PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedi kovucu acilll !!

ocean0636
12-07-2012, 05:19
Arabayi aldigimdan beri fazla binemedim hep brandali yatiyordu ilk defa dun gece sitenin otoparkina brandasiz parkettim bir de sabah ne goreyim ustunde 2 tane kedi elimd Sirke ve sopayla indim hemen ne kadar kedi varsa otoparkta hepsini bi guzel sirkeledim ve 50-100m kovaladim uzaklastirdim ama ne yazikki bu kesin bi cozum degil hani atik bi hayvan olmasa sinirli bi animda hepsini oldurucem :D bu konuda kesin bi cozum varmi ben yikayip nxt atiyorum tadini kediler cikartiyor deliricem :D imdaaattt yardim edinn :):):)

driftboy
12-07-2012, 05:35
En son bitanelerini vurup sopayla arabanın önüne as ibret alsınlar hahahaa :D

hakan_akin
12-07-2012, 06:19
hauahuahau yahu mert allah aşkına bi git :D of sabah sabah karnım ağrıdı gülmekten :D

ecthelion
12-07-2012, 06:56
Park ettigin yerin etrafina kopek iset, bir daha gelmezler.

nakayama
12-07-2012, 08:11

:hehe: güzel fikir bak bu :D

aegean76
12-07-2012, 08:25
kedi karc,kedi kovar,kedi savar,kedi kovan cihaz, (http://www.biyomarket.com/eticaret/index.php?sayfa=detay&act=view&code=122&catname=Dazer%A0Kedi%A0Kovucu)

işe yarıyormu bilmiyorum..

Vlkn-fb
12-07-2012, 09:15
Bence arabanin brandasini hiç açma :D

orhan_guney
12-07-2012, 09:18
bitanesini yakala kaputa carmaya ger ama canını yakma öbürleri gelmıycektır :)

1lker
12-07-2012, 09:23
Bence oraya bir kap su az da mama koy aracin uzerine de brandasini cek hem sevap kazanirsin hem dost olursunuz ayni sorun bendede var gayette mutlu oluyorum kedileri brandanin uzerinde gorunce (branda naylonlardan olmasin kalin bir model olsun :D )

wekoo
12-07-2012, 09:29
bencede başka bi yere su yemek falan koy orda yerler uyur kalır arabadan uzak tutmuş olursun hem...

bluestain
12-07-2012, 09:30
arabanın üzerine çıktıkları yerden üç dört araba ileri bırak benim arabamın üzerinede çıkıyorlardı şimdi biraz ileri bırakıyorum çıkmıyorlar başka arabalara çıkmaya başladılar.

individual
12-07-2012, 09:30
valla ben denedim olmuştu.Hocam toz naftalin alıcaksın ve arabanın etrafında döke döke gezdir.kediler gelmiyor naftalin kokusuna.ben bizim evin bahçesini tuvalet ve kavga mekanı yapmışlardı evde durulmuyordu.naftalin gezdirdim bahcenin etrafında duvardan bakıyorlar ama inmiyolardı bahçeye bir dene istersen :)

shumi
12-07-2012, 09:31
seni en iyi ben anlarım mert,

bugün aynısı bana oldu bir gittim arabanın üzeri tüy dolu adamlar ne yapıyo bu arabanın üzerinde anlamış değilim değişik fantaziler dönüyo ama :D:D cilala parlat ağalar keyif yapsın ne güzel yaa :)

bi yakalayamadım yakalarsam öldürecem yaaa :D brandayı hep kapatmak lazım,üşenmemek lazım mert :D

s2k
12-07-2012, 09:34
arabanın üstüne pitbull koy bitane :D:D:D

imprezaWRC
12-07-2012, 09:37
kedi karc,kedi kovar,kedi savar,kedi kovan cihaz, (http://www.biyomarket.com/eticaret/index.php?sayfa=detay&act=view&code=122&catname=Dazer%A0Kedi%A0Kovucu)

işe yarıyormu bilmiyorum..

Yarıyorda, etki mesafesi kısa, yattığın yerden düğmesine basınca kedi tınlamıyor. Birde aracın üzerindeyken cihazı kullanırsan daha fena olur, panik yapar, boyanın çizileceği yoksada çizilir.

Ayrıca, çok amaçlı bir cihaz, evliysen, eşinin dırdırından kurtulmak için eşinin kulağına tutabilirsin, kayınvalidenin kulağına tutabilirsin, komşunu sevmiyorsan onun kulağına tutabilirsin...vs :D:D

Bartu_evo
12-07-2012, 09:40
Malesef brandadan başka hiç bir çözümün yok boşyere kedilere zarar vermeyin , verseniz bile yine yapacaklardır emin olun .

34tb9544
12-07-2012, 09:54
Naftalin at arabanın ustune gelmezler

nakayama
12-07-2012, 10:03
Birde bunu dene mert.

http://resim.donanimhaber.com/upfiles/728130/AABC5E749FA84885BF83F74E53A1BE2F.jpg

ygtrn
12-07-2012, 10:39
peki ne gibi bi zararı var kediciklerin arabaya? yazıktır günahtır, ben olsam üstüne bi kap su bile koyarım şahsen :)

ulas
12-07-2012, 10:50
el bombası falan kullan kardeşim ?

SONE-R
12-07-2012, 10:51
ne kıymetli arabanız varmış AMK...

Ogedov
12-07-2012, 10:56
Naftalin çözüm oluyomuş daha önce çok duydum

Yiğit G.
12-07-2012, 11:03
Sağlam bir hayvansever o sopayla yakalamasın seni o kedileri kovalarken... Karma diye birşey vardır sen böyle davranırsan o hayvanlara , o arabanla hiç mutlu olamassın bunuda sakın unutma.. Ne demiş mevlana "Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı dokunamazdın..."
düşünce yapın bir an önce değişir inşallah.. Şu dünyaya çok acil bir "insan kovucu" şart..

ulas
12-07-2012, 11:09
Sağlam bir hayvansever o sopayla yakalamasın seni o kedileri kovalarken... Karma diye birşey vardır sen böyle davranırsan o hayvanlara , o arabanla hiç mutlu olamassın bunuda sakın unutma.. Ne demiş mevlana "Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı dokunamazdın..."
düşünce yapın bir an önce değişir inşallah.. Şu dünyaya çok acil bir "insan kovucu" şart..

+ sonsuz :icon_tup:

EfeTopcu
12-07-2012, 11:14
hahahahahahaha sabah sabah iyi güldüm Mert :D Kanka en iyi çözüm üşenmiceksin her seferinde brandanı kapatıcaksın :D

BoraRS
12-07-2012, 11:18
Ya beyler daha Ramazan gelmeden bu ne gerginlik :) Arkadaşlar şaka yapmış rahat olun. Sanmam ki bu dediklerini yapsınlar. Aynı dertten ben de muzdariptim. Yaptığım tek şey iyi bir boya koruma attırmak ve kediciklerle yaşamayı öğrenmek.

shumi
12-07-2012, 11:19
amma büyüttünüz heee kimsenin kedi fln öldürdüğü sopaladığı yok öldürmek,vurmak mecazi anlamdadır...adam gülücüklerle bir konu açmış yapılan yorumlara bak :)

ayrıca herkesin aracı kendine kıymetlidir,kıymeti kimseyi ilgilendirmez,olumsuz yorum yapabilirsiniz ama küfürsüz mümkünse...

iynn-RS
12-07-2012, 11:28
benim arabayada dadansa kedi köpek keşke. boyatacam bahane arıyorum:D

BoraRS
12-07-2012, 11:29
benim arabayada dadansa kedi köpek keşke. boyatacam bahane arıyorum:D

Komple boyalı RS hmmm:rolleyes:

12 lira veririm :D Nereden bilecem kaza yüzünden boyatılmadığını :D

oguzhankutlu
12-07-2012, 11:43
çamaşırsuyundan çok tiksinirler.

iynn-RS
12-07-2012, 11:44
Komple boyalı RS hmmm:rolleyes:

12 lira veririm :D Nereden bilecem kaza yüzünden boyatılmadığını :D

keyfe keder kedi tırmığından boyalı rs :D:D:D

AEAlmas
12-07-2012, 11:46
en temizi köpek
ben bulldog u bi kaç gün senin arabanın yanına koyalım 1 daha mikseler gelmezler :)
sıfatı da bu :D
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/376789_4004310142900_831325251_n.jpg

cagri-35
12-07-2012, 12:16
Hayvanların ne suçu var, tırnakları patileri çiziyor diyemi rahatsız oluyorsunuz. Merak etmeyin çok daha fazlası geliyor o gözünüz gibi sakındıgınız arabalarınıza dışarıda durdugu zaman. Kaldıkı bu ufacık kılcal çiziklerden ÇOK daha fazlasına yıkama esnasında sahip oluyorsunuz birçoğunuz farkında olmadan. Ben şahsen aracımın üstünde kedi vs. gördümmü öyle bodozlama üstüne koşmam, panikle daha çok tırnaklarına çıkaracağından aracın boyasına daha fazla zarar verir. Madem çok takıntılısınız sirke yada naftalin olayını deneyebilirsiniz, kedilerin burnu keskin kokuları çok uzaktan dahi alır yanınada yaklaşmaz. Ama öyle sopayla kovalamak , birisini öldürüp arabanın üstüne koymak vs. bu tarz yorumlar dahi çocukca ve bir arkadaş demiş, gerçekten bunu yaparken bir hayvansever sizi görürse, o zaman anlatacak vakit bile bulamassınız arabaydı cilaydı kılcal çizikti dye ;)

Acurol
12-07-2012, 12:29
ya arkadaşım evinde kız oğlan kız kedi besliyor :D mahallenin bıçkın delikanlı kedileri salça oluyodu (buldular cıvırı tabi) Giriş kat arkadaşın ev balkon ve bahçe parmaklıklarının oraya bi sprey var ondan sıkıyor kediler toz gelmiyor uzunca bi vakti tahminimce 2 3 günde bir onu sıksan parkettiğin yerin oralara gelmezler heralde onu bi öğreneyim yazarım buradan. Bende aynı dertten muzdaribim itneler bide arabanın camının önüne havalandırmanın hava emdiği yere attırıyolar mı işiyolar mı ne o kadar berabat kokuyoki ne klima ne havalandırmayı açamıyorum.

gokcell13
12-07-2012, 13:02
Kanka gecen ay benım arabaya'da dadandılar.Elımde sopa tas bır kaç gun kovaladık.Su ara bır problem yok. :) Sirke fayda ediyor ama.

ümitech
12-07-2012, 13:11
ahahahah s2000 nim varken çok geldi başıma çoookkkkkkk :D
ulan arabayı her tarafı kapalı otoparka kilitliorum bi geliorum tentenin üstünde paşa paşa keif yapıo şerefsizler bende çok kovaladım ama çözüm değil...velhasıl kediler s2000 tentesinden inanılmaz derecede hoşlanıyolar :D tek çözüm brandayı çekmek aracın üstüne :)
ha bide motor kaputunda ayak izleri falan :D

ümitech
12-07-2012, 13:12

poahahahaahhaha buda iyi fikir :D:D:Dahahahahah

chare
12-07-2012, 13:34
mert kediler işini biliyor. s2000 nin varken başka arabanın üstünemi çıkılır :D

senin gene iyi. benim vtecin üzerinde mart ayında parti yapıyorlardı :D:D:D

Burak K.
12-07-2012, 13:46
Oldu olacak kediyi yakalayın,g.tlerine torpil sokup patlatın ? :D

Arabanın park yerini değiştirme şansınız yok mu ?

emre_
12-07-2012, 13:59
Tentenin kumas yapisi yumusacik cekiyor hayvanlari tabi naftalin tozu ise yariyor ama tenteds tuy gorucen bi sekilde orda olmasa baska yerde kedilerden gecixi kurtulursun sonsuz dill :D kuslar kedilerden cok zarar veriyor bu arada asitli asitli attirinxa cami cerceveyi mindar ediyo :D

aslan
12-07-2012, 15:10
Böyle birşey var işinize yararsa
Köpek Savar - Sıradışı Ürünler sahibinden.com'da - 56720312 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-diger-her-sey-siradisi-urunler-artik-saldirgan-kopeklerden-korkmaniza-gere-yok-56720312/detay/?source=promotion_hpva)

coolvtec
12-07-2012, 15:18
kedi kovcular işe yarıyor, tavsiye ederim, bizim arka bahçemiz için var. ama büyük adaptörlü olanlar. bizim de tüm site bahçesinin çevresindeki çamlar köpeklere dinlenme yeri oldu, yaklaşık 10-15 tane var. bunun için ağaçların altına vs atabileceğimiz, köpeklere zarar vermeyecek bir şey biliyormusunuz?

TayfunS
12-07-2012, 15:23
Vtec seviyo yani kediler :) NSX park edin yanına ona çıksınlar :))

Deagles48
12-07-2012, 15:33
Allahtan Mart'da değiliz mert ona şükret yoksa çok farklı şeyler olabilirdi o kaportanın üstünde :hahaha:

QFJ-3qvytOI

SONE-R
12-07-2012, 15:35
kediler köpekler, kuş b.ku kadar arabaya zarar vermiyor.. bu kuşların popolarına bi ped bağlamak lazım... :)

çağlarcoskun
12-07-2012, 15:35
kediler yine çoğu arkadaşın dediği gibi kılcal çizikler bırakıyor pasta cila falan halledersin. ya kuşlara nedemeli ? geçen bitanesi bi sçmış hakatten yakalasam alıcam evimde besliycem 1 hafta sınırsız konaklama şansı vercem ye iç bedava.. aga sçmamış gerçektende yaşamış. bide cırcırdı sanırsam. sağ taraf komple sarı siyah beyazdı.. bide sıcakta kurumuş. bezle denedim çıkmadı. sıcak su denedim onunlada çıkmadı. en son gittim yıkamacıda bi spray vardı ondan sıktı sonrada köpük ve taziği vurdu anca öyle çıktı..

emirarslan34
12-07-2012, 15:39
kedi diyomuş olum bak git :D bende az cekmiyorum kedilerden garajda duruyor araba ama nerden girip üstüne cıkıyor anlamıyorum :D sankı tek hayalı arabanın ustunde durmak. :D cok seviyorum kıyamıyorum ama pezemenklere :D

emirarslan34
12-07-2012, 15:42
kediler yine çoğu arkadaşın dediği gibi kılcal çizikler bırakıyor pasta cila falan halledersin. ya kuşlara nedemeli ? geçen bitanesi bi sçmış hakatten yakalasam alıcam evimde besliycem 1 hafta sınırsız konaklama şansı vercem ye iç bedava.. aga sçmamış gerçektende yaşamış. bide cırcırdı sanırsam. sağ taraf komple sarı siyah beyazdı.. bide sıcakta kurumuş. bezle denedim çıkmadı. sıcak su denedim onunlada çıkmadı. en son gittim yıkamacıda bi spray vardı ondan sıktı sonrada köpük ve taziği vurdu anca öyle çıktı..

yarıldım okurken ya :D düşünsene hayatının 1 gününü bir kuş bokuna ayırıyorsun :D

'K20A2'
12-07-2012, 16:23
Birde bunu dene mert.

http://resim.donanimhaber.com/upfiles/728130/AABC5E749FA84885BF83F74E53A1BE2F.jpg

:hahaha::hahaha::hahaha:

ocean0636
12-07-2012, 16:38
Baya yorum olmus tek tek yazamiyorum ama yardimci olan fikir veren herkese cok tesekkur ederim :) Naftalin sirke birazdan gidip hepsini gidip paket paket alicam :D Nedir bu kedilerden cektigimiz olmadi bi de pitbull alip arabanin basina bagliyim ahaha :D

Alper_
12-07-2012, 16:52
kuşlar daha fena bk değil asit sçıyorlar :D

HondatugraL
12-07-2012, 17:31
brandayı kapatmak çare değil branda ustunde uyuyan kedıler uyandıklarında tırnaklarını çıkarıp brandaya geçırıyolar geriliyolar oda arabayı çiziyo suyla kovala kedıler duyu sevmez :D

shumi
12-07-2012, 18:09
hahaha formul iyiymiş :D:D

mertrs
12-07-2012, 18:16
hiç bir şekilde kedilerden kurtulmanın yolu yok 10 senelik tecrube ile sabit :) gördükçe kovun yoksa tırnakları ile boyaya zarar veriyorlar ayrıca vernik atması yaşadım emin olmamakla birlikte kedilerden süpheleniyorum :D (lazer ile kedinin ilerisine lazer tutunca ona doğru harekete geçiyor arabanın üstünden kalkıp :) )

HondatugraL
12-07-2012, 18:23
yumurtanın sarısı ile beyazını ayır sürme bile hiç gelmiyolar :D:D:D:

mertrs
12-07-2012, 18:27
http://desmond.imageshack.us/Himg228/scaled.php?server=228&filename=kediler.jpg&res=landing

aşağıda üst üste çıkmışlar napıyorlarsa artık :D biride spoiler'dan onları izliyor :)

MuratCan07
12-07-2012, 21:54
arkadaşınızdaköpek falan yokmu bağlayın 1 hafta arabanın yanına bidaha yanaşmazlar :D

mechanic
12-07-2012, 21:56
kedileri sevelim onları koruyalım

SONE-R
12-07-2012, 21:58
kedileri sevelim onları koruyalım

fabrikadaki kedinin gözü, tırmık yediği için kör olma durumuna gelmişti.. 1 haftalık çabalarımla iyileştirdim keratanın gözünü.. :) onun o güzel halini yeniden görmek gibi başka bir mutluluk yok.. :)

osmanb
12-07-2012, 22:03
Arabayi aldigimdan beri fazla binemedim hep brandali yatiyordu ilk defa dun gece sitenin otoparkina brandasiz parkettim bir de sabah ne goreyim ustunde 2 tane kedi elimd Sirke ve sopayla indim hemen ne kadar kedi varsa otoparkta hepsini bi guzel sirkeledim ve 50-100m kovaladim uzaklastirdim ama ne yazikki bu kesin bi cozum degil hani atik bi hayvan olmasa sinirli bi animda hepsini oldurucem :D bu konuda kesin bi cozum varmi ben yikayip nxt atiyorum tadini kediler cikartiyor deliricem :D imdaaattt yardim edinn :):):)
abi şaka maka çözümü var bunun mikrokontrollerle yapılan bi sinyal üreteci var mikrokodda programı yazıp sinyali hatırlamıyorum kaça alıyosun ama o hayvanı rahatsız ediyo ama sen algılamıyosun bile ve böylelikle yaklaşamıyo..hiç bi zararı yok hayvanada insanada devre ise çok basit

ocean0636
13-07-2012, 02:41
Beyler yardımcı olan herkese cok cok tesekkur ederım cok yaratıcı ve mantıklı fıkırler geldı ama ben en amatöründen naftalin sirke yolunu denıcem bı :D Dun arabayı meguiarsta yıkattım pırıl pırıl yaptım brandasını cektım brandanın ustune ve arabanın etrafına 1 kutu naftalın tabletı dizdim arabanın etrafında zeminede yarım şişe sirke boşalttım merakla sabahı bekliyorum hadi hayırlısı :D
En olmadı artık osmanb kardesımızın dedıgı sinyal ısıne bakıcaz artık :) 8 yıldır aynı sıtedeyım daha yenı dadandı hayvanlar basıma, ama aksam arabaya brandasını cekerken bırıne sordum typer varken nerdeydınız dıye cevap vermedi velet ahahah :D:D:D

Type-R
13-07-2012, 09:12
Beyler yardımcı olan herkese cok cok tesekkur ederım cok yaratıcı ve mantıklı fıkırler geldı ama ben en amatöründen naftalin sirke yolunu denıcem bı :D Dun arabayı meguiarsta yıkattım pırıl pırıl yaptım brandasını cektım brandanın ustune ve arabanın etrafına 1 kutu naftalın tabletı dizdim arabanın etrafında zeminede yarım şişe sirke boşalttım merakla sabahı bekliyorum hadi hayırlısı :D
En olmadı artık osmanb kardesımızın dedıgı sinyal ısıne bakıcaz artık :) 8 yıldır aynı sıtedeyım daha yenı dadandı hayvanlar basıma, ama aksam arabaya brandasını cekerken bırıne sordum typer varken nerdeydınız dıye cevap vermedi velet ahahah :D:D:DUlann mert.:hehe: Bro s2k'de tente olayını sevmiş olabilirlermi?:D

ocean0636
21-07-2012, 00:33
Bu kedilerin hic sevmedigi O civarda bulunmadigi bir bitki turu varmis bu konuda bilgisi olan var mi acaba ?
Inanin gercekten biktim bahcede arabalarin ustune cikan 20-30tane kedi yavrulari hatta sürüsü desem daha dogru olur, b.kunu cikardilar artik bas edemez oldum.. Hafta ici su kedi kovucu sirenlerden alicam, yukarida yazdigim su bitkidende bulabilirsem bahceye ekmeyi dusunuyorum en olmadi son care belediyeden tanidiklara rica edicem toplasinlar su hayvanlari bunlarin hic birisi ise yaramazsa cok uzulerek 8yildir oturdugum siteden ciddi ciddi tasinicam.. Yeter artik ya gina geldi su kedilerden.......

ocean0636
21-07-2012, 09:44
Sitenin bahcesine dikemezmiyim ?

gokhan_205
21-07-2012, 10:49
Benim brandayıda paramparça ettiler çöpe attım şimdi yeni alıp yaydım yine yırttılar yine yırttılar :S

K0213
21-07-2012, 11:00
benimde motorumu hep çiziyor şerefsiz kedi hayvanları :D
mozot kokusuna gelmiyorlar die bi durum aldım bende denemedim henüz ama marşpiellere tampon eklerine sür istersen hem zift atıklarınıda temizler :D

AhmetYılmaz
21-07-2012, 11:12
Abi naftalin sirke yaramadımı bi işe ? Takipteyim ya.

doush
21-07-2012, 12:05
Hayvanlar ağzının tadını biliyor böyle uzuuuunn bir kaput görünce içindeki minik kediyi de bilince beraber olmak istemişler rahat bırak hayvanları :D

özcan07
21-07-2012, 13:06
Sitenin bahcesine dikemezmiyim ?

hiç uğraşma mert ara belediyeyi toplasınlar

Ö.öztüRk
21-07-2012, 13:25
bende 106yı brandalamıştım bakıyorm ön tamponun köşeleri arka tampon kopmuş yıltılmış havalar sıcak diyorum noluyor gece baktım tecavüz ediyor tamponlara kedi:)

ocean0636
24-07-2012, 15:03
benimde motorumu hep çiziyor şerefsiz kedi hayvanları :D
mozot kokusuna gelmiyorlar die bi durum aldım bende denemedim henüz ama marşpiellere tampon eklerine sür istersen hem zift atıklarınıda temizler :D
Bir de mazotu denıyım o zaman :D

Abi naftalin sirke yaramadımı bi işe ? Takipteyim ya.
Kısmen yaradı gibi onceye gore daha az pati izi gormeye basladım naftalın sırke ıle

Hayvanlar ağzının tadını biliyor böyle uzuuuunn bir kaput görünce içindeki minik kediyi de bilince beraber olmak istemişler rahat bırak hayvanları :D
Panpa ıyı guzel dıyosunda arabama baktıgım kadar valla kendıme valmıyorum hanı gelıp hepsı bana saldırsa daha cok mutlu olucam, ben bas ederım onlarla ama garibim ayarım napsın :D

hiç uğraşma mert ara belediyeyi toplasınlar

Aynen, dün aradım gelicez falan dediler numaramı aldılar, ıns gelırler:icon_wack

Ranthor
24-07-2012, 15:04
naftalin ise yariyor, karabiber de.
ya erkek kediler ustune saapiyor koltugun nasil bir sapikliktir.
gozum donmustu.. degistirdim kilifini

ocean0636
24-07-2012, 15:07
naftalin ise yariyor, karabiber de.
ya erkek kediler ustune saapiyor koltugun nasil bir sapikliktir.
gozum donmustu.. degistirdim kilifini
Arabayı her parkettıgımde 1sıse sırkeyı ve 1 kutu naftalını arabanın etrafına O seklınde dokuyorum olmadı bir de ustune bolca karabiber dökeyim :)

AhmetYılmaz
24-07-2012, 16:53
Bende yaptım aynı şekil abi. Millet tip tip bakıyo ama işe yarıyo sanırım. :D

MeRtCaN
14-11-2016, 18:13
Güncel Varmı Önerisi olan

Başım belada kediler ile 1 degil tam 5-6 tane kedi var garajda

5-6 araba olmasına ramen benım 106 nın ustunden ınmıyorlar
sıyah olmasa sıkntı yok ama devamlı kaput tavan bagaj cızılıyor

Ne yapmam gerek
branda orttum
brandayı yırttılar tırnak ıle
branda daha cok cızıyor arabayı ruzgarlı havada

Ultrasonıc kedı kovucu cıhazlar işe yararmı acaba ?

MeRtCaN
14-11-2016, 18:20
M210 KEDİ VE SANSAR KOVUCU (ARAC İCİN/12V) (ID#981352): satış, Ankara'daki fiyat. Mekyard adlı şirketin sunduğu MEKYARD ULTRASONİK HAYVAN KOVUCULARI VE ELEKTRONİK URUNLER (http://mekyard.ticiz.com/p981352-m210-kedi-sansar.html)

böyle bir sey var işe yararmı acaba ?

Maxi
14-11-2016, 19:24
bir arkadaşım kahve kokusunu sevmiyorlar dedi
o gündür bu gündür scooterın selesinin altında türk kahvesi var :)
(plastik bir kutunun üzerine bir sürü delik açtım ve içine toz kahve koydum duruyor)

ACTPK
20-09-2017, 21:22
Konuya bir güncelde ben çekeyim. Çareler söylenmiş Naftalin ve sirke nispeten uzaklaştırmış ama var mı başka bir çaresi kedilere zarar vermeden uzaklaştıracak?

Sitemizde abimizin biri bizim apartmanın önünün kedilerin meskeni olmasını sağladı sürekli kuru mama vs. vererek. Kendisini uyardım ama araban eskimesin istiyorsan özel garaj tuta getirdi. Onun insanlığını bir kenara bıraktım. Allaha havale ettim. Yoksa hoş durumlar yaşanmayacak... Benim arabanın üzerin yanında araba yoksa pek çıkamıyorlar. Ama diğer arabanın ağzına sıçtılar... Kaputun eğiminden olsa gerek çıkmaya çalışırken patinaj çekiyorlar. Tırnak takılan çizikler oluşmaya başladı (araç Beetle). Bir keresinde gözümle gördüm aheste aheste yürüyüp kendini bizim arabanın üzerine attı. Cırt sesiyle aşağıya kaydı. Acil öneri bekliyorum. Birisi seramik çizilmeyi önler, onu yaptır dedi işe yarar mı? Ya da turunçgillerin kokusunu sevmiyorlarmış diye söylediler. Şu kedi kovucu spreylerden aldım motorsikletim varken. Brandanın üzerine sıkıyordum kediler gelip sıktığım yere yatıyordu. O yüzden hiç güvenim yok bu tarz kimyasallara...

Kısacası mantıklı bir önerisi olan?

AhmetKadir
20-09-2017, 21:56
Gdo lu gidalar mamalar yuzunden ve evcillesme ile birlikte hayvanlarinda ayari kacti. Kedinin biri kahve kokusu sevmez digeri sahibi ile birlikte fal bakar. Ayrica kullanilan urun uzun sure ayni oldugunda alismaya basliyorlar. Aralikli zamanlarla sert kokulu urunleri kullanmakta fayda var.

polo
20-09-2017, 22:41
yaklaşık 6 yıldır sokak kedilerini besliyorum ve şunu söyleyebilirim bu konuya kesin çözüm yok. hayvanın olduğu yerde tırnak törpüleyecek ağaç yoksa arabanın lastiklerine, tamponlarına, kaputuna musallat olur doğaldır. hayvan o iğrenç çöplerden uzak durmuyor da sirkeden limondan mı etkilenecek. ayrıca bu olayı bu kadar büyütecek bir şey yok bence çare-çözüm aranabilir ancak kovalama, öldürme falan yazıyor ya konunun başında insanımızın net özeti. ben de eğitimsiz, cahil, mal ile canı kıyaslayan insanı sevmiyorum mesela ama çözüm yok üstelik bunlar kedilerden bile hızlı çoğalıp bir sonraki nesli de kendine benzetiyor. şimdi çalıştık, çile çektik aldık hayvan mahvediyor bedelini aç kalarak dayak yiyerek ödesin mantığındaki adam kazanmasın zaten Allah korusun yarın öbür gün kazanır da aynı muameleyi insanlara çekmeye çalışır. şimdi hayvansever kafadan sakat diyen de olabilir ama hayvan sevmemek hastalık bana göre. başlık bile insanı irrite ediyor sözde aydın, vatansever, eğitimli insanların olduğu bir forumda böyle bir konu..

atituti
20-09-2017, 23:43
pet şişenin agzını delip gelen kediye suyu sıkın , korktukları için kaçıyorlar ve daha gelmiyorlar

MARJINAL_SUFI
21-09-2017, 02:01
3 tane evde.. 3 tane işyerinde 6 tane kedimiz var..
imkanım olsa hiçbirine kıyamam o masum yüzlü hayvanların ve hepsine bakarım
gelelim konuya :
çok uğraşmanıza gerek yok kalıcı etkili bir parfüm kafi..

Orhan
21-09-2017, 07:47
Güncel Varmı Önerisi olan

Başım belada kediler ile 1 degil tam 5-6 tane kedi var garajda

5-6 araba olmasına ramen benım 106 nın ustunden ınmıyorlar
sıyah olmasa sıkntı yok ama devamlı kaput tavan bagaj cızılıyor

Ne yapmam gerek
branda orttum
brandayı yırttılar tırnak ıle
branda daha cok cızıyor arabayı ruzgarlı havada

Ultrasonıc kedı kovucu cıhazlar işe yararmı acaba ?

arabayı dükkana çekecen sonra motorla devam ;)

Ewren
21-09-2017, 07:53
bende de oluyor bazen bu durum. kediyi yakalayamadım bir türlü.

acaba ön cama korkuluk tarzı bir şey koysak olur mu? peluş köpeklerden falan mesela. :)

ACTPK
21-09-2017, 08:54
Araç kirlenmiş üstünde tüy kalmış falan pek umurumda değil. Kedi düşmanı değilim.

Geri zekâlının biri ev yakınındaki parkta mama vermek yerine apartman otoparkında kedi besleyecek diye arabanın sağını solunu boyatamam... Mevzu bu.

Araca verdikleri zararı göstermek açısından çiziklerden birinin fotoğrafını atıyorum şu linkte;

https://i.hizliresim.com/rJjPY1.jpg

Bu çizik gibi 7-8 tane daha oluştu rahatsızlık bu yüzden.

Utku85
21-09-2017, 09:30
Araç kirlenmiş üstünde tüy kalmış falan pek umurumda değil. Kedi düşmanı değilim.

Geri zekâlının biri ev yakınındaki parkta mama vermek yerine apartman otoparkında kedi besleyecek diye arabanın sağını solunu boyatamam... Mevzu bu.

Araca verdikleri zararı göstermek açısından çiziklerden birinin fotoğrafını atıyorum şu linkte;

https://i.hizliresim.com/rJjPY1.jpg

Bu çizik gibi 7-8 tane daha oluştu rahatsızlık bu yüzden.

Bunu inan kedi yapamaz, ya arabanın boyasında sorun var ya başka bir sorun.
Benim 2 tane kedim var, sitemizde ki kedilere de bakıyoruz.
Koyu lacivert olan aracımın üzerinde sürekli yatıyorlar ve senin söylediğin gibi kaputtan bazen aşağıya kayıyorlar, tırnak takılmayacak çok ufak çizgiler bırakıyorlar.

Bırak pasta cila işlemini ben yıkandıktan sonra hafif bir cila atınca bile geçiyor.

Neyse kedi otu spreyi var ondan alın ve büyükçe bir kütük parçasına kedi otu spreyini komple boca edin.
Kedi otu spreyi ucuz bir şey, ayda bir o kütüğe kedi otu spreyini boca etseniz kediler tırnaklarını törpülemek için o kütüğe gideceklerdir ve oldukça işe yarar.

Bundan sonrası genel cevaptır

Ayrıca yemişim arabasını kapıutunu koltuğunu, beyler onlar can. Bazıları yakalarsam öldüreceğim pitbull koyacağım falan yazmış, bence arabaya direk elektrik bağlayın tam olsun
Migrostan sokak hayvanları için satılan ucuz mamalardan alıp bence besleyin, bu işi 15 gün yaptıktan sonra apartmandan çıkarken sizi karşıladıklarında 3-5 tane kedi işte o zaman ne kaput düşünürsün ne tavan.

ACTPK
21-09-2017, 09:58
Benim 2 tane kedim var, sitemizde ki kedilere de bakıyoruz.
Koyu lacivert olan aracımın üzerinde sürekli yatıyorlar ve senin söylediğin gibi kaputtan bazen aşağıya kayıyorlar, tırnak takılmayacak çok ufak çizgiler bırakıyorlar.

Bırak pasta cila işlemini ben yıkandıktan sonra hafif bir cila atınca bile geçiyor.

Neyse kedi otu spreyi var ondan alın ve büyükçe bir kütük parçasına kedi otu spreyini komple boca edin.
Kedi otu spreyi ucuz bir şey, ayda bir o kütüğe kedi otu spreyini boca etseniz kediler tırnaklarını törpülemek için o kütüğe gideceklerdir ve oldukça işe yarar.

Bundan sonrası genel cevaptır

Ayrıca yemişim arabasını kapıutunu koltuğunu, beyler onlar can. Bazıları yakalarsam öldüreceğim pitbull koyacağım falan yazmış, bence arabaya direk elektrik bağlayın tam olsun
Migrostan sokak hayvanları için satılan ucuz mamalardan alıp bence besleyin, bu işi 15 gün yaptıktan sonra apartmandan çıkarken sizi karşıladıklarında 3-5 tane kedi işte o zaman ne kaput düşünürsün ne tavan.
Utku85

Dün konuyu açmadan 1-2 saat önce gözümün önünde oluştu bir tanesi. Her yeni çizik oluştuğunda o bölgede kedilerin pati izleri oluyor. Fotoğraftada gözüküyor. O yüzden kediden olmaz gibi bir ihtimal yok. Failler belli. Kaputta ya da aracın herhangi bir yerinde boyada yok. Fabrikasyon boyası aracın. Sonradan boyanan boya yumuşak olur muhabbetinden dolayı yazdım bunu. Yalnız araç düzgün bir yerde sürekli yıkama sonrası hızlı cila ile yıkanıyor. Dolayısıyla zaten eğimli kaputa cilalıda olunca hiç çıkamıyorlar. Arabayı satıp beyaz renk ve çizilse de acımayacağım bir araç bile almayı düşünüyorum dünden beri.

onn_dear
21-09-2017, 10:16
kedi köpek beslenmez arkadaşlar, onlar yaratılırken avlanma içgüdüsü ile yaratılmıştır, sizler yemek, mama vs verdikçe kediler fare görünce kaçıyor, doğanın dengesi altüst oldu resmen. (Diyeceksiniz ki avlanacakları yer mi kaldı her yer betonarme bina. Bu ayrı ve yine bizlerin yol açtığı bir problem) Hiçbir hayvan açlıktan ölmez. Yüzlerce gariban, fakir aile var, aylık hayvanlara harcadığınız paraya gidin 1 sefil çocuk okutun, bir evin aylık erzağını alın, her mahallede o kadar muhtaç insan var ki.
Bizim sitede de kediler var nereye park etsem gelip benim aracın üstüne çıkıyorlar, her yer pati izi :D sabah gelince de üşengeç bir vaziyette iniyorlar yavaş yavaş arabanın üstünden.

karsiyakaliozi
21-09-2017, 10:19
Merhaba kapalı garaj brandasını çok seviyorlar Citronella Yağı kullanın dediler baskın bi trunc kokusu sulandırıp brandaya sıktım kısmen işe yaradı gibi çiş v.s azaldı tüy azaldı belki devamlı kullanmak lazım ben genelde haftada bir kullanıyorum Huncalife Essentials Citronella Yağı 20 Ml - n11.com (https://urun.n11.com/sinek-koruyucu/huncalife-essentials-citronella-yagi-20-ml-P200636824) almıştım.

ACTPK
21-09-2017, 14:26
Merhaba kapalı garaj brandasını çok seviyorlar Citronella Yağı kullanın dediler baskın bi trunc kokusu sulandırıp brandaya sıktım kısmen işe yaradı gibi çiş v.s azaldı tüy azaldı belki devamlı kullanmak lazım ben genelde haftada bir kullanıyorum Huncalife Essentials Citronella Yağı 20 Ml - n11.com (https://urun.n11.com/sinek-koruyucu/huncalife-essentials-citronella-yagi-20-ml-P200636824) almıştım.

Abi aldım bi tane sağolasın önerin için.

ACTPK
22-09-2017, 08:21
Bir güncel çekeyim konuya. Google'da arama yaparken techte bu isimle açılmış başka bir konu daha gördüm. Bir üye sirke ruhu diye bir şey kullanmış. Gittim baharatçıya dedim abicim sirke ruhu varmı. 80ml bir şişe çıkardı. 2.5TL dedi. Bundan kaç tane var dedim 12 tane aldım.1,5 şişe kadar kullandım. Otopark kısmına ve site kapısına çok az miktarda olmak şartı ile damlattım dün akşam.

Sonuç: Bir kaç kere balkondan kontrol ettim, gece boyunca otoparkta hiç kedi yoktu, 15 tane falan olurdu. Sabah kapı önünde kediler olurdu. Merdivenlerde falan yatarlardı, Şuan hiç yok.

Yiğit G.
11-10-2023, 11:27

Düşmanım olsa şunu yapmaya kıyamaz bu araca. Branda aldım brandayı parçaladılar, öyle işiyorlarki üstüne brandayı kaldırdıktan sonra eve çıkıp ellerimi yıkamam gerekiyor. Kadıköy ne yazık ki fena durumda. Herşeyin çoğu bokluk arkadaşlar. Hayvanın da, insanında.

https://i.hizliresim.com/vf2xr9e.jpg

Yiğit G.
11-10-2023, 11:31
Bir güncel çekeyim konuya. Google'da arama yaparken techte bu isimle açılmış başka bir konu daha gördüm. Bir üye sirke ruhu diye bir şey kullanmış. Gittim baharatçıya dedim abicim sirke ruhu varmı. 80ml bir şişe çıkardı. 2.5TL dedi. Bundan kaç tane var dedim 12 tane aldım.1,5 şişe kadar kullandım. Otopark kısmına ve site kapısına çok az miktarda olmak şartı ile damlattım dün akşam.

Sonuç: Bir kaç kere balkondan kontrol ettim, gece boyunca otoparkta hiç kedi yoktu, 15 tane falan olurdu. Sabah kapı önünde kediler olurdu. Merdivenlerde falan yatarlardı, Şuan hiç yok.

Açık otopark da işe yarar mı acaba ? Etrafına lastiğe falan damlatsam ? Veya brandanın üstüne ?

ruudvan
11-10-2023, 11:38
aracımın en az 8 yerınde aynı cızıklerden var. ama pasta ile kaybolacağını düşünüyorum.farkettıysen elini surduguın yerde bıle cızıkler%50 kaybolmuş gorunuyor. bızım semttede çok kedi var . araba sıcakken direk kaputa yatıyorlar ah bide çizmeseler gül gibi geçinicezde.hayvan işte nasıl anlasın ki

8.000rpm
11-10-2023, 12:00
aynı şekilde kaputta , tavanda ve ön çamurluklarda tırmık izleri var , kayıp düşmemek için tırnaklarını çıkarmış belli ki..
maalesef kadıköy bölgesi , bizim apartman bahçesinde de alışkanlık durumu var

ayrıca bende farklı sorunlar da var ;

-altta extra muhafaza taktırmış olmama rağmen kaputun içine girmiş birtanesi , sevmiş de orayı
kaput altı komple tüy , kaput keçesi komple tüy
kızımın evcil hayvan tüyüne alerjisi olduğu için bu bende büyük dert yarattı

-aracı çalıştırmadan önce muhakkak kaputa çamurluğa vururum varsa gitsin çıksın diye. ama özellikle yeni yavruladıklarında mesele çok büyüyor
bunlar bebekken denyo oldukları için doğru dürüst kaçamıyorlar
bir tane yavru alttan motora girmiş , giderken viyy viyyy ses geliyor , iki defa durdum baktım göremedim
yola devam ettim , yine viyy viyyy
üçüncü durduğumda görebildim , ya da yer değiştirdi ondan gördüm , akünün üstüne gelmiş sinmiş oraya :D
aldım onu oradan da hayatı kurtuldu

-2 farklı zamanda da 2 yavru , biri bende biri komşunun arabasında , otoparktan çıkarken maalesef aracın altında kaldılar , bunun vicdan azabı korkunç gerçekten anlatamam ne kadar kötü hissettiğimi..

apartman bahçesine alıştırılmaması lazım , arabalar var , tehlike onlar için
illa beslemek istiyorsak daha sakin yerlere alıştırmalıyız , bütün olay bu
ayrıca kaza oluyor olmaz diye birşey yok , bunun acısını yaşamak istemiyorum
başka bir apartmanda oturan bir kadın var , kediler bizim bahçede çok var diye geliyor her sabah bizim bahçeye yemek getiriyor
kavga ettim artık dedim git başka yerde ver yemeğini , buraya alıştırma
ama işte konu hassas ya
herkes yanlış anlıyor , ben kedi düşmanı değilim ama herşeyin bir oluru yolu yordamı var
biz gidiyoruz aprtman karşısında müsait arsa var oraya belediyeden kedi evi koyduruyoruz , birileri geliyo oraya mama bırakacağına bizim bahçeye..
gel de kızma hadi
kabahat kimde? kedide mi?

wolkanku
11-10-2023, 12:13
kedi köpek beslenmez arkadaşlar, onlar yaratılırken avlanma içgüdüsü ile yaratılmıştır, sizler yemek, mama vs verdikçe kediler fare görünce kaçıyor, doğanın dengesi altüst oldu resmen. (Diyeceksiniz ki avlanacakları yer mi kaldı her yer betonarme bina. Bu ayrı ve yine bizlerin yol açtığı bir problem) Hiçbir hayvan açlıktan ölmez. Yüzlerce gariban, fakir aile var, aylık hayvanlara harcadığınız paraya gidin 1 sefil çocuk okutun, bir evin aylık erzağını alın,

ketçap mayonez de olsun mu abim?

iyi bir kazanca sahip olmama rağmen , bir çocuk sorumluluğu alabilir miyim emin bile olamazken, millet sorgusuz sualsiz "soyumu devam ettireyim, benden 1 tane daha olsa güzel olmaz mı " gibi saçma sapan düşüncelerle üresin sonunu düşünmesin, ben de milletin çoluğunu çocuğunu okutayım erzak yardımı yapayım..

kedi köpek beslenmezmiş avcı güdüyle yaratılmışmış, e iyi hiç bir insan evladı da götünün üstünde 10 saat bilgisayar başında oturmak üzere yaratılmadı, çıkıp dinozor avlayalım o zaman.

hiç bir hayvan açlıktan ölmezmiş falanmış, siz ev 2 derece soğusa kaloriferi köklerken dışarıda hayvanlar soğukla mücadele etmeye çalışıyor.
1 avuç mama hayvanın vücudunu 8 saat daha ısıtıyor, kediler daha kıvrak olduğu için nispeten şanslı, bir yerlere otoparklara sığınabiliyorlar. Köpekler için ise durum daha da vahim.

Olabilir herkes sevmek zorunda değil , arabasından uzak dursun isteyenler için çeşit çeşit öneriler yukarıda verilmiş. Ben rahatsız olmuyorum otoparkın müdavimi olan kedi genelde arabamın üstünde yatıyor uyuyor, azıcık waxla bile çıkabilen çizik gram umrumda olmuyor, yıkarken pasta/wax geçiyorum o bölgeye bitiyor vızıklanmaya gerek yok , sanırsın ki herkes otoparkta bugatti veyron yatırıyor...

turboman
11-10-2023, 13:51
Dünya sadece insanların yeri değil kedi köpek illaki beslenir. Beslenmesi en uygun hayvandır, onun için bencilliğin lüzumu yok. Önceden müstakil evdeyken kangal ile kediyi aynı anda besledik şimdi daire olduğu için kedim var. İlerliyen tarihlerde yurt dışına çıkacağım kedimide yanımda götüreceğim. Öyle masraflıda değil 2 kilo mama neredeyse 1 ay gidiyor. Fakir fukaraya yardım edin diyenler gidip sigaraya 50 lira vermesini bilir bide 2 paket içse 100 lira, ettimi ayda 3000 tl ha işte o 3000 in 2900 ünü bir fakire ver kalanıylada mama al ve 2 tarafıda memnun et birşey kaybetmezsin...

mikelazi
11-10-2023, 14:24
acıbademde oturuyorum.tabiki sitede kedi sever çok.heryer mama.

gündüzleri bu mamalardan karga,martı.geceleride kirpiler nemalanıyor.

nerde çokluk orda bokluk.eskiden kediler martta doğururdu.eve annesiz öyle yavru alıp bakmışlığımda çoktur.şimdilerde senede 3 sefer doğum yapan kedi var.eve almaya kalksam bana yerkalmaz artık.zaten evimize yeni üyesi pinscherımız (yoda) var.adamı dolaştırmaya kalksam etrafımız korkusuz,kaçmaya kedilerle çevreleniyor.bu işin sonu nereye gider bilemiyorum ama çoğalma işine çözüm bulunmalı derim.

arabamın üzerine branda atıyorum ve hersene yeniliyorum.brandayıda eldivenle açıp,takmak durumundayım.
motorumun koltuğa kılıf aldım.delik deşik ettiler.akşamları eve gelince üzerinde kalın çöp poşeti sarıyorum.dombili var bir tane başka yerde uyumuyor beyzade.her sabah kılları ve kendileri zor def ediyorum üzerinden.

wolkanku
11-10-2023, 14:50
acıbademde oturuyorum.tabiki sitede kedi sever çok.heryer mama.

gündüzleri bu mamalardan karga,martı.geceleride kirpiler nemalanıyor.

nerde çokluk orda bokluk.eskiden kediler martta doğururdu.eve annesiz öyle yavru alıp bakmışlığımda çoktur.şimdilerde senede 3 sefer doğum yapan kedi var.eve almaya kalksam bana yerkalmaz artık.zaten evimize yeni üyesi pinscherımız (yoda) var.adamı dolaştırmaya kalksam etrafımız korkusuz,kaçmaya kedilerle çevreleniyor.bu işin sonu nereye gider bilemiyorum ama çoğalma işine çözüm bulunmalı derim.

arabamın üzerine branda atıyorum ve hersene yeniliyorum.brandayıda eldivenle açıp,takmak durumundayım.
motorumun koltuğa kılıf aldım.delik deşik ettiler.akşamları eve gelince üzerinde kalın çöp poşeti sarıyorum.dombili var bir tane başka yerde uyumuyor beyzade.her sabah kılları ve kendileri zor def ediyorum üzerinden.

e tabi abi yani her doğum yapan kediyi eve alacağız vs. bunun bir sonu yok neticede, mutlaka bir doğal seleksiyon olacak hava şartları/şehir şartları vs derken.

olay tabi ki mevcuta zarar vermemek, imkan varsa özellikle soğuk havalarda görünce mama vermek. kenara da su kaybı koymak. gerisi allahın takdiri. Ama klubeyi yıkayım, mama su kaplarını atayım gibi şeylerde allahın takdirini kimse beklemiyor artık :)

arabaya branda işi bana çok manasız gelmiştir kedi olsun olmasın , araba zaten ne yaparsan yap toz içinde kalıyor büyük şehirlerde, e tak çıkart zaten çiziyor, aman kedi çizmesin diye branda ört, ertesi gün eldivenle gel kokulu brandayı al katla falan , düşününce gerçekten eziyet. buna harcayacağın total nakit+ vakitle , en iyi wax'ı alıp, ayda 1 atmasına atarsın rahatlıkla.

motorların standart deri koltuklarını pek sevmiyorlar, ben 4 yılda 4 motor değiştirdim, hiç ama hiç kılıf kullanmadım. sayısız kedi var bahçede, hangisi geliyo gidiyo oturuyo bilmem mümkün değil ama bugüne kadar hiç bi yerde tırnak izi görmedim.. ama ne kadar kılıf kullanan gördüysem bütün kılıflar hakikaten delik deşik oluyor, sanırım o kumaş hoşlarına gidiyor :D

kelalper
11-10-2023, 15:20
Daha önce yazdım mı bilmiyorum ama karabiber en iyi çözüm. Kedi ve köpek karabiber kokusundan nefret eder. Otomobilinizin yeri belli ise otoparkta 1 yoğurt kabına silikon basın içerisine 2 torba karabiber koyup karıştırın. 30cm uzağına fırça ile bu silikonu çekin yanına yaklaşmazlar. Karışım sırasında maske şiddetle tavsiye edilir hapşırmaktan burnunuz düşer yoksa.
Kedi beslenmesine karşı değilim eşimin ve benim otomobilimizin bagajı mama dolu ama o martılar ve kargalar bunlardan beslenip pislemiyorlar mı deliriyorum. Herifler bildiğin harç pisliyor.

wolkanku
11-10-2023, 15:23
Daha önce yazdım mı bilmiyorum ama karabiber en iyi çözüm. Kedi ve köpek karabiber kokusundan nefret eder. Otomobilinizin yeri belli ise otoparkta 1 yoğurt kabına silikon basın içerisine 2 torba karabiber koyup karıştırın. 30cm uzağına fırça ile bu silikonu çekin yanına yaklaşmazlar. Karışım sırasında maske şiddetle tavsiye edilir hapşırmaktan burnunuz düşer yoksa.
Kedi beslenmesine karşı değilim eşimin ve benim otomobilimizin bagajı mama dolu ama o martılar ve kargalar bunlardan beslenip pislemiyorlar mı deliriyorum. Herifler bildiğin harç pisliyor.

ona da çözüm şu marketlerde satılan mavi silikonlu temizleyiciler.. çok güzel çözüyor..benim bagajda fix 1 tane ondan ve 1 bez var.. iş görüyor.

mikelazi
11-10-2023, 16:39
e tabi abi yani her doğum yapan kediyi eve alacağız vs. bunun bir sonu yok neticede, mutlaka bir doğal seleksiyon olacak hava şartları/şehir şartları vs derken.

olay tabi ki mevcuta zarar vermemek, imkan varsa özellikle soğuk havalarda görünce mama vermek. kenara da su kaybı koymak. gerisi allahın takdiri. Ama klubeyi yıkayım, mama su kaplarını atayım gibi şeylerde allahın takdirini kimse beklemiyor artık :)

arabaya branda işi bana çok manasız gelmiştir kedi olsun olmasın , araba zaten ne yaparsan yap toz içinde kalıyor büyük şehirlerde, e tak çıkart zaten çiziyor, aman kedi çizmesin diye branda ört, ertesi gün eldivenle gel kokulu brandayı al katla falan , düşününce gerçekten eziyet. buna harcayacağın total nakit+ vakitle , en iyi wax'ı alıp, ayda 1 atmasına atarsın rahatlıkla.

motorların standart deri koltuklarını pek sevmiyorlar, ben 4 yılda 4 motor değiştirdim, hiç ama hiç kılıf kullanmadım. sayısız kedi var bahçede, hangisi geliyo gidiyo oturuyo bilmem mümkün değil ama bugüne kadar hiç bi yerde tırnak izi görmedim.. ama ne kadar kılıf kullanan gördüysem bütün kılıflar hakikaten delik deşik oluyor, sanırım o kumaş hoşlarına gidiyor :D

volkanım arabaya branda kedi muh. değil.bazen 1 ay binmiyorum.temiz kalsın diye.sağolsunlar senede 1 salgıladıkları o seks kokusu brandanın her yerinde oluyor.

piaggio koltuğumu bildiğin yemişlerdi :))) zaten ondan beri full branda veya çöp poşeti.senin kediler eğitimliymiş.bizim dombilide beni eğitti,her sabah motorun üstünde

mama su kalıcak yer ortam hazırlanabilinir buna lafım yok.ama bu fütursuzca çoğalmanın önüne geçilmeli.e-5 te ,sahilde ezilmiş yavru cesetleride görmeyiz gibime geliyor.

karabiber,sirke,ernet denedim.1-2 gün kurtarıyor sonra yine devam.anca motoru uzun süre eve getirmezsem unutuyorlar.

ACTPK
17-10-2023, 18:43
Açık otopark da işe yarar mı acaba ? Etrafına lastiğe falan damlatsam ? Veya brandanın üstüne ?

Ben açık otoparkta kullanmıştım. Bir süre işe yaradı. Taşındım, şu an kapalı otoparkım var. Arada sırada içeriye kedi giriyor kışın soğuktan kaçıp. Sonra mahsur kalıyorlar kapı kapanınca. Şimdi otoparkta 30 tane motor var ama benim motorun koltuğuna çıkıyor. Mandalina ve limon kolonyasını (evet her ikisinide) bir pamuğa döküp koltuğun altına sağına soluna sıkıştırıyorum pamukları. Yatmıyorlar o zaman. Ancak otomobilde yüzey geniş. Muhtemelen çok işe yaramayacaktır.

Yiğit G.
21-10-2023, 23:27
Ben açık otoparkta kullanmıştım. Bir süre işe yaradı. Taşındım, şu an kapalı otoparkım var. Arada sırada içeriye kedi giriyor kışın soğuktan kaçıp. Sonra mahsur kalıyorlar kapı kapanınca. Şimdi otoparkta 30 tane motor var ama benim motorun koltuğuna çıkıyor. Mandalina ve limon kolonyasını (evet her ikisinide) bir pamuğa döküp koltuğun altına sağına soluna sıkıştırıyorum pamukları. Yatmıyorlar o zaman. Ancak otomobilde yüzey geniş. Muhtemelen çok işe yaramayacaktır.

hocam bir tane olsa kurban olurum ona içinde beslerim. 10-15 tane var mahvettirler arabaları otopark da sadece arabaları değil brandaları da parçalıyorlar ve işiyorlar üstlerine. Hatta yılda bir veya iki yılda bir bit basıyor belli bölgeleri... neyse işte en azından uzaklaşsalar biraz yan bahçelere gitseler o da işimizi görür. Silikon ile tek tek naftalin mi yapıştırsam acaba yerlere. Kendi park çizgilerime yani. Yağmurda da erimez.