PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen 1 Dakikanizi Ayirin

sandman
11-07-2012, 13:12
Dun gozumun onunde adam goz gore gore kopegi kamyonuyla ezdi kacti kopegin cigliklari hala kulaklarimda :( az once baska birisi isyerinin onunde kedinin kafasini ezdi ve oda kacti.Bu nasil insanlik vicdandir anlamadim.
Konuyu acmaktaki amacim LUTFEN ara yollarda sokak baslarinda heryerde yollara cikarken biraz daha dikkat edelim basik araclarimizin altini vurmamak icin nasil tum dikkatimizle araba suruyorsak yollardaki canlilarada ayni dikkati gosterelim inanin sanki bir yakinimin basina gelmis gibiyim gozunun onunde boyle seyler olmasi berbat bisey Allah kimseye ne gostersin nede boyle bisey olmasina izin versin.zamanini ayiripta okuyan dikkat eden herkezden Allah razi olsun

MCN21
11-07-2012, 13:14
güzel bir konuya deginmissiniz ara sokaklarda gazlayan cok insan var , allah korusun kedi , köpek yerine bir cocukda fırlaya bilir biraz daha dikkatli olmakta fayda var ...

orhan_guney
11-07-2012, 13:15
gecen pazar gecesi caddede giderken ömer rs de vardı yan arabada oda gördü kedı atladı lastıgın altına girdi 70 km hız fılan gıdıyordum okadar savurdukı arabayı bır anda gtö atdı yavasladım bakdım arkadakı arabada ustunden gecdı durucakdım ama bakdım kedi son surat koşarak gittii. dikkat etmek lazım.yazık.

thedevil
11-07-2012, 13:16
bilerek kasten ezmemiştir heralde ???

MehmetCanA.
11-07-2012, 13:18
Sokak aralarında gazlayan abilerimiz var. Ara sokakta 2. viteste kesiciye ne diye sokar ki bi insan arabayı ? Önüne kedi köpek çıksa, daha kötüsü çocuk çıksa neler olucak hiç düşünmüyolar mı ?

Tuncer M.
11-07-2012, 13:18
Ben son 1 haftada 2 kere kediyi ezeceğim diye çok sert frenler yapıyorum. 2sinde de durabildim çok şükür. Daha önce de aracın solundan altına girdii çok az sonra durdum. Nasıl oldu bilmiyorum sağından girip arkasından ya da solundan çıkmış. Ezmiş olma ihtimalim bile çok kötü bir histi. İnsan olur hayvan olur vurup kaçmak nasıl bir vicdan acaba.

ulas
11-07-2012, 13:19
Kıyamet günü boynuzsuz koç bile boynuzlu koçtan hakkını alacaktır. (İBN KESİR CİLT IX / S.5000)

AhmetYılmaz
11-07-2012, 13:33
Bunun önüne geçilmez... Gerçekten çok kötü bi durum.

poseidon
11-07-2012, 13:37
Memlekette insan ezip kaçıyorlar.
Bu küçük dostlarımızı ezmeyi haklı göstermez ama görün ki insanlık nereye gidiyor.

1lker
11-07-2012, 13:37
Geçen ışıklarda duracağım az önde solumda giden araba da yola fırlayan kediyi ezdi umursamadı,önüne kırdım in dedim o hayvanı al ordan(muhtemelen ölmüştü) diklenmeye kalktılar 3 kişi yandaki diğer 2 araçtan da ben gibi kişiler inip adamlara atarlanınca mecburen alıp koydular araca eminim ki az ileride fırlatıp attılar tekrar.Bu insanın vicdanında içinde olan birşey keşke herkes dikkat etse hayatımda 1 kere kedi ezdim çöpten fırladı arka teker ezdi çokta yavaştım 2 hafta kendime gelemedim berbat bir durum ben insanları anlayamıyorum Allah vicdan versin.

burkaykalyon
11-07-2012, 13:43
şirkette facebook yasak olduğu için giremiyorum bir arkadaşım sokak hayvanlarına araçla çarptığımızda veteriner masraflarını devlet karşılayacak bu kanunlaştı demişti.bir afişi vardı hatta.bulan paylaşabilir mi?en azından bilgi vermek için insanlara.yazık çok kötü bir durum tabi.

dorukky
11-07-2012, 13:44
aynen dıkkatlı olalım hayvanla ınsan arasında bı fark yoktur oda rabbin yarattıgı candır.Gecenlerde az daha kaldırıma cıkıyodum yavru bı kedıyı ezmıyım dıye

powERS
11-07-2012, 13:52
şirkette facebook yasak olduğu için giremiyorum bir arkadaşım sokak hayvanlarına araçla çarptığımızda veteriner masraflarını devlet karşılayacak bu kanunlaştı demişti.bir afişi vardı hatta.bulan paylaşabilir mi?en azından bilgi vermek için insanlara.yazık çok kötü bir durum tabi.

dostum yok oyle bısey ne yazıkkı ya asparagas haber yada veterınerlerın haberı yok yada ıslerıne gelmıyor yada hepsı dogru devlet odeme yapmıyor artık bılmıyorum. ama yok.

1 tane martı goturduk 1 tane kedı goturduk hepsını cebımızden verdık helali hoş olsun. ama ınsanlar yanlış bilgilendiriliyor.

bende son zamanlarda cok ezılen gormeye başladım allah korusun kimsenin başına vermesin ama insanlar bilerek yapıyor sanırım yani aksi düşünmek çok zor.

arnavut kaldırım taşlı dar bir yolda bile gördüm kediyi ezmişler ya nasıl olabilir. orda traktor 20 kmh ile zor gider sen nasıl olduda goremedın yada duramadın.

Allah insanları ıslah etsin. Başka nedenir..

Tuncay
11-07-2012, 13:57
Cok yazik cok !
İnsanligin gittigi boyut cok iç açici degil

burkaykalyon
11-07-2012, 14:01
dostum yok oyle bısey ne yazıkkı ya asparagas haber yada veterınerlerın haberı yok yada ıslerıne gelmıyor yada hepsı dogru devlet odeme yapmıyor artık bılmıyorum. ama yok.

1 tane martı goturduk 1 tane kedı goturduk hepsını cebımızden verdık helali hoş olsun. ama ınsanlar yanlış bilgilendiriliyor.

bende son zamanlarda cok ezılen gormeye başladım allah korusun kimsenin başına vermesin ama insanlar bilerek yapıyor sanırım yani aksi düşünmek çok zor.

arnavut kaldırım taşlı dar bir yolda bile gördüm kediyi ezmişler ya nasıl olabilir. orda traktor 20 kmh ile zor gider sen nasıl olduda goremedın yada duramadın.

Allah insanları ıslah etsin. Başka nedenir..

yapma ya...yuh!nasıl bir kandırmacadır bu?o zaman ne diyelim Allah onların yardımcısı olsun.

şimdi bide çok sıcak bari bu kaza olaylarının dışında bir kap su koyalım evlerin önüne apartmanların önüne.yazıktır.ne kadar yardımcı olsak iyi.onlarda canlı.

juds2k
11-07-2012, 14:13
Cok kotu belki bilerek isteyerek olmuyo bazi durumlar ama
En azindan bi baksinlar yaa yol
Ortasinda pacavra
Olmus bi hayvan :/ dur in al koy bi koseye 1 dakkalarini almaz ama iste..... Bizim milletimiz vaay akm kediyi ezdimm laaa deyip devam... :(

koray ozan
11-07-2012, 14:39
ben babamın firmadaki pick up la vurdum. 1 hafta köpeği rüyamda gördüm :( gözümün önünde güvercini tutup kafasını koparan insanlarda var. bu kadar gaddar olunabiliyormuş demekki

AşkınS.
11-07-2012, 14:47
bilerek kasten ezmemiştir heralde ???

kasten olsaydı bide..
Zaten konuyu açan arkadasın değindiği nokta o direksiyona oturdugumuzda biraz daha dikkatli olalım !!!
2 kez üst üste denk geldim kadının altında sıfır c180 komp. var köpeği ezdi caddenin ortasında ayağından,köpek cırlıyor kadın oldugu yerde kaldı ne ileri ne geri,köpek camdan içeri bağırıyor resmen..umursamaz olmuş millet..

corcor
11-07-2012, 16:13
Dun gozumun onunde adam goz gore gore kopegi kamyonuyla ezdi kacti kopegin cigliklari hala kulaklarimda :( az once baska birisi isyerinin onunde kedinin kafasini ezdi ve oda kacti.Bu nasil insanlik vicdandir anlamadim.
Konuyu acmaktaki amacim LUTFEN ara yollarda sokak baslarinda heryerde yollara cikarken biraz daha dikkat edelim basik araclarimizin altini vurmamak icin nasil tum dikkatimizle araba suruyorsak yollardaki canlilarada ayni dikkati gosterelim inanin sanki bir yakinimin basina gelmis gibiyim gozunun onunde boyle seyler olmasi berbat bisey Allah kimseye ne gostersin nede boyle bisey olmasina izin versin.zamanini ayiripta okuyan dikkat eden herkezden Allah razi olsun

bu insanlar kedi ve köpeği bilerekmi ezdi eğer yanlışlıkla ezdiyse kaçmamıştır hayvanları o halde görmemek için inmemiştir arabadan

corcor
11-07-2012, 16:17
Cok kotu belki bilerek isteyerek olmuyo bazi durumlar ama
En azindan bi baksinlar yaa yol
Ortasinda pacavra
Olmus bi hayvan :/ dur in al koy bi koseye 1 dakkalarini almaz ama iste..... Bizim milletimiz vaay akm kediyi ezdimm laaa deyip devam... :(

ama işte 1 dakka ayırmak değil mevzu bende e 6 da köpeğe çarptım birden çıktı yola yapacak bişeyim yoktu köpek öldü zaten ben durup onu kenarada koyardım başında beklemeyede vaktim vardı ama insan o an o hayvanı o halde görmek istemiyor acayip bi piskoloji sanki insana çarpmışsın gibi oluyo

ümitech
11-07-2012, 16:17
daha dikkatli olmak lazım gerçekten...
cidden kasten mi ezdi hayvanları ?

ulas
11-07-2012, 16:20
ama işte 1 dakka ayırmak değil mevzu bende e 6 da köpeğe çarptım birden çıktı yola yapacak bişeyim yoktu köpek öldü zaten ben durup onu kenarada koyardım başında beklemeyede vaktim vardı ama insan o an o hayvanı o halde görmek istemiyor acayip bi piskoloji sanki insana çarpmışsın gibi oluyo

ama seninki gibi bencil bir düşünce yüzünden o hayvan öldükten sonra üzerinden başka arabalarda geçmesi yüzünden hunharca parçalanmaya devam ediyor di mi?

ruudvan
11-07-2012, 16:21
yaklasık 10 gun oncede bı kedı karsıdan karsıya gecmek ısterken bı arac tarafından ezıldı o carpanda durmadı dursa napıcakkı zaten kendı kendıne hareket etmeye calısan hayvanı en fazla kenara cekebılırsın.

corcor
11-07-2012, 16:24
ama seninki gibi bencil bir düşünce yüzünden o hayvan öldükten sonra üzerinden başka arabalarda geçmesi yüzünden hunharca parçalanmaya devam ediyor di mi?

valla ne dersen de bencil de ama bana trilyon versen o hayvanı kenara çekemem bir kez denedim ama başaramadım o hayvanın hareketsiz cansız olması elime almaya çalıştıkça elimden kayması çok tuhaf az kalsın bayılacaktım

ulas
11-07-2012, 16:27
yaklasık 10 gun oncede bı kedı karsıdan karsıya gecmek ısterken bı arac tarafından ezıldı o carpanda durmadı dursa napıcakkı zaten kendı kendıne hareket etmeye calısan hayvanı en fazla kenara cekebılırsın.

yanlış düşünüyorsun bağırsaklarına kadar dışarı çıkmasını engelleyebilirsin

aslan
11-07-2012, 16:33
Dün haberlerde gören oldumu bilmiyorum bir tane harc arabasının altında kalıp ölen bir bayanın fotografını çekmek için sıraya girmiş insanları haber yapmışlardı böyle bir ülkeden insana bile saygısı olmayan birilerinin hayvanamı saygısı olacak

cagri-35
11-07-2012, 16:44
Benim geçen sene gözümün önünde oldu bir araba dolusu hıyar, bilerek kedinin üzerine sürüp ezdiler. Hayvan can çekişerek öldü . Karşıyaka girişinde pizza pizzayı geçtikten sonra (trafik 30 km ile falan akıyor) yanlamasına iki şeritten birini komple birini yarım kapatarak hayvanı yerden aldım ama can çekişiyordu. Kollarımda öldü. Kenarıya koydum sonra yolu açtım elim ayağım titred, gözlerimden bir yaş indi. Bir kimsede korna çalmadı gördükten sonra arkamdakilerde indi araçtan olayın şokundan sonra binip makas ata ata basarak mavişehire kadar gittim ancak o kırmızı ef civic 'i göremedim saptı biryerlerden eğer bulabilseydım o beşini birden o sinirle hastanelik edicektim . Belkide yoldan çıkarıcaktım iyiki çıkmadılar karşıma. Yaşamayan bilemez bu psikolojiyi.........

yiit
12-07-2012, 00:51
geçen gün bende bi kedi gördüm yolda yatıyodu vurup kaçmış bne. belediyeyi aradım bitane kamyonet gönderdiler. geldi baktı ölmüş bu dedi ee bilioz dedim :) ben bişey yapamam çöpçüler alır sabaha dedi ve gitti. hay dedim senide sana bu işi verenide senin kamyonetinide. sabah baktığımda yoktu gerçi. çarpıp kaçanlarıda anlamıyorum tamam çarptın patır kütür ezdin elleyemiyosan ara biyerleri gelip alsınlar. hiçmi için sızlamıyo kafanı yastığa koyduğunda be arkadaş. benmi çok hassasım bu hayvan konusunda bilmiyorumda etraf çoğunlukla kedi leşi dolu yokmudur aranacak adam akıllı hizmet veren biryer.

HondatugraL
12-07-2012, 00:58
hem vurup yaraladıgınız hayvanı veterınere goturdugunuzde cebınızden para çıkmıyor dıye bılıyorum. Oda can oda canlı ne olur bı canlıyı kurtarsanız sankı yazık en zararsız canlılar hiç şüphesizki hayvanlar. Hayvan sevmeyen insan sevemez diye düşünüyorum.

Tuncer M.
12-07-2012, 01:18
hem vurup yaraladıgınız hayvanı veterınere goturdugunuzde cebınızden para çıkmıyor dıye bılıyorum. Oda can oda canlı ne olur bı canlıyı kurtarsanız sankı yazık en zararsız canlılar hiç şüphesizki hayvanlar. Hayvan sevmeyen insan sevemez diye düşünüyorum.

Onun aslı yok, fakat ne kadar masraf olabilir ki? Özel hastanede kalp ameliyatı yaptırmıyorsun. Ki yaralı bir hayvanı veterinere götürünce oradakiler de öküz değil maddi olarak ellerinden gelen kolaylığı sağlayacaklardır. ;)

HondatugraL
12-07-2012, 01:28
Onun aslı yok, fakat ne kadar masraf olabilir ki? Özel hastanede kalp ameliyatı yaptırmıyorsun. Ki yaralı bir hayvanı veterinere götürünce oradakiler de öküz değil maddi olarak ellerinden gelen kolaylığı sağlayacaklardır. ;)

ne biliyim haberlerde falanda denk gelmiştim trafik sigortasımı ödüyodu parasını öyle bişeydi :) yardım etmek şart hertürlü yinede :(

ERTAN
12-07-2012, 01:56
Daha gecenlerde duster in biri kapatmis yokus assagi yoldan gecen kopegi altina aldi manevra falan yapmadan, yazik hayvan 10-20 km surundu yerde adamda anca 100-150 m sonra durabildi aracin tamponunu birakti yola devam o kopegi benle yoldan gecen hocam kaldirdik:(

FB10ur
12-07-2012, 01:59
bende bu konuda oldukça hassas düşünenlerdenim,gerçekten sokak aralarında dikkat etmek gerekiyor ve canlı canlı gözümle gördüm hayvanın karşıdan karşıya geçtiğini gördüğü halde durmayan insan görünümlü yaratığı allahtan hayvan tampona vurup yolun kenarına geçti... birşey olmadı ama arkasından bağırmamıza rağmen durmadı şöför gelde ona insanca muamele et şimdi....

doush
12-07-2012, 02:23
Nasıl olsa kaçar mantığıyla insanlar durmuyor ama öyle değil işte.. Bazen yolda yürürken çöp kutusu yolun kenarındaysa etrafında kedi falan varsa yolumu değiştiriyorum korkup da yola atlamasın falan diye.. Bir ara 2 günde yaklaşık 7-8 kedi köpek ölüsü gördüm psikoljim bozuldu.. Birine ben vuruyordum başkasının üstüne kırdım bana sövüyor.. 1 hafta aklımdan çıkmadı belki 3-4 günlük kedi sürünerek karşıdan karşıya geçmeye çalışıyormuş ışıkta, kimse de alıp koymamış yeşil yanıp da ileri geçince arabalar farkettim.. Bir kere de köpek gördüm ileride yavaşladım yavruydu karşıya geçer diye, arkamdaki yavaşladı ben atlattım, arkamdaki durdu onun arkasındaki dana acelesi var diye hiç yola bakmadan solladı son anda gördü vurdu ayaklarını kırdı galiba... baktım duracak mı diye durdu yanındaki kadın indi sonra naptılar bilmiyorum..