PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 500hp+ inside

coolvtec
13-07-2012, 14:04
Şimdiye kadar hep aracımın ırzına geçtim ama ilk defa güzel bir iyilik yaptım; Onun için özel branda diktirttim.

1.Önce güzel bir bursa pazarı kumaşçıdan metresi 6.5tl den 15metre pamuk akrilik karışımı kumaş aldım. toplamı: 95tl

2.bir arkadaşın tavsiyesi ile sanayide bir döşemecide aracın üstünde ölçüm yaparak branda dikildi. etek kısmı komple kalın lastikle dikildi, artan kumaştan da asker çantası şeklinde branda çantası yapıldı. işçilik 60tl

toplam 155tl ye aracım için şimdiye kadarki en hayırlı işi yaptım. böylece ender bindiğim için hem güneşte kavrulmayacak, hem de yeni yıkatmama rağmen 1 günde toz içinde kalmayacak.

herkese tavsiye ederim.

http://d1207.hizliresim.com/z/f/9phup.jpg

http://d1207.hizliresim.com/z/f/9phvf.jpg

http://d1207.hizliresim.com/z/f/9phw9.jpg

cagri-35
13-07-2012, 14:05
Abi Yerin müsait gibi duruyor, bence birde üstüne asma çatı yada tente gölgelik tarzı birşey yap derim.

JapanVsGermany
13-07-2012, 14:06
ya bu eskiden güneşin altında branda kullanan arabaların tawanlaında boya yanıyordu, bunda öyle bir sıkıntı çıkmaz değil mi güneş altında bu şekilde beklerken??

Anıl E.
13-07-2012, 14:06
Benimde bu sabah aklıma geldi,ama nasıl ve ne şekilde yapacagımızı kestiremedim.Gerçekten çok faydalı bir şey.

orhan_guney
13-07-2012, 14:07
çok güzel olmuş.

Burak K.
Neden beyaz renk peki ? Çabuk kirlenmez mi bu ?

Anıl E.
ya bu eskiden güneşin altında branda kullanan arabaların tawanlaında boya yanıyordu, bunda öyle bir sıkıntı çıkmaz değil mi güneş altında bu şekilde beklerken??

Aynen benimde aklımda bu soru var ?

1.6 VTi
Örtmenim çok güzel olmuş, ben de düşünüyordum böyle birşey, benimki çıkınca bana da yapalım. :D

Alper_
13-07-2012, 14:08
bende vinleks deri den yaptırmıştım..biraz ağır oldu ama doluya karşı yüksek koruma sağlamış oldum :)

krscan
13-07-2012, 14:10
peki birşey sorcam boyaya hic mi zararı olmuyor bunun benim araclarda güneş görüyor ve özellikle evo cogunluk yatıyor bende düşünüyorum ama boyaya ya zarar verirse demekdende kendimi alamıyorum. :soru::soru:

coolvtec
13-07-2012, 14:10
Teşekkürler arkadaşlar.

Beyaz renkli çünkü güneşi yansıtsın ve solup gitmesin diye.

Tavanın yanacağını sanmıyorum kumaş branda ile, arada bir bineceğim, havalanmış olur.

Üstüne güneşlik vb yaptıramıyorum, site olarak karar aldık öyle şeyler yaptırmamak için ve ben site yöneticisiyim :)

Boyaya zarar verir mi? Şimdi ben pamuk akrilik kumaş kullandım, kumaş çok yumuşak. resimde görüldüğü gibi güzelce sardı aracı, rüzgarda çırpılmaz, araca çarpmaz, bir de örtmeden önce yıkatıp komple tozunu almış olmanız gerekiyormuş. elektro statik malzemeler varmış ondan alacağım tozunu almak için.

atahan
13-07-2012, 14:15
güzel olmuş güle güle kullanın fakat nekadarda olsa birazcık çiziyor aracı bu tarz brandalar.

coolvtec
13-07-2012, 14:16
Örtmenim çok güzel olmuş, ben de düşünüyordum böyle birşey, benimki çıkınca bana da yapalım. :D

OK uğur, aynısından sana da yaptırırız, nasıl olsa öğrendik işi:)

1.6 VTi
13-07-2012, 14:22
OK uğur, aynısından sana da yaptırırız, nasıl olsa öğrendik işi:)

Biz daha neler yapıcaz neler beraber Örtmen'im. :D

darkmoon
13-07-2012, 14:24
branda her zaman uzun vadede boyaya zarar verir.. boya neticede yaşıyan bir organizmadır içinde pigmentler vardır ve bu pigmentler oksijene ihtiyaç duyar.. uzun süreli branda geçirmelerinde branda terleme yaptırır boyaya buda zamanla tavanda oluşan denilen kaputta ve aracın muhtelif bölgerinde pigment ölmesi neticesinde boya yanığı denilen şeye neden olur.. ama bu dediğim öyle bir takma çıkarma değil tabiki çok uzun süreli branda altında tutmalarda olabilciek gerçeklerdir..

cagri-35
13-07-2012, 14:25
Abi uzun süre bu şekilde güneş altında kalırsa sıkıntı çıkarır ondan dedim tavanda boya yanıgı oluşma riski var. Sık sık havalandır bu havada ve güneşte.

JumboAli
13-07-2012, 14:28
Abi Yerin müsait gibi duruyor, bence birde üstüne asma çatı yada tente gölgelik tarzı birşey yap derim.

katılıyorum abıcım.

Praktıker'de koctasta falan var portatıf bahce cadırları. onuda koy ustune mıs gıbı olsun abı.

HondatugraL
13-07-2012, 14:30
ben kendım yaptırıyo olsam süslerdim H amblemı falan koyardım ne bilim varsa adını yazdırırdım brandaya gibi sade yaptırmazdım ama genede arabanız sevınmıstır bu işe :)

coolvtec
13-07-2012, 14:38
Tavsiyelerinizi dikkata alacağım ve bol bol havalandıracağım arkadaşlar.

Elimde bol miktardarda aldığım ürünlerin stickerkarı var, onları yapıştıracağım.
Bir yanına da porshe, ferrari, lambo vs yazıp sırayla yanına 1'er çentik atmayı düşünüyorum :D

ahmet3425
13-07-2012, 14:39
cok guzel olmus gule gule kullanın da su brandayı acıp tekrar kapatmaktan ciddi anlamda nefret ediyorum :D

branda her zaman uzun vadede boyaya zarar verir.. boya neticede yaşıyan bir organizmadır içinde pigmentler vardır ve bu pigmentler oksijene ihtiyaç duyar.. uzun süreli branda geçirmelerinde branda terleme yaptırır boyaya buda zamanla tavanda oluşan denilen kaputta ve aracın muhtelif bölgerinde pigment ölmesi neticesinde boya yanığı denilen şeye neden olur.. ama bu dediğim öyle bir takma çıkarma değil tabiki çok uzun süreli branda altında tutmalarda olabilciek gerçeklerdir..

agzınıza saglık cok teknik bir yorum olmus.

thedevil
13-07-2012, 14:46
uzun süre güneş altında kaldığı zaman boyada leke bırakır sıkıntı olur 100'de % pamuk kumaş olması gerekir ve kumaşın boyasının çok çok kaliteli olması gerekir aynı ferrari brandaları misali o kumaş o arabayı mahfeder kullanmasanız daha iyi.....

Ers
13-07-2012, 14:49
yazın üzerine bide bunu ilave ederdim giriş çıkışta sorun teşkil etmeyecek ise.

3x3 m , 80 lira falan.

http://www.bitenekadar.com/images/urun/buyuk/28062012094227.jpg

multispace
13-07-2012, 14:55
hayırlı olsun ama bir süre sonra tak cıkar yapmaktan sıkılacaksınız :)

coolvtec
13-07-2012, 15:02
Aracı haftada 1 bazen 10 günde bir kullanıyorum, tak çıkar dan sıkılır mıyım bilmiyorum.

Ufak tefek çizikler konusunda hassas değilim :) Ama bıranda örtmeyince araç tozdan çok kötü, terkedilmiş gibi görünüyor, illa yıkatmanız gerekiyor binmeden önce. Orjinal boyalı, çiziksiz kız gibi bir s2000 sahibi falan olsaydım daha hassas olurdum ama aracım komple boyalı tazen, bakalım bir problem olursa vazgeçerim örtmekten.

Bir bakayım bu 3x3 çadırların daha büyüğünü bulursam bir bakayım.

::ZaFeR::
13-07-2012, 15:05
Benim de Si'yın verniği kalkmaya başlamış Batman'ın sıcağında.Bende boyatacam diye oyle beklemedeyim :) Boyattıktan sonra boyle bir şey duşunuyorum açıkcası

cagri-35
13-07-2012, 15:54
yazın üzerine bide bunu ilave ederdim giriş çıkışta sorun teşkil etmeyecek ise.

3x3 m , 80 lira falan.

http://www.bitenekadar.com/images/urun/buyuk/28062012094227.jpg

Aynen ali ninde dediği bu tarz birşey, bence sıkıntı olmaz yazın 3 ay kadar kullanılsa yeterli olur kışın problem olmaz zaten. Ama tabi branda işide sakat yagmurdan sonrada bırakınca problem oluyor. Malzemesıne göre degısır tabıde.

Eastanbul
13-07-2012, 16:53
Branda güzel olmuş. Hayırlı olsun.
Daha önce de söylenmiş yukarda, yazılı olsa güzel olurdu hatta aynalar için özel 2 kulakta dikilebilirdi.
Bir de üzerine güzel bi honda amblemi.
Ataköy Aplus'taki Ferrari geldi aklıma sürekli brandadaydı ve brandası çok hoştu :)

drn106
13-07-2012, 17:06
Aynen ali ninde dediği bu tarz birşey, bence sıkıntı olmaz yazın 3 ay kadar kullanılsa yeterli olur kışın problem olmaz zaten. Ama tabi branda işide sakat yagmurdan sonrada bırakınca problem oluyor. Malzemesıne göre degısır tabıde.

şiddetli rüzgarlarda uçmaz mı bu ?

cagri-35
13-07-2012, 17:09
şiddetli rüzgarlarda uçmaz mı bu ?

Ayaklardan sabitlenebilir yere zemin müsaitse yada ağırlık bağlanabilir. Ayrıca tepede bir kaç noktaya çok ufak delikler açılarak alttan vuran havanın bir nebze tahliyesi sağlanırsa rüzgarda alttan çok basmaz bu tarz tentelerde. Yani uçmaz bunlar yapılırsa.

Yiğit G.
13-07-2012, 17:37
Burda konusu olmuştu ustunu bu şekilde kapamanın zararlarından bahsedilmişti.. Sanırım yerin uygunsa tente tarzı birşey yapmak veya kapalı otopark çok daha saglıklı vs denmişti..