasan horozdur yeşilede boyasan horozdur..

SONE-R
11-07-2012, 14:38
mercedes, bmw'den bir tık daha fazla prestije sahiptir.. ;)

efe_
11-07-2012, 14:40

Konu nerden nereye geldi iyimi

SONE-R
11-07-2012, 14:41
Konu nerden nereye geldi iyimi

boşver salla gitsin.. :D

darkmoon
11-07-2012, 14:42

aynen katılırım..

bugrahan
11-07-2012, 14:43
1.6 Dci gelsede alsak :D

SONE-R
11-07-2012, 14:44
1.6 Dci gelsede alsak :D

180 hp yaparsın artık.. :) DPF iptali zor mudur? :)

16EC813
11-07-2012, 14:47
bu haber daha önemli bence :D

Plaj magandalarının görüntüleri-HABERTÜRK (http://www.haberturk.com/yasam/haber/758112-kadinlarin-korkulu-ruyasi-hortladi)

ToNy
11-07-2012, 14:51
Prestij = saygınlık itibar demekdir..

bugün prestijli bir marka nasıl prestijli olur eğerki tüm dünyada aynı saygınlığı ve itibarı var ise o marka prestijli bir markadır.. misal bmw ve mercedes afirakaya git amerikaya git ortadoğuya git kafkasyaya git gene para eder gene değerlidir gene prestiji saygınlığı vardır..

bu dediğim yerlere birde renault pegeout v.b türevi araçlarla git zaten çoğunda bu markalar satılmıyor bile satılan yerlerde bile renault mercedes bmw audiden çok sonra son sıralarda gelir.

almancı fransızcı falan filan değilimdir ama gerçeklerde gerçekdir osman paşanın dediği gibi horoz dünyanın her yerinde horozdur maviyede boyasan horozdur yeşilede boyasan horozdur..

Sözlük anlamını biliyorum...

Konumuz Mercedes - BMW gibi markalar değil,
Renault'a daha denk (+) (-) onun seviyesindeki markalarda prestij nasıl belli oluyor, Neye göre belirleniyor, bunları kim belirliyor onu merak ediyorum...?

efe_
11-07-2012, 14:53
Vosvos logosu takıcam yarın arabaya sökücem röno logosunu

Shadow_Dancer
11-07-2012, 14:55
Edc şanzıman da koyarlarsa ortalıgın tozunu attırır.. Birader de fluence 1.5 dci edc var.. Aldıgı fiyatta çok makbuldü kampanya zamanı..

Otomobil ulaşım aracıdır ama ne yazık ki bizim ülkemizde beraberinde statüde satın alındıgı için durum bu hale geliyor :)

Fiyat fayda endeksi güzel oldukça haşokin marka araba yine alırım kime ne?

GokhanRS
11-07-2012, 15:03
tony 1 araba almak için 3 ay sıra beklersen. paranı kaptırıp sonra ipe ipe bekletme psikolojisi sana dayatılırsa. aracı aldıktan sonra 1 ay içinde 5 kere bu araba yağ yakıyor dersen. sonra sana 1 kutu 5 40 hediye edelim bagajda taşı derlerse o marka prestijlidir. o markaya 50 60 100 farketmeden verilir. yeterki serviste öpül.

ama alıp kullanıp 30 40k yol yaptıktan sonra saatlerce 200+ hızlarda gittikten sonra aracın turbosu patladı diye komple motoru sıfırlayan reno para etmez prestijsizdir.

Nightfish
11-07-2012, 15:03
Soner abi hazır Ankaradasın, test aracı geldiği an pm yollarım sana. Çevre yoluna çıkarır bi prestijleriz 130lukları :)

darkmoon
11-07-2012, 15:06
Sözlük anlamını biliyorum...

Konumuz Mercedes - BMW gibi markalar değil,
Renault'a daha denk (+) (-) onun seviyesindeki markalarda prestij nasıl belli oluyor, Neye göre belirleniyor, bunları kim belirliyor onu merak ediyorum...?

malzeme kalitesi işçilik kalitesi sorunsuzluk müşteri memnuniyeti.. uzun soluklu ve uzun ömürlü kullanımda ortaya çıkan izlenim marka hakkında fikirleri oluşturuyor..

zaten dikkat ederseniz renault üstündeki prestiji zayıf izlenimi eskiden kalma fikirlerin pekişmesinden oluşan şeyler..
bugün sıfır bir renault iyi olabilir ama 10 yıl sonra oda sıkıntılar verir ise gene aynı izlenim devam edicekdir değişmez..
yani prestiji oluşturan geçmiş şu an değil.. ve şu an üretilen modellere görede bir prestij değerlendirilmesi yapılamaz şu anki modellerde eskidiğinde hala aynı sağlamlık kalite müşteri memnuniyetini sunarsa o zaman renault malzeme ve işçilik kalitesinde çok yol katetmiş demekdir... tamamen benim fikrim.

Nightfish
11-07-2012, 15:07
ama alıp kullanıp 30 40k yol yaptıktan sonra saatlerce 200+ hızlarda gittikten sonra aracın turbosu patladı diye komple motoru sıfırlayan reno para etmez prestijsizdir.

2008 model Megane'ımın klima manifoldu düz yolda giderken yanmıştı. 2000 liraya yakın parça fiyatı vardı, işçilik saymıyorum daha. Müşteri memnuniyetinden garantisi bitmiş aracımın manifoldu ücretsiz değişmişti.

SONE-R
11-07-2012, 15:07
Soner abi hazır Ankaradasın, test aracı geldiği an pm yollarım sana. Çevre yoluna çıkarır bi prestijleriz 130lukları :)

valla süper olur kardeşim.. bu iyiliği yap bana.. :)
hatta 130 lukla benim yazılımlıyı deneriz.. kaymaklı ekmek kadayıfı olur o zaman.. :D

bugrahan
11-07-2012, 15:08
180 hp yaparsın artık.. :) DPF iptali zor mudur? :)

Abi bu aracta hedef cok ciddi rakamlar kismet olursa :) dpf ariza yakiyo yapilsa dahi suanlik bakalim arac bi gelsin onuda cozeriz bi sekilde:D

SONE-R
11-07-2012, 15:10
Abi bu aracta hedef cok ciddi rakamlar kismet olursa :) dpf ariza yakiyo yapilsa dahi suanlik bakalim arac bi gelsin onuda cozeriz bi sekilde:D

eyüpten box aldım. sendeymiş sanırım.. yolla benim kutuyu :D :D

Nightfish
valla süper olur kardeşim.. bu iyiliği yap bana.. :)
hatta 130 lukla benim yazılımlıyı deneriz.. kaymaklı ekmek kadayıfı olur o zaman.. :D

Nasıl istersen abi, her türlü. PM yolluyorum sana.

efe_
tony 1 araba almak için 3 ay sıra beklersen. paranı kaptırıp sonra ipe ipe bekletme psikolojisi sana dayatılırsa. aracı aldıktan sonra 1 ay içinde 5 kere bu araba yağ yakıyor dersen. sonra sana 1 kutu 5 40 hediye edelim bagajda taşı derlerse o marka prestijlidir. o markaya 50 60 100 farketmeden verilir. yeterki serviste öpül.

Diğer markalara iğneleme yapmak istemiyorum ama bazı firmaları eleştirmek için önce tarihine , motorsporlarındaki başarılarınada bakmak gerekebiliyor...
Renault'un f1de WRCde elde ettiği başarılar , ünlü pistlerde yaptığı sport araçlarla önden çekişli araçlar arasında süre rekorları kırması.Elektronikte ciddi iyi ve ileri bir firma olması, araçlarındaki standart sunulan donanımlar ve en önemlisi sorunsuzluk da göz ardı edilmemeli.
Şuna hak veriyorum gerçekten yerli üretim araçlardan inanılmaz çalıyorlar.Çok basit plastikler,fitiller,döşemeler vs koyuyorlar.Herkesede diyorum yerli üretim almamaya özen gösterin, ama onlarda yeterince sorunsuzlar söylemem gerek.
Burdaki yorumların birçoğunu gözardı ediyorum çünkü bizim halkımızki 1.3 dizel astralara 65- 70 bin tl veriyor , demekki arabadan anlamıyor.

Nightfish
11-07-2012, 15:12
Bizim şirket Fluence'i 120'yi geçince ıslık çalmaya başlıyor :D Çözemedik bi türlü derdini :D Ama Megane'lar da en ufak bi sıkıntı yok. Sport Tourer ve Scenicler de öyle. Ama son 4 şirket Fluence'inin her biri ayrı felaket çıktı.

bugrahan
11-07-2012, 15:13
malzeme kalitesi işçilik kalitesi sorunsuzluk müşteri memnuniyeti.. uzun soluklu ve uzun ömürlü kullanımda ortaya çıkan izlenim marka hakkında fikirleri oluşturuyor..

zaten dikkat ederseniz renault üstündeki prestiji zayıf izlenimi eskiden kalma fikirlerin pekişmesinden oluşan şeyler..
bugün sıfır bir renault iyi olabilir ama 10 yıl sonra oda sıkıntılar verir ise gene aynı izlenim devam edicekdir değişmez..
yani prestiji oluşturan geçmiş şu an değil.. ve şu an üretilen modellere görede bir prestij değerlendirilmesi yapılamaz şu anki modellerde eskidiğinde hala aynı sağlamlık kalite müşteri memnuniyetini sunarsa o zaman renault malzeme ve işçilik kalitesinde çok yol katetmiş demekdir... tamamen benim fikrim.

Tamam herseyi iyi guzel soyluyosunuzda mitoyla octaviayla meganin satis rakamlari bir degilki.. Bunuda dikkate almak lazim bence.. Bmw mercedese binmedikten sonra benim gozumde digerlerinin hepsi ayni kategori bana gore..

SONE-R
11-07-2012, 15:13
Bizim şirket Fluence'i 120'yi geçince ıslık çalmaya başlıyor :D Çözemedik bi türlü derdini :D Ama Megane'lar da en ufak bi sıkıntı yok. Sport Tourer ve Scenicler de öyle. Ama son 4 şirket Fluence'inin her biri ayrı felaket çıktı.

Flu'lara verilen paralara yazık. böyle tipsiz bir araba olmaz ya. ayrıca içi de kalitesiz megane'lara (ithallere) göre..

bugrahan
11-07-2012, 15:14
eyüpten box aldım. sendeymiş sanırım.. yolla benim kutuyu :D :D

Aynen abi arka koltukta duruyo:D teslim edicem eyube hadi hayirlisi olsun meganlar hizlaniyo..:D

Nightfish
11-07-2012, 15:15
Flu'lara verilen paralara yazık. böyle tipsiz bir araba olmaz ya. ayrıca içi de kalitesiz megane'lara (ithallere) göre..

Virajlarda Kangoo'nun performansı Fluence'den iyi. Bu son şirket aracında ESP yok, virajlara girerken bildiğim her duayı okur oldum :D

SONE-R
11-07-2012, 15:16
Aynen abi arka koltukta duruyo:D teslim edicem eyube hadi hayirlisi olsun meganlar hizlaniyo..:D

sıfır ürün değil mi? yoksa senden çıkan mı? :D

bugrahan
11-07-2012, 15:21
sıfır ürün değil mi? yoksa senden çıkan mı? :D

Yok abi alet sifir:D benimkini sana verirsem ben napicam :D

SONE-R
11-07-2012, 15:29
Megane 3, bana renoyu sevdiren modeldir.. 2,0 lt 160 lık motoru da getirseler keşke :D :p

ToNy
11-07-2012, 15:44

Bozulmayan araba var mı Allah aşkına,
Şuan Megane ye karşı onu almam bunu alırım denilen arabaların benim görüşüm hiç biri diğerinden çok farklı değil...
Tamam Renault bir Mercedes tabi ki değil, Onunla kıyaslanmıyor zaten, aynı segmentteki araçlarının bayideki 0 fiyatlarına bakınca da o kalitenin fiyata da yansıdığı görülüyor...
Ama Skoda, Alfa romeo, Opel, Citroen, Honda vs gibi markalara karşı da Renault'a prestijsiz demek, Kulakdan dolma bilgilerle yorum yapmaktır...
He ben bu saydığım markalara kötü demiyorum, ne haddime... Ama bu markaları Renaulttan üstün de görmüyorum... Fiyat fayda eğrisinde hangisi daha mantıklıysa o alınır kullanılır, Marka fanatikliğinin gereği yok...

Bu arada 2010 yılında 2001 model 1.6 sport clio aldım, 98 k kilometredeydi,
1,5 yıl kullandım, sadece yağını suyunu koydum bir defa tık demeden kullandım...
Muadil araçlardan daha fazla donanıma sahiptim ve çok memnundum aracımdan...
İşte müşteri memnuniyeti... :)

ToNy
11-07-2012, 15:45

:D:D:D :hahaha:

Cliosportve
11-07-2012, 15:50
Bozulmayan araba var mı Allah aşkına,.............
....................................
Bu arada 2010 yılında 2001 model 1.6 sport clio aldım, 98 k kilometredeydi,
1,5 yıl kullandım, sadece yağını suyunu koydum bir defa tık demeden kullandım...
Muadil araçlardan daha fazla donanıma sahiptim ve çok memnundum aracımdan...
İşte müşteri memnuniyeti... :)

Frenleri tutmuyordu olm onun :D

ümitech
11-07-2012, 15:50
bence gayet iyi kozmetik anlamda...
hemde 130 ps daha ne olsun

ToNy
11-07-2012, 15:52
Frenleri tutmuyordu olm onun :D

Hahahhaahah :D
Hakikaten bak doğru söylüyorsun moruk, onu unuttum, iyi ki hatırlattın... :)
Ama oda tamamiyle kullanıcı hatası... :D

darkmoon
11-07-2012, 15:55
Bozulmayan araba var mı Allah aşkına,
Şuan Megane ye karşı onu almam bunu alırım denilen arabaların benim görüşüm hiç biri diğerinden çok farklı değil...
Tamam Renault bir Mercedes tabi ki değil, Onunla kıyaslanmıyor zaten, aynı segmentteki araçlarının bayideki 0 fiyatlarına bakınca da o kalitenin fiyata da yansıdığı görülüyor...
Ama Skoda, Alfa romeo, Opel, Citroen, Honda vs gibi markalara karşı da Renault'a prestijsiz demek, Kulakdan dolma bilgilerle yorum yapmaktır...
He ben bu saydığım markalara kötü demiyorum, ne haddime... Ama bu markaları Renaulttan üstün de görmüyorum... Fiyat fayda eğrisinde hangisi daha mantıklıysa o alınır kullanılır, Marka fanatikliğinin gereği yok...

katılıyorum sıkıntı marka fanatizminden doğuyor bazı insanlar ne kadar tarafsızda davranmaya çalışsalar bir noktada fire veriyorlar.. tabiki renault motor üreten bir firma o dediğiniz araçlardan aşağı kalır yanı yok hatta bazılarından iyidir neticede skoda opel artık dizelleri vw fiatdan alıyorlar kendi dizellerini üretmiyorlar.. birazda malzeme kalitesi ve işçiliği iyileştirseler güzel olucak renaultda..

ToNy
11-07-2012, 15:57
katılıyorum sıkıntı marka fanatizminden doğuyor bazı insanlar ne kadar tarafsızda davranmaya çalışsalar bir noktada fire veriyorlar.. tabiki renault motor üreten bir firma o dediğiniz araçlardan aşağı kalır yanı yok hatta bazılarından iyidir neticede skoda opel artık dizelleri vw fiatdan alıyorlar kendi dizellerini üretmiyorlar.. birazda malzeme kalitesi ve işçiliği iyileştirseler güzel olucak renaultda..

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Ahmet_28
11-07-2012, 15:57
yeni clio 4 de teste çıkmış yollarda.

http://img4.imageshack.us/img4/4650/42688939103278094661727.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/4/42688939103278094661727.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Cliosportve
11-07-2012, 15:58
Hahahhaahah :D
Hakikaten bak doğru söylüyorsun moruk, onu unuttum, iyi ki hatırlattın... :)
Ama oda tamamiyle kullanıcı hatası... :D

Aynen dostum :D
Ayakla pompalaya pompalaya tutan ilk frendi hayatımda tanıdıgım
Onun yapıcağı işi sen kendin ayaklarınla mekanik olarak yapıyordun
Vay be ne günlerdi

Finale gelicek olursak
Ne empozeler dönüyor konuda şaşıyorum kalıyorum :D

ToNy
11-07-2012, 16:00
Aynen dostum :D
Ayakla pompalaya pompalaya tutan ilk frendi hayatımda tanıdıgım
Onun yapıcağı işi sen kendin ayaklarınla mekanik olarak yapıyordun
Vay be ne günlerdi

Hahaahahaha :D

Topkapıya inerken ayağın kırılıyordu olm... :D

İbrahim33
11-07-2012, 16:01
ben demiştim bu motor ortalığı karıştırır diye , daha gelmeden karıştırdı bide :)

turkerrr
11-07-2012, 16:25
rönoya has birşey değil fransızlar genel olarak dizayn konusunda sıkıntılı ... 67000 tl bende vermem çünkü tipini beğenmiyorum :)

efe_
11-07-2012, 16:29
Fransızlar beğenilmiyor ama yollarda en çokda onlardan var aslında. c4,308,megane zebil etraf.Hepsi güzel arabalar.Civic güzel bir dizel motor koydu TR'ye getirdide bizmi almadık

Nightfish
11-07-2012, 16:31
Fransızlar beğenilmiyor ama yollarda en çokda onlardan var aslında. c4,308,megane zebil etraf.Hepsi güzel arabalar.Civic güzel bir dizel motor koydu TR'ye getirdide bizmi almadık

O son kasa HB Civic'e uçak motoru taksalar yine alınmaz. O ne iğrenç bi tiptir öyle.

efe_
11-07-2012, 16:32
O son kasa HB Civic'e uçak motoru taksalar yine alınmaz. O ne iğrenç bi tiptir öyle.

O zevk meselesi ama sedanıyla arasında DAĞLAR kadar kalite,işçilik,sürüş keyfi,güvenlik vs farkı vardı

GokhanRS
11-07-2012, 16:34
http://staticclub.caradisiac.com/1/humour-detente/divers/photo/hd/69926699/2485490ba8/divers-clio4rs-big.jpg

bu sene inş bunlardanda gelicek. bence çokta güzel olmuş. clio 4 süper bir başarı bence çizgileri ve donanımlarıyla.

ayırca kıyaslanan jettalarda renoda olan bazı özellikler en full paketlerinde bile yok. reno 2012-2013 opsiyonel özelliklerini bize görsel olarak anlattığında hayran kaldık. aile arabası denen sceninc deki özellikle harbiden aşırı hayran bırakan şeylerdi.

İbrahim33
11-07-2012, 16:35

Allah o memur zihniyetinin belayi vere :D

efe_
11-07-2012, 16:36
Allah o memur zihniyetinin belayi vere :D

anlamadım ?

turkerrr
11-07-2012, 16:53
bence reno megane citroen c4 pejo 308 görüntü olarak çok vasatlar donanımlarına lafım yok .... astra da golf te olan tokluk hissi bunlarda yok ben o paraya daha az donanımlı golf ü veya astrayı tercih ederim kesinlikle ... megane a 70 civarı paraları verene kadar tabi 66 dan başlayan fiyatlarla 116d gerçeği var 80 bin e düzgün 116 d alınabiliyor 1 serisi de önden biraz tipsiz ama neticede bmw =)

efe_
11-07-2012, 19:10
bence reno megane citroen c4 pejo 308 görüntü olarak çok vasatlar donanımlarına lafım yok .... astra da golf te olan tokluk hissi bunlarda yok ben o paraya daha az donanımlı golf ü veya astrayı tercih ederim kesinlikle ... megane a 70 civarı paraları verene kadar tabi 66 dan başlayan fiyatlarla 116d gerçeği var 80 bin e düzgün 116 d alınabiliyor 1 serisi de önden biraz tipsiz ama neticede bmw =)

Yazdıklarınız tamamen zevk ve tercih meselesi , tartışmaya açık konu değil.

i-vtec07
11-07-2012, 22:44
bu motor asıl qashqai de tam oldu..

Eworen
11-07-2012, 22:56
Güzel motor çokta başarılı
Psikolojik bir durum ama o kadar para vereceğimi hiç sanmıyorum
Aynı fiyata aynı donanımlarla Mini cooper D alırdım şu an geçenlerde aldık bi arkadaşıma..
0-100:9.7 sn son sürat : 197km/h ortalama 3.8 lt tüketim falan..

Veya olmadı xenon sunroof harici aynı donanımlarla bi 116d alırdım..

BARR
11-07-2012, 22:57
Motor çok güzel ancak o parayı vermem.

efe_
11-07-2012, 23:19
Renault Megane GTline 1.6 dci 130 ps 60.700
Opel Astra 1.3 cdti 95 ps COSMO 60.500
Ford Focus 1.6 titanium 115ps 60.800
Toyota Corolla 1.4 d4d 90ps 60.000
Ceed 1.6 dizel 128ps 55.000
uzar gider , demek istediğim fiyat YÜKSEK DEĞİL.
Bütün opsiyonel paketleri eklerseniz fiyat 67 bin TL oluyor.

BARR
11-07-2012, 23:28
1.6 160hp olsun isterse ben şuan ki Megane a 60.000tl vermem. İzmir bayisinden station GT line ıda inceledim. (Showroomda yoktu park halindeydi dışarıda açtırıp incelettim.)

efe_
11-07-2012, 23:34
1.6 160hp olsun isterse ben şuan ki Megane a 60.000tl vermem. İzmir bayisinden station GT line ıda inceledim. (Showroomda yoktu park halindeydi dışarıda açtırıp incelettim.)

Ben vermem o vermez apayrı bir konu tamamen tercih meselesi

Mr.K
11-07-2012, 23:39
Gt line turkıyeye yeni mi geldi ?

SONE-R
12-07-2012, 07:02
Ben vermem o vermez apayrı bir konu tamamen tercih meselesi

e yani. misal ben de bunu diyen arkadaşın golf 6 tdi'ına 60 üstü paraları vermem.. ederi 50 lira.. :)

VWci
12-07-2012, 07:11
Aralık ayında 67000'lik Megane'nı 63-64'e alırsınız. VW'de ise herhangi bir indirim alamazsınız... :D

Bence fiyatı bu yönden de düşünün...

efe_
12-07-2012, 09:22
e yani. misal ben de bunu diyen arkadaşın golf 6 tdi'ına 60 üstü paraları vermem.. ederi 50 lira.. :)

Marka önyargısı oluyor işte

type-RRR
12-07-2012, 10:09
pd 130 la denemesi lazım :)

BARR
12-07-2012, 10:35
Marka önyargısı oluyor işte

25 sene Renault 25, Safrane, 21'e binmiş bir ailenin çocuğuna, 6 senede Laguna kullanmış birine bunu sölemen komik oluyor.

Marka ön yargısı değil haketmiyor. Ayrıca Golf'te 60.000tl haketmiyor ben hakediyormu dedim?

efe_
12-07-2012, 10:43
25 sene Renault 25, Safrane, 21'e binmiş bir ailenin çocuğuna, 6 senede Laguna kullanmış birine bunu sölemen komik oluyor.

Marka ön yargısı değil haketmiyor. Ayrıca Golf'te 60.000tl haketmiyor ben hakediyormu dedim?

Hakedip haketmeyeceğine bizmi karar veriyoruz ? Pahalı olduğunu , türkiyede araçların değerinin çok üstünde satıldığını herkes biliyor ama burada yaşadığımız sürece vermek zorundayız yapacak birşeyimiz yok.Napalım o haketmiyor bu haketmiyor diyip arabamı almayalım ?

BARR
12-07-2012, 10:45
Almam tabi neden alayım, almadımda. Arkadaşım aldı 55tl verip megane sattı 39a bu sene gördü..

efe_
12-07-2012, 10:46
Almam tabi neden alayım, almadımda. Arkadaşım aldı 55tl verip megane sattı 39a bu sene gördü..

Demekki satmamak lazımmış

İbrahim33
12-07-2012, 11:06
anlamadım ?

yani az yaksın , vergi avantajı olsun , 2.eli hemenelden çıkartılabilsin diye düşünenlerden bahsediyorum...bu düşünceye devlet itiyor gerçi öyle düşünenlerdede suç bulmak zor gibi :p

efe_
12-07-2012, 11:09
yani az yaksın , vergi avantajı olsun , 2.eli hemenelden çıkartılabilsin diye düşünenlerden bahsediyorum...bu düşünceye devlet itiyor gerçi öyle düşünenlerdede suç bulmak zor gibi :p

C segmenti araç binmek lüks şuanda. B segmenti, eski C segmenti gibi oldu şu sıralar.

darkmoon
12-07-2012, 11:14
valla renaultunun sedan sınıfda gelmiş geçmiş bence en kral aracı safrane dı koltuk şişirmesine kadar vardı arabada :) latitute falanda binidm sürdüm beğenmedim zaten sanırım istedikleri satış rakamlarını yakalayamadılar renault olmasına rağmen hiç latitute görmüyorum yollarda eskiden bir laguna çıksa ikinci günü yüzlercesini görürdük yollardı iyi satardı..

efe_
12-07-2012, 11:24
Benim beklediğimden iyi sattı latitude.Sınıfında çok yeni bir isim olması, ikinci el piyasa belirsizliği e çokda uygun fiyatı yok bu tür şeyler insanları passata itiyor.Şu da var passat veya latitude u 1.5 , 1.6 dizel motorlarla kullanmanın bana göre hiçbir cazip yanı yok kağnı gibi beklede hızlansın araç...

İbrahim33
12-07-2012, 11:41
latütüd bence iyi araba :icon_tup: 1.5 dci privilage modelini test etme şansım oldu... Bence fiyatınıda hakkediyor , oldukça rahat , konforlu , geniş , ferah , aşırı ağırlığna göre makul yakıt tüketimi vs... b segmentinin 45 lirayı c segmentinin 65 lirayı bulduğu bir dönemde , 70 liraya hemde dizel d sınıfı araç rahatlığı yaşatıyor insana... ;)

darkmoon
12-07-2012, 13:01
d sınıfı yani premium entering sınıf bir araç alıcaksam gene aynı noktaya geliyoruz ama gidipde sıfır 70 bin tl renaultya vermem şahsen..

ikinci elde iyi bir alternatif olur o başka alınır çünkü fransızların d sınıfları ikinci elde çok hızlı değer kaybediyor.. bakınız lagunalar safranelar falan keza pegeoutda 607 ler falan 607 de mükemmel araçdır hele 2.2hdi alınsa hem ekonomi hem makam keyfi ama işde ikinci elde akranlarına oranla fiyatları dipde..

cabrioleter
12-07-2012, 14:54
içerdeki hava kalitesi düşünce otomatik olarak içerinin havasını temizleyen sistem var ki bu kışın süper işe yarar yeni donanımlar ve makyaj süper olmuş. 100 km de 2 lt fazla yaktıran otomatik vitesi olan i30 a 60.000 vereceğime bu aracın full unu alır edc rahatlığıyla senelerce binerim..

efe_
12-07-2012, 14:56
d sınıfı yani premium entering sınıf bir araç alıcaksam gene aynı noktaya geliyoruz ama gidipde sıfır 70 bin tl renaultya vermem şahsen..

ikinci elde iyi bir alternatif olur o başka alınır çünkü fransızların d sınıfları ikinci elde çok hızlı değer kaybediyor.. bakınız lagunalar safranelar falan keza pegeoutda 607 ler falan 607 de mükemmel araçdır hele 2.2hdi alınsa hem ekonomi hem makam keyfi ama işde ikinci elde akranlarına oranla fiyatları dipde..

VW tutuluyor bu sınıfta doğrudur

SONE-R
12-07-2012, 15:17
VW tutuluyor bu sınıfta doğrudur

o sınıfta Pejo 508 de çok güzel bence.. önyargısız bakıp incelemek lazım.. :)

efe_
12-07-2012, 15:18
o sınıfta Pejo 508 de çok güzel bence.. önyargısız bakıp incelemek lazım.. :)

407 nin ilk çıktığındaki süksenin yarısını bile yapamadı , ben beğenemedim

SONE-R
12-07-2012, 15:19
407 nin ilk çıktığındaki süksenin yarısını bile yapamadı , ben beğenemedim

ben içine oturdum show room'da beğendim valla.. latitude'den çok daha iyi özellikle içi...

efe_
12-07-2012, 15:24
ben içine oturdum show room'da beğendim valla.. latitude'den çok daha iyi özellikle içi...

ÇOK daha iyi demek... Bakalım şöyle bir...

http://www.actu-automobile.com/wp-content/gallery/renault_latitude_dci_175/Renault_Latitude_01.jpg

http://www.netcarshow.com/peugeot/2011-508_china/1024x768/wallpaper_0d.htm

Low-Rider
12-07-2012, 16:01
ÇOK daha iyi demek... Bakalım şöyle bir...

http://www.actu-automobile.com/wp-content/gallery/renault_latitude_dci_175/Renault_Latitude_01.jpg

http://www.netcarshow.com/peugeot/2011-508_china/1024x768/wallpaper_0d.htm

yaw arkadaş renodan soğuttun vallahi

işine geldiği zaman zevk renk yorum yapılmaz diyorsun , işine gelmedimi de bakalım makalım bıdı bıdı

Yazdıklarınız tamamen zevk ve tercih meselesi , tartışmaya açık konu değil.

madem zevk renk

soner'e göre 508'in içi daha iyidir , sana göre latitütüdün

Nightfish
12-07-2012, 16:05
Fotolardaki alet Latitude değil onu napıcaz ?

Nightfish
12-07-2012, 16:06
Hani bi iş yapıcan bari koyduğun fotoya bakaydın. Latitute'un içi bu

http://www.velocityshow.net/wp-content/uploads/2011/10/2011-Renault-Latitude-Interior-800x600.jpg

Low-Rider
12-07-2012, 16:08
Fotolardaki alet Latitude değil onu napıcaz ?

2 farklı iç mekan var galiba?

Prueba Renault Latitude 2.0 dCi 150 CV (http://www.diablomotor.com/pruebas-coches/renault-latitude-2-0-dci-150-cv/)

http://www.auto-types.com/images/_autonews/2010-Renault-Latitude-interior-seats_29.jpg

http://www.auto-types.com/images/_autonews/2010-Renault-Latitude-interior_81.jpg

iki iç mekanda latitude olarak çıkıyor

Nightfish
12-07-2012, 16:09
Yok abi. Safrane'ın yenisi çıktı. O bazı ülkelerde Safrane, bazı ülkelerde Latitude diye satılıyor. Bu onun içi. Asya pazarında var o araç .

Bunun içi o ilk fotodaki

http://cdn.blogautomobile.fr/wp-content/uploads/2011/12/Renault-Safrane.1.jpg

efe_
12-07-2012, 16:44
yaw arkadaş renodan soğuttun vallahi

işine geldiği zaman zevk renk yorum yapılmaz diyorsun , işine gelmedimi de bakalım makalım bıdı bıdı

madem zevk renk

soner'e göre 508'in içi daha iyidir , sana göre latitütüdün

Doldun herhalde kardeşim :) sadece bakalım dedim iki resm koydum kim neyi beğenirse beğensin banane latitude mu öwmüşüm sanki tövbe

efe_
12-07-2012, 16:45
Hani bi iş yapıcan bari koyduğun fotoya bakaydın. Latitute'un içi bu

http://www.velocityshow.net/wp-content/uploads/2011/10/2011-Renault-Latitude-Interior-800x600.jpg

Yok sonra fanatik oluyoruz baksana içini bile ayırt edemiyormuşum :D

İbrahim33
12-07-2012, 18:26
Bence pejo 508 şu anda sınıfında en iyi iç tasarıma sahip olan araç...En kötüsüde rahatlıkla c5 diyebilirim...

Boost Up
12-07-2012, 18:29
Ne renaultmus dunyanin en iyi arabasida haberimiz yok heralde.

efe denen arkadasim, hakikaten dedigin dedigini tutmuyo

SONE-R
12-07-2012, 18:30
Ne renaultmus dunyanin en iyi arabasida haberimiz yok heralde.

efe denen arkadasim, hakikaten dedigin dedigini tutmuyo

bak hala gelip polemik yapıyorsun arda.. tamam reno kötü sen alma kardeşim..

SONE-R
12-07-2012, 18:32
Bence pejo 508 şu anda sınıfında en iyi iç tasarıma sahip olan araç....

+1. pejo 508, passatla başa baş gider bence..

2,0 TDi 163 hp Allure alınır.. :D 113 milyarcık...

Shadow_Dancer
12-07-2012, 18:34
bu latütüdü korede samsung adı altında da satıyorlar.

SONE-R
12-07-2012, 18:35
bu latütüdü korede samsung adı altında da satıyorlar.

aynen öyle adaş.. kurbağa fluence ve latitude kore tasarımı... :)

İbrahim33
12-07-2012, 18:37
passat baydı artık abi yaa :) hep 2005 ten beri aynı iç tasarım , bir esprisi kalmadı bence artık :)ama kalitelimi evet kaliteli sadece biraz sıktı yani...

Shadow_Dancer
12-07-2012, 18:39
gemi gibi araba yapıp ufacık jant koymaktan vazgeçse reno, daha güzel işler çıkar ortaya.

SONE-R
12-07-2012, 18:42
passat baydı artık abi yaa :) hep 2005 ten beri aynı iç tasarım , bir esprisi kalmadı bence artık :)ama kalitelimi evet kaliteli sadece biraz sıktı yani...

passat CC güzel... :icon_tup:
D segmentinde başka alınacak ne var ki? insignia yaramaz, Accord benzinli direk ele, Avensis yaramaz, C5 508'in yanında sönük kalıyor, Latitude pehh.. ya Passat ya 508 bence D segmentinde alınabilir arabalar..

edit: Ford Mondeo'yu unuttum.. Bak onun da yeni kasası güzel...

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02103/Fusion-1_2103788b.jpg

İbrahim33
12-07-2012, 18:42
Bu arada kendisini ispatlamış tsi motorlu trend. passat 55.000 tl
pejo 508 ise , 64.000 tl

arada ciddi fiyat farkı var , bence 508 bu fiyatlarla zor araba satar...

SONE-R
12-07-2012, 18:44
Bu arada kendisini ispatlamış tsi motorlu trend. passat 55.000 tl
pejo 508 ise , 64.000 tl

arada ciddi fiyat farkı var , bence 508 bu fiyatlarla zor araba satar...

pejo fransadaki fabrikalarından 8.000 işçiyi işten çıkaracakmış.. Fransa bile krize girdiyse, avrupada durumlar cacık demektir..

efe_
12-07-2012, 21:00
Bizden cacık olamaz dayı

darkmoon
12-07-2012, 21:27
passat c.c tek kelime güzel. 407 den sonra dış tasarım olarak 508 bana garip geliyor sanki uzakdan kumandalı araba gibi duruyor yolda büyütülmüş oyuncak gibi duruyor şahsi fikrim.. içini görmedim binmedim ama resimdekiyse baya bir güzelmiş.. d segmentinde superb 1.6 tdi elegance fiyatıyla çok iyi bir alternatif onuda unutmamak lazım.
bilenler bilir superb esasen vw nin amerika ve çin pazarına özel ürettiği passat long dur.. avrupa pazarsında arabayı skoda çatısı altında superb olarak üretiyorlar..

efe_
12-07-2012, 22:22
passat c.c tek kelime güzel. 407 den sonra dış tasarım olarak 508 bana garip geliyor sanki uzakdan kumandalı araba gibi duruyor yolda büyütülmüş oyuncak gibi duruyor şahsi fikrim.. içini görmedim binmedim ama resimdekiyse baya bir güzelmiş.. d segmentinde superb 1.6 tdi elegance fiyatıyla çok iyi bir alternatif onuda unutmamak lazım.
bilenler bilir superb esasen vw nin amerika ve çin pazarına özel ürettiği passat long dur.. avrupa pazarsında arabayı skoda çatısı altında superb olarak üretiyorlar..

Superb passat genişliğinde olsaydı çok daha güzel dururdu tek eksiği o şahsi fikrim..

Nightfish
13-07-2012, 07:49
o Mondeo nasıl bi güzelliktir öyle ? Ben de istiyorum ondan :D

efe_
17-07-2012, 16:00
Vergiler araç sektörünü durma noktasına getiriyor git gide sizce bir ötv indirimi daha gelebilirmi birkaç ay içerisinde ?

bugrahan
17-07-2012, 19:02
bi vergi indirimi gelsede 130lukları ucuza kapasak:D

SONE-R
17-07-2012, 19:12
nightfish; ne zaman geliyor 130'luklar? :)

Nightfish
17-07-2012, 19:17
Sözde bu ay sonu gelecekler. Sağları solları belli olmaz, bu gece bile bi tır gönderebilirler :D

bugrahan
17-07-2012, 19:33
bugün stoklara baktırdım sport tourer gözüküyor ama daha coupe yok 2-3 tane gelicek coupe varmış ama ay sonu gibiymiş görücez artık=))

efe_
17-07-2012, 20:57
Ciddi ciddi bu fiyatlarla alacaksın yani Buğra helal vallahi

SONE-R
17-07-2012, 20:58
Ciddi ciddi bu fiyatlarla alacaksın yani Buğra helal vallahi

alsın len yeğen.. alla alla.. :ofk:
o almazsa, bu almazsa nasıl bileceğiz yeni megane'nın gücünü :D :D

efe_
17-07-2012, 20:59
Bugün kahverengi sport tourer gördüm , çok güzel olmuş araç

SONE-R
17-07-2012, 21:01
çıkam da bi mazut alam beni hızlı aygıra... :D

efe_
17-07-2012, 21:03
git tabi sağırlara mazot bedavaymış :D

SONE-R
17-07-2012, 21:04
git tabi sağırlara mazot bedavaymış :D

anlıyorum senin kıskançlığını.. araban yürümüyor ya çatlıyosun :D :D

efe_
17-07-2012, 21:06
hihihhiihihiiihihi :D

pirasa
18-07-2012, 14:55
onu bunu bilmemde clio4 alınmaz, renoda çalışan arkadaşların demesi oki, bu kıdem tazminatından sonra kimse işini tam yapmıyo, vidaları yarım sıkıyoruz diyorlar :D

SONE-R
18-07-2012, 14:57
onu bunu bilmemde clio4 alınmaz, renoda çalışan arkadaşların demesi oki, bu kıdem tazminatından sonra kimse işini tam yapmıyo, vidaları yarım sıkıyoruz diyorlar :D

sanki önceden işlerini çok düzgün yapıyorlardı.. yerli megane 3'ler dökülüyor..

efe_
18-07-2012, 15:04
2006-2009 megane sedan privilage'ler Yerli üretim olarak yapılmış en güzel seriydi.Sessiz,kaliteli...
İthal megane II hb 'imle arada hiçbir fark göremiyordum.Ama bu son seri korkunç

kyhn
18-07-2012, 15:19
Ortaköy Lamborghini'nin önünde bugün gördüm. Gri ön ızgara gt-Line yazısı vardı. Güzel gözüküyordu.

ERK_RS
18-07-2012, 15:58
Yerli arac her turlu skinti. 0 aldigimiz 2006 model 260bin km de avrupa uretim scenicimiz var masallahi var arabanin.

efe_
19-07-2012, 21:36
Yeni 1.6 motoru almayı bekleyen baya insan var, sorsanız bu fiyatlara araba alınmaz derler :)

Nightfish
19-07-2012, 21:55
GT-Line görmemiş olan varsa fotoğrafını çekebilirim yarın falan. 1.6 motor gelmedi diye çekmiyordum. Mavi hatchback 4 kapı ve siyah coupe GT-Line var şu anda bize. Coupe satıldı gerçi, teslim edilebilir.

efe_
19-07-2012, 21:58
GT-Line görmemiş olan varsa fotoğrafını çekebilirim yarın falan. 1.6 motor gelmedi diye çekmiyordum. Mavi hatchback 4 kapı ve siyah coupe GT-Line var şu anda bize. Coupe satıldı gerçi, teslim edilebilir.

Hatchback'in fotolarını çekebilirsen yüksek çözünürlük güzel olurdu...

Nightfish
19-07-2012, 22:01
Tamamdır, eklerim en kısa zamanda. Son kasa M5'in lansman rengine inanılmaz benziyor renk, çok hoş gerçekten.

efe_
19-07-2012, 22:16
Vallahi isterse fuardaki turuncu rengi yapsınlar, herkesin gözü 1.6 motorda.Teknoloji harikası

tayreep_john
20-07-2012, 02:40
fiyat olarak 60.000 TL çok gibi değil mi ??? o araç için ..

mehmetRS
20-07-2012, 14:50
renaultu severim ederimde.. fiyat fazla bence

kkursat01
21-07-2012, 08:20
Aynen fiyat olarak bu araca değecek bi rakam değil ya renault sonuçta.

efe_
22-07-2012, 15:50
Fiyata fazla diyen arkadaşlar, denk araçların ne fiyatta olduğunu biliyormu acaba :)

Tuncer M.
22-07-2012, 15:53
Aynen fiyat olarak bu araca değecek bi rakam değil ya renault sonuçta.

Fiyata fazla diyen arkadaşlar, denk araçların ne fiyatta olduğunu biliyormu acaba :)

Marka takıntısı hep bunlar. Onlar için marka, o motordan kaç hp aldıkları, verim falan önemli değil. :)

efe_
22-07-2012, 15:56
Aman aman fanatik ben oluyorum en sonunda beni karıştırmayın :D

63owen63
22-07-2012, 15:58

Kusura bakma ama + 60 binlik megane hic hiç o paranın hissini vermiyor, gerek malzeme kaltiesi gerek ergonomi. corollanın,focusun,jettanın gerisinde.

Tuncer M.
22-07-2012, 15:58
Aman aman fanatik ben oluyorum en sonunda beni karıştırmayın :D

Benim anlamadığım, yıllarca kulladığın aracın modelinin savunmak fanatiklik oluyor, ama binmeden *** atmak serbest. ;)

efe_
22-07-2012, 15:59
Kusura bakma ama + 60 binlik megane hic hiç o paranın hissini vermiyor, gerek malzeme kaltiesi gerek ergonomi. corollanın,focusun,jettanın gerisinde.

Vosvos rulez diyorsunuz hadi bakalım

63owen63
22-07-2012, 16:01
Vosvos rulez diyorsunuz hadi bakalım

Sadece vosvos rules degil, focus'un da , corollanın da gölgesinde kalıyor, haliyle biraz daha ucuz olmasını bekliyor insan.

efe_
22-07-2012, 16:03
Sadece vosvos rules degil, focus'un da , corollanın da gölgesinde kalıyor, haliyle biraz daha ucuz olmasını bekliyor insan.

geçenlerde bayii'ye gidip incelemiştin ya işte onlar BURSA üretimi araçlardı.o yüzden dediklerinde haklısın... :)

63owen63
22-07-2012, 16:06
geçenlerde bayii'ye gidip incelemiştin ya işte onlar BURSA üretimi araçlardı.o yüzden dediklerinde haklısın... :)

Marka ön yargım yok, 2 gün önce bende plazaya gittim makyajlıları inceledim, yine aynı nane.. 1.6 ları görmek için gittm ama gelmemiş daha . İsterim ki hepsi iyi olsun kapışsın, kazanan vatandaş olsun:)

efe_
22-07-2012, 16:06
Marka ön yargım yok, 2 gün önce bende plazaya gittim makyajlıları inceledim, yine aynı nane.. 1.6 ları görmek için gittm ama gelmemiş daha . İsterim ki hepsi iyi olsun kapışsın, kazanan vatandaş olsun:)

GTline inceledinmi?Halen daha BURSA üretimi araçtan bahsediyorsun.Onların alınmaması gerektiğini her seferinde bende söylüyorum

63owen63
22-07-2012, 16:15
Yok gt line mevcut degildi,güncel olarak 60 binlik megane için konuşuyorum.