PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : leon 1.2 tsi ve 18 jant

berko
13-07-2012, 20:26
Arkadaşlar leonu yavaştan mıncıklamaya başlıycam, önceden 70 hpcikli 206 hdi vardı onda 15 gti jant 4 cm yay ve hankook v12 lerle bana yetcek bi kombinasyon tutturmuştum. Leona18 jant ve coil düşünüyorum kafanda 4 model var oz ultraleggera, könig yeni çıkan serisinin oz a benzeyeni, orjinal seat sport jant porsche jantına benzeyen yada cupra jant. Bu jantlara motor nasıl tepki verir? Çok yorarmı aracı? deneyen tecrübe eden yada çevresinde yapan oldu mu? Ne önerirsiniz? Yoksa 17 orj agra jant tak devam mı et dersiniz. Yalnız 18 de de 17 de de 225 taban olcak gibi lastik olarak bu ebatta çok aşırı pahalıya kaçmadan (tanesine 500 pahalı kaçar mesela) ne olabilir daha doğrusu hangi lastik daha iyidir bu ebatta? Önceki aracımda hankook v12 evo vardı mesela 20k ya kadar fena değildi sonra özellikle ıslak zeminde saçmalamaya başlamıştı, aracın motoru belli performans değil görselliğe hitap edecek araçta ıslakta sıkıntı yaratmıycak bu ebatta (225 40 18 veya 225 45 17)hangi lastikler iyidir?, Bunu destekliycek coilover olarakta ta technix ilanlarını gördüm 1000 tl civarı, nasıldır bu marka yoksa kw takıp kafa rahat mı olsun? Çok sey sordum ama bi kalemde soruyım dedim :) önerilerinizi bekliyorum.

cXe
13-07-2012, 23:28
basmıycaksan değmez :)

berko
13-07-2012, 23:47
basmıycaksan değmez :)

Basmazsan araba kendini göstermez diyolar :) dip basık candır, 206 çok uzun yol yapıyo diye dip basamadık 4 cmde kesmiyodu pek :)

cXe
13-07-2012, 23:57
benim corsada dip basıktı, üni ye götürüyorum burdur-kütahya arası git gel 500 km 2 ayda bir bu yol yapıyorum o nedenle stock yaylarımla mutluyum :) ))))))

ondertopcu
14-07-2012, 00:06
cupra jantı satılık var istersen ;)

berko
14-07-2012, 00:08
Kafada sarı jant var oz yada könig ama bi düşünüyim genede :)

ondertopcu
14-07-2012, 00:17
Kafada sarı jant var oz yada könig ama bi düşünüyim genede :)

jantlar burda aklında olsun lastikli veya lastiksiz verebiliriz:icon_tup:

http://www.techturkey.com/forum/aksesuar/126414-leon-cupra-jant.html

berko
14-07-2012, 00:35
jantlar burda aklında olsun lastikli veya lastiksiz verebiliriz:icon_tup:

http://www.techturkey.com/forum/aksesuar/126414-leon-cupra-jant.html

tamamdır aklımda ;)

alihan_27
14-07-2012, 01:06
225/45/17 de pirelli pzero nero kullandım, bitince ucuz ama iş görecek lastik ararken syron race-1 aldım, ıslakta aşırı memnunum nerodan sonra farketmedi, kuruda nero kadar olmasada çok fark yok. race-1 tavsiye ederim.
18 jant tsi motorda belirgin bir fark yapmaz(elbette 16 gibide olmaz). Alt devirden itibaren yeterli tork var zaten. Jant olarak bbs takmayında ne olursa olsun :)

mrtsnr
14-07-2012, 08:23
1.2 tsi leonum vardı. üzerinde kw v2 coil, bbs seat sport jant vardı. Yakıtta çok bi etki olmadı. Gidişte de büyük bir sıkıntı olmadı. Kalkışlarda biraz 18liğini hissettirdi onun dışında başka birşey yoktu. Son hızda da 205 gördüğüm yerde 195-198 gibi kalmaya başlamıştı ama görüntü açısından buna değer.

18 jant'ın yarattığı dezavantajı downpipe takarak gidermiştim :) 198 de kaldığı yerde 205-210 görüyordum. tabi bu değerler hep kasarak çıkan değerler. Eğer istersen yardımcı olabilirim her konuda. Sorabilirsin bana.

wolkanku
14-07-2012, 09:06
eski leonumda 7 takım jant değiştirmiş birisi olarak yazayım.
1.6 102hp 8valve motor.

17" sport up jantlarıyla bayiden sport up olarak aldım.

koni amortisör + -5 cm eibach taktım, arka bana göre 1 parmak daha inmeliydi.

o.z. ultraleggera 18" füme , ilk taktığımda 17" sport up lara göre araba bariz rahatladı. gidişi arttı yakıtı belli belirsiz düştü ya da psikolojik olabilir ama gidişi rahatladığı kesindi.

ardından orjinal bbs ck 18" taktım, sanki arabayı arkadan birisi çekiyordu, araba resmen gitmez oldu.bir de bbs ck'nın hakkı 19" , 18" de ufak gözüküyor.

bbs ck'nın ardından 18" cupra jantı taktım, biraz rahatladı ama o.z.'a göre yine ağırdı. yanlız taktığım jantlar arasında en iri duran cupra jantıydı. uzaktan arabaya yaklaşırken sanki 19" 20" takmışım gibi gözüküyordu.

arabanın zaten ölü olan motorunu daha da öldürdüğüm için o.z. ultraleggeraya geri döndüm ve 18" o.z. ultraleggera mat siyah aldım. araba tekrar canlandı.

satarken de o.z.ları iyi bir fiyata satıp üzerine replica audi s5 18" jantı taktım, bu jant beklendiği kadar ağır değildi,en azından cupra jantı ve bbs ck kadar öldürmedi ama tabi ki bir o.z. 'da değildi.

bence o.z. a benzeyen könig miligram'ı mutlaka dene çok, göbek kısmı o.z. a göre daha güzel duruyor. bir de könig kilogram düşünebilirsin, yanlız -5 cm yayla basarsan hafif çamurluk açıklığından dolayı kilogram iyi durmayabilir, ama coille çamurlukları tam kapatırsan kilogram en iyi tercih olur.

Low-Rider
14-07-2012, 10:59
wolkanku'nun yazdıklarına ek olarak hafif jant istersen konig milligram ya da kosei k3 seçebilirsin

2jantta sponsorlardan janmaxta mevcut..

berko
14-07-2012, 12:08
1.2 tsi leonum vardı. üzerinde kw v2 coil, bbs seat sport jant vardı. Yakıtta çok bi etki olmadı. Gidişte de büyük bir sıkıntı olmadı. Kalkışlarda biraz 18liğini hissettirdi onun dışında başka birşey yoktu. Son hızda da 205 gördüğüm yerde 195-198 gibi kalmaya başlamıştı ama görüntü açısından buna değer.

18 jant'ın yarattığı dezavantajı downpipe takarak gidermiştim :) 198 de kaldığı yerde 205-210 görüyordum. tabi bu değerler hep kasarak çıkan değerler. Eğer istersen yardımcı olabilirim her konuda. Sorabilirsin bana.

teşekkür ederim, seni ve aracını diğer forumlardan biliyorum. Şu 1 ay yoğunluktan pek dokunabileceğimi sanmıyorum araştırma aşamasındayım ama yoğunluğu atlattıktan sonra başlıycam yavaş yavaş, kesinlikle irtibata geçerim senle, yardımcı olabileceğin çok konu var :)

berko
14-07-2012, 12:10
eski leonumda 7 takım jant değiştirmiş birisi olarak yazayım.
1.6 102hp 8valve motor.

17" sport up jantlarıyla bayiden sport up olarak aldım.

koni amortisör + -5 cm eibach taktım, arka bana göre 1 parmak daha inmeliydi.

o.z. ultraleggera 18" füme , ilk taktığımda 17" sport up lara göre araba bariz rahatladı. gidişi arttı yakıtı belli belirsiz düştü ya da psikolojik olabilir ama gidişi rahatladığı kesindi.

ardından orjinal bbs ck 18" taktım, sanki arabayı arkadan birisi çekiyordu, araba resmen gitmez oldu.bir de bbs ck'nın hakkı 19" , 18" de ufak gözüküyor.

bbs ck'nın ardından 18" cupra jantı taktım, biraz rahatladı ama o.z.'a göre yine ağırdı. yanlız taktığım jantlar arasında en iri duran cupra jantıydı. uzaktan arabaya yaklaşırken sanki 19" 20" takmışım gibi gözüküyordu.

arabanın zaten ölü olan motorunu daha da öldürdüğüm için o.z. ultraleggeraya geri döndüm ve 18" o.z. ultraleggera mat siyah aldım. araba tekrar canlandı.

satarken de o.z.ları iyi bir fiyata satıp üzerine replica audi s5 18" jantı taktım, bu jant beklendiği kadar ağır değildi,en azından cupra jantı ve bbs ck kadar öldürmedi ama tabi ki bir o.z. 'da değildi.

bence o.z. a benzeyen könig miligram'ı mutlaka dene çok, göbek kısmı o.z. a göre daha güzel duruyor. bir de könig kilogram düşünebilirsin, yanlız -5 cm yayla basarsan hafif çamurluk açıklığından dolayı kilogram iyi durmayabilir, ama coille çamurlukları tam kapatırsan kilogram en iyi tercih olur.

valla çok aydınlatıcı oldu, tercihte ilk iki sırada oz ve könig var miligram yada ona çok benzeyen bi modeli daha var, kilogramda iyiymiş aslında. Hafif jantlar arasından tercih yapcaz :)

berko
14-07-2012, 12:11
wolkanku'nun yazdıklarına ek olarak hafif jant istersen konig milligram ya da kosei k3 seçebilirsin

2jantta sponsorlardan janmaxta mevcut..

k3 ü gösterdin beni benden aldın :D bi seçenek daha geldi :)