PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GReddy turbo bost göstergesi yardım

mevlut-S
13-07-2012, 23:28
arkadaşlarım ve abilerim aracımda bulunan turbo basınç göstergesi bir kaç gündür tepki vermiyor. elektrik alıyor ışıkları yanıyor. ama hiç bir tepki yok. normalde kontağı ilk açtığımda kadran sona kadar gidip geri geliyor ve normal çalışıyordu. ama şimdi ilk açınca kadran sona kadar gidip gelmiyor ve normal işlevini de yapmıyor. bunu belirtmemim sebebi daha iyi fikir sahibi olmanız. çalışma prensiplerini bilmiyorum ama acaba basınç ölçen bir hortum var da o mu yerinden filan çıktı yoksa aletin içinde bir yerlerde temassızlık kopma filan mı var ? yardım edebilirseniz çok sevinirim.

bunlar da fotoğrafı:

http://i49.tinypic.com/11i1t7l.jpg

http://i48.tinypic.com/ket0k5.jpg

tdipower
13-07-2012, 23:45
basınç ölçen kısımla alakası yok.. muhtemelen göstergen mefta olmuş selamlama bile yapmıyorsa sıkıntı :)

mevlut-S
13-07-2012, 23:47
aslında ben de öyle düşünmüştüm selamlama yapmadığı için. teşekkür ederim :) peki tamiri gibi bir durum mümkün mü? ya da istanbul anadolu yakasında bostancı tarafında bunu birisine gösterebilir miyim acaba ?

bu arada yolda giderken 3-5 defa bi kendine gelir gibi oldu 5 saniyelik zamanlarla filan. sonra tekrar gitti :(

douu
14-07-2012, 00:15
hortum çıkmış olabilir dicektim de selamlama yapmıyorsa yeni bir saate ihtiyacın var :)

mevlut-S
14-07-2012, 00:17
hortum çıkmış olabilir dicektim de selamlama yapmıyorsa yeni bir saate ihtiyacın var :)
teşekkür ederim :) kısmette yeni saat almak da varmış yapacak birşey yok :)

HondatugraL
14-07-2012, 01:26
eğer saatin ibresi elektonik bi motorsa motoru falan yanmış olabilir. eğer gözden çıkarırsan sök bi bak bakalım ibreyi çeviren ne var motormu başka elektromanyetik bi sistem falanmı

edit: ilk foto birazz büyük benim açımdan sıkıntı yokda ceza alabilirsiniz ufaltın bence :)

mevlut-S
14-07-2012, 01:41
uyarı için teşekkür ederim. fotoları küçültüp koymustum ama küçültürken yanlıs boyut secmiş olabilirim. foto konusunda bende biraz hassasım :) tekrar teşekkür ederim.